PETICIJA ZA UKIDANJE KOMUNALNE POLICIJE

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji PETICIJA ZA UKIDANJE KOMUNALNE POLICIJE


Gost

#1126

2015-01-30 10:33

Komunalna policija u Novom Sadu ustvari je neka vrsta privredne policije.Naime za sve godine njenog postojanja u ovom gradu ,aktivnost se uglavnom svodi na razmeravanje
letnji bašti ugostiteljskih objekata i uklanjanje inprovizovanih tezgi-kutija prodavaca poljoprivrednih proizvoda.Svakodnevno kada temperatura prelazi 15 C možete ih videti na Keju u opuštenoj vožnji "službenog bicikla" kako neformalno za platu od tričavih 50.000 RSD pričju o svakodnevnim životnim problemima i smišljaju gde "ubiju" još dva-tri sata do kraja smene(čuo svojim ušima ).Povremeno kada se ,valjda zažele akcije ili se možda napalae posle nekog američkog filma,dođu džipom ( stvarno neznam za šta im u gradu služi džip, koji troši jedno 15L) izmaltretiraju i legitimišu dve tri babe na Futoškoj pijaci.Imao sam priliku da ove čuvare komunalnog reda
u početku naivno,pozovem radi stvarnog komunalnog problema u svom komšiluku.Pozv jedan : svake usbote ispred našeg ulaza,a koji se nalazi u blizini crkve prosjaci uzrasta od 10-60 godina uriniraju po ulazu,neretko na samoj ulici,tuku se,jedu i razbijaju staklo ,maltretirju svatove i urlaju od 10.h pa do poslednji svatova ,obično oko 17.h.
Pošto ovi ubogi ljudi valjda nemaju PIB i teško im možete poslati kaznu kao pravnom licu ,dobijete odgovor da "nije u njihovij nadležnosti", zovite redovnu policiju.Poziv dva:svakodnevno na uglu Daničićeve i Zlatnih greda pored saobraćajnog znaka, a 20 metara od ulaza u jednu od najelitnih gimnazija u Srbiji,stvara se mini deponija.Ispadaju iz kesa paradjizi,lubenice,ostaci hrane.Užas! Odgovor."dali možete da potvrdite ko to radi"- kako bi oni,valjda delovali.Ta gospoda valjda podrazumevaju daćemo mi, komšijepraviti zasedu ,potom legitimisati "ostavljače otpada" pa potom sa njihovom ličnom kartom
uputiti kratku dojavu.Oni su izlišni u svakom pogledu,sramota i užas.Sve u svemu pravi manekeni budžetskih neradnika i potpuno , ali potpuno nepotreban trošak.

Gost

#1127

2015-01-30 10:35

Komunalnu policiju treba ukinuti u svim gradovima srbije a ne samo u beogradu.

Gost

#1128

2015-01-30 10:36

Stop nasilju!

Gost

#1129

2015-01-30 10:38

MA JEDNOSTAVNO NIKO NIJE IZNAD NARODA,TREBA SKINUTI SVE GRBE SA LEDJA NAPACENOG NARODA JER NEMOZE VISE DA SE IZDRZI,A BUDZET SRBIJE ITEKAKO OPTERECUJE OVA PARAPOLICIJA I NJIMA SLICNE GRBE.ZIVELA SRBIJA!!!!

Gost

#1130

2015-01-30 10:50

Potpisao sam je iz razloga jer smatram nepotrebnim takvu vrstu policije, pogotovo sa tolikim nadleznostima koje imaju, njihovim nestrucnim osobljem i nedolicnim ponasanjem ljudi koji obavljaju taj posao!

Gost

#1131

2015-01-30 10:50

Pozdravljam vas sajt i ideju o peticiji gde se pored formalnog DA ili NE, zapravo neko uopste pozabavio pravima gradjana.Predlozila bih da se otvoreno progovori o tome da su , za nasa primanja ili neprimanja licnih dohodaka, nezaposlenih koji i preko 10 god. ne dobijaju nikakvu pomoc niti posao,
karte preskupe i da je to pravi uzrok pojave svecovanja. Zasto je ukinuta pojedinacna karta i uvedena vremenska, SKUPLJA, A DA JE PRITOM 1 sat i 30 min, jako kratak period za Beograd kao metropolu--zapravo je ovo cista prevara GSP da karta poskupi!?
Mislim da je peticija vrlo pregledna.
Trebalo bi odraditi jos opsirniju reklamu u medijima--ako je to moguce!. Nisam informisana da li je neka organizacija pokrenula i potpisivanje ulicne peticije?
Naprosto, narod je sludjen zivotom u Srbiji,i
uopste nije upucen u svoja gradjanska prava.
Srdacan pozdrav,
Gorica Gertik, dipl. ing tehnolog

Gost

#1132

2015-01-30 10:51

ova peticija je apsolutno pogresna. komunalna policija nam je neophodna, jer smo mi takav narod, ali sa jasno definisanim ciljevima i nadleznostima - ne da samo juri svercere po prevoyu, vec da 24 sata dnevno dezura i cuva gradski mir, zelene povrsine i s. od lopova i ostalih bandita i uzurpatora.

Gost

#1133

2015-01-30 10:59

Bez komentara, sve je jasno!

Gost

#1134

2015-01-30 11:04

u policiju ko nije primljen, primljen je u komunalnu policiju. Njihovo ponasanje je apsolutno neprimarno, sam sam svedok kad devojku bez karte izvode iz autobusa i predlazu joj izlazak sa njima na kafu i broj telefona ili da je privode. devojka se tome protivila. primena vlasti nad civilama u licnu korist. protivim se takvoj vlasti jer oni sami sebe tako postavljaju.
Sinisa

#1135 Re:

2015-01-30 11:10

#1131: -  

 apsolutno se slazem da narod nezna svoja prava. prvo i osnovno pravilo, ako te izvedu iz prevoza, nemogu da ti pisu kaznu, jer ako mi je napisu il je na licu mesta tu istu kaznu platim, imam pravo da nastavim tu voznju i tom istom doplatnom kartom imam pravo da se vozim celoga dana. mnogi ljudi su preplaseni od strane policije, uvode nam rezim kao u vreme slobe, treba da se plasimo policije i jos da nam uvedu policiski cas. protiv sam kom. policije, a nasu pravu policiju postujem kao i njihov rad.


Gost

#1136

2015-01-30 11:19

ukidanje privatnih jurisnih odreda
Ljubimci

#1137

2015-01-30 11:20

Kakve mi koristi imamo od komunalne policije sem sto ih placamo. Treba ih ukinuti i to pod hitno


Gost

#1138

2015-01-30 11:21

Ako bih komentarisao, koristio bih teske i ruzne reci, ali mi to ne dozvoljava moja kultura. Jasno je sta sam hteo reci!!!

Gost

#1139

2015-01-30 11:30

Kog vraga su i je i formirali...da zaposle svoje i nama izvuku još malo para iz đepa!bolje da čisti prljavštinu beogradsku!gde god se čovek okrene prljavština,rupe po asfaltu ,blato,neki kiosci,kućerci na trotoarima ispred zgrada...našta nam loći beograd!?Pod hitno ovi isti ,da ih zaposlite,da očiste ovu silnu beogradsku prljavštinu,a mogli bi,bogami,i fasade da kreče...

Gost

#1140

2015-01-30 11:37

Gadi mi se njihova bahatost
Opa-nike

#1141

2015-01-30 11:54

Nekada poznati po nazivu Dizelaši, a sad Komunalna policija.

Komunanalna ... možda, ali policija sigurno ne!!!


Gost

#1142

2015-01-30 11:54

Ako svoj pravi posao ne rade, ne treba ni da postoje.
Марко

#1143

2015-01-30 11:58

Комуналну Полицију треба што пре укинути!!!


Gost

#1144

2015-01-30 12:01

Peticija je potpuno u redu kada se uzme u obzir, namera da se ukine produzena ruka totalitarnog rezima u Srbiji! Svako dobro!
ШИНТЕР

#1145

2015-01-30 12:33

Те службене псе режима у КАФИЛЕРИЈЕ сместити!


Gost

#1146

2015-01-30 12:35

Iovako samo piju po kafanama na radnom mestu za dzabe posto ih gazde istih radi mira caste, ne izvrsavaju ono za sta su namenjeni protiv pravih hostaplera vec vrse represivne mere protiv onih koji im placaju za plate koje po meni nikako nisu zasluzili !!! jednom recju razocaravajuce sta sve placamo kroz razne namete !!!

Gost

#1147

2015-01-30 12:45

Rade sve ono sto ne bi trebalo, a ne rade ono sto bi zaista trebalo ! Trebalo bi da nalaze one koji pluju po ulici, bacaju djubre sa 4 - 24 sprata, privode oijane (starajuci se o njima ), Uvode civilizaciju a ne glume drugu policiju...


Gost

#1148

2015-01-30 12:51

U ovim teskim vremenima sveopste krize.Kad narod jedva prezivljava.Kad se nema za plate lekarima,prosvetarima (koji su nam bitniji) mi izdvajamo za ovu bagru koja nije u sluzbi gradjana vec je postala necija licna vojska !!!!! a primanja su im bezobrazno visoka.

Gost

#1149

2015-01-30 13:12

Sramota primaju plate i to debele dok narod gladuje!

Gost

#1150

2015-01-30 13:25

NE PIŠAJTE PO SIROTINJI!!!!