Uvedimo Tijanin zakon (Srbija u sistemu Amber Alert!)


Gost

#1

2014-08-08 16:57

STO PRE UVESTI SMRTNU KAZNU ZA OTMICARA I MUCITI GA NA ISTI NACIN KAO STO JE I ON NJU ,I ONDA UBITI....SVU DECU TREBA ZASTITI ....DANAS NAZALOST TIJANA SUTRA KO ZNA CIJE DETE :( TU NEMA MILOSTI ...

Gost

#2

2014-08-08 17:03

Mozda bi tim zakonom uspeli da spasimo mnogo nase dece da ne 'dozive' sudbinu male Tijane....Neka joj je vecna slava :-(

Gost

#3

2014-08-08 17:14

ne treba ga ubiti, nego dovesti u bajmok i pustiti da mu narod presudi...

Gost

#4

2014-08-08 18:12

МОНСТРУМЕ НА КОЛАЦ НАБИТИ !!! БЕЗ МИЛОСТИ !!!

Gost

#5

2014-08-08 18:25

Jako mi je zao sto je Tijana Juric ubjena,ali mozda jos uvek od 100 % ima makar 25 % posto da se nadju ostala nestala daca mislim da svi trebamo da krenemo u potragu za tom decom bilo je mnogo slucajeva ubijene i nestale dece ali nisam ni za koga obracala paznju kao sto sam za malu Tijanu ona bi sada sigurno zelela da se pronadju ostala deca dok jos mozda nije kasno kad ona nije uspela mozda ce neka druga deca uspeti!

Da budem anonimna molim vas!
&&&&&&

#6

2014-08-08 18:41

Ja nikome ne zelim smrt! 
Ali stvarno mislim da Dragan Djuric
Ubica Tijane Juric,zasluzuje smrtnu kaznu.
Ona ce sigurno biti i upozorenje svima da to vise ne rade.
Mi Gradjani zelimo Smrnu Kaznu za Dragana Djurica mi znamo koliko ce to da boli 
Njegove roditelje i brata sestru ako ih ima ja znam kolko ce to njih da boli ali ja i ne samo ja
Vec i svi ostali gradjani znamo koliko i Tijanine roditelje boli to sto je on ucinio  njihovoj cerki.

 

 

 

                                                       MONSTRULOZNO MISLIM DA SE TAKO KAZE                                 

 

Prvo je udario autom!Kada je kukala za pomoc.Poceo je da je davi.Zapusio joj je usta i udario je da ucuti!Strpao je u auto.Skinuo joj odecu neznase ali je sigurno silovao!Zatim je ubio i zakopao zemljom koju je imao u AUTU ZAR NIJE MALO CUDNO ODAKLE ZEMLJA U AUTU?TO ZNACI DA JE OVO VEC DAVNO PLANIRAO!

 

Gordana Djokic
Gost

#7

2014-08-08 19:53

Nestala lica, narocito djecu do 18 godina treba istog momenta policija da trazi svim raspolozivim sredstvima (pa makar i da su sama pobjegla od kuce!!!), umjesto sto cuvaju i obezbjedjuju nekakve parade, naplacuju zelenaske dugove i stite dilere narkotcima!

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2014-08-08 21:31



Gost

#9

2014-08-08 21:50

ZA ANDJELA NASEG SVE STO MOZEMO CEMO URADITI DA SE KAZNI NAJGORE TAJ MONSTRUM OD COVJEKA!!!

Gost

#10 B

2014-08-08 23:39

Da se vise nikad ne ponovi.


Gost

#11

2014-08-09 04:41

ZA TIJANU! I DA SE OVAKO NESTO VISE NE PONOVI


Gost

#12

2014-08-09 13:31

Djeca su prioritet, ali smatram da ovaj zakon treba uvesti univerzalno (za sve nestale osobe neovisno o dobi ) . Treba ih traziti efikasno i odmah pri prvoj sumnji na nestanak . Kao sociolog , bavih se dugo i sociologijom kriminala,znam da prema strucnim podatcima 80 posto sanse da se dijete nade zivo ima u prvih nekoliko sati , a onda se sansa rapidno smanjuje. Dakle kad prode jedan dan sanse se smanje na manje od 5 posto , sto vise dana prolazi sanse da dijete ( ili mlada punoljetna osoba , osoba srednje ili pak straije dobi( jednom rijecju ) : da nestala osoba bude nadena ziva gotovo pa nestaje ( nema je u vecini slucajeva) ! A , ovdje ( zemlje bivse Jugoslavije i ostale drzave koje nemaju uveden ovakav zakon ili slican zakon ), ovdje traganje cesto pocine za 24 h ili 48 h , tad je u vise od 95 posto slucajeva kasno , tj . dijete je najcesce ubijeno . I s odraslima treba postupati po istom zakonu , zivot je uvijek prioritet .

Gost

#13

2014-08-09 13:44

1.aktivirati zakon o zabrani maloljetnim osobama da se nakon 22:00 bez pratnje punoljetnih lica kreću na javnim prostorima

2.ako  postoji neki događaj u mjestu gdje se pretpostavlja da će biti i maloljetne djece nakon 22:00 ,organizirati maksimalnu zaštitu tog mjesta i prostora u krugu i nekoliko kilometara pa makar to mjesto bilo i neko selo u zabiti i neki ne toliko važan događaj

3.policija bi trebala više da bude na ulicama nakon 22:00,svaki kvart bi trebao da ima bar 2 policajca ,i ako policajac uoči maloljetnu osobu samu nakon 22:00 da ima pravo ju legitimirati i odvesti kući te to prijaviti

4.ako bi to bila prva prijava neka slijedi samo ukor,u slučaju druge neka slijedi nekakva visoka novčana kazna

5.ADEKVATNA PREVENCIJA JE POLA ZDRAVLJA


Gost

#14 Re:

2014-08-09 21:22

#6: &&&&&& -  

 u raadijo je to sto si naveo


Gost

#15

2014-08-09 23:55

Slažem se u potpunosti!

Gost

#16

2014-08-10 01:41

Ovo je stvarno strasno sta se dogadja!


Gost

#17

2014-08-10 21:20

Uraditi sve sto je moguce....pre nego je kasno....

Gost

#18

2014-08-11 14:52

Amber Alert DA; Smrtna kazna NE.

Gost

#19

2014-08-12 11:10

PODRŽAVAM U POTPUNOSTI.

Gost

#20

2014-08-12 11:50

Dosta je zalosto to,sto treba da se dogodi nesto monstruozno poput Tijanine smrti da bi se ovakva peticija pokrenula i naterala svakog da razmisli o tome sta bi trebalo da se uradi radi preventive i zastite nase dece! U svakom slucaju podrzavam sve ljude koji pokusavaju da poboljsaju nas sistem u bilo kojem smislu,jer ovo nije prvi put da se ovakva tragedija dogodila u nasoj zemlji! Pitanje je koliko jos devojcica treba da nastrada da bi doslo do promena?! Surovo pitanje!

Gost

#21

2014-08-17 01:45

Nemam komentar.....ZIVIMO U HAOSU GORE JE NEGO U DZUNGLI CAK I TAMO IMA NEKI ZAKON ZNA SE NESTO A KOD NAS SE VISE NE ZNA NISTA I NARAVNO ZAKON JE UZASAN I VAZI SAMO ZA SIROTINJU

Gost

#22

2014-08-17 07:36

Za maloletna lica treba odmah po prijavi da krene potraga, bez obzira na razlog prijava, i koliko znam po zakonu su roditelji odgovorni za svoju decu, pa ako su vec odgovorni neka i policija bude odgovorna !! Kada maloletna osoba napravi prekrsaj, roditelji se ODMAH obavestavaju. Pa neka tako bude i u obrnutom smeru .

Gost

#23

2014-08-17 08:41

Potpuno se slažem sa peticijom. Predhodni zakon je anahronizam iz prošlih vremena.
Iz praćenja ove tematike znam da su prvih 24 sata najbitniji u pronalaženju nestalih.
Stoga, potpuno podržavam ovaj predlog.

Gost

#24

2014-08-17 12:20

Na žalost nisam roditelj ali svim srcem podržavam ovu peticiju o izmjeni zakona koji sada propisuje rok od 48h od kojeg počinje potraga....
Želim da se iz ove velike tragedije nešto dobro uradi i da više nikada nijedno dijete nikome ovako ne nastrada !!!
Neka je mir i spokoj nevinoj Tijaninoj duši...

Gost

#25

2014-08-17 18:14

TIJANIN ZAKON je nasa duznost!