NE SMANJUJTE NASE PENZIJE

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji NE SMANJUJTE NASE PENZIJE


Gost

#76

2014-10-14 11:32

Pod moralnom i matirajlnom odgovornoscu tvrdim da je to KRADJA, mislim na penzije jer sam posteno ulagao i zaradjivao od cega se odbijalo, i nema NIKO PRAVO da to dira.

Gost

#77

2014-10-14 14:41

Ovde se,u principu,nema sta dodati,sve je receno.Iskreno se nadam,da ovo nece biti jos samo jedno potpisivanje,koje se zavrsava po principu "pojeo vuk magarca".

Gost

#78

2014-10-14 19:29

Veliki je bezobrazluk selektivno smanjivanje penzija koje su stečene pošteno uplaćenim doprinosima tokom radnog staža. Vidi se da vlastodršsci ovim potezom štite svoje glasačko telo i da penzioneri kojima umanjuju penzije postaju na taj način građani drugog reda. To je običan šibicarski lopovluk vladajuće klike. Setite se stare devizne štednje, Dafine, Jezde, dnevne inflacije od 400%, benzina u flašama, restrikcija struje, bonova za ulje, brašno, šećer, so, raspadnutih GSP autobusa.. Ti koji su tad vodili 'ekonomiju' Srbije su sad ponovo na vlasti. Penzioneri setite se toga kad sledeći put uzmete glasački listić u ruke.


Gost

#79

2014-10-14 19:52

Nama je penzija od 2012.god. višestruko obezvređena.
Cene rastu, penzija obezvređena i zamrznuta tako da
je ovo umanjenje vrelo ulje na ranu za one koji su
pošteno odradili svoj radni vek. Dalje nebih komentarisala...

Gost

#80

2014-10-14 20:56

Naravno da potpisujem, ali se pitam da li taj ko je predlozio da se penzije smanje poznaje zakon????

Gost

#81

2014-10-14 22:16

U potpunosti se slazem sa peticijom, nisam pravnik, ali zdravom logikom zakljucujem da je penzija zaradjena i da smo godinama odvajali svoj zaradjen novac za penzijsko osiguranje.Znaci, penzija je nasa licna imovina i niko nema prava bez nase saglasnosti da nam je smanjuje.
Olga.

Gost

#82

2014-10-14 22:18

Odličan potez.
NA ŽALOST NAŠI VLASTODRŠCI NE PRIUNAJU STEČENA IMOVINSKA PENZIONERSKA PRAVA.
vLASTODRŠCE BAŠ BRIGA ZA PRESUDE SUDA U STRAZBURU O STEČENIM IMOVINSKIM PRAVIMA! JADNO ALI JE NA NAŠU ŽALOST TAKO.

Gost

#83 Re:

2014-10-15 07:15

#66: -  

 I mene uvek zanima ta racunica, uvek nekako fali. Mislim da su u nedostajucem broju Srbi sa Kosova i zemljoradnici, ali opet je to skoro 2 miliona, nekako ne zvuci logicno......


Gost

#84

2014-10-15 07:54

IZUZETNO BI BILO KADA BI VLADA NAPLATILA SVE UKRADENE PARE OD VELIKIH "BIZMISMENA"(NAMERNO SA M JER MNOGI OD NJIH TAKO IZGOVARAJU!!!)KAO I OD SLOBE,MIRE....BILO BI NOVCA ZA VELIKO POVECANJE PENZIJA.ZASTO DO SADA NIKO NIJE USPEO DA TO POVRATI VEC NAS SVAKODNEVNO TRUJU INFORMACIJAMA KO JE KOLIKO ODSTETIO,UKRAO,PRENEO NA STRANE RACUNE.... SRAMOTA I UZAS!!!
Radomir

#85

2014-10-15 08:45

 

 

 Receno je da se stednja (smanjenje plata i penzija) odnosi na korisnike budzeta, valjda da bi se smanjio ili eliminisao budjetski deficit, dok se u privatni sektor, odnosno proizvodni deo privrede, ne dira. Njemu, naprotiv, treba pomoci. Najveci teret pada na penzionere, jer je u jednoj tabeli navedeno da se penzije preko 60 hiljada smanjuju 15%, a plate do 100 hiljada 10%.

Kako svim tim strucnjacima, ministru finansija, koji je podneo ostavku (srecom), i sadasnjem ministru finansija, a posebno famoznom fiskalnom savetu i silnim savetnicima predsednika vlade, koji inace uvek ima poslednju rec, nije pala na pamet poznata cinjenica da se penzije isplacuju iz budzeta samo 60%, a ostalih 40%preko fonda PIO iz doprinosa za penziono osiguranje, koji nije iz budzeta!

Po toj racunici, penzioneri koji primaju 60 hiljada iz budjeta dobijaju 36  hiljada, a 24 hiljade iz fonda PIO. Prema tome, samo 36 hiljada podleze obracunu za smanjenje, a ne svih 60 hiljada .

Pored toga, penzije su vec zaradjene, i bilo koja odluka, uredba, zakon ili neki drugi propis moraju biti neustavni i svakako ce biti predmet velikih sudskih sporova. Ubedjen sam da ce i ti sporovi na kraju biti reseni u korist penzionera – bas kao uskraceno povecanje od 11.06% vojnih penzija.

ne vidi? 

Pavlovic Radomir, dipl. ecc.

Pukovnik u penziji

Novi Beograd

 


Gost

#86

2014-10-15 17:40

Ma sta kazes - smanji penzije da bi ziveli bolje (posle koliko stotina godina?)? A gde je domacinsko vodjenje kuce? Koji pametan domacin, u ovako finansijsiki krizna vremena, organizuje VOJNU PARADU?????!!!!! Pa nje smo se uzasavali i u vreme bivse Jugoslavije, kad smo ipak imali respektabilnu vojsku! A sada, koju mi to vojsku imamo?

Da li je neko izracunao koliko kosta gorivo za sve one avione i helikoptere koje nam probijaju usi vec danima, a onima sa labilnijim zivcima, vracaju nemile uspomene iz ne tako davne 1999. godine? Za taj baceni novac bi sigurno bilo dovoljno za koju godinu penzija (bez umanjenja)!

Kad je rec o paradama, sta reci o Paradi ponosa, blokiranim ulicama, hijladama policajaca iz cele Srbije, da bi se zastitila sacica onih koji i ne shvataju sta hoce? Pa njihova seksualna opredejenja nisu moj/tvoj/vas/nas problem! Svako ima pravo da zivi kako mu je drago, ali nema pravo da svojim pravom ugrozava moje/tvoje/vase/nase!

 

 


Gost

#87

2014-10-15 19:47

Bando birokratska, ne trpaj ruke u tuđe džepove. Smanjite svoje apetite i pokažite rezultate rada.Kada zaradite onda se odreknite,ne otimajte od sirotinje stići će vas narodna kuka i motika.

Gost

#88

2014-10-16 06:17

Da sam 35 godina odvajala pare, a ne uplacivala u penzioni fond, vec slagala u slamaricu sada bih bila bogata i ne bih brinula!

Gost

#89

2014-10-16 06:34

Svaka čast za inicijativu. Nadam se u uspeh ove akcije. Hvala.

Gost

#90

2014-10-16 13:45

Odlična ideja !!!
Smanjuju plate i penzije a koliko košta današnja parada i od čijih para?!?
A namirnice su nam skuplje nego u Evropskoj uniji!

Gost

#91

2014-10-16 19:44

Odlična peticija. Hvala BOGU da se neko setio da objedini penzionere i zaštiti njihova prava. Sve pohvale.
Milijana Đurić

Gost

#92

2014-10-17 10:18

ako je 654 broj penzionera koji se ne slazu sa smanjenjem iznosa svojih penzija,e onda od ovoga nece biti nista.


Gost

#93

2014-10-17 10:39

aposolutno podržavam inicijativu
da se država utuž za smanjenejepenzija. Penzije su stečeno pravo i ceo radni vek se odbijalo za tu penziju kao za socijalno i zdravstveno osiguranje. Ukoliko se desi da se penzije umanjuju predlažem da država vrati sve što je izdvajano od moje plate za tu namenu pa ću ja raspolagati svojim novcem po svoim potrebama.Sve što bude trebalo organizatoru ove akcije neka mi se obrati. Stojim vam na raspolaganju u SVAKOM SMISLU.
VELIKI POZDRAV

Gost

#94

2014-10-17 10:56

Bilo bi dobro ovo pretvoriti u tuzbu. Sama peticija odjek javnog mnenja. To nece uticati na Vladu Srbije. Dwebela je to koza.

Bilo bi n ormalno da ova mera Vlade, ne znaci da je trajno smanjenje penzija, vec da u doglrdno vreme ima obavezi na vrati otet novac penzionerima.
Snjež

#95

2014-10-17 13:43

Najlakše je penzionerima oduzeti ustavom zagarantovano pravo, jer oni ne mogu da blokiraju fabrike i sl.

Najperfidnija plajčka naroda je upravo pljačka penzionera koji su pošteno zaradili svoje penzije, a koje im dražava besramno oduzima, ali toleriše sivu ekonomiju naročito prodaje na krparama ispred pijaca i sl. omogućavajući "neformalnim" skljupačima otpada da prodaju robu pokupljenu iz kontejnera i sl.

Takođe, vlasti štite sve one koje su OPLJAČKALI  PIO fond, organizuju preskupu paradu dok hiljade penzionera osiromašuju. Mladima ne pružaju šansu da rade. Mladi ljudi padaju u depresiju jer ne mogu da se zaposle, ostvaruju dohodak i stvaraju porodice,već žive od pomoći svoj roditelja pretežno penzionera. SRBIJA UMIRE zahvaljujući imbecilnim potezima vlasti koja nema pravi program za oporavak, već smanjenje plata i penzija predstavlja kao REFORMU (KOJA IMBECILNOST!), A OD NAS GRAĐANA POKUŠAVA DA NAPRAVI BUDALE KOJE NISU U STANJU DA RAZUMEJU NJIHOVU PLJAČKU! Da li  predsednik Nikolić odgovara za izdavanje dipl. pasoša tašti, za delegacije koje broje nepotrebno veliki broj članova, za promovisanje fonda svoje supruge? Da li uopšte iko na vlasti izašta odgovara?! SRAM BILO VLAST koja nalazi opravdanje za svoje sramne postupke u kritikovanju prethodne vlasti. Između njih i pretdodnih valsti stoji, ne znak jednakosti, nego ZNAK IDENTITETA. Reforma podrazumeva stvaranje uslova za zdravu privredu a ne uskraćivanje prava onima koji su pošteno zaradili svoje penzije, i sl. ODUZMITE IMOVINU LOPOVIMA PIO FONDA. Gde je novac skriven na Kipru? Verovatno bi bio dovoljan da pokrije iznos koji nam oduzimate od penzija.

 

S R A M   B I L O ovu licemernu vlasti koja, kao i prethodne,  SISTEMATSKI POTCENUJE inteligenciju svog naroda!

 

 


Gost

#96 Re:

2014-10-17 18:21

#86: -  

 NEVEROVATNO ALI DOK SAM CITALA VAS KOMENTAR IMALA SAM UTISAK KAO DA SAM GA JA NAPISALA OD RECI DO RECI, IDENTICNE MISLI I RAZMISLJANJA.

SAMO DA DODAM DA JE ZA PARADU IZMEDJU OSTALIH TROSKOVA BUKVALNO NAJVISE POTROSENO ZA ZELENU FARBU JER SU BESOMUCNO FARBALI CEO VOJNI VOZNI PARK KOJI JE OVIH PROTEKLIH GODINA ZARDJAO I ZASTAREO! JADNO JE TO, ZAR NE?


Gost

#97

2014-10-17 21:54

Drzava jeste u krizi, ali penzioneri nisu tome doprineli. Kada bi svi koji su opljackali ovu drzavu vratili bar deo bili bi smo kao Svajcarska.

Gost

#98

2014-10-18 06:47

Niko nema prava da smanjuje nase penzije a da pri tom priredjuje vojnu paradu milionskih vrednosti !

Gost

#99

2014-10-18 07:21

Lopovluk, sta drugo

Gost

#100

2014-10-18 11:30

Neka naplate sva potrazivanja od tajkuna i drustvenih preduzeca kao i od vlade pa tek onda dodju do nas,Kada sve naplate nece biti potrebno smanjivati penzije.