Hoćemo otvaranje Cetinjskog azila za napuštene životinje

Mirjana A.R.

#26

2012-02-21 00:30

#12: Dogsfriend - #12

HVALA VAM SVIMA! U potpunosti se slažem u mišljenju sa ličnosti potpisanu sa ''JA''.  Dalje...  ''Dogstrieng'': BIĆE AZIL! Ja sam prošle god. pokrenula inicijativu, tako što sam prvo u ime moje NVO ''Fondacija Mirjana A.R.'' pribavila potpise od građana, peticiju sa 320 potpisa punoljetnih Cetinjana, a za podnošenje ovakvog zahtjeva opštini  je bilo dovoljno i 300 potpisa. Tu peticiju, zajedno sa tekstom koji sam ispisala, predala sam u Skupštinu grada. Moram pohvaliti sekretara Sekretarijata za urbanizam i prostorno planiranje, g-dina Aleksića, koji odmah, ali baš odmah imao razumijevanja za ovu problematiku i čovjek je u roku od samo 2 dana dao PISMENU PODRŠKU INICIJATIVI, dakle, saglasnost, i rekao da podržava inicijativu te da će objekat za azil ucrtati u Prostorni plan grada čija je izrada upravo bila u toku. Dalje, predmet je razmatran na Skupštinu grada i u principu su bili raspoloženi za isto. To je bilo još u septembru prošle god. Onda smo čekali na odluku gradonačelnika, koji je TAKOĐE DAO SAGLASNOST ZA OTVARANJE CETINJSKOG AZILA! No, ta saglasnost je bila upravo par dana prije ovog snijega, tako da se nije imalo vremena oko toga više razgovarati, ali, vjerujem čim prođe gužva oko vremenskih padavina, da će Bože-zdravlja biti nastavljen razgovor na tu temu i konačno precizirano sve u vezi slobodnog prostora za azil (za sad je to pretpostavka da bude na Zagrablju, ali nije i konačno rješenje). Azil po Zakonu mora biti koji kilometar odaljen od grada, prostoru treba i voda i struja itd. tako da će sve te elemente ljudi iz opštine uzeti u obzir i donijeti najbolje rješenje. Vjerujem u to i unaprijed se radujem. Ova peticija na internetu nije pred našim Zakonom mjerodavna, ali sam smatrala da je ipak poželjna, kako bi pomogla u što većem broju pružanju podrške za tu ideju, u stvari za ne neophodnost. Osim toga, i oni iz opštine kad vide da je u što većem broju ideja podržana i na ovaj način, možda će se još prije odlučiti za rješavanje tog pitanja. Veliki pozdrav za sve učesnike diskusije ove peticije :)

Mirjana A.R.

#27 Re:

2012-02-21 00:36

#19: -

Hvala ti PUNO :) Upravo sam objasnila kako stoji stvar na ovu temu, u komentaru pod br. 26. pa pročitaj BIĆE AZIL :) nadam se uskoro :)

Veliki pozdrav za tebe :)

ajk

#28 i napuštenih ljudi pa se prvo treba postarati o njima pa o životinjama

2012-02-21 02:15


Gost

#29 i napuštenih ljudi pa se prvo treba postarati o njima pa o životinjama

2012-02-21 02:16

Dogsfriend

#30

2012-02-21 02:29

Nakon ove trke sa vremenom, kad bageri, kamioni i druga mehanizacija odmore, nastupamo mi sa zajednickim ciljem. Iako bi azil mozda bio na Zagrablju, hvala Bogu pa omladina ima svoja auta i nadam se , da ce tada poci i do tog mjesta dje azil bude. Sigurna sam da bi nam pet shop 'Ambroz ' izasao u susret sto se hrane tice , koji je pri tom uvijek spreman za saradnju. Tacno je da ovaj nacin mozda nije mjerodavan, ali ce biti efekta. Opet, mozda ce neko od nas sjutra zeljeti psa i moze sa radoscu otici do azila i izabrati, i tako uljepsati svoj i njegov zivot. Meni je stvarno krivo sto ih mediji na neki nacin diskriminisu i sto kategorizuju rase. Jedan od primjera je: pitbul napao covjeka, sav iskasapljen i sl...i to je udarna vijest....a kad to uradi pudla ili neka 'pitomija' rasa, na to se ne obraca paznja... Covjece, oni ih samo reklamiraju kad se desi neki kastig. Dosta je toga... Covjeku je jos od davnina pas bio prijatelj..to je i dan-danas... Vjerujte mi, nekad bih radije slusala Tv vijesti samo o psima, nego o skupstini i sl. Zasluzuju i ta neduzna bica paznju!

Gost

#31

2012-02-21 03:26

To je najmanje sto svako moze uraditi za dobrobit zivotinja...koji su prepusteni na milost i nemilost nas ljudi...uzela sam psa iz azila Kotor-Tivat...i prezadovoljna sam...svakom bih preporucila da ne kupuje psa vec da udomi nekog od ovih slatkisa..oni se mu biti neizmjerno zahvalni na tome..veliki pozdrav iz Tivta..nadam se da ce ova vasa akcija biti uspjesna :)

Gost

#32

2012-02-21 03:33

Zelimo Azil ! :)
Mirjana A.R.

#33 Re: i napuštenih ljudi pa se prvo treba postarati o njima pa o životinjama

2012-02-22 00:46

#29: - i napuštenih ljudi pa se prvo treba postarati o njima pa o životinjama

Odgovor na komentar 28. (šifra ''Ajk'')  i 29. mada je rečenica ista, pa je možda ista ličnost u pitanju. Ja ne znam što to znači definicija koju si napisao/la ''napušteni ljudi'' i kakve veze ja imam sa njima te si mi ime pomenuo/la a nisi se ni imenom predstavio/la?!! Za tvoju informaciju, zaista me ne interesuju nikakvi napušteni, zapušteni, raspušteni itd. ''ljudi''. OVO JE PETICIJA ZA AZIL ZA NAPUŠTENE ŽIVOTINJE A NE ZA LJUDE! Možda si pogriješio/la peticiju - onda o.k. A ti - kako to reče ''napušteni'', a onda mogu i zapušteni i raspušteni da se obrate direktno državnom aparatu ako imaju kakve socijalne probleme, a ne da ih u sklopu peticije za životinje guraš na neko ''bolje mjesto ispred životinja''. Ako hoćeš nešto da uradiš za njih, ovo nije način, nego smisli nešto bolje i nemoj me u vezi toga obavještavati, jer imam puno posla oko životinja, oko četvoronogih kojima dajem prednost u odnosu na dvonoge - čast izuzecima. Pozdrav!


Gost

#34 Re: #12

2012-02-22 00:56


Gost

#35 Re: #12

2012-02-22 16:45

#12: Dogsfriend - #12

NECEMO AZIL !!!

Dogsfriend

#36

2012-02-24 15:45

Vi pod #35 da li ste vidjeli naziv ove peticije? Nadam se da jeste, jer Vam je komentar suvisan. Uostalom, mislim da pripadate rijetkima koji ne zele azil, a i pozeljno bi bilo da se izjasnjavate kao individua (ukoliko niste u nekom kontaktu sa gradonacelnikom pa mozda ispoljavate njegovo misljenje, a ne vase) a ne u ime vise vas. Nadam se da cete, ako Vas koji ujede misliti isto to. Ukoliko se samo izivljavate i zbijate sale na racun azila, onda mora da ste vrlo zadovoljni svojim zivotom. Ukoliko nemate osjecaj za saradnju zapitajte se kakvog je to kvaliteta Vas zivot. Nemojte misliti da Vas kritikujem ili nesto, ovo je samo komentar.

Gost

#37

2012-03-09 21:29

<333

Gost

#38

2012-03-25 13:20

Svaki put pocinje sa prvim korakom. Nasa obaveza prema zivotinjama je da ih sacuvamo i da im pruzimo pomoc kada zatreba. Mi smo mocni, niko drugi nego mi.

Gost

#39

2012-04-26 19:45

zivotinje su zakon