Hoćemo otvaranje Cetinjskog azila za napuštene životinje

Quoted post

Dogsfriend

#12 #12

2012-02-20 15:29

U potpunosti se slazem sa komentarom od 'JA'. Mora se! To je duznost svake opstine da obezbijedi. A mi kao gradjani moramo insistirati na sve nacine i udruziti snage radi dobrobita svih nas, pa i napustenih pasa. Cesto se i oni pokolju. Mi kao ljudi koliko toliko imamo svoj hleb, a oni? Kako bi bilo da smo mi ti koji nemaju hranu? Nismo svjesni sto bi tada bilo. Zato poludim kad ljudi kazu da je zivotinja kriva...cesto to cujem. Kako mogu? Uvijek su ljudi. Zato, da ne bi ispastali i strahovali da li ce nasi ljubimci, nasi dragi i drugi ljudi pa i mi sami biti zrtve njihove gladi, apelujmo! Cujem i komentare da se nema para.. Ha, pa valjda bismo svi doprinijeli tom iznosu. Sto mislite da se organizuju oni koji imaju tu opremu da naprave postere i polijepe ih sa porukom - Zelimo azil! Ili nesto tako. Ne smijemo odustati! Sve me strah da je to obecanje samo da nas umire.. Previse je pasa. Moraju se i oni zbrinuti, pa im tamo komotno mozemo nositi hranu bez straha, zar ne? Budimo humani.

Odgovori

Mirjana A.R.

#26

2012-02-21 00:30:05

#12: Dogsfriend - #12

HVALA VAM SVIMA! U potpunosti se slažem u mišljenju sa ličnosti potpisanu sa ''JA''.  Dalje...  ''Dogstrieng'': BIĆE AZIL! Ja sam prošle god. pokrenula inicijativu, tako što sam prvo u ime moje NVO ''Fondacija Mirjana A.R.'' pribavila potpise od građana, peticiju sa 320 potpisa punoljetnih Cetinjana, a za podnošenje ovakvog zahtjeva opštini  je bilo dovoljno i 300 potpisa. Tu peticiju, zajedno sa tekstom koji sam ispisala, predala sam u Skupštinu grada. Moram pohvaliti sekretara Sekretarijata za urbanizam i prostorno planiranje, g-dina Aleksića, koji odmah, ali baš odmah imao razumijevanja za ovu problematiku i čovjek je u roku od samo 2 dana dao PISMENU PODRŠKU INICIJATIVI, dakle, saglasnost, i rekao da podržava inicijativu te da će objekat za azil ucrtati u Prostorni plan grada čija je izrada upravo bila u toku. Dalje, predmet je razmatran na Skupštinu grada i u principu su bili raspoloženi za isto. To je bilo još u septembru prošle god. Onda smo čekali na odluku gradonačelnika, koji je TAKOĐE DAO SAGLASNOST ZA OTVARANJE CETINJSKOG AZILA! No, ta saglasnost je bila upravo par dana prije ovog snijega, tako da se nije imalo vremena oko toga više razgovarati, ali, vjerujem čim prođe gužva oko vremenskih padavina, da će Bože-zdravlja biti nastavljen razgovor na tu temu i konačno precizirano sve u vezi slobodnog prostora za azil (za sad je to pretpostavka da bude na Zagrablju, ali nije i konačno rješenje). Azil po Zakonu mora biti koji kilometar odaljen od grada, prostoru treba i voda i struja itd. tako da će sve te elemente ljudi iz opštine uzeti u obzir i donijeti najbolje rješenje. Vjerujem u to i unaprijed se radujem. Ova peticija na internetu nije pred našim Zakonom mjerodavna, ali sam smatrala da je ipak poželjna, kako bi pomogla u što većem broju pružanju podrške za tu ideju, u stvari za ne neophodnost. Osim toga, i oni iz opštine kad vide da je u što većem broju ideja podržana i na ovaj način, možda će se još prije odlučiti za rješavanje tog pitanja. Veliki pozdrav za sve učesnike diskusije ove peticije :)


Gost

#34 Re: #12

2012-02-22 00:56:07


Gost

#35 Re: #12

2012-02-22 16:45:12

#12: Dogsfriend - #12

NECEMO AZIL !!!