SRBIJA PROTIV RIJALITI PROGRAMA (re-aktivirana peticija)

SRBIJA PROTIV RIJALITI PROGRAMA (re-aktivirana peticija) / Saopštenja / MOLIM ZA PAZNJU ! / Komentari


Gost

#1 Katarina Adamovic

2015-09-02 20:00

Molim pravnike da se ukljuce, jer ovde ima mnogo posla za pravnike. Peticiju treba nastaviti, bez obzira sto pravno ne vredi. Vredno je, jer je vise od 80 000 ljudi stalo iza ovog zahteva, a to se ne moze ignorisati. Mozda ne bi bilo lose da se na drustvenim mrezama otvore stranice po gradovima koje ce organizovati prikupljanje potpisa i da ova peticija bude centralno mesto za objavljivanje adresa i akcija. Dovoljno je da skupimo 30 000 i da tome pridruzimo i ovu elektronsku peticiju. Adrese na koje treba da se posle obratimo su Ministarstvo kulture i informisanja i Republicka radiodifuzna agencija, jer neko mora da predlozi Zakon. Pisite Marku sa konkretnim predlozima, na ovoliko potpisa ko zna koliko je poruka. Ja pisem javno da ga ne bih zatrpavala, ali da bi i ostali videli. Takodje, trebalo bi da trazimo podrsku raznih udruzenja, institucija, kulturnih radnika, jer to daje mnogo vecu snagu ovoj akciji.

No pasaran!

#2

2015-09-02 20:44

Što se mene tiče, ja bih potpisima, on

nosno štandovima za potpise pokrila svoj grad. No, kako je moj grad manji, mislim da skupljanje potpisa treba prvo da zaživi u većim gradovima. Treba svi da delaju. Koliko su i mogućnosti, naravno.


Gost

#3

2015-09-02 21:00

Moze ovo da se izvede. Samo da se osmisli dobra kampanja i da se jasno navede protiv cega se borimo.

Bitno je da ljudi imaju volje i da se probude, da ne posustaju. Sad je pravo vreme!

Brankica

#4 Svi na noge

2015-09-02 21:15

Savetujem da pokretac peticije posalje preko e-mejlova link na fb "like" stranicu pod istim nazivom na kojoj ce se postavljati obavestenja o punktovima na kojima ce moci da se ostave potpisi.


Gost

#5

2015-09-02 21:18

Znači treba nam pravnik koji ne gleda Farmu i koji je pošten čovek. Jel ima takvih?

Gost

#6 Re: Svi na noge

2015-09-02 21:19


Gost

#7

2015-09-02 21:30

Crni sine veze ti nemas. Odlucio da dize bunu a nista sem stolice i interneta nema, e moj ti!!!
Crna Guja

#8

2015-09-02 21:32

Sto coveka prozivas? Sto ti nisi nesto ucinio ako vec sve znas? 'Ajde sad reci, napisi ovde sta sve treba?! Najlakse je nekom soliti pamet!


Gost

#9

2015-09-02 21:33

Ja mogu da napravim grupu na FB radi lakse komunikacije, da li je moguce nekako da se obaveste svi potpisnici peticije o toj grupi?
lol

#10 Re:

2015-09-02 21:34

#7: -  

 O cemu ti pises? Organizujemo se. Ne moze on to sam da istera, nego cemo isterati zajedno. 


Gost

#11 Re:

2015-09-02 21:36

#9: -  

 Pa napravite grupu pa prosledite Marku nek napravi jos jedno obavestenje i nek okaci link!

lol

#12 Re:

2015-09-02 21:38

#9: -  

 Kontaktiraj Marka. Mislim da cemo morati preko Fejsbuka da se organizujemo za potpisivanje peticije "uzivo".Samo grupa mora da ima potpuno isti naziv i da se naglasi da je u vezi sa ovom peticijom. Onda on moze da objavi link. Ja bih rado napravila grupu, ali mi je glupo zato sto ne zivim u Srbiji. Treba da razmislimo da li je bolje grupu ili stranicu.

Podrska

#13

2015-09-02 21:47

Mozemo da pokrenemo akciju koja ce se zvati recimo 'Hocemo kulturu a ne reality' (postoji fotografija koja kruzi internetom ovih dana sa ovim sloganom)

lol

#15 Re:

2015-09-02 21:54

#13: Podrska -  

 Sta god, samo nemojte sada da pravite sto grupa i stranica na Fejsbuku. SAMO JEDNA JE POTREBNA OD KOJE CE SVE DA POCNE. Iskoristite ovu energiju, jer smo na talasu, a pocinje i VB. Odlican tajming samo pravilno usmeriti akciju.


Gost

#16 Re: Svi na noge

2015-09-02 21:56

#4: Brankica - Svi na noge 

 Koja tacno stranica? Ima dve sa identicnim nazivom


Gost

#17 Re: Re: Re:

2015-09-02 21:58

#14: - Re: Re:  

 Sve je to ok druze, ali ako si vec napravio daj ljudima i slobodan ulaz, retko ko ce hteti da ceka da ga prihvatis

Decko iz naroda

#18

2015-09-02 22:38

 Ja bi pomogao a i moji drugovi imamo 20 godina i smucilo nam se vise da gledamo iste ljude kako isto rade iz godine u godinu.Licno sam svedok kako je uticaj ovakvih emisija uticao a i dalje utice na jako mlade ljude u Srbiji,zato svi treba da se organizujemo i pomognemo u akciji ako se ujedinimo i budemo slozni moraju da nas cuju i uspecemo da ih prekinemo u kulturnom sakacenju videli bi tada svi da novac ne moze svuda i uvek da pobedi!

Glas razuma

#20 Zakon

2015-09-03 05:32

Zakon o radio difuziji je van snage. Umesto njega vazi ZAKON O ELEKTRONSKIM MEDIJIMA ("Sl. glasnik RS", br. 83/2014)
http://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_elektronskim_medijima.html
koji, izmedju ostalog, nalaze:

"Obaveza poštovanja ljudskih prava

Član 50

Medijska usluga se pruža na način kojim se poštuju ljudska prava a naročito dostojanstvo ličnosti.

Regulator se stara da se u svim programskim sadržajima poštuje dostojanstvo ličnosti i ljudska prava, a naročito se stara da se ne prikazuje ponižavajuće postupanje i scene nasilja i mučenja, osim ako za to postoji programsko i umetničko opravdanje.

Sadržaji koji mogu da škode fizičkom, mentalnom ili moralnom razvoju maloletnika moraju biti jasno označeni i ne objavljuju se u vreme kad se osnovano može očekivati da ih maloletnici prate, imajući u vidu uobičajeni raspored njihovih aktivnosti, osim izuzetno kao zaštićena usluga sa uslovnim pristupom na način predviđen ovim zakonom."


Gost

#21

2015-09-03 05:36

uz tebe sam i ve ostale koji dele misljenje..ali tu nre mogu pomoci..nisam merodavna,,samo glas i nista drugo..Zao mi je..poz i pohvala za Inicijativu..

Gost

#22

2015-09-03 06:14

Ja sam u mogucnosti da izadjem i da skupljam potpise da se oko toga angazujem..ali kako nemam profile na drustvenim mrezama ne znam kako i sa kim da se organizujem.sa novog beograda sam i ako treba posaljite mi mail ako bude organizovano nešto da se ukljucim pomogla bih sve sto treba.
Boban Adamović

#23 Re:

2015-09-03 06:43

#22: -  

Nisam bas siguran kako ovo tacno ide sa potpisima ali zar nije moguce da se napravi jedan formular u PDF-u i neka svako preuzme isti sa neta, odstampa, popuni i posalje tamo gde treba da se posalje ili da se uradi UPLOAD potpisanog formulara na nekom web sajtu ? Na formularu bi pisali licne podatke kao npr. ime i prezime, JMBG itd...

Pitam ovo zato sto bi se ja angazovao oko formulara i web programiranja.


Gost

#24

2015-09-03 07:12

U zakonu treba proveriti i kako je definisana zloupotreba osoba sa ograničenim intelektualnim sposobnostima, i psihički nestabilnih ličnosti?
A u tim emisijama ih ima dosta i zloupotrebljavaju se kao u cirkusu zarad nečijeg profita.

Gost

#25

2015-09-03 07:31

Želim vam pun uspjeh. Mislim da nije teško prikupiti toliko potpisa. Mi smo ovdje, u Hrvatskoj, u par navrata - u slučajevma koji su nas mučili - znali skupiti stotine tisuća potpisa u kratkom roku.