Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama

Нике Нејм

#426 Re:

2014-06-05 19:14

#425: -

Учитељице шта си ти завршила на педагошком факултету? Да ли знаш? Да ли си завршила основне студије (пре 2005) које су изједначене са мастером? Да ли завршила после 2005.: ОАС (основне академске студије), МАС (мастер академске студије), САС (специјалистичке академске студије) или ДАС (докторске академске студије)? Када докторираш онда си завршила! Онда нема даље! Шта си ти завршила? Улажем КВИСКА на твој одговор да си завршила ОАС а мислиш да си завршила ДАС!

Ник Нејм

#427 Re: Re: Re:

2014-06-05 19:20

#423: - Re: Re:

Драго ме је и мило што пажљиво пратите моја излагања! Надам се да сте нешто научили!

Када сам рекао ''а LOW'' мисло сам на НИСКО, јер сте доста приземни а не на закон!

Ју ноу вот ај мин?


Gost

#428 Re: Re: Re: Re:

2014-06-05 19:31

#427: Ник Нејм - Re: Re: Re:

Пошто Вам је мило ем драго...онда по СрБском каже се итс соу лоу... не даје знање гоогле трансалте него образовање...А Ви, тражите од наставника/наставнице енглеског паре од назад.... И да заврше мастер...


Gost

#429

2014-06-05 21:00

Mislim da su master studije nepotrebne za rad u prosveti.

Gost

#430

2014-06-05 22:29

.

Gost

#431

2014-06-06 00:29

Slažem se u potpunosti sa izloženom problematikom. Ukoliko peticija bude usvojena odnosno odobrena od strane nadležnih to će biti od velike koristi i značaja a ne samo nama profesorima nego i djacima, učenicima i studentima.

Gost

#432

2014-06-06 13:33

Stvarno je vise preterano sta sve ucitelji treba da produ da bi poceli rad u skolama.Prvo smo morali da zavpsimo visu pedagosku pa uciteljski fakultet a opet ne radim nigde jer dolaze novi sa master studijama pa kad ce doci red na nas.Po meni trebalo bi ukinuti master studije kao uslov za rad u skolama
Ник Нејм

#433 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-06-06 18:24

#428: - Re: Re: Re: Re:

Јес ај а:гри! Ит`с соу, соу, соу ЛОУ!

Ник Нејм

#434 Re:

2014-06-06 18:29

#432: -

То је неистина! Сви који су завршили вишу педагошку академију а после учитељски факултет тј. основне студије (до 2005) године су у рангу мастера! Ко вас тера да радите у школама? Ако нећете на мастер радите нешто друго!

Ник Нејм

#435 Re:

2014-06-06 18:33

#429: -

Мастер је 2. ниво високог образовања! За рад у школама тереба 2. ниво високог образовања! Ко је завршио основне студије до 2005. године тај је у рангу мастера (2. нивоа високог образовања)! Ја мислим да у просвети не требате ви да радите јер немате мастер! Закон је предвидео шта треба а шта не!


Gost

#436 Re: Re: Re: Re: fizicar

2014-06-07 13:00

#412: NiK nEjM - Re: Re: Re: fizicar

Mi u Kragujevcu imamo posebno institut za fiziku (posebnu zgradu) , i imamo naseg upravnika instituta, a i razgovarala sam sa Dekanom PMF-a koji je moj profesor. Mi imamo dovoljno pedagosko - metodickih predmeta za rad u osnovnoj skoli, i dovoljno prakse. Na masteru je praksa u srednjoj skoli i samim tim postoji razlika, dobijemo diplomu ali sta nam znaci kada nema posla, jer je mnogo tesko zaposliti se u prosveti, osim ako nemas jaku vezu, tako je kako je. Takodje mi je zena iz ministarstva rekla ako imas vezu sve se moze !!!!! To je realnost i nasa Srbija. Tako da na master ne idemo jer necemo da dozvolimo da nas vuku za nos i uzimaju pare, izmedju ostalog postoji toliko drugih poslova, i drugih zemalja u kojima moze da se radi normalno i normalno zaradi. Bolje se osecam kada imam diplomu i kada sam nesto zavrsila, jer ucim zbog sebe,a ne zbog drugih, a posao u struci ako nema sta da se radi. Trazis drugi posao i ne kukas, prihvatis realnost i nastavis da se boris.......

Ник Нејм

#437 Re: Re: Re: Re: Re: fizicar

2014-06-07 18:06

#436: - Re: Re: Re: Re: fizicar

Па професору је то хлеб и наравно да хвали свога коња! То што ти или неки управник или неки професор мислите да имате довољно овог или онога то није меродавно! Меродавно је оно што пише у ЗАКОНУ. Пише да се наставнички позив може обављати са 2. нивоом високог образовања! Све остало је кршење закона! Да ли сте ви натерани да се бавите наставничким позивом? Шта је са вама? Немојте завршавати мастер! Идите где хоћете и радите шта хоћете! Али немојте нашој деци да предајете без адекватног образовања! Причајте по кафанама. по петицијама да сте супер али се оканите школе док не завршите 2. ниво високог образовања! Ви не знате ни да напишете научно-истраживачки рад, не схватате суштину наставничке професије и немате представу која знања наставници треба да имају! Али то је ваш проблем!

sundjegar

#438 Re: Re:

2014-06-07 19:00

#2: Dušan Spasić - Re:

Pa kako kod koga. Ja se uospte ne slazem s tim. Ja sam student matematike, 3+2. Realno ni osnovne ni master nemaju neke veze sa srednjom/osnovnom skolom, tu i tamo po neki izborni predmet. Master je tezak, i upise ga trecina od generacije. Kod mene u generaciji, 60% sudenata nema veze s matemtaikom, razvlace godine, prenose, prepisuju, provlace se, na kraju ga zavrse na jadevite jade, i naravno ne upisuju master jer nisu sposobni bili ni za osnovne. I ja treba da dozvolim da takva neznalica dobije dozvolu da predaje u srednjoj skoli, da se stavlja u rang sa mnom? Izvinite, ali nikako.
Sto se tice drugih oblasti, slazem se (vidim da se nekima master placa), ali kad je matematika u pitanju, nikako.

i realno, ako vas je stvarno interesovalo to sto studirate, zavrsicete do kraja. I da mogu da predajem sa osnovnim, ne bih, jer sam zeljna da steknem sto vece znanje u toj oblasti, da budem sto bolji profesor u svojoj struci. A vi, kako vam je volja.

Ник Нејм

#439 Re: Re: Re:

2014-06-07 19:49

#438: sundjegar - Re: Re:

Немаш ти да се шта слажеш или не слажеш! Без мастера нема наставничког позива! Закон је јасан! Било која област! Једино код мајстора или нпр. фризера наставник практичне наставе може бити ВКВ мајстор! У свим другим ситуацијама је 2. ниво високог образовања у питању. Људи па учитељице су крајем прошлог века натерали да после академије заврше основне студије (које су сада изједначене са мастером) на учитељском факултету! А сада после 20 година опет хоћете да вратите да са нижим нивоом образовања предајете у школама! По мени онда све учитељице и наставници који су завршили основне студије крајем прошлог века ако вама дозволе да предајете треба да туже државу за мобинг! Ко кога ту зајебава? Ко се спрда са државом? Ко се спрда са законима? Ко се спрда са наставничким позивом? Пре 20 година је требало основне студије а сада после 20 година не треба да имате студије које су у рангу ондашњих основних студија? Сада би ви да радите са 1 нивоом високог образовања и то мимо закона?

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-06-08 16:49



Gost

#441

2014-06-09 09:25

Konacno da se neko seti da pokrene ovo pitanje. Puna podrska! ;-)

Gost

#442

2014-06-09 10:14

Krajnje je vreme da se ovaj problem resi. Svaka cast na zalaganju! Postujem svaku akciju!
Ник Нејм

#443 Re:

2014-06-09 11:43

#442: -

Једини је проблем што ви хоћете да будете наставници без адекватног нивоа образовања!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-06-09 15:26



Gost

#445

2014-06-10 12:49

Apsolutno je nepotreban master za rad u skoli
Nik Nejm

#446 Re:

2014-06-10 13:26

#445: -

A zašto je nepotreban to niko od vas ne zna! E pa nećemo dozvoliti da nam neznalice uče decu! Sram Vas bilo! Učiteljice su sve završile učiteljski fakultet pre 10 godina i u rangu su mastera a vi bi da radite bez 2. stepena visokog obrazovanja! Sramota! Svaka stara ućiteljica bi imala više obrazovanja od nastavnika! Jedino bi vi unazad a sve druge struke unapred!

Maaster ti ne treba ako ćeš da radiš u nekoj banci i unosis podatke u računar. Ali ako radiš u školi treba.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-06-10 15:55



Gost

#448

2014-06-22 12:50

Mislim da je ova akcija od ogromne vaznosti. Svi mi koji smo upisali fakultete posle 2005. godine nosili smo se mislju da cemo kao i nase starije kolege biti u mogucnosti da nakon zavrsetka studija pored znanja dobijemo i adekvatno zvanje koje nam omogucava rad u instituijama u kojima rade ljudi sa istom diplomom koju smo i mi dobili. U toku mog studiranja svaka sledeca generacia koja bi upisala fakultet je radila po drugacijem programu zbog raznih izmena u visokom obrazovanju, da bismo na kraju dobili diplome sa nekim napostojecim zvanjima sa kojima je nemoguce naci posao za koji smo se skolovali.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-06-22 17:16


Nik Nejm

#450 Re: Dobro jutro Kolumbo!

2014-06-22 17:56

#448: -

Niste vi završili fakultet! To morate da shvatite. Objasnio sam vam barem 100-tinak puta ali još jednom ću jer ''vidim'' da ste ''sporogoreći''! Vi ste završili 1. stepen visokog obrazovanja tj, osnovne AKADEMSKE studije i ništa više. Starije kolege su zavšile OSNOVNE STUDIJE (do 2005) i u rangu su mastera tj. 2. nivoa visokog obrazovanja! Ova akcija je jedino dobra što ćete napokon shvatiti koji stepen visokog obrazovanja imate i šta ste zavšili a šta niste i šta je potrebno za rad u školi a šta nije dovoljno!