Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima

Quoted post


Gost

#2023

2015-08-12 09:30

Чланак из Политике - 

Више од пет хиљада људи, за које се не зна да ли су студенти, за неколико дана потписало је онлајн петицију којом се тражи да студенти из Црне Горе немају више исти статус као њихове колеге из Србије. Иницијатори сматрају да се домаћим студентима сматрају само они чији родитељи плаћају порез у Србији или који су похађали наставу на српском језику.

Они, за које отворено сумњам да су лоши студенти, петицијом траже да се њиховим колегама из Црне Горе ускрати право да се такмиче у знању. Мисле да ће им бити боље. Да ће и они лошији ускочити на буџет. Како неко из Колашина или Пљеваља ко има све деветке и десетке да студира на буџету, а онај са шестицама и седмицама из Лесковца, Београда или Сомбора не може?

Срећа што се ови научници нису раније родили јер по њима чак ни Тесла, Пупин, Миланковић или Дучић можда не би добили прилику да студирају на буџету. Можда би се ова четворица некако провукла јер су рођени у Аустроугарској, а петиција је усмерена на Црну Гору.
Кад су већ тако таргетирали петицију,ево саветујем им да је понуде на потпис родитељима Новака Ђоковића, Јелене Јанковић или Ане Ивановић. И они имају неподобно, сумњиво порекло.

Ако им је проблем због генерацијског јаза, петицију могу да понуде и њиховим вршњацима из Херцег Новог. У свим репрезентацијама које су летос освајале златне медаље за Србију у фудбалу, кошарци и ватерполу играју момци и девојке из овог приморског града. Њих обавезно на самофинансирајуће студије.

Оваквим академцима увек неко други смета, неко ко спутава њихово знање и таленат. Прво им је Слоба био препрека да уче и заврше факултет, онда досманлије, па пљачкашка држава. Данас им сметају бистри клинци из Бијелог Поља или Мојковца. Сутра ће им сметати они из Вршца или Пожаревца.

Нормалне државе призивају студенте из целог света. Америка није изградила своју моћ на оружју, него на знању. Имају најбоље факултете, стипендирају младе из целог света.

Да су петицијаши некад отишли до Рима тамо би затекли колонију црногорских студената којима већ десетак година италијанска влада даје стипендију. Пет хиљада годишње. Скандалозно, зар не?

Србија нема пара да даје стипендије, али може бар најпаметнијима са Балкана да пружи исту шансу за успех. Кад Београд постане привлачан  младима из Подгорице, Бањалуке, Темишвара, Скопља… Србија може да каже да је лидер у региону. До тада је само територија за балканску вододелницу, где успешни иду даље, а неуспешни потписују петиције.

Глупост, нажалост,станује чак и на Београдском универзитету који ће се сигурно огласити поводом ове петиције. Баш као што је учинио кад је громогласно ћутао око лажних доктората и диплома.

Наш народ има једну сурово истиниту изреку: Нема веће будале од школоване будале.

Odgovori


Gost

#2033 Re:

2015-08-12 09:54:15

#2023: -  

 Zašto bi samo studenti potpisivali peticiju? Ja sam bio student pre 20 godina. Završio sam ETF i imam naučno zvanje, a doživeo sam u toku studija da me crnogorska bagra izbaci iz sobe koju sam regularno dobio.

Srbija

#2051 Re:

2015-08-12 10:45:32

IDI U SVOJU BEZBOZNICKU ZEMLJU!

#2058 Re:

2015-08-12 11:03:58

#2023: -  

 UPRAVO SAM POTPISAO PETICIJU GDE SE TRAZI PROTERIVANJE CRNOGORACA SA SVIH FUNKCIJA U SRBIJI A NA ISTA MESTA POSTAVLHJANJA SRBA  SRBIJA NIJE DUZNA DA SKOLUJE STRANE DRZAVLJANE KOJI SU PRIZNAVANJEM NEZAVISNOG KOSOVA RADILI ZA NEPRIJATELJE SRBIJE

SUTRA CE TI ISTI DA PLJUJU PO SRBIJI I DA JE NAZIVAJU SPLACINAMA

NEMA VISE BRATSTVA I JEDINSTVA

NAUCILI CRNOGORCI DA PROSJACE OCE LEBA BEZ MOTIKE

ZA NJIH SU ROMI GOSPODA

A SVE NJIHOVE DIPLOME TREBA ISPITATI JER SE UVELIKO PRICA DA IZVESNI CRNOGORSKI PROFESORI 

NAMERNO OBARAJU SRBE A POKLANJAJU OCENE SVOJOJ CRNOGORSKOJ RODBINI

NA PRODAJI LAZNIH DIPLOMA SU SE OBOGATILI

PROFESOR MIROLJUB MERDOVIC CRNOGORAC  KOJI RADI U SAPCU U TEHNICKOJ SKOLI SUMNJICEN JE VISE PUTA ZA IZDAVANJE LAZNIH DIPLOMA CRNOGORCIMA I SVIMA KOJI SU SPREMNI DA PLATE!

CRNOGORCI KUPUJU DIPLOME OD SVOJIH RODJAKA PROFESORA

I NESPOSOBNI SU ZA RAD!

PARAZITI KRPELJI I TRUTOVI OTIMA MI ZEMLJU I OKUPIRA SA ALBANCIMA U SARADNJI 

TACI I RAMA POCASNI GRADJANI ULCINJA

AUTOR OVOG TEKSTA MORA DA JE NEKI STRASNI PUSILAC IZ MILOGORSKOG PLEMENA MILA DUVANKESE ZVANOG POPUSILI!

aleha

#2067 Re:

2015-08-12 11:25:18

#2023: -  

 Evo i ja zavrsavam fakultet, i dok sam bio u domu (ziveo 5godina u razlicitim domovima) 3 godine upravnici su mi bili Crnogorci, i uvek je bilo 20% Crnogoraca u svakom domu koji su ziveli po budzetskoj ceni a nisu ni bili na listi za dom. Vec im je upravnik sredjvao sobe, pored toga ni jedan Srbin nije bio redar u domu ( redari dobijaju platu za vrsenje duznosti)  i nas su uvek gledali sa visine i zajebavali nas. Dok su oni bili izuzeti od raznih prekrsaja. Mislim da to nije fer. Ja bih zabranio da Crnogorci dobijaju takva radna mesta koja mogu da koriste kako hoce...

Ne kazem da im treba zabraniti nacisto mogucnost studiranja na budzetu al treba ograniciti sve to i samo najbolji da dobiju privilegiju studiranja na budzetu kao sto je svugde u svetu. Ako si najbolji onda ti skola placa studiranje i to je to.