NE SMANJUJTE NASE PENZIJE

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji NE SMANJUJTE NASE PENZIJE


Gost

#151

2014-10-30 19:34

Smatram da je naslov peticije neprikladan. Trebalo bi da stoji - NE KRADITE NAŠE PENZIJE.
Pravnik

#152 Re: Re:

2014-11-01 15:45

#150: - Re:  

 Postovana Gordana,

Tuzba koju gradjani mogu da podnesu se zove " inicijativa za ocenu ustavnosti Zakona o privremenom uredjenju nacina isplate penzija" Sl.g. 116-14. Tim zakonom prekrseno je pravo jednakosti  ( clan 21. Ustava) jer se gradjani tretiraju neravnopravno pa se smanjuju penzije samo onima preko 25000. Takodje, prekrseno je i pravo mirnog uzivanja svojine i drugih imovinskih prava ( član 58. Ustava), jer penzija jeste steceno imovinsko pravo cija visina zavisi od visine doprinosa i duzine ulaganja, odnosno staza. O tome da ce ovaj zakon pasti na Ustavnom sudu je bilo reci donekle i u medijima, a i zakonodavac to mora da zna. Zasto je zakon ipak donet, ko zna, mozda se uzdaju u mentalitet naroda.


Gost

#153 Re: Re: Re:

2014-11-01 19:43

#152: Pravnik - Re: Re:  

Zahvaljujem se na poslatim informacijama.Nadam se da ćemo biti uspešni!!

Pozdrav Gordana


Gost

#154

2014-11-02 06:21

Peticija je OK
Treba organizovati protestnu šetnju do ispunjenje zahteva
Treba pokazati veliku solidarnost

Gost

#155

2014-11-03 14:59

Nema komentara, sem da je ovo drzava koja izrabljuje svoje najstarije gradjane. Jasno je kao dan da su nase penzije zaradjene u danima i godinama kada smo bili zaposleni i od zarade izdvajali deo za penziju. Ovo sve lici na samovoljnu izmenu testamenta od strane jednog naslednika ( sto je nemoguce).

Gost

#156

2014-11-08 21:06

Ova petcija je pun pogoak.trebalo je ga je potpisu svi gradjANI.steta jesto se vecina gradjana ne sčuzi kompjuterom-Da li mi koji koristimo kompjutermozemda potpisemo one koji zelepreko naseee_mail adrese

Gost

#157

2014-11-08 21:11

Ova petcija je pun pogoak.trebalo je ga je potpisu svi penzioneri.steta je sto se vecina gradjana ne sčuzi kompjuterom-Da li mi koji koristimo kompjuter mozemda potpisemo one koji zele preko naseee_mail adrese
Anoniman

#158 Re:

2014-11-09 09:34

#157: -  

 Ova peticija je sjajna stvar, ali mislim da ovde mozete da potpisete samo sebe. Posetite internet stranicu dostajebilo.rs koja takodje organizuje peticiju za istu stvar, tamo moze, a potpisivanjem peticije ujedno se prikljucuje tuzbi ustavnom sudu, a ima i jos korisnih informacija. Srecno nam bilo!

srednja klasa

#159

2014-11-09 18:58

Zašto se penzije ne umanjuju tzv. nacionalnim penzionerima čije penzije počinju od 70.000 -pa naviše.Starsona penzija plus 5o.ooo dinara.U proseku ti ljudi imaju 5o.ooo plus dodatnih 5o.00 dinara

U glavnom to su estradni umetnici koji baš i nisu bili sirotinja, i oni za koji su imali glasačku mašinu


Gost

#160 Re: Re:

2014-11-10 09:50

#158: Anoniman - Re:  

 hvala na informaciji. Odlicna je ideja za potpisivanje ustavne zalbe. Ja potpisah.

Anoniman

#161 Re: Re: Re:

2014-11-10 11:25

#160: - Re: Re:  

 Nema na čemu! I ja potpisah. Skinuh sa iste stranice i onaj formular za dopis PIO pa ću ga odneti tamo, to je baza za buducu tuzbu za nadoknadu novca od penzije, sve sa kamatama.

Svaka cast

#162

2014-11-11 09:12

A evo kako to rade vojni penzioneri!

http://www.uvps.rs/

30000 njih je tuzilo PIO fond i dobilo pare za neko ranije zakidanje, a sad ce opet da tuze. Sjajno su organizovani, sve ima na sajtu postupci, formulari, komentari. Nisu dobili samo oni koji nisu tuzili.

 

svaka cast

#163

2014-12-01 10:16

Ako ovo cita jos neko, pogledajte sajt Udruzenja vojnih penzionera Srbije, objavili su kompletan tekst inicijative za ocenu ustavnosti, koji se lako moze prilagoditi tako da se izostavi pominjanje vojnih penzionera. A onda se salje Ustavnom sudu Srbije, Beograd, Bulevar Kralja Aleksandra 15, u tri primerka. Moze i preporuceno postom iz cele Srbije. Iako je tom sudu već predato dosta inicijativa, mislim da bi veliki broj ovakvih zahteva sudu uticao na to da brze reaguju. Zato bi bilo dobro da ih zatrpamo! Pozdrav!

Deda roza

#164 Nemam nista protiv

2014-12-28 13:37

Nemam nista protiv da mi smanje penziju kao sto su je vec i smanjili ali da razlika bude retroaktivno isplacena sa pripadajucim kamatama i rastom cena na malo kad drzava bude mogla da isplati dug KAO JAVNI DUG pa ako ja nebudem mogao da koristim - ima ko ce koci !

brete peterson

#165

2018-05-05 19:42

Pesan inzulinska kutija, tetapi bagi, koji se nalaze u sastavu s minijaturnim medijem. Baik THC dan CBD, nilai CBS .. i oni se mogu koristiti i za mobilne telefone, koji se mogu koristiti i za mobilne telefone, a koji su dostupni na telefonu, a koji se nalaze na adresi: dr.rickherbs0@india.com