Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama

Quoted post


Gost

#448

2014-06-22 12:50

Mislim da je ova akcija od ogromne vaznosti. Svi mi koji smo upisali fakultete posle 2005. godine nosili smo se mislju da cemo kao i nase starije kolege biti u mogucnosti da nakon zavrsetka studija pored znanja dobijemo i adekvatno zvanje koje nam omogucava rad u instituijama u kojima rade ljudi sa istom diplomom koju smo i mi dobili. U toku mog studiranja svaka sledeca generacia koja bi upisala fakultet je radila po drugacijem programu zbog raznih izmena u visokom obrazovanju, da bismo na kraju dobili diplome sa nekim napostojecim zvanjima sa kojima je nemoguce naci posao za koji smo se skolovali.

Odgovori

Nik Nejm

#450 Re: Dobro jutro Kolumbo!

2014-06-22 17:56:59

#448: -

Niste vi završili fakultet! To morate da shvatite. Objasnio sam vam barem 100-tinak puta ali još jednom ću jer ''vidim'' da ste ''sporogoreći''! Vi ste završili 1. stepen visokog obrazovanja tj, osnovne AKADEMSKE studije i ništa više. Starije kolege su zavšile OSNOVNE STUDIJE (do 2005) i u rangu su mastera tj. 2. nivoa visokog obrazovanja! Ova akcija je jedino dobra što ćete napokon shvatiti koji stepen visokog obrazovanja imate i šta ste zavšili a šta niste i šta je potrebno za rad u školi a šta nije dovoljno!

Nik Nejm

#451 Re: Brkaš pojmove!

2014-06-22 18:14:10

#448: -

Preskočio si prvu lestvicu u visokoškolskom obrazovanju i već misliš da si ZAVRŠIO fakultet?

Završio si 1. nivo visokog obrazovanja - osnovne akademske studije, koje se završavaju na visokim školama akademskih studija (npr. VŠPEP), akdemijama (npr. policijsko-kriminalistićkoj) ili  bilo kom fakultetu!

Ti si završio verovatno 4. godišnje studije pa bachelor with honours pa  sada si umisli da si master i da možešda predaješ u školi!

Kada doktoriraš pa završiš i postdoktorske studije onda nam se javi da nam soliš pamet da si zavšio fakultet jer ovako si na najnižoj lestvici visokog obrazovanja!