Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima


Gost

#2126 Re: Re:

2015-08-12 15:29

#2122: Mac - Re:  

 ZBOG TAKVIH KO TI VICEM U PREVOZU "DJE SI,SJUTRA, JADO", DA VIDIM DA MI NECE KO PRICI DA ME OPOMENE, ALI PRPA ZVACE GUZICA ORAHE!!! IMA NAS TAKVIH KOLIKO OCES, PRIDJI MI U BUSU DA ME CERAS IZ "TVOGA" BEOGRADA!!!!NEKA TI LAJANJA PO PORTALIMA,I PISANJA PETICIJA, URADI NESTO KONKRETNO KA COJEK!!!


Gost

#2127

2015-08-12 15:29

Sva prava beogradjanima u Beogradu. Ulagati u buducnost nase dece.
Duka

#2128 Re:

2015-08-12 15:32

#1: -  

 Ja sam morao i verovatno ću opet morati da plaćam ispite, školarinu i sve ostalo što se tražilo a gospoda iz Crne Gore dobiju sve za DZ, školarinu, dom, ispite, hranu... Dosta ste bre muzli Srbiju, pasoše u ruke i pare na sunce. Mi i more plaćamo debelo, plaćamo vodu, smeštaj, takse raznorazne, a na njihove fakultete možemo da se upišemo samo uz debelu novčanu nadoknadu. E PA NEMA VIŠE, PARE NA SUNCE MONTENIGERSI!!!


Gost

#2129

2015-08-12 15:33

Уводник

Никола Тркља

Тесла не може на буџет

 

Више од пет хиљада људи, за које се не зна да ли су студенти, за неколико дана потписало је онлајн петицију којом се тражи да студенти из Црне Горе немају више исти статус као њихове колеге из Србије. Иницијатори сматрају да се домаћим студентима сматрају само они чији родитељи плаћају порез у Србији или који су похађали наставу на српском језику.

Они, за које отворено сумњам да су лоши студенти, петицијом траже  се њиховим колегама из Црне Горе ускрати право да се такмиче у знању. Мисле да ће им бити боље. Да ће и они лошији ускочити на буџет. Како неко из Колашина или Пљеваља ко има све деветке и десетке да студира на буџету, а онај са шестицама и седмицама из Лесковца, Београда или Сомбора не може?

Срећа што се ови научници нису раније родили јер по њима чак ни Тесла, Пупин, Миланковић или Дучић можда не би добили прилику да студирају на буџету. Можда би се ова четворица некако провукла јер су рођени у Аустроугарској, а петиција је усмерена на Црну Гору.
Кад су већ тако таргетирали петицију,ево саветујем им да је понуде на потпис родитељима Новака Ђоковића, Јелене Јанковић или Ане Ивановић. И они имају неподобно, сумњиво порекло.

Ако им је проблем због генерацијског јаза, петицију могу да понуде и њиховим вршњацима из Херцег Новог. У свим репрезентацијама које су летос освајале златне медаље за Србију у фудбалу, кошарци и ватерполу играју момци и девојке из овог приморског града. Њих обавезно на самофинансирајуће студије.

Оваквим академцима увек неко други смета, неко ко спутава њихово знање и таленат. Прво им је Слоба био препрека да уче и заврше факултет, онда досманлије, па пљачкашка држава. Данас им сметају бистри клинци из Бијелог Поља или Мојковца. Сутра ће им сметати они из Вршца или Пожаревца.

Нормалне државе призивају студенте из целог света. Америка није изградила своју моћ на оружју, него на знању. Имају најбоље факултете, стипендирају младе из целог света.

Да су петицијаши некад отишли до Рима тамо би затекли колонију црногорских студената којима већ десетак година италијанска влада даје стипендију. Пет хиљада годишње. Скандалозно, зар не?

Србија нема пара да даје стипендије, али може бар најпаметнијима са Балкана да пружи исту шансу за успех. Кад Београд постане привлачан  младима из Подгорице, Бањалуке, Темишвара, Скопља… Србија може да каже да је лидер у региону. До тада је само територија за балканску вододелницу, где успешни иду даље, а неуспешни потписују петиције.

Глупост, нажалост,станује чак и на Београдском универзитету који ће се сигурно огласити поводом ове петиције. Баш као што је учинио кад је громогласно ћутао око лажних доктората и диплома.

Наш народ има једну сурово истиниту изреку: Нема веће будале од школоване будале.

 
Никола Тркља
објављено: 12.08.2015

Gost

#2130 Re: Re: Re:

2015-08-12 15:35

#2126: - Re: Re:  

 U kojem to prijevozu, jado , si izložen i kad to tako njačeš. Milo bi mi bilo te čuti.


Gost

#2131

2015-08-12 15:36

Zato sto imaju pare da sve plate!
K O N A C N O! CRNOGORSKI SPO NA ULICI!

#2132 K O N A C N O ! MILOGORSKI SRPSKI POKRET OBNOVE IZBACUJU NA ULICU ! LIJA LIJA PA DOLIJA

2015-08-12 15:39

 

                                                               K O N A C N O !

                                                                                                                                                             MILOGORSKI SRPSKI POKRET OBNOVE IZBACUJU NA ULICU ! LIJA LIJA PA DOLIJA

K O N A C N O ! MILOGORSKI SRPSKI POKRET OBNOVE IZBACUJU NA ULICU ! LIJA LIJA PA DOLIJA

Несс

#2133 Re:

2015-08-12 15:39

#2129: -  

 BOJKOTUJMO POLITIKU

На данашњој 5.страни "Политике" некакав Н. Тртља као уводничар писе свашта : " да су петицију покренули лоши студенти да би могли да се упишу  на факултете и домове... Србија нема пара да даје стипендије (мисли се као УСА или Италија што то чине Црногорцима), али може бар најпаметнијима са Балкана да пружи исту шансу за успех....успешни иду дање а неуспешни потписују петиције".  Натртља се баш.

..."Нема веће будале од школоване будале." На крају Н.Тртља, поред расистичких ставова о најпаметнијима на Балкану, и вређа логику.

Срби не смеју ни да се запитају шта је њихово. Паразитизам Монтенегринера треба прихватити као историјско право и логичку матрицу у размишљању у Србији.

Живео сам тамо, као дете војног лица 70-их година. "Ни отправник возова у  Глувом Дубоком не може бити Срб(ијанац)ин" -говорили су ми јавно, тада 70.-их година. Сви Срби који су тада били тамо послом,одселили су се за Србију, чим пре су могли. Колико је само лажних диплома издато у ЦГ- под условом да се "мали запосли у Србију". Лече се на рачун нашег фонда ПИО и дан данас. Знам засигурно, да ни један од тих који живе овде није дао допринос ЗАЈЕДНИЧКОМ - ККОЛЕКТИВНОМ интересу Србије. Само индивидуална корист је нјихов покретач за било који посао у Србији.

Ова петиција је покушај да се памет и логика ставе у службу чишћења губе и паразита што нападоше српско ткиво. Успешни Срби из Црне Горе који бране боје репрезентације Србије, су увек добродошли и убеђен сам никада нису били вређани нити понижени, него напротив Србин ће да им да више него своме.


Gost

#2134

2015-08-12 15:41

Potpisujem jer mislim da je od prvog dana razdvajanja ove dve drzave to trebalo tako uraditi. Pa gospodo oni su stranci i kao takve ih treba i tretirati . Na kraju krajeva to su ONI izabrali...
prijateljski pozdrav svima koji dele ovo misljenje :)

Gost

#2135 Re: Re: Re: Re:

2015-08-12 15:42

#2130: - Re: Re: Re:  

 CUJES TI TO CESTO,ALI MUDRO CUTIS,DOK TI TOLIKO SMETAMO!! IDI IZNABADAJ PRVOG CRNOGORCA NA KOJEG NAIDJES , KONKRETNA AKCIJA; NEKA TI PISANJA!!


Gost

#2136

2015-08-12 15:42

Treba da građani Crne Gore se tretiraju kao stranci jer oni imaju svoju državu. Studenti iz CG treba da snose školovanje i smeštaj kao u svim drugim državama EU i da se tako ponašaju. Ovo nije njihova država. Dok oni koriste preko "rodbinske veze" blagodeti koje im daje Srbija naša deca iz Srbije ne mogu da to isto koriste, dakle oni koriste ono što im ne pripada i to na štetu građana Srbije koji žive u njoj, plaćaju uredno poreze i dr. Svi zaposleni u Srbiji a koji se vode i imaju državljanstvo CG treba da se vode kao "gastarbajteri" i da plaćaju veće poreze i da se uredno prijavljuju za povremeni rad u Srbiji. ako nemaju uredne papire onda ih treba deportovati u njihovu državu.

Gost

#2137

2015-08-12 15:43

Mi smo dve drzave. tako su oni hteli.Neka se tako i ponasaju.

Gost

#2138 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-08-12 15:44

#2135: - Re: Re: Re: Re:  

 VAŽI, SAMO MI SE TI PRVO SKINI SA PISALJKE.


Gost

#2139 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-08-12 15:48

#2138: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 ZNAO SAM DA SI PICKICA!


Gost

#2140

2015-08-12 15:50

Ja sam za meru reciprociteta a posto nasi studenti nemaju isti status kod njih zasto bi njihovi studenti imali ovde ????

Gost

#2141 Re:

2015-08-12 15:52

#2140: -  

 CUTI BOTINO VISE!


Gost

#2142

2015-08-12 15:52

pa da ste ucili usli bi na budzet, ovako samo vam peticija preostaje

Жељко Филиповић

#2143

2015-08-12 15:52

Ако у Србији нису повлашћени ни Срби, онда не може бити повлашћен ни нико други из Србије, А ПОГОТОВО СТРАНЦИ!


Gost

#2144 Re:

2015-08-12 15:55

#2143: Жељко Филиповић -  

 pa o ovo su srbi, iz crne gore ne crnogorci

Лија лија па долија Вук Драшковић агент ЦИА

#2145 Re: K O N A C N O ! MILOGORSKI SRPSKI POKRET OBNOVE IZBACUJU NA ULICU ! LIJA LIJA PA DOLIJA

2015-08-12 15:56

#2132: K O N A C N O! CRNOGORSKI SPO NA ULICI! - K O N A C N O ! MILOGORSKI SRPSKI POKRET OBNOVE IZBACUJU NA ULICU ! LIJA LIJA PA DOLIJA Лија лија па долија Вук Драшковић агент ЦИА ,

лија лија па долија идол му је Тачи Змија ,
ко с ђаволом тикве сади о главу му се обија!
 

 Лија лија па долија Вук Драшковић агент ЦИА ,

лија лија па долија идол му је Тачи Змија ,
 
ко с ђаволом тикве сади о главу му се обија!
 
DARKO SARIC BRANI BOJE CRNE GORE!

#2146 Re: Re:

2015-08-12 15:59

#2133: Несс - Re:  BRANE  KO DARKO SARIC!

 BRANE KO DARKO SARIC! NAJPOZNATIJI CRNOGORAC!

JER VI NISTE SRBI DA IMATE NJEGOSA NEGO ALBANCI POREKLOM!

UMESTO LENJOGORACA ZAPOSLITI SRBE!

#2147 Re:

2015-08-12 16:02

#2131: -   IMAJU PARE OD DROGE I SVERCA DUVANA I CERUPANJA OSIROMASENE SRBIJE GRADJANI SRBIJE ZIVE U NEMASTINI ZBOG NJIH!

 PROTERATI CRNOGORSKE KADROVE SA RUKOVODECIH MESTA!  U SRBIJI PUT POD NOGE PA U TIRANU!


Gost

#2148 Re:

2015-08-12 16:04

#2140: -  

 Ne radi se ovde o nikakvom reciprocitetu.SRB jednostavno mora da funkcionise i da ima pravila za strance kao i svaka uredjena zemlja ili ce nestati.Gradjani gorske republike su strani drzavljani pa kako god bilo. 


Gost

#2149

2015-08-12 16:04

Da ne bude vise Crnogorska Akademija Neznanja,bahatosti i primitivizma usred Beograda!

Gost

#2150 Re: Re:

2015-08-12 16:04

#2147: UMESTO LENJOGORACA ZAPOSLITI SRBE! - Re:  

 Ako nas ti botu ne proceras nece niko!!! E u usta ti se poserem!