Zabranimo dovodjenje pasa na decije igralista...


Anonymous

#1

2016-06-12 20:43

Zato sto je moje trogodinje dete moglo ostati bez oka jer ga je pas ujeo za donji kapak. Vlasnici tog psa doveli su ga na igraliste na kome se igraju mala deca,a vlasnica je sama rekla kako pas ne voli decu.Zaista ne razumem te ljude koji svesno dovode neciju decu u opasnost

Mica

#2

2016-06-12 20:50

Peticiju bih prosirila I na uvodjenje drasticnih kazni za sve vlasnike koji svoje pse ne drze na povodcu, a posebno za opasne rase koje nemaju zastitnu korpu. Takodje, treba uvesti zabranu slobodnog pustanja psa na setalistima, pored skola, na ulicama, restoranima, kaficima. U suprotnom, uvesti ogromne kazne za nesavesne vlasnike pasa. 


Gost

#3

2016-06-12 20:57

Zato što moja komšinica uvodi psa lutalicu u naš ulaz , spava i unosi boleštine , a pored njega moja deca treba da prođu . Takođe , svoje kerove koje drži u stanu ne izvodi noću na nuždu već ih samo pusti sa povodcem u ulaz gde popišaju svaki zid !!!! Možete zamisliti kako nam ulaz miriše !!!! Niko ne reaguje , ni zoohigijena ni komunalna inspekcija !!!!

Gost

#4

2016-06-12 21:08

Smatram da stvarno nije u redu da se psi setaju gde im nije mesto a ako su vec i tamo dovedeni od strane vlesnika neka isti ti vlasnici vode racuna o svojim psima i POGOTOVO da kupe izmet posle svojih ljubimaca jer ipak je to decije igraliste a deca kao deca su znatizeljna i svasta trpaju u usta pa nije retko da se desi da dete igrajuci se uhvati isti taj izmet a posle ruke u usta i po licu sto dovodi do raznih bolesti....ne mrzim pse ali neke stvari stvarno trebe da se razgranice...svaka cast odgovornim vlasnicima ali takvih je jako malo


Gost

#5 Bezobrazluk i neodgovornost

2016-06-12 21:12

Zato sto u komsiluku imamo mesanca i staforda koje ni jednom nisam videla sa maskom. Zato sto sam nekoliko puta videla kako ih vlasnica "pusta" na druge ljude da bi zaplasila i pokazala koliko je "opasna"(citaj bezobrazna, nekulturna i posvadjana sa celim komsilukom). Mokraca isparava na ves koji sirim na terasi, a lavez u toku noci da ne spominjem. Trebalo bi vise peticija pokenuti. :-(


Gost

#6

2016-06-12 21:20

Potpisala sam zato sto se sa psima nikad ne zna,ne moze se verovati,ne bih volela da ujede moje dete...

Gost

#7

2016-06-12 21:41

Potpisujem zbog neodgovornih vlasnika prvenstveno. Prvo, ima puno njih koji smatraju da je važniji njihov pas od nečijeg deteta. Ja moje dete moram da sklanjam i da strahuje jer je neko pustio psa da se istrči. Ja neću da razmišljam da li je on dobar, i da li hoće ili neće... Drugo, jako malo njih počasti izmet svog psa, što bi trebalo da se podrazumeva. A LUTALICE SU POSEBNA TEMA! DA LI SE U OVOM GRADU IKO BAVI NJIMA??? 

tec

#8 Hocemo i mi u JEvropu

2016-06-12 22:03

Zato što se danas smatra nekulturnim, neprosvecenim i neljudskim ako si protiv svih vrsta životinja na ulicama, parkovima, igralistima, zelenim površinama, trotoarima, klupama... Bože moj, ako se protiv toga bunis onda si nevaspitan i očito zalutao u civilizaciju. Pri tome samo 1% tih JEvropljana kupi izmet svojih lutalica za sobom, ne pušta ih da mokre po automobilima, zidovima zgrada, ulazima i liftovima, poštuju propise i vode računa o tim životinjama. One realno nisu krive jer slede svoje instinkte, ali su vlasnici ti koji nemaju nimalo obzira prema ostalima, a posebno prema deci. 

Sačuvaj Bože da komunalna policija nešto uradi. Ne bitno je da paradiraju u svojim automobilima i na svojim skuterima. Povraća mi se od ove države i naših pokondirenih tikvi sa njihovim terijerima, pudlama, maltezerima, bisonima, buldozima i kojim već sve ne rasama.


Gost

#9 Re:

2016-06-13 00:11

#7: -  

 Ne postoje lutalice. Oni nisu dolutali sa druge planete. Covek ih je napustio. Oni su napusteni...


Gost

#10

2016-06-13 00:55

Čovek koji ne počisti za svojim psom, da li pusti vodu kada sam vrši nuždu ili ostavi da mu dete zgazi u to? Ljubimac se voli, mazi se ljudi ih čuvaju i brinu, zašto onda ne brinu o tuđoj deci? Kako bi bilo da neko useta u park za pse i eto tako počne da ih sutira, da li bi neko reagovao? Pobogu dokle ovo ide? NE MOŽE ŽIVOTINJA DA BUDE ISPRED DETETA I TAČKA!!! Volite svoje ljubimce! Ali kakvi ste to ljudi ako svesno i bez imalo krivice dopuštate da vas ljubimac ugrožava druge, pogotovo decu? SRAMOTA ZA VLASNIKE PASA I ZA DRZAVU TJ NADLEZNE PO OVOM PITANJU AKO SE UOPŠTE IKO BAVI TIME!!!!
Ljubiteljica pasa i ostalih životinja

#11 Zabranila bih retardima da izlaze iz svojih stanova.

2016-06-13 03:39

Opasne rase pasa ne postoje. Postoje opasni ljudi koji pse prave "opasnima". Postojite i vi glupaci koji ne umete da razdvojite pojedinca od grupe, pa zato sankcionišete većinu. Taj koji ne ume da vodi računa o svom ljubimcu u blizini drugih ljudi sankcijama neće ni naučiti. Jaoj vidi pokondirenih tikvi koje bi zabranile vođenje pasa po šetalištima i svim drugim javnim mestima. E baš vas na lanac i u vaša 4 zida. Planeta Zemlja nije namenjena samo za boravak ljudi na njoj i što pre shvatite to, to je za vas bolje. A što se tiče lutalica, pa pola vas je kupilo svojoj deci psa, pa ga posle pustilo da se snalazi samo, kad deci dosadi. Zato licemeri zakopajte se u svoje dvorište i ne izlazite. Kakvi retardirani komentari, neviđeno. Zapanjena sam. Dobro je, pa vam dileri droge u blizini škole ne smetaju. Samo psi. Psi su najveća pretnja vašoj deci. Šta vaša deca trpaju u usta je vaša odgovornost, pa kad izlazite na igralište, bavite se vašom decom, ne toročite sa drugim mamama. Koliko sam ja ljudskih problema videla, nijedan pas im nije ni do malog prsta na nozi. Odrasla sam sa životinjama, nema lutalice koju nisam pomazila (da je životinja to htela, pošto teranje nekoga na nešto izaziva posledice) i nikada nisam imala misao da neku životinju treba sankcionisati. Samo vlasnike. Po džepu. A gledam te pse sa korpama kako su tužni i koliko pate, bez razloga, dok nekim "pametnjakovićima" ne možeš usta da zatvoriš. I da, mene je babin pas ujeo cm pored desnog oka i ne fali mi ni očina, a ne razmišljam o onome šta je MOGLO, već o onome što SE desilo. Zato malo upotrebite taj vaš mozak i obrišite ovu anketu. Ima bitnijih stvari za zabranu.

Đoša

#12 Odgovornost

2016-06-13 05:33

Gospođo, a gde ste Vi bili kada je taj pas ujeo Vaše dete? Kako ste Vi doprineli tome da Vaše dete ne bude napadnuto?


Gost

#13

2016-06-13 06:22

potpuno podrzavam ovu peticiju jer sam slicnu stvar dozivela sa svojim cetvorogodisnjim sinom...napao nas je staford jedva sam dete odbranila dobili smo ogrebotine po celom telu oboje a vlasnici psa psihicki poremecene osobe
Ami

#14

2016-06-13 06:54

Najnenormalniji su mi ovi obozavaoci pasa koji prava istih stavljaju ispred dece. Volite vi pse koliko hocete ali DALJE OD MOJE DECE!

 


Gost

#15

2016-06-13 08:26

Prvo da napomenem da nemam ništa protiv preslatkih kuca koja pružaju ogromnu radost dečici, i ja ih volim i rado deci dozvolim da se igraju sa kučićima koja su pitoma ali...
Ima dece koja su npr alergična na pseće i mačije dlake (ne zam zašto su mačke izuzete iz peticije) ima dece koja imaju osnovan ili ne osnovan strah od istih... Neki roditelji jednostavno ne žele da im deca budu u pesku gde su se igrale kuce i mace jer mogu tako pokupiti koješta kao što je recimo jedna devojčica prošle god baš u Novom Sadu na jednom od igrališta pokupila bakteriju od koje se još uvek leči i koja nije naivna... Imati ljubimca uz decu je rotiljeljska odluka koja je po meni divna ali ne žele svi isto... U principu najveći je problem kada opasne vrste pasa dovedu na igralište i to bez brnjica. Zašto? Zašto isti nikada nisu kažnjeni a postoje kazne za to?
Potrebno je poraditi na bezbednosti dečijih igralista kao na primer ograditi ih , redovno čistiti jer smo svi svedoci da smo bar jednom našli razbijene flaše i ostatke stakla i koječega još...
Nadam se da će ti muž biti Staford i da ćeš roditi mešanca pametnice :)

#16 Re: Zabranila bih retardima da izlaze iz svojih stanova.

2016-06-13 09:45


Gost

#17

2016-06-13 15:01

Obozavam ove ljubitelje pasa i ostalih zivotanja koji sebe na zalost predstavljaji kao MRZITELJI LJUDI I DECE

Treba da vas je sramota!!!

Naravno da postoje opasne rase pasa, to ceo svet zna i ako ste ljubitelj naravno da znate i vi.

Zivotinja se voli i neguje ali ne tako sto cete ugrozavati decu i ljude!

Nije propisano da se deci stavi povodac i korpa na usta nego psima! Zasto? Da li vam to ista govori?

Ako imate psa i zivite u kvartu gde u blizini nema park za pse potpuno je normalno i logicno da cete ga setati po ulicama gde jedino mozete, ali da ne pocistite za svojim psom ili da dozvolite da napadne nekoga to je vec sramota. 

A zamislite da vam pridje covek na ulici i raspali samarcinu! Vi biste ga tuzili jel tako! E pa draga ljubiteljko pasa i ostalih zivotinja ne postoje opasni ljudi, mozda ste samo usli na njegovu teritoriju ili mu se zamerili iz njemu znanog razloga. Pa kada vec poredite zivotinju i coveka jos gore dete eto vam.

A oni koji pitaju GDE SI BILA KADA TI JE DETE NASTRADALO zelim da kada dobiju svoje dete i prvi put se nesto desi u njihovom prisustvu dobro razmisle o ovome sto su rekli. 


Gost

#18 nepostoje opasni ljudi Re:

2016-06-13 15:51

#17: -  

 Bas zato sto ne postoje opasni ljudi imamo razne tijane i ostalu silovanu i pretucenu i masakriranu decu... A da ona je samo usla na njegovu teritoriju... Bez komentara na ovu nebulozu koju ste izneli. Sto se tice opasnih rasa pasa, to je klasifikacija koju je napravio covek. Znate li koliko je pudlica, da ta slatka mala umiljata pudlica naprednija u ugrizima ljudi u odnosu na pit bula? Verovatno i ne znate da su jedan doberman i devojcica od njenog rodjenja nerazdvojni, lakira mu nokte, oblaci, svasta nesto. Tako da opasnog psa pravi upravo taj bezazleni covek. I ja branim prava 70% vlasnika pasa koji su odgovorni, a nepravedno sankcionisani zbog ovih 30%. Uostalom, zabranite i kola da se voze po gradu i naselju, jer po statistici je vise ljudi i dece nastradalo od udara automobila nego od napada pasa.

tec

#19 Re: Zabranila bih retardima da izlaze iz svojih stanova.

2016-06-13 18:27

#11: Ljubiteljica pasa i ostalih životinja - Zabranila bih retardima da izlaze iz svojih stanova. 

I nije ideja bila da se sankcionišu psi nego vlasnici istih, ali oni neodgovorni koji dopuštaju da se ovakve stvari dese. Nije ni bila poenta da se zabrani šetanje bilo kakvih životinja po ulicama i parkovima, možete i svinju da vodite po ulici što se mene tiče, poenta je u razdvajanju mesta za decu od mesta gde borave i gde se igraju životinje (da ne govorim o obavljanju nuždi, čišćenju za svojim ljubimcima i slično).

Ako čak i propisi kažu da opasne životinje (a postoje one koje su opasne i to niko ne može da porekne ma šta vi svi lupali o ljubavi dobermana i ostalih vrsta i tome kako su pudlice opasnije po ljude, što je preispoljna glupost) treba da budu obezbeđene onda tako i treba da bude. Koliko sam samo puta video kako krhki ljudi i žene vode velike i jake pse na povocu (što je po meni mnogo veća kazna za te životinje od one koju ste vi naveli, a da ne govorim o držanju tih istih životinja među 4 zida, često na jako malom prostoru što je takođe jedna vrsta kazne za njih) i gde se čini da psi šetaju njih, umesto da je obrnuto. I tada se pitam da li bi iko od njih mogao da obuzda tu životinju u slučaju bilo kakve nepredviđene okolnosti. A niko ne može da tvrdi usled čega i kada bi se životinja mogla osetiti ugroženom.

Tačno je, ljudi su gori, niko ne spori to, ali ljudi su (bar jedan deo) svesna bića, i svako treba da odgovara za svoje postupke, da li pred ovim zemaljskim ili nekim drugim sudom. Životinje sa druge strane to nisu, mi odgovaramo za njih, ali baš zato ne možemo da ih tretiramo kao ljude, i ne možemo da ih stavljamo u istu ravan sa ljudima, pogotovo ne sa decom. Ako je nešto predviđeno za decu, onda tako treba i da ostane.

Ako postoje parkovi, nemam ništa protiv šetanja i igranja sa ljubimcima, ali dragi "ljubitelji" pasa, "branitelji" sloboda, planete i ostali, treba da postoje pravila i kod takve igre, a ta pravila podrazumevaju da vodite računa o svojim ljubimcima, kao što i mi vodimo računa o našoj deci. Oni neodgovorni će biti kažnjeni na ovaj ili onaj način, ali govoriti o tome kako su krivi roditelji što im je dete napadnuto - e to je LICEMERJE i bezobrazluk. Tačno je, svet nije napravljen samo za ljude, ali svi treba da znaju svoje mesto u tom svetu. Ako imate želju da živite sa životinjama, zašto onda ne idete u prirodu, nego te iste životinje kažnjavate zatvaranjem u 4 zida, vođenjem na povocu....

I na kraju, ne mešajte babe i žabe. Tačno je, ima većih problema u životu, a posebno u ovoj državi, ali to nam je konstantna isprika za sve što ne valja - ima gorih stvari. E PA NEMA!!! Ako ne počnemo da rešavamo jedno po jedno i da se učimo redu, nikada i nećemo biti deo te JEvrope, a vi, ljubitelji i vlasnici životinja ćete se i dalje osećati ugroženo kada pročitate ovakve komentare i peticije.

Toliko! Hvala na pažnji!


Gost

#20 Re: nepostoje opasni ljudi Re:

2016-06-13 18:53

#18: - nepostoje opasni ljudi Re:  

 Ako ste malo razmislili o onome sto sam napisala shvatili ste da sam dosta sarkasticno govorila. To o opasnim ljudima! Ali vidim da niste shvatili no nije moj problem. Svejedno. Svakako nisam protiv ljubimaca ali sam protiv ljudi kojima bi ja na ulici pomogla, a koji bi sutnuli moje dete ako se uplasi njihovog psa. 

PS znate li za slucaj koji se juce u NS desio na mislim keju, nisam 100% sigurna za lokaciju? Sta reci na to? Dete je jedva spaseno i operisano!!! Pa gde je taj vlasnik. U sustini ne zanimaju me niti psi niti ljudi koji ne vode racuna o njima!!! Zanima me da moje dete bude bezbedno na igralisto i zato sam potpisala peticiju. Dovedite vi vaseg psa tamo ali ga vezite. Ovde se ne vodi prica o narkomaniji niti silovateljima nego o tome da se psi ne dovode na decija igralista i moj stav je da oni zaista i ne treba tu da budu, pritom ne mislim na bolonjezere, pekinezere, patuljaste pse nego na one velike no svakako slazem se za ovu peticiju. Odrasla sam sa dva psa i nikada za nikad nas roditelji nisu vodili na igralista sa njima!!! Niko ovde ne napada pse nego vas kojima je pas ispred deteta!!!

 


Gost

#21 Re: Re: Zabranila bih retardima da izlaze iz svojih stanova.

2016-06-13 18:58


Gost

#22 Re: Re: Zabranila bih retardima da izlaze iz svojih stanova.

2016-06-14 05:41

#19: tec - Re: Zabranila bih retardima da izlaze iz svojih stanova. 

 Ovo što ja govorim je iz prostog razloga što ja nemam nameru da asocijalizujem svoje dete, jer ne mogu da povedem i svog psa zajedno sa njim na igralište. Niti imam nameru da ostavim psa da čami u stanu dok vodim dete na igralište. Moj pas je vaspitan i nikoga ne napada. Zbog par nevaspitanih pojedinaca ću morati da odvojim dete od igrališta, pa mi sad recite koga da stavim ispred, jer je i pas živo biće koje ima osećaje i koje sam od malih nogu hranila i vaspitavala, skoro, pa kao dete. Pošto ni moje dete ni tuđa deca od mog psa nisu u opasnosti, ne mogu da ga kaznim time da čeka u stanu. I ponavljam da pas ne može da naudi nijednom ljudskom biću toliko koliko čovek može. O poverenju, više verujem nepoznatom psu, nego nepoznatom čoveku. Toliko. Stavljam tačku na ovo, jer branim svoja i prava svog deteta i prava svog psa. Volim ja ljude, ali moram da stanem i u odbranu onih koji ne umeju da pričaju. Klasifikacija pasa na opasne i neopasne od strane čoveka za mene nije merodavna, a o temperamentu i naravi pasa možete da govorite tek kada pse budete poznavali, bar kao ja. O statistici koji pas najviše ujeda ne lupam gluposti, a svaki pas je jedinka za sebe, bez obzira kojoj rasi pripadali, pa tako čovek od njega pravi mazu ili strašilo. Sve te opasne rase koje spominjete-pit bul, staford, rot, doberman, sve sam ih videla u izdanju najvećih maza i dobrica koje ne možete da zamislite, samo što su vam usadili strah u kosti zbog toga što ih kreteni koriste kao sredstvo za bahaćenje. Samo ne razumete vi to. Pozdrav.

Миљојко

#23

2016-06-14 13:06

Већ је забрањено, само треба натерати државу да ради свој посао, а то ће тешко ићи.

umesto praznih prica

#24 Re: Odgovornost

2016-06-14 17:12

#12: Đoša - Odgovornost 

 A gde ste vi,gospodo, kada se donira za napustene pse? Vidim da ste vrlo humaniti prema psima, pa se pitam, zasto je tako malo privatnih azilia,pored vas koji toliko obozavate zivotinje? I ako IH toliko volute, zasto ne pokupite po ulicama njihov izmet. Pa nisu oni krivi. Ne zna pas sta su paraziti I koje bakterije su patigene za ljude a koje ne. Pa svi mi volimo svog kucnog ljubimca ali ne dopustamo da ugrozavaju druge ljude I druge zivotinje. Nadam se da ce i u ovoj nekada postojati zakoni koji ce nesavesne vlasnike kaznjavati novcano, pa ce se onda videti ko I koliko voli psa I koliko je spreman za njega da se zrtvuje.j

I ne vredjaj retardirani deo populacije

#25 Re: Zabranila bih retardima da izlaze iz svojih stanova.

2016-06-14 17:28

#11: Ljubiteljica pasa i ostalih životinja - Zabranila bih retardima da izlaze iz svojih stanova. 

 Ljubiteljice zivotinje, procitaj Borisa Vijana, u svojim kratkim pricama ismeva malogradjanstinu u Parizu koja vise ceni kucnog ljubimca od coveka.Ne postoji samo moda na ovom svetu. Osvrni se malo I na umetnost. Mozda CE ti neke stvari biti jasnije.