Zabranimo dovodjenje pasa na decije igralista...

Quoted post

Ljubiteljica pasa i ostalih životinja

#11 Zabranila bih retardima da izlaze iz svojih stanova.

2016-06-13 03:39

Opasne rase pasa ne postoje. Postoje opasni ljudi koji pse prave "opasnima". Postojite i vi glupaci koji ne umete da razdvojite pojedinca od grupe, pa zato sankcionišete većinu. Taj koji ne ume da vodi računa o svom ljubimcu u blizini drugih ljudi sankcijama neće ni naučiti. Jaoj vidi pokondirenih tikvi koje bi zabranile vođenje pasa po šetalištima i svim drugim javnim mestima. E baš vas na lanac i u vaša 4 zida. Planeta Zemlja nije namenjena samo za boravak ljudi na njoj i što pre shvatite to, to je za vas bolje. A što se tiče lutalica, pa pola vas je kupilo svojoj deci psa, pa ga posle pustilo da se snalazi samo, kad deci dosadi. Zato licemeri zakopajte se u svoje dvorište i ne izlazite. Kakvi retardirani komentari, neviđeno. Zapanjena sam. Dobro je, pa vam dileri droge u blizini škole ne smetaju. Samo psi. Psi su najveća pretnja vašoj deci. Šta vaša deca trpaju u usta je vaša odgovornost, pa kad izlazite na igralište, bavite se vašom decom, ne toročite sa drugim mamama. Koliko sam ja ljudskih problema videla, nijedan pas im nije ni do malog prsta na nozi. Odrasla sam sa životinjama, nema lutalice koju nisam pomazila (da je životinja to htela, pošto teranje nekoga na nešto izaziva posledice) i nikada nisam imala misao da neku životinju treba sankcionisati. Samo vlasnike. Po džepu. A gledam te pse sa korpama kako su tužni i koliko pate, bez razloga, dok nekim "pametnjakovićima" ne možeš usta da zatvoriš. I da, mene je babin pas ujeo cm pored desnog oka i ne fali mi ni očina, a ne razmišljam o onome šta je MOGLO, već o onome što SE desilo. Zato malo upotrebite taj vaš mozak i obrišite ovu anketu. Ima bitnijih stvari za zabranu.

Odgovori

Nadam se da će ti muž biti Staford i da ćeš roditi mešanca pametnice :)

#16 Re: Zabranila bih retardima da izlaze iz svojih stanova.

2016-06-13 09:45:44

tec

#19 Re: Zabranila bih retardima da izlaze iz svojih stanova.

2016-06-13 18:27:43

#11: Ljubiteljica pasa i ostalih životinja - Zabranila bih retardima da izlaze iz svojih stanova. 

I nije ideja bila da se sankcionišu psi nego vlasnici istih, ali oni neodgovorni koji dopuštaju da se ovakve stvari dese. Nije ni bila poenta da se zabrani šetanje bilo kakvih životinja po ulicama i parkovima, možete i svinju da vodite po ulici što se mene tiče, poenta je u razdvajanju mesta za decu od mesta gde borave i gde se igraju životinje (da ne govorim o obavljanju nuždi, čišćenju za svojim ljubimcima i slično).

Ako čak i propisi kažu da opasne životinje (a postoje one koje su opasne i to niko ne može da porekne ma šta vi svi lupali o ljubavi dobermana i ostalih vrsta i tome kako su pudlice opasnije po ljude, što je preispoljna glupost) treba da budu obezbeđene onda tako i treba da bude. Koliko sam samo puta video kako krhki ljudi i žene vode velike i jake pse na povocu (što je po meni mnogo veća kazna za te životinje od one koju ste vi naveli, a da ne govorim o držanju tih istih životinja među 4 zida, često na jako malom prostoru što je takođe jedna vrsta kazne za njih) i gde se čini da psi šetaju njih, umesto da je obrnuto. I tada se pitam da li bi iko od njih mogao da obuzda tu životinju u slučaju bilo kakve nepredviđene okolnosti. A niko ne može da tvrdi usled čega i kada bi se životinja mogla osetiti ugroženom.

Tačno je, ljudi su gori, niko ne spori to, ali ljudi su (bar jedan deo) svesna bića, i svako treba da odgovara za svoje postupke, da li pred ovim zemaljskim ili nekim drugim sudom. Životinje sa druge strane to nisu, mi odgovaramo za njih, ali baš zato ne možemo da ih tretiramo kao ljude, i ne možemo da ih stavljamo u istu ravan sa ljudima, pogotovo ne sa decom. Ako je nešto predviđeno za decu, onda tako treba i da ostane.

Ako postoje parkovi, nemam ništa protiv šetanja i igranja sa ljubimcima, ali dragi "ljubitelji" pasa, "branitelji" sloboda, planete i ostali, treba da postoje pravila i kod takve igre, a ta pravila podrazumevaju da vodite računa o svojim ljubimcima, kao što i mi vodimo računa o našoj deci. Oni neodgovorni će biti kažnjeni na ovaj ili onaj način, ali govoriti o tome kako su krivi roditelji što im je dete napadnuto - e to je LICEMERJE i bezobrazluk. Tačno je, svet nije napravljen samo za ljude, ali svi treba da znaju svoje mesto u tom svetu. Ako imate želju da živite sa životinjama, zašto onda ne idete u prirodu, nego te iste životinje kažnjavate zatvaranjem u 4 zida, vođenjem na povocu....

I na kraju, ne mešajte babe i žabe. Tačno je, ima većih problema u životu, a posebno u ovoj državi, ali to nam je konstantna isprika za sve što ne valja - ima gorih stvari. E PA NEMA!!! Ako ne počnemo da rešavamo jedno po jedno i da se učimo redu, nikada i nećemo biti deo te JEvrope, a vi, ljubitelji i vlasnici životinja ćete se i dalje osećati ugroženo kada pročitate ovakve komentare i peticije.

Toliko! Hvala na pažnji!

I ne vredjaj retardirani deo populacije

#25 Re: Zabranila bih retardima da izlaze iz svojih stanova.

2016-06-14 17:28:18

#11: Ljubiteljica pasa i ostalih životinja - Zabranila bih retardima da izlaze iz svojih stanova. 

 Ljubiteljice zivotinje, procitaj Borisa Vijana, u svojim kratkim pricama ismeva malogradjanstinu u Parizu koja vise ceni kucnog ljubimca od coveka.Ne postoji samo moda na ovom svetu. Osvrni se malo I na umetnost. Mozda CE ti neke stvari biti jasnije.

Markon

#26 Re: Zabranila bih retardima da izlaze iz svojih stanova.

2016-06-15 16:07:51

#11: Ljubiteljica pasa i ostalih životinja - Zabranila bih retardima da izlaze iz svojih stanova. 

 Da ti jebem mater suntavu i izopacenu, nikakve propise ne postujete, ni za kakav red ne znate, a znate da trazite neka prava. I to ej, ne samo za svoje pse, nego i za ulicne. E pa brzo ce doci kraj vasoj bahatosti, ljudima je preko glave vaseg bezobrazluka.