Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama

Nik Nejm

#351 Re:

2014-03-09 22:25

#347: -

Te iste profesore i nastavnike sa visom strucnom spremom koji su ti predavali su ili penzionisali ili oterali kao nestucni kadar ili naterali da zavrse osnovne studije na fakultetu! To se sve desava negde do 2002. godine! Sada su ti nastavnici koji su ostali da predaju zadovoljili zakonske uslove da predaju jer imaju visoko obrazovanje koje su stekli pre 2005. godine tj. imaju zavrsene osnovne studije koje su sada izjednacene sa master studijama! Sada posle 12 godina pojavljuje se gomila vas koji hocete da predajete bez mastera tj. 2. stepena visokog obrazovanja? Da li ste vi normalni? U proslom veku su naterali nastavnike da imaju adekvatan stepen strucnosti a sada u 21. veku trazite da se smanji stepen strucnosti za profesuju nastavnika? To bi bilo neozbiljno, cak i za zemlju kakva je nasa!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-03-10 13:09



Gost

#353

2014-03-11 22:45

Nadam se da ce se ovom peticijom nesto postici.

Gost

#354

2014-03-11 23:25

Potpuno podrzavam citavu ovu pricu i drago mi je da je neko napokon krenuo sa ovom peticijom. Iskreno se nadam da ce uspeti, i da cemo se makar oko necega ujediniti. O besmislenosti mastera necu ni da govorim, pre mene su svi vec rekli sve. Nista gluplje od tog mastera nisu mogli da smisle, jer za rad u skolama mi vec na osnovnim studijama sticemo potrebno znanje. Jedino bih dodala jos to da sam razne ovakve peticije vec potpisivala, i nista. Dajte da ne dozvolimo tako nesto ovaj put. Mozemo da uspemo, samo ako to zaista hocemo.
Nik Nejm

#355 Re:

2014-03-12 06:19

#354: -

Nadam se da ćete jednom već shvatiti da nemate završene OSNOVNE STUDIJE nego OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE! To je ogromna razlika! Nisu u pitanju sličnosti nikakavih različitih programa, već sasvim različiti ZAKONI iz različitih vremena! Tek je prošlo 9 godina od donošenja Zakona, valjda ćete za još 1-2 godine dana ukapirati!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-03-12 10:42



Gost

#357

2014-03-12 10:54

Ovde niko ne trazi da mu poklone master, ili da mu tek tako daju diplomu. Mi samo trazimo
mogucnost da radimo ono za sta smo se skolovali. Kada sam upisala fakultet rekli su mi da su osnovne akademske studije,u trajanju od 4 godine, dovoljne za rad u skoli. Nakon toga su svake godine smisljali neke nove programe i postavljali neke nove uslove. Tako da, dok sam zavrsila te cuvene osnovne akademske studije dodjosmo i do obaveznog mastera, o kome inace na pocetku nije bilo ni reci. Pa sto je mnogo, mnogo je!! Zato se iskreno nadam da ce sve ovo sa peticijom uspeti. Jer, ponavljam, mi samo trazimo mogucnost da radimo ono za sta smo se skolovali. Potrebno obrazovanje za rad u skoli smo vec stekli, diplome sami zasluzili, tako da ne trazimo da nam ih poklone.
Nik Nejm

#358 Re:

2014-03-12 15:27

#357: -

OK Nisi ti kriv ''oni '' su te naveli! Dajte molim vas nemojte više! Ovaj zakon je od 2005. godine na snazi i vrapci već znaju za njega! Pa naravno da su ti ''oni'' rekli da može, da bi ostavio koji dinar školarine za njihove mizerne plate! Pa ti si tu zbog njih a ne oni zbog tebe! PS Tako sam i ja podstrekavao neke devojke da budemo zajedno (ma ne brini, biće sve ok), a kada obavimo to! E onda....Znaš.... (kao tvoji profesori tebi što govore)

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-03-12 22:01



Gost

#360

2014-03-14 19:51

Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama je neophodno za sve nas jer je olaksavajuca okolnost i za nove generacije jer nemaju svi uslove da ga upisu i zavrse , ali i takodje oduzimaju se prava i onima koji su već završili studije po starom programu.
Nik Nejm

#361 Re:

2014-03-14 20:04

#360: -

Naravno vi ste u centru pažnje! A deca? Da li je njima dovoljno da ste neškolovani? Nemate vi pojma! O kakvim starim programima bulazniš??? U pitanju je stari zakon pre 2005. godine i kolege osnovnim studijma su izjednačeni sa masterom! Vi nemate osnovne studije već osnovne akademske studije koje nisu master! Ponekad pomislim da ste jako bezobrazni jer mi je neprijatno da vas nazovem dilejama zbog tolikog vašeg neznanja! Ili možda ipak niste bezobrazni?

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2014-03-14 20:46


Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2014-03-14 20:52


Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-03-16 04:37



Gost

#365

2014-03-16 11:31

Mislim da treba da se ukida mastereska studija kao obavezno
Nik Nejm

#366 Re:

2014-03-16 12:21

#365: -

Samo osnovna škola je obavezna! Ko Vas tera na master? Ko hoće da bude nastavnik ili profesor neka ide na master a ko neće ne mora? Ko vas tera? Ko ima mozga a i para neka nastavi školovanje! Nećemo dozvoliti da nam neškolovani ljudi uče decu! Master je uslov za tu profesiju i kraj! Može samo da bude strožiji kriterijum od mastera a ne blaži! I stari profesori sa osnovnim studijama su u rangu mastera! Zašto bi vi bili manje obrazovani i edukovani? Ne može burazeri, ne može!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-03-16 12:34


Jeff

#368

2014-03-16 21:09

Ако су нам већ изједначили дипломе са "дипломираним учитељима", онда НЕКА НАМ ВРАТЕ ПАРЕ ОД ДИПЛОМСКОГ РАДА! јер дипл.уч. нису израђивали никакав дипл.рад.
Ник Нејм

#369 Re:

2014-03-16 22:59

#368

Ни ти не знаш шта си написао! Тражи натраг паре сигурно ће ти вратити!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-03-17 01:00



Gost

#371

2014-03-18 23:50

Potpuno se slazem sa svim gore navedenim, jer su master studije namenjene onima koji zele dalje da se usavrsavaju i bave naukom, a ne prosvetnim radnicima.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-03-19 01:26


Nik Nejm

#373 Re:

2014-03-19 07:31

#371: -

Master studije su akademsko a ne naučno zvanje. Raniji diplomirani (do 2005) su u rangu mastera i sada svi u svim profesijama moraju da imaju 2. stepen visokog obrazovanja kako bi radili na radnim mestima nekadašnjih diplomiranih (do 2005.), pa tako moraju i budući nastavnici i profesori u srednjim i osnovnim školama. Ne možete vi biti izuzetak! Strašno je jedino to da su vas slagali da sa zvanjem bachelor with honours možete da radite kao da ste diplomirani 2005. godine. Diplomirani do 2005. godine su izjednačeni sa masterom (2. stepenom visokog obrazovanja) ali vi imate 1. stepen visokog obrazovanja! Sada postaje već žalosno da vi sa bachelor with honours hoćete ista prava kao master (tj. kao diplomirani do 2005). Okanite se ćorava posla! Ne može vaša laž da preraste u istinu!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-03-19 13:55



Gost

#375

2014-03-24 12:53

UKINUTI MASTER!!!