Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima

Vladimir

#676 Re:

2015-08-10 18:17

#84: Crnogorac sa Pravnog fakulteta -  Tebi se bas sve pomesalo. Republika Srpska nije samostalna drzava, vec federalni deo BiH. Srbi u BiH su i dalje ugrozena vrsta kao i u Hrvatskoj...Vi imate svoju Crnu Goru pa ako vam je skupo da studirate i prebivate u Srbiji po komercijalnim cenama imate mogucnost da se vratite tamo odakle ste stigli... trazili ste gledajte.. vise vas je u Beogradu no u Podgorici a samo bljujete vatru po srbiji 

 


Gost

#677

2015-08-10 18:17

Zato st nije fer da gradjani Srbije placaju porez I skoluju strane student o svome trosku. Svako mesto koje student zauzme na fakultetu, studentskom domu pogotovo ako je na budzetu je uskraceno studentu iz Srbije. Crna Gora stalno uvodi mere da se distancira od Srbije, prema tome njihovi gradjani ne mogu ocekivati povlastice koje imaju drzavljani Srbije.
Isto bi trebalo da vazi za politicare I rukovodioce na kljucnim mestima u privredi

Gost

#678

2015-08-10 18:17

Zato sto odavno treba tako nesto sprovesti u Srbiji, oni su prvi priznali Kosovo, kad god mogu uvale Srbiji nesto mutno i jednostavno su nam neprijatelji.

Gost

#679

2015-08-10 18:18

Zato što Srbija ima veliki broj ne zaposlenih, koji su rođeni u Srbiji, kao i njihovi roditelji, a veliki broj Crnogoraca sa dvojnim državljanstvom,koji su uglavnom "Srbi" iz koristi, su u ogromnom broju zauzeli radna mesta pravih državljana Srbije. Kada bi uporedili broj nezaposlenih sa biroa rada i broj zaposlenih sa dvojnim državljanstvom, dobili bi frapantan podatak, koji bi sa otpuštanjem ovih sa dvojnim državljanstvom I te kako trajno rešio ogromnu nezaposlenost u Srbiji.
Ako je već Srbija samostalna država, onda neka takva i bude, a ne Crnogorci se odvojili i u Crnoj Gori će da uživaju , a u Srbiji hleb Srbima da uzimaju. Svakom svoje , želim da budem svoj na svome, a ne tuđ na svome.

Gost

#680 Zašto mislim kao Srbin

2015-08-10 18:19

Zato što Srbija ima veliki broj ne zaposlenih, koji su rođeni u Srbiji, kao i njihovi roditelji, a veliki broj Crnogoraca sa dvojnim državljanstvom,koji su uglavnom "Srbi" iz koristi, su u ogromnom broju zauzeli radna mesta pravih državljana Srbije. Kada bi uporedili broj nezaposlenih sa biroa rada i broj zaposlenih sa dvojnim državljanstvom, dobili bi frapantan podatak, koji bi sa otpuštanjem ovih sa dvojnim državljanstvom I te kako trajno rešio ogromnu nezaposlenost u Srbiji. Ako je već Srbija samostalna država, onda neka takva i bude, a ne Crnogorci se odvojili i u Crnoj Gori će da uživaju , a u Srbiji hleb Srbima da uzimaju. Svakom svoje , želim da budem svoj na svome, a ne tuđ na svome.


Gost

#681

2015-08-10 18:20

KONACNO!!!

Gost

#682

2015-08-10 18:20

Zato sto je sasvim logicna a i isto tako se radi i na svim univerzitetima u drzavama EU kao i u ostalim ex-" bratskim" novikomponovanim republikama.
Ja bih ipak jos i uvela da se preispita od kada su tzv.Srbi iz inostranstva sustinski "postali" Srbi po nacionalnosti sto mislim da je vrlo moguce: u Austriji stidenti iz provincije Juzni Tirol koji su zavrsavali nemabke skole ili govore nemački i ladinski jezik izjednačeni su u svemu sa austrijanskim studentima . To je sasvim u redu jer se tako odrzava i podrzava nemacka govorna manjina u Italiji. Stbija bi isto tako MORALA da podrzava Srbe iz dijaspore ukoliko oni zele da im deca studiraju u maticnoj drzavi a u interesu odrzanja srpske nacije, zar ne?
Moj podpis odrazava moju borbu za razvoj i " opamećivanje" moje srpske nacije obzirom da SA SVIH STRANA pokusavju već decenijama da nas sistematski unište a i političari su nam ispinjeni svakojakim licemerjem i nemaju nikakve patriotsken ljubavi prema srpskoj domovini.

Gost

#683

2015-08-10 18:20

Crnogorci su nam ceo zivot na grbaci pa dosta je vise !!!

Gost

#684

2015-08-10 18:20

Nije u redu da nasi poreski obveznici finansiraju strane drzavljane kao svoje studente. A oni JESU strani drzavljani

Gost

#685

2015-08-10 18:20

Po nacionalnoj pripadnosti sam Crnogorka, ali sam rođena i živim u Srbiji, dakle, državljanstvo Republike Srbije.Mislim da je ovo trebalo sprovesti odmah posle "razdruživanja".Žao mi je naše omladine koja gube mesta na fakultetima i u studentskim domovima zbog studenata iz Crne Gore, jer naši studenti u Crnoj Gori imaju status stranaca.Molim lepo, samo princip reciprociteta.

Gost

#686

2015-08-10 18:21

Ima više razloga, najvažniji je da jedna, već decenijama, osiromašena zemlja mora da zaustavi sve nepotrebne izdatke.

Gost

#687

2015-08-10 18:21

Strani državljani moraju imati isti status.Nismo mi bogata zemlja a Podgorica je posebna priča,tamo Srbima prave probleme

Gost

#688

2015-08-10 18:21

Zato sto su priznali KIM, zato sto otimaju SCP imovinu, zato sto guse Srbski jezik, zato sto su neljubazni na primorju, zato sto se vuku po Beogradu kao creva, zato sto im plemena vole vise albance nego Srbe,zato sto otimaju Srbsku imovinu, pljackaju i kradu vikendice van sezone...

Gost

#689

2015-08-10 18:22

Krajnje je vreme da se svi strani studenti i oznace kao takvi.Ovo je bruka i sramota,naravno i velika nepravda prema svim studentima i roditeljima koji placaju troskove studija,da ne pominjem mesto koje zauzimaju gore pomenuti...stranci.

Gost

#690

2015-08-10 18:22

Dosta je bilo!!!

Gost

#691

2015-08-10 18:23

Zato što se treba jednom za svagde, postaviti prave stvari na pravo mesto, a ne biti babica za sve.

Gost

#692

2015-08-10 18:23

Koliko nepismenih ljudi na jednom mestu, ni zareza, ni tacke, ni velikog slova!!!


Gost

#693

2015-08-10 18:23

Zato jer moja deca dolaze iz Cacka,ja placam poreze i doprinose ovoj dryavi i ocekujem da moja deca imaju prednost makar za dobijanje bilo kakvih studentskih pogodnosti, kao domaci studenti u odnosu na one koji dolaze iz drugih drzava. Prosto receno, strani studenti podlezu drugacijem rezimu u odnosu na domace studente i sta vise treba dodati.

Gost

#694

2015-08-10 18:23

Moj drug studira u C Gori kao stranac

Gost

#695

2015-08-10 18:24

Zbog principa reciprotiteta u medjunarodnim odnosima.

Gost

#696

2015-08-10 18:25

Zato što mi je muka više da svako ko dođe ima veće pravo od nas samih....a nas gledaju kao strance...stvarno dosta!!!

Gost

#697

2015-08-10 18:25

Crna Gora pooštrava režim izdavanja radnih dozvola za državljane Srbije u sezoni a mi školujemo njihovu decu po jednakim pravima kao Srpska deca. Bolje je da na budžet uđe više državljana Srbije, tako će se makar smanjiti broj onih koji rade po sezonama u Crnoj Gori. Ako već nismo odabrali da školujemo državljane neke druge države sa kojom treba gradidi odnose, ne vidim zašto bi školovali one koji sa nama odnose razgrađuju,

Gost

#698

2015-08-10 18:26

Komentar zaista nije potrebanm
za pametne ljude !
Aleksandar

#699 Konacno

2015-08-10 18:27

 Konacno da se vec jednom otarasimo ovih djetica.

Konacno ce Srbi imati prava na budzet,a ne Crnogorci.

Oni imaju svoju drzavu,pa neka studiraju tamo.

Moje pare ne mogu da idu na skolovanje Crnogoraca.

Neka placaju skolarinu kao stranci,sto i jesu.

 


Gost

#700

2015-08-10 18:28

mislim da Lužički srbi, Slovački srbi, Albanski srbi imaju mnogo više prava da studiraju sa nekim povlasticama na srpskim fakultetima jer se vekovima, pa i danas dan, nisu odrekli svoje nacionalnosti, svog jezika, istorije t.j. patriotizma za razliku od novokomponovanih nacija, jezika, istorije ...među koje spadaju i crnogorci. istina, ima i pravih srba koji se tako izjašnjavaju i danas u Crnog gori, ali se to masovno zloupotrebljava. zamislite kada bi šiptari počeli masovno da se upisuju na beogradske fakultete, što je sasvim po zakonu jer su po nama još uvek sastavni deo Srbije. prosek za upis im je 5,oo pa da vidim koliko bi se dece iz uže Srbije upisalo na bilo koji fakultet?! naj tragičnije je to što ovo malo zaposlenih, sa prosečnom platom od dvadeset nešto hiljada dinara, plaća ta školovanja!!!