MI NE ŽIVIMO , MI PREŽIVLJAVAMO JER SMO U DUŽNIČKOM ROPSTVU


Gost

#1

2016-07-07 09:36

Zato sto sam kao korisnik stambenog kredita u chf rob banke vec punih 8 godina.

Gost

#2 Re:

2016-07-07 09:42

#1: -  

 ja sam rob 11 godina


Gost

#3

2016-07-07 09:48

Uzeo sam stmbeni kredit indeksiran u švajcarskim francima 2008 godine. Ni moji unuci ga ne mogu vratiti.

Gost

#4

2016-07-07 09:59

Zato što je situacija postala nepodnošljiva.
Oduzeto nam je dostojanstvo i pravo da normalno živimo.

Gost

#5

2016-07-07 10:42

Sto se NJIH (nase Drzave) najbolje da se svi poubijamo decu posaljemo u svet i oprostite u ime naroda , .....ko Vam je kriv sto kupujete ,,neudobne cipele ,,i ne merite ,,guber ,,vec hocete da zivite od svog a ne tudjeg rada .To nije normalno ........zivi se na racun i za racun drugih po ugledu na NJIH
Duznik Bankama i Drzavi uz izvinjenje sto sam jos ziva.

Gost

#6

2016-07-07 10:57

Naravno da treba svi da je potpišemo er gradjani Srbije su robovi u svojoj zemlji ,a ljudi koji čine vlast su evropske sluge i strani plaćenici !

Gost

#7

2016-07-07 10:58

Zato sto, izmedju mnogo drugih primera nepravne drzave, na primer, vec 25 godina ne mogu da ostvarim svoje elementarno pravo. Sto i pored presude Vrhovnog suda u moju korist, neki lokalni mocnici ostaju izvan domasaja i Suda i Zakona i Prava i Pravde i rade sta im se prohte. Imam kompletnu dokumentaciju o ovom drasticnom primeru krsenja mojih gradjanskih prava, ali to nikoga u ovoj nazovi drzavi ne zanima....


Gost

#8 Re:

2016-07-07 10:59

#1: -  

 Živimo ,odnosno preživljavamo  u sopstvenoj državi kao robovi bankarske mafije ,uz podršku ove vlasti i NBS samo žive sto nas ne sarane...


Gost

#9

2016-07-07 11:09

Zbog teske kradje banaka,koje su izdavale chf kredite!

Gost

#10

2016-07-07 11:14

Zbog teske kradje banaka prema gradjanima koji su uzimali kredite u che!

Gost

#11

2016-07-07 11:22

Zato što mislim da je prošlo dvanaest sati i da ovaj,ovakav državno/banakarsko izrabljivački sistem treba da nestane, ne čak ni u istoriji nego u potpunom zaboravu.

Gost

#12

2016-07-07 11:57

Narod mora da bude svestan stanja u okružrnju i svestan da li neka institucija radi ili ne radi svoj ,po zakonu i Ustavu zadat posao.

Gost

#13

2016-07-07 12:58

Zato sto sam totalno nezadovoljan zivotom u Srbiji,pocevsi od rada institucija pa sve do samog zivota tojest prezivljavanja ovde

Gost

#14

2016-07-07 12:58

Zato sto imam kredit u svajcarcima, a uzeo sam ga da ne bih bio podstanar i placao gazdi,a ujedno i omogucio svojoj deci da imaju SVOJ krov nad glavom,medjutim bolje da smo ostali podstanari barem bi dostojanstvenije ziveli!!!!!

Gost

#15

2016-07-07 14:08

Duznik banke u chf.
10 godina otplate, a dugujem koliko sam uzela na pocetku. E, zato!!!

Gost

#16

2016-07-07 14:13

Da bi se prekinula pljacka naroda od strane stranih banaka pod pokroviteljstvom NBS i drzave.
Umecan u um!
Gost

#17

2016-07-07 15:21

DA i na ovaj način pokušam da skrenem pažnju odgovornima u ovoj državi da su uslovi pod kojim vraćam kredit nezabeleženi u svetu, da podigneš kredit u iznosu od 35.000 eura, da ga vraćaš 8 godina, da ti se glavni dug poveća za 7.000 eura, a da si u međuvremenu uplatio 25.000 eura! E sada, recite mi ima li to gde u svetu??!!!!!


Gost

#18

2016-07-07 16:04

Peticiju sam potpisao kao prevareni gradjanin,kao izmanipulisan i obespravljen roditelj .

Gost

#19

2016-07-07 16:08

Zivim u pravno neregulisanoj drzavi.Zivim u duznickom ropstvu koje je legitimno i dozvoljeno od strane drzave,kao nigde u Evropi.Trpim vec osam godina neizvesnost,strah i egzistencijalnu nesigurnost koja mi utice na zdravlje i normalan zivot,na koji imam pravo.Trpi moja porodica sa mnom.Radim i devedeset posto moje plate odlazi na placanje neosnovano podignute rate kredita.Pokusavam da budem" madjionicar "i obezbedim svojoj deci kolikotoliko pristojan zivot.Kao samohran roditelj,pri tom, moram da radim i snalazim se duplo vise ,a samim tim gubim vreme koje bih, kao svaki normalan covek,provela sa svojom porodicom.Znaci,uskraceni smo jedni drugima,jer nami je banka za vratom.Otplacujem uredno ratu kredita i za osam godina sam duzna vise nego sto sam podigla!!!Kome mogu da se zalim?!Ko ce mene i moju decu zastiti?!Drzava,vlast,pravni sistem?!...Ne,niko.Ne samo da bih promenila drzavu u kojoj zivim,promenila bih i planetu,samo da dobijem osnovna ljudska prava da radim i zivim od svog rada i obezbedim sebi i svojoj porodici mir.

Gost

#20

2016-07-07 16:25

Zato sto je izostala neophodna pomoc i zastita drzave njenim gradjanima! Lopovi su lopovi,njih nekako i razumem! Ali ne razumem one koji moraju da se bore protiv njih! Ne razumem drzavu!

Gost

#21

2016-07-07 16:45

Zato sto nam je dosta da nas vise lazu, kradu i obmanjuju vreme je da se suprotstavimo i pokazemo da jos uvek imamo dostojanstava kao gradjani u ovoj bednoj i korumpiranoj drzavi.

Gost

#22

2016-07-07 17:17

Dug koji otplaćuje gotovo celu deceniju iz godine u godinu je sve veći. Ugovori koji smo potpisali su očigledna prevara koju su banke smišljeno odradile, a kako su ugovori  lihvarski i neregularni, tražili smo pomoć od države Srbije. Izvršna i zakonodavna vlast su 2100 porodica  ( među njima i moju porodicu) "pustile niz vodu" , a sudska vlast naš problem ne rešava već godinama odlaže rešavanje problema. Osuđeni smo da živimo u dužničkom ropstvu bez mogućnost da iz njega izađemo, a potraživanja banaka su tolika da nam je gola egzistencija ugrožena. Nalazim se u beznađu za budućnost svoje porodice. Rado bih sve, uklučujući i nekrertninu, ostavio i počeo život iz početka u nekoj razvijenoj zemlji Evropske Unije.


Gost

#23

2016-07-07 18:54

Dosta mi je vise duznickog ropstva...dosta vise Cicini lazi ..dosta mi je svega.........

Jaca
Gost

#24

2016-07-07 19:08


Guverner Jorgovanka Tabaković
Narodna banka Srbije
Ministar finansija Dusan Vujovic

"Kako je dozvoljen bankarski kriminal u Srbiji" ili "Kako sam opljačkana uz nereagovanje države"  " Pitanje je da li cete da ispravite nepravdu nanetu 22.000 korisnika kredita.
 

Potpisujem peticiju na rad NBS-a, kao institucije koja nije preduzela adekvatne mere zaštite bankarskih klijenata zaduženih u CHF valuti, pozivajući se na činjenice o CHF kreditu, koje govore o tome zašto je valutna klauzula ništava, posle odluke NBS 2011. godine, a one su sledeće:


1. U trenutku kad je doneta odluka i kada je zabranjeno zaduživanje u CHF 2011. godine, valutna klauzula je odredba ugovora protivna prinudnom propisu (odluci NBS) i kao takva je ništava. Na ovo ne utiče činjenica da je ugovor ranije zaključen, jer on i dalje nije u potpunosti izvršen.

2. Nemoralnost. Bez obzira na to da li je ugovaranje zabranjeno ili ne, ukoliko je nemoralno (a valutna klauzula u švajcarcima to jeste), ugovaranje je ništavo (član 104 Zakona o obligacionim odnosima).
3. Član 46. tada važećeg zakona o zaštiti potrošača, po kome je nepravična ugovorna odredba (koja je po zakonu i ništava) ona koja za posledicu ima nesrazmeru između prava i obaveza, to jest okolnost da se izvršenje ugovora značajno razlikuje od onoga što je potrošač osnovano očekivao.


4. Zabranjeni su zelenaški ugovori. Po ZOO, ugovor je zelenaški ako je posledica lakomislenosti, zavisnosti, teškog materijalnog stanja ili nedovoljnog iskustva i ako postoji nesrazmera u davanjima.

Izjave gospode Ministra finansija Dusana Vujovica i Guvernerke Narodna banka Jorgovanke Tabaković, su besmislica i igrarija koje nisu predmet pregovora....  u skladu sa navedenim činjenicama, " Ne molim Vas " vec ZAHTEVAM da POSTUJETE ZAKON i postupite po navedenim zakonima, i da nam vratite sve sto ste nas opljackali.


Gost

#25

2016-07-07 19:22

Peticiju sam potpisao zbog toga sto mi je ugrozen zivot. Sto nemam posao, sto nemam osnovnih uslova za zivot, jer me je EUROBANKA kreditom u ŠFR potpuno osiromašila. Nemam za lekove i ako sam dijabetičar i asmatičar.