Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima


Gost

#501

2015-08-10 14:14

1. Ovo je trebalo uraditi čim je ukinuta zajednička država. A i tu državu je samo Srbija finansirala, tj. građani Srbije.

2. Na žalost te domove pod kontrolom drže Crnogorci, koji mimo konkursa prodaju na crno određen broj soba i uzmu desetine hiljada evra.

3. Ti dobijes regularno dom, a onda se pojave dva Crnogorca od 2m koja te izbace iz sobe, a upravnik se samo nasmeje. Sto je najgore te dve klade studiraju visu kriminalisticku ...

4. Problem Crnogoraca koji su zaposleni po ministarstvima i državnim firmama treba da se reši, da se uvedu posebne takse, ...


Gost

#502

2015-08-10 14:14

Tako je jednostavno, svako u svojoj drzavi neka studira o trosku svoje drzave...cim izadje vani, neka studira kao strani drzavljanin i kraj price.

Gost

#503

2015-08-10 14:15

Pa to su stranci ,kao i svaki drugi,avganistanci,pakistanci...,sto da ja placam porez i time skolujem tudju decu, a oni nam na ulazu u Crnu Goru broje flase sa vodom (kako bismo morali da kupujemo njihovu vodu dok letujemo u CG).

Gost

#504

2015-08-10 14:17

Zato sto su strani državljani a njihovi rodjaci i kumovi vode nase domove i mi Srbi ne mozemo da dobijemo nista od te napasti!!

Gost

#505

2015-08-10 14:17

Peticiju smatram pravednim predlogom u korist gradjana Srbije, iako je inicijativa mogla biti pokrenuta i dosta ranije. Nikada nije kasno, vreme je da zauzmemo stav i da isteramo ovo do kraja, stanemo na put stranim drzavljanima koji koriste novac poreskih obveznika Srbije, i zaustavimo njihova zaposljavanja u srpskim preduzećima.
Milo

#506

2015-08-10 14:18

Sabija!!!!

Dankoni

#507 Reciprocitet

2015-08-10 14:19

Od samog pocetka ove teme (odcepljenja CG od Srbije) mi nije bilo jasno (cak i vrlo krivo),

zbog cega studenti crnogorci uzivaju sva prava drzavljana Srbije dok studiraju u Srbiji, a da srbi koji studiraju u Crnoj Gori, u isto (sve) vreme, bivaju tretirani kao svaki drugi stranac !?

 uzas


Gost

#508

2015-08-10 14:25

Zato što mi tamo nemamo nikakva prava, ponašaju se prema nama kao prema stranim državljanima i najvećim neprijateljima (ne svi naravno), ali generalno tako je. A to sve određuje njihova država. Dok sa druge strane, oni ovde imaju sva prava kao i državljani Srbije. Zauzeli su studentske domove, okupirali radna mesta. Nemam ništa protiv da budu ovde, ali da se naša država ponaša prema njima, kao njihova prema nama.

Gost

#509

2015-08-10 14:26

Dobro da se neko setio.

Gost

#510

2015-08-10 14:27

SRBIN U SRBIJI MORA BITI PRVI

Gost

#511

2015-08-10 14:27

Tako i treba. I nasa deca placaju obrazovanje kada se skoluju u inostranstvu... Crnogorci su hteli svoju drzavu, pa neka studiraju tamo ili neka plate svoje skolovanje....

Gost

#512

2015-08-10 14:28

Dosta je parazita iz Crne Gore
Miki

#513 Ne samo za njih

2015-08-10 14:28

I za Bosance treba da vazi isto. Gde ti roditelji placaju porez,tamo studiraj za dzabe,ovde plati.


Gost

#514

2015-08-10 14:31

Recimo! Zašto doktori u Srbiji kao terapiju ne prepisuju odmor u Crnoj Gori a sve o trošku Crnogoraca kad je to isto.

Gost

#515

2015-08-10 14:33

Smatram da su Crnogorci osnovali svoju drzavu, samim tim imaju svoj univerzitet. Ne mogu roditelji..ni moji, a i niciji drugi sa ovih prostora da placaju benificije stranim drzavljanima. Isto tako, bez ljutnje, smatram da nikome ne bi trebalo da se povladjuje..bez obzira sto jSmatramRepublikr Sr

Gost

#516

2015-08-10 14:37

Ne mogu vise deca iz Srbije da budu u istom rangu sa stranim drzavljanima u sopstvenoj zemlji.
Radovan

#517 Re:

2015-08-10 14:38

#501: -  

 Ako odu Crnogorci, doci ce bosansko- hercegovacki lobi iz N.Sada...pa mu se isto hvata.. U Novom Sadu ke strasno.. Nemam nista ni protiv koga, ali smatram da mi imamo dovoljno strucnog kadra da na tim mestima budu i ljudi sa ovih prostora..a ne samo hercegovacki rodjaci.. 1. Gde idu pare od placanja poreza u R.Srpskoj? Pa ako idu tamo, neka studiraju tamo.. 2. Da nije malo luksuz doci studirati u Srbiji...pored brojnih univerziteta u R. Srpskoj?

ГУСЛАРСКА ЗАКЛЕТВА ЦРНОГОРАЦА

#518 ГУСЛАРИ ЦРНОГОРЦИ ПРОФЕСИОНАЛНЕ НАРИКАЧЕ ГАЗЕ ПРЕКО МРТВИХ ЗАРАД СВОЈИХ ИНТЕРЕСА

2015-08-10 14:40

 

САТИРИЧНА ПЕСМА

 ГУСЛАРСКА ЗАКЛЕТВА ЦРНОГОРАЦА

Еј Србијо велико ти хвала што ти имаш  за извоз будала!  Сваки Србин
мени у глас кличе , ухапси ме брате Начелниче! Што да гудим по свом
Дурмитору,  разврставам овце по затвору . Па нек виде шта све гуслар
лењи ,  гуди гуслар Срби лаковерни . А ако и јесмо били  браћа, нису
нам кесе сестре, оставићемо вас без гаћа . Запад добро плаћа ! У Црној
Гори Србин на функцији то  тражење је игле  у пласту сена,  еј Србијо
бићеш   разграбљена.  Ми  немамо образ  ни стида са лица , гусларска
је песма вама злослутница а Западу трулом вазда доушница ! Ето сад да
знате за расуло кривца сваки гуслар  чоче, је пица са сто лица .

Представљам за Србе праву ноћну мору, гледам их ко овце у затворском
тору  и гуслам за лову.  Боље и у Србији да гудим , нег уз овце  да на
Дурмитору полудим. Браћо моја, моје племе лењо, Србију ћемо ми да
разјеб... Сви у напад доларима плаћа Запад. Начелниче, чоче, сву су
под контролом , у Србији у униформи боље , него козји сир под
Дурмитором. Завладасмо Србијом без и једног метка , нека живи нерад
гусларска заклетва! Тако је то било још  од давног претка .  У Никшићу
само чували би козе , у Србији не скидамо се са телевизије розе .  Што
по оном камењу да залуд чобанишем, кад у Србији могу и да генералишем.
Себе прецењујте Србе подцењујте , тако вам гусала и листа дувана ,
Србија је наше племе лењо, на житима својим издржавала. А док они
схвате да смо им на грбаци,  ти само гуди и на леђа јој наскачи .
Одани смо  само Дедеићкој браћи . Какав црни Његош  и какви бакрачи .
У Србији кртица то се баш  исплати , док се Србин досети , робом ће се
звати . Ал га није паметног баш  родила мати . Шапћите на уво и Шваби
и Цији  и самом Обами , само будите увек на функцији.  Нек по белом
свету  рибају клозете, уз гусле ћу величајући себе одхранити дете .
Нама нек су браца НАТО бомбардери, уз њих ћемо бити ратни профитери .
Извлачим из рукава и последњег кеца , уз гусле зване нерад, нек ми
расту деца . Браћо Дурмиторска сложни ћемо бити и наивну Србију лако
поробити , ко не послуша лако пендречити , са њима се можемо увек
шегачити . Живети од шверца тако ми Папаје, а шта мисле Срби заболе ме
јаје . Свуд смо се поређали  ко птица ругалица, најбољи је занат
гуслар и кртица. Увек шапни оном ко ти више плати,  Србија се може сто
пута продати . Али ником немојте заклетву одати , јер би глупи Срби
нас могли прочитати ,  до Никшића све кртице протерати ! И гуслај  ко
нарикача , све увек за новац  , у Србији да се пита Црногорац , какав
Ужичанин или Равногорац ! Нек нам живи маршал Мило дуванкеса , нек се
дуван из лула отреса . Нек нам живе гусларска та племена лења ,
Божовићи , Миловићи,  Јекнићи , Месаровићи , Брајовићи , Бебић-
Поповићи, Шарићи  и друга покољења .  Повезани сви смо ко вагони  воза
 и сви смо Удбаши ко за време Броза , од Запада плаћени да Србину се
морал сроза .  И у то име ја затежем струне , нек живе Црногорци а
Србин нек умре ! Такво смо ми лењо дедеићко племе , каубоји прави ,
шерифовско семе .

Нек комшије их вешају о врбе , ми сво увек сложни уз несложне Србе !
Нек шаљу Албанци ту играчку - дрона ,  ми смо увек први на листи
полтрона ...

Еј , Србијо велико ти хвала , што ти имаш за извоз будала . Док
мозгови се твоји одливају гуслари у теби уживају , величају петокраку
звезду и Даницу  ту старицу  у гусларском гнезду . Сви се збијте у
редове чврсте и прикријте своје дуге прсте ! Вешто кријте , без имало
вике да хоћемо леба без мотике !

Шта ће нама ћирилица писмо , кад признали и Косово ми смо . Гаврило
Принцип је за наc  терориста а Тачи нам у погледу блиста! Не
признајемо Српску  Православну  Цркву , нит њиховог Христа , нама је
светиња Ватикан , Мило дуванкеса  и Тито комуниста! И рођеног  ћу
Његоша да се стидим , само овце Дурмиторске да не видим . Рујна зоро
ти нама засвићи , теби верни гуслари ђетићи ! Ко прекрши заклетву и
коме се ради , радили му о глави и на геј -паради !

 Нек копају Срби кад су луди, а ти буди гуслар и  кртица буди .Вешто
кријте без имало вике , да хоћемо леба без мотике !



Аутор  : Славица Јовановић


Gost

#519

2015-08-10 14:40

Zbog toga sto smo postali stranci u svojoj zemlji, znam mnogi ce reci narod nije kriv to je politika , pa nisam ja glasao dole vec oni, druga stvar primorje drzi cenu istu bilo da je dosao Nemac ili mi , tako da i mi moramo sebe da cenimo.

Gost

#520

2015-08-10 14:45

Zašto bi imali povlašćen status kad su stranci u Srbiji,kao i mi u Crnoj Gori? Imamo dosta domaćih studenata pa njima treba omogućiti smeštaj u studentskim domovima, što se i radi u svakoj državi. Prvo zbrineš svoje i brineš o svojem potomstvu koje će naslediti zemlju. Toliko.

Gost

#521

2015-08-10 14:46

Pre svega mislim da nasa drzava treba da vodi racuna o novcu nasih poreskih obveznika i gradjana. Ako mi placamo porez onda imamo pravo i da od drzave trazimo kako da ga trosi. Nisu oni ovlasceni da hrane i rasipaju novac van nase zemlje. Ne mrzim grnogorce ali oni su sada druga drzava i ne samo da studiraju dzabe nego ostaju ovde i zaposljavaju se na mestima gde bi nasa deca trebalo da rade. Krajnje je vreme da se probudimo i branimo nasu kucu kao Madjari sto rade.

Malena

#522 Re: Re:

2015-08-10 14:46

#350: - Re:  

 Komentar vam je kao sa sajta B92."Srbi poznati po crnim idejama u demokratskom svetu." "Šta mislite o demokratiji na Zapadu'",pitao je Gandija jedan "demokrata".Gandi je odgovorio:"Mislim da bi to bila odlična ideja."


Gost

#523 Re: Re: Re:

2015-08-10 14:50

#522: Malena - Re: Re:  

 Mozda je odgovor kao na B 92 , a da li biste pristali da me hraniti narednih 4 godine dok ja studiram i da mi date sobu u vasem stanu pa da pricamo o demokratiji . Spustite razmisljanje na ovaj nivo i bice vam lako doneti odluku . Lako je sa tudjim novcem biti dobar i raspolagati isti to ne boli. Probajte to sa svojim i bice vam jasnije.


Gost

#524 Re:

2015-08-10 14:54

#1: -  

 Ovo je trebalo od samog odvajanja Crne Gore da se uradi. Hvala onome ko se setio.


Gost

#525

2015-08-10 14:55

Misljenja sam da je zahtev peticije potpuno opravdan s obzirom da je Crna Gora nezavisna drzava, a uz njihove zvanicne tvrdnje da imaju poseban, od srpskog jezika, odvojiv jezik i jedinstvenu kulturu, potpuno je jasno da drzavljane pomenute zemlje moramo tretirati kao strane drzavljanje. Nasi zakoni a naravno i Zakon o visokom obrazovanju, jasno definisu u svim sferama odnos prema stranim drzavljanima pa bi regulisali i status drzavljana Crne Gore.