Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama

Ник Нејм

#376 Re:

2014-03-24 20:20

#375: -

Укинути студије!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-03-24 22:08



Gost

#378

2014-03-25 16:51

Ovo je bezobrazluk države, koja pljačka visokoobrazovni kadar!
Ник Нејм

#379 Re:

2014-03-25 18:09

#378: -

Упиши се на буџет па нећеш имати трошка!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-03-25 21:57



Gost

#381

2014-03-30 19:40

najbolje bi bilo da rasprodamo ocevinu i da im uplatimo sve pare koje dobijemo, onda da se prijavimo kao socijalni slucajevi ili da postanemo najskolovaniji fizicki radnici u svetu.Sramota sta nam rade.

Gost

#382

2014-03-30 21:13

Ma ovo će biti kad ja završim master...
deprimirana

#383 Re: Re:

2014-03-30 21:15

#355: Nik Nejm - Re:

Znaš šta, ja sam završila po bolonji,ali sam učila iz istih knjiga po istim prohtevima kao i studenti po starom npp, tako da ...

Nik Nejm

#384 Re: Re: Re:

2014-03-31 14:32

#383: deprimirana - Re: Re:

Strašno! Toliko nepismenosti na jednom mestu! Toliko laži napisano na jednom mestu! Nije to nikakv ''stari npp'' (nastavni plan i program) i  tobože vaš novi npp! Radi se ostarom Zakonu o visokom obrazovanju gde su postojale osnovne studije koje su sada izjednačene sa masterom (2. stepenom visokog obrazovanja) i o Novom Zakonu o visokom obrazovanju po kojem ste vi završili nešto sasvim novo tj. osnovne akademske studije (koje su studije 1. stepena). Da li je moguće da ste toliko bezobrazni i nepismeni i da to tako flagrantno pišete laži na blogu? Sram vas bilo!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-03-31 14:34


Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2014-03-31 14:38


Nik Nejm

#387 Re:

2014-03-31 14:40

#381: -

A ko vas tera bajonetima na studiranje? Osnovna škola je obavezna! Najbolji studenti imaju stipendije i mesta na budžetu! Žao mi je što niste učili! Hteli bi da vam profesori predaju za Dž? Nalajmali su vas! Ubedili su vas da ste master bez mastera (tj. kalif na mesto kalifa) a posle X godina kada ste pročitali Zakon po kojem ste studirali ukapirali ste da ipak niste 2. stepen visokog obrazovanja! Bravo! Nije vam dugo trebalo da ukapirate, svega nekoliko godina! Šta je to za takve intelektualce?

Nik Nejm

#388 Re: Re: Re:

2014-03-31 14:42

#383: deprimirana - Re: Re:

Hoćeš da ti ja napišem nekoliko knjiga da samo ti posebno učiš iz njih? Može?


Gost

#389 Re: Re: Re: Re:

2014-03-31 14:53

#384: Nik Nejm - Re: Re: Re:

niko ne bezi od obrazovanja nego na koji nacin nas obrazuju.Ja sam prva generacija tzv probna ili ispitna generacija po bolonji tako su nam bar rekli.I onda sta se desava...kad treba nesto platiti mora da se plati jer je tako po bolonji.Drugi put moram da platim jer mi smo ispitna generacija i za nas bolonja ne vazi i tako tokom celog skolovanja. Samo placaj.Sto bi narod rekao s koje god strane pomirises g.... ono smrdi.Cinjenica je da ni onisami ne znaju sta je pravilno.Pa zato gde god mogu ...udri po dzepu.Nemoguce je da i jesam i nisam po bolonji.Ako nisam sto su cesto obrazlagali kad su trazili pare,onda mi ne treba master, a ako jesam zasto su radili sve ove godine to sto su radili,pravdajuci se bas tim da nismo po bolonji.I sad kad je sve zavrseno, sad sam definitivno studirao po bolonji.Trebalo mi je na zalost pet godina da to saznam.

kuduz

#390 Re: Re:

2014-03-31 18:56

#387: Nik Nejm - Re:

da sam hteo da studiram prava verovatno bih i poznavao zakon i raznorazne propise i paragrafe pa se ne bih oslanjao na pravnicka tumacenja i objasnjenja od strane `STRUCNIH` i odgovornih u fakultetskoj administraciji.

Nik Nejm

#391 Re: Re: Re:

2014-04-01 05:26

#390: kuduz - Re: Re:

Skeniraj nam bar jedan dokument u kojem su ti STRUČNjACI na fakltetu  napisali objašnjenja! Svi znamo da ih nema! I ti znaš da ta objašnjenja ne postoje.

Nik Nejm

#392 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-04-01 05:32

#389: - Re: Re: Re: Re:

Znamo svi šta je pravilno a šta nije! U kom dokumentu ti piše da si ti ''ispitna'' (misliš opitna tj. eksperimentalna) generacija? Tako sam i ja devojkama govorio da su lepe, najlepše, divne, najdivnije a posle kada to obavimo ..., znaš ovo je eksperiment! Bravo za 5 godina, brzo kapirate ti i tvoje kolege!

 

kuduz

#393 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-04-01 13:11

#392: Nik Nejm - Re: Re: Re: Re: Re:

Ne znam u kom svetu ti zivis i u kojoj drzavi. Sukat sa rogatim nikad nije mogao da se bori.Mozda si ti imao tu neverovatnu srecu pa da sve ide kao po loju ali 95 procenata nas obicnih smrtnika mora da se bori sa administratorskom arogancijom.A ako se bunis slobodno se ispises sa fakulteta i upisujes se u drugom gradu, kako bi imao sansu da zavrsis studije.Jos uz to ako moras sam da se skolujes kao sto sam morao ja jer nije imao ko da me izdrzava uz to pauziram godinu zbog bolesti niko nema prava da me osudjuje sto sam nezadovoljan.Ako na primer ne kupim knjigu od profesora, nikad necu poloziti ispit bez obzira sto mogu da je pozajmim od kolege.A meni je svaki ispitni rok bio takav.Gde da padnem, nemam ja ni vremena ni para za to.

kuduz

#394 Re: Re: Re: Re:

2014-04-01 13:32

#391: Nik Nejm - Re: Re: Re:

evo probaj da mi odgovoris na sledece-

moram da platim praksu, moram da platim diplomski i moram da platim master

AKO PLACAM DIPLOMSKI ,STACE MI MASTER

AKO PLACAM MASTER STACE MI DIPLOMSKI

A PO NJIHOVOM MORAM I JEDNO I DRUGO

Nik Nejm

#395 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-04-01 14:08

#394: kuduz - Re: Re: Re: Re:

Slažem se sa tobom da za 1. stepen visokog obrazovanja ne treba odbrana diplomskog rada! To u Hrvatskoj, BiH i zemljama sa koje smo najsličniji zovu DODIPLOMSKI STUDIJI! Sama reči DO - DIPLOMSKI ti govori da je to obrazovanje gde nisi diplomirani! Međutim naši su profesori i vlast da ih ne bi rušili, dali su vam zvanje diplomirani (ako se sećaš, posle onih štrajkova studenata i demonstracija ispred Vlade)! U pravu si da su studije 2. stepena DIPLOMSKE MASTER STUDIJE i posle njih ide završni rad. Naši su napravili ''Frankenštajna'' od vas! Dali su vam titulu diplomirani i ako ste završili dodiplomski nivo obrazovanja. Praktično to vam je počasna titula, nešto kao lekar jer ima titulu dr traži da ga izjednače sa dr sci. ili dipl. farmaceut jer ima pošasnu titulu mr traži da ga izjednače sa mr sci.! Žao mi je ali vaš diplomirani po novom zakonu je 1. nivo visokog obrazovanja a diplomirani po starom zakonu je u rangu mastera tj. 2. stepena visokog obrazovanja. Jedina je sličnost u nazivima DIPLOMIRANI ali to su namerno i uradili da bi zavarali trag! Za to treba neko da odgovara! Da si falsifikovao naziv patika (kao naši Kinezi) odgovarao bi zbog plagijata ali gospodi profesorima, ministrima i stručnjacima ne fali ni dlaka sa glave jedino su im džepovi malo deblji!

kuduz

#396 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-04-01 17:18

#395: Nik Nejm - Re: Re: Re: Re: Re:

o tome ja i govorim.Niko normalan nece studirati a da mu to posle ne vazi. Problem je upravo to sto je trebalo sabrati babe sa babama a zabe sa zabama i da to bude rezultat koji vazi za celu Srbiju. Ovako u Beogradu ima sest zavrsnih ispita ili kako god da se zovu u Uzicu za isti fakultet prvo je bilo 12 pa su sad smanjili na devet u Kragujevcu je bilo osam, ne znam kako je ostalo sad itd. Ko ima tatu koji moze da finansira ,studenti se upisuju tamo gde ima manje i gde je lakse, a oni koji su slicni meni 10 sati rade da bi 8 sati mogli da se obrazuju i ne mozemo da biramo grad u kojem cemo studirati vec cutimo i trpimo nepravdu kako bismo stigli do cilja.

Kad pogledam iz moje perspektive sta se sve radi ....mnogo bre boli veruj mi.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-04-01 19:26



Gost

#398

2014-04-09 13:50

potpuno nepotrebno
banana

#399 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-04-20 08:47

#395: Nik Nejm - Re: Re: Re: Re: Re:

Razumem sta govoris, ali ti ne razumes nas. Kada smo upisivali fakutet nismo znali da cemo morati zavrsiti 5 godina da bismo mogli da radimo. Niko to tada nije znao. Kada smozavrsili studije u trajanju od 4 godine dobili smo zvanje DIPLOMIRANI. Sada nam prave problem jer nemamo zavrsen master pa se namecu sledeca pitanja:

1. Da li je moguce da zavrsis fakultet u trajanju od 4 godine a da tvoja diploma nema nikakvu upotrebnu vrednost?

2. Zbog cega se program vodi kao 4+1? Zasto odmah ne kazu da je u fakultet u trajanju od 5 godina?

3. Kako mogu da izdaju diplomu nakon 4 godine a da ona ne vazi i da sa njom ne mozes nista?

4. Zasto bih ja za rad u osnovnoj skoli morala da zavrsim master, a asistent na fakultetu ne mora da ima zavrsen master rad?

Ник Нејм

#400 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-04-20 13:43

#399: banana - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

1) То што нисте знали шта уписујете, то је генерално ваш проблем а не целог друштва.

2) Транспарентно је било и сви су знали да су студије 4+1 или 3+2 (или струковне 3+1). Не знам ко би требао да ти каже? Ваљда ти знаш шта си уписивао? Ко треба да зна? Слажем се да су професори вешто прећутали да морате да идете на мастер да би били у рангу старих основних студија али та лаж је и вама одговарала и хранила ваш его како сте ''завршили факултет'' (ма шта то значило).

3) Диплома важи, ви сте ''бечелор вид онер'' и та вам права и припадају, на жалост да би вас обманули и да би смирили студентске протесте и да би сачували њихове фотеље дали су вам практично ''почасно звање дипломирани''  aли немате иста права као дипломирани пре 2005 који су у рангу мастера тј. 2 степена високог образовања.

4) Апослутно сте у праву да асистенти не би смели да буду асистенти а да нису мастер! Слажем се! Асистент би требао има завршен мастер и уписан докторат (слично као и некада завршене основне студије и уписане магистарске студије).