SRBIJA PROTIV RIJALITI PROGRAMA (re-aktivirana peticija)

SRBIJA PROTIV RIJALITI PROGRAMA (re-aktivirana peticija) / Saopštenja / FB grupa / Komentari


Gost

#1

2015-09-02 21:54

vi sto potpisujete ovu peticiju najvise gledate rijalitije jer znate sve detalje,licemjerno

Gost

#2 Re:

2015-09-02 22:04

#1: -  

 

ne znamo mi detalje....
Gost

#3 Re:

2015-09-02 22:06

#1: -  

 Ako si protiv peticije, skloni se ,ne moras je potpisivati, ima ko hoce i da znas da je sramotno pravdati onu Satanizaciju,blud i nemoral ! 


Gost

#4

2015-09-02 22:09

Šerujte, svi! Podelite info o grupi pa da se možemo lakše organizovati tamo!

Gost

#5

2015-09-03 00:45

I me samo Srbija!!!
LM

#6

2015-09-03 06:15

Budi se narod,to je bitno!Nije lako ali izguracemo sve ove nevolje koje su nas snasle


Gost

#7

2015-09-03 06:29

Grupa ima jako malo ljudi, o čemu se radi, jesu li ovi potpisi neiskreni, lažni, prenapumpani???

Fox

#8 Re:

2015-09-03 07:01

#7: -  

Ne, nego nemaju svi Facebook. 


Gost

#9 Re:

2015-09-03 07:21

#7: -  

 Nemaju svi FB, a neki su samo dali potpis i nisu se vracali na ovu stranicu, tako da nisu videli obavestenje o grupi...

Ivan Patris

#10 Pravna regulativa

2015-09-03 07:54

Ja sam pravnik, u penziji, pa mi preostaje slobodnog vremena(dok ne dodje onaj dan kada moram pred Njega)

Prihvatam se zadatka da proučim piostojeće zakonske okvire a potom da uradim predlog novog Zakona koji bi se, kada se steknu uslovi, uputio u Skupštinsku proceduru.

Ćuja

#11

2015-09-03 08:32

Заштита малолетника Члан 19. Агенција се стара о заштити малолетника и поштовању достојанства личности у програмима који се приказују посредством радија и телевизије, о чему доноси опште обавезујуће упутство. Агенција се нарочито стара да програми који могу да нашкоде физичком, менталном или моралном развоју малолетника не буду доступни путем радија или телевизије, изузев када је временом емитовања или техничким поступком обезбеђено да малолетници, по правилу, нису у прилици да их виде или слушају. Приказивање програма који тешко угрожавају физички, ментални или морални развој малолетника, забрањено је. Iz zakona o radio difuziji lovo je link http://static.rtv.rs/files/20091024/Zakon-o-radiodifuziji.pdf

Branislav N

#12 Hajde da se ne delimo, hajde da zajedno izguramo

2015-09-03 09:26

Objavio Facebook grupu .... na svojoj Facebook stranici.


Gost

#13 Re: Pravna regulativa

2015-09-03 09:27

#10: Ivan Patris - Pravna regulativa 

 Javite se Marku u inbox

Branislav N

#14 Branislav N

2015-09-03 10:30

Napisao sam u svoje ime jedan kulturan email RTS-u gde sam ih obavestio o ovoj peticiji i pozvao na naprave reportazu jer pored potpisa, potrebna i velika medijska paznja da bih ovo dozivelo uspeh. Naravno, da treba nastaviti s potpisivanjem peticije.

Sto ih je vise, to ima vecu tezinu.


Gost

#15 Re:

2015-09-03 11:39

#7: -  

 Grupa je otvorena sinoc jako kasno oko ponoci do sada ima 952 clana. Nista nije prenapumpano, odavde je grupa i potekla, ali treba vremena dok se ljudi obaveste i pristupe.


Gost

#16

2015-09-03 11:48

MOLIM SVE POTPISNIKE PETICIJE DA POCNU AKCIJU BOJKOTA KUPOVINE PROIZVODA OD FIRMI KOJE SE REKLAMIRAJU U OVIM RIALITI EMISIJAMA. DA VIDIMO ODAKLE CE PLACATI UCESNIKE I SVE OSTALO.

Gost

#17 Re: Re:

2015-09-03 12:30

#15: - Re:  

 950 clanova grupe naspram.90000 potpisa, ma vazi...

Glas razuma

#18 Re: Re: Re:

2015-09-03 13:00

#17: - Re: Re:  

 Treba mnogo truda i zalaganja, pre svega vremena da bi nesto urodilo plodom. U ovoj korumpiranoj drzavi je jako tesko napraviti progres pogotovu u ovom smeru. Najlakse je negodovati a ne uloziti ni najmanji napor da se nesto promeni.

Svedoci smo da se posle ko zna koliko godina narod slozio i ujedinio u zelji u borbi da nesto promeni. Da vratimo prave vrednosti!

Kada krenu protesti, kada se ozvanice potpisi regularno za svaki grad i kada se skupi minimalnih 30 000 pored ovih sada 90 000 koji ce prerasti u mnogo veci broj vremenom morace da razmotre da se donese neki zakon o zabrani ovakvih programa!

Prema tome sve je moguce i sve je ostvarivo, samo je do nas da se potrudimo i da ono najbitnije NE POSUSTEJEMO! DO KRAJA!

Nebojša Z

#19 Re: Branislav N

2015-09-03 13:50

#14: Branislav N - Branislav N 

 Branislave molim Vas da mi prosledite tekst emaila. Hteo bih da pošaljem email RTS-u, ako se slažete sa istom sadržinom. Što nas više kontaktira RTS povodom toga, smatram da će pre neko da odreaguje

Nebojša Z

#20 Re:

2015-09-03 13:51

#16: -  

 Kako da znam ko se reklamira kada ne gledam TV?


Gost

#21 Re: Re: Branislav N

2015-09-03 14:37

#19: Nebojša Z - Re: Branislav N 

 Nebojsa,

predlog Vam je odlican i nije nikakav problem da Vam prosledim tekst. Ako vidite neku gresku u tekstu slobodno je ispravite jer sam u brzini kucao a po struci sam inzenjer a mi nismo poznati kao dobri posci.

Evo teksta:

 

Postovani,

 
zelim da Vas obavestim da je na Internetu pokrenuta e-peticija protiv raznih rialitija na televizijama sa nacionalnom frekvencijom i što je najvaznije ima odlican odziv (za 3 dana preko 90 ooo ljudi je potpisalo, medju njima i ja). Link za navedenu peticiju je sledeci:
 
 
Pozivam Vas kao Javni medijski servis da napravite reportazu o ovome.
 
Prvo, borimo se protiv programa koji isticu najgore ljudske vrednosti.
 
Drugo, U vreme emitovanja ovih programa pogotovu kako oni to nazivaju ubacivanja novih takmicara, nominacije,... raste gledanost ovog sljama na stetu RTS.
 
Budite mudri, iskoristite ovu pozitivnu energiju i napravite reportazu jer je veoma bitno za uspeh ove peticije da bude medijski pokrivena.
 
 
Unapred zahvalan,
 
Branislav Nenadovic
lol

#22 Re: Re: Re:

2015-09-03 14:51

#17: - Re: Re:  

 Pa ne ocekujes valjda da svih 90 000 pristupi grupi???? Mnogi ne koriste Fejsbuk. Tek je prvi dan, polako. Meni se cini da si ti jedan od onih sto po ceo dan gleda rialitije pa ne moze da shvati da postoje ljudi koji to ne podnose. 

 

 


Gost

#23

2015-09-03 15:11

Vreme je da se osvestimo i da uticemo na medije kao i na drzvau da ne emituju ovakve gluposti. Kosovo je Srbija.

Gost

#24 Re: Re: Re: Re:

2015-09-03 15:14

#22: lol - Re: Re: Re:  

 ne ocekujem da ih pristupi 90hiljada ali moglo bi bbar 9hiljada! Ne vredjaj me da ja gledam farmu itd, samo zelim da ukazem da ljudi odmah odustaju cim.je nesto konkretnije u pitanju, a fb grupa je pritom vrlo malo konkretna/ozbiljna u poredjenju sa pravim aktivnostima: prikupljanje pravih potpisa, slanje mailova institucijama itd! Samo sam razocaran kako je ljudima dovoljno da.kliknu ovde i misle gotova stvar, reseno!


Gost

#25

2015-09-03 15:39

Nisam na FB ali podrzavam potpuno vas i sve ostale koji su protiv svih ovih govnarija na tv ekranima. Oterati kurve i kriminalce tamo gde im je mesto a ne da nam po ceo dan bedu u nasim sobamapreko tv-a.razbiti to leglo kupleraja i konacno legalizovati prostituciju da i drzava ima nesto od toga. Treba organizovati i peticiju za legalizovanje prostitucije i tako ih uklonimo sa tv-a.