Majci troje dece plata iz budzeta

Quoted post


Gost

#315 Re: Zasto?

2016-02-25 15:52

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Apsolutno se slazem sa vama. Ja sam majka.Svoju decu sam ostavljala na cuvanje bakama, dadiljama. ..od njihovog 4 meseca. Jer je zakon takav u Svajcarskoj. A u Srbiji se vuku 2 godine na bolovanje po detetu I jos traze neku platu? ?? Halooooo? ?? Kako Vas nije sramota? Nije vas drzava primorala da radjate decu ako niste sposobni da ih izdrzavate. SRAMOTA

Odgovori

Spajalica

#337 Re:#315

2016-02-25 16:58:48

#315: - Re: Zasto? 

 Draga Majko iz Svajcarske, verovatno si i ti morala da radis za platu od 25.000 dinara mesecno, placas racune, hranu, garderobu, dadilje ( vrtice ), od toga novca!!! SIROTICE


Gost

#423 Re: Re: Zasto?

2016-02-25 21:50:00

#315: - Re: Zasto? 

 Sta tebe boli uvo sta majke traze u Srbiji kad ne zivis ovde.Da je dobro nebi otisla.I ne lupetaj2god je samo za trece dete.Uostalom,sto se trpas kad te se ne tice i nema veze sa tobom.

Majka

#428 Re: Re: Zasto?

2016-02-25 22:02:24

#315: - Re: Zasto? 

 Allooooooooo da zivis gusko ovde ne bi tako pricala!!! Niko ovde ne radja da bi mu neko davao pare vec zato sto voli da ima decu i naslednike a majke koje imaju troj i vise dece nemogu da rade pa ne bi bilo lose da ih drzava pomogne.Zivis u Svajcarskoj gde ljudi neznaju sta ce s parama. Cula si za porodiljsko od dve godine a jel znas koliko zena u srbiji dobije otkaza kad cuju za trudnocu?? I ne javljaj se vise na ovu temu nemas sta da trazis ovde.


Gost

#463 Re: Re: Zasto?

2016-02-26 08:54:22

#315: - Re: Zasto? 

 Zato sto mi zivimo u Srbiji,ne u Svajcarskoj i radimo za 20000 kazi mi sta prvo da platim od tih para,a imam troje dece i imacu ih jos ako bog da.Imam ja jednu kao ti u komsiluku muz joj radi u Svajcarskoj ima 2 bmwa u dvoristu sva je u fulu,kosa usta nokti itd a neplaca knjige za dete jer je nevencana,iskusno.lako je onim majkama ako mogu tako da se nazovu koje rade fensi posao jer su se taslacile sa gazdom,kojima mame i svekrve cuvaju decu,dok one spavaju pa onda idu na posao da se odmore.Ja nemam niciju pomoc,ja i muz  sve sami bez igde ikoga,i fala bogu deca nam nisu ni gola ni bosa ni gladna..............To smo moj muz i ja jer smo se odrekli svega zarad dece.

 


Gost

#470 Re: Re: Zasto?

2016-02-26 09:45:51

#315: - Re: Zasto? 

 Pa to nisu bake, vec tvoje sluskinje! 


Gost

#1745 Re: Re: Zasto?

2016-10-16 22:32:52

#315: - Re: Zasto? 

 Haaalooo!! U Svici komentarisi Svicu, Srbiju I srpkinje ostavi na miru! I, tebe niko nije primorao da ih radjas u Svici, sto ih nisi ovde rodila, pa da uzivas!!!

Ооо

#1782 Re: Re: Zasto?

2016-10-26 17:38:51

#315: - Re: Zasto? 

 Срам Вас билоКако Вас није срамота да упоређујете бедну Србију и Швајцарску са високим стандардо....Нико нас није приморао да рађамо децу,рађамо је Нама а не држави ,рађамо из љубави и сваки родитељ је способан да издржава своју децу.Ало бре какву то мржњу ширите страшно!?Знате ли колико жена добије отказ када чују да су трудне?Знате ли колико колики је дечији додатак у Србији?Знате ли колике су плате у Србији ?Очито да нисте упућени.Свака друга жена добије отказ када послодавцу саопшти да је у другом стању. Дечији додатак по детету је 2300...Плата од 21000 до 30000 динара и то онај  ко је има од 30000 дин је пресрећан.И како вас није срамота да упоређујете Србију и Швајцарску страшно.Ви у Швајцарску можете да живите од социјале и да издржавате породицу ,а ми овде од плате не можемо...Зашто уопште објашњавам и ово пишем ако је толико добро овде зашто сте побегли преко,што нисте остали овде!?Имам двоје деце и на путу је треће Богу хвала па нам ништа не фали,деца не оскудевају ни учему имају све за нормалан живот...Али свака помоћ добро дође.Ви од ваше плате можете да одвојите и платите дадиљу ми овде од наше не можемо.Овде и баке које су у пензији не могу да живе од ње морају и даље да иду да раде на црно да би могле да преживе...а ваша има Швајцарску пензију па може да чува,а да и нема ви од ваше плате можете и њу да издржавате.И срам Вас било и тако и остале који ову петицију коментаришете негативно.Ако не желите да потпишете и ако не подржавате зашто се уопште јављате и коментаришете!?