Vlasnici "opasnih rasa" u Srbiji UJEDINITE SE!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Vlasnici "opasnih rasa" u Srbiji UJEDINITE SE!


Gost

#626

2011-12-25 18:58

apsolutno podrzavam peticiju nema opasnih pasa niti rase vlasnici su odgovorni za ponasanje svoga psa

Gost

#627

2011-12-26 16:05

Nemam psa koji spada u te "opasne rase".Imam zlatnog retrivera.Ali svakako smatram da nije uredu diskriminasti pse,ili braniti nekome da voli i drzi pse tih rasa.Slazem se da je problem u vlasnicima a ne u psima...

Gost

#628

2011-12-26 16:30

Podrzavam 10000 posto
SALE BGD

#629

2011-12-26 19:50

AJMO OVAKO- KOJE TO MERODAVAN- DA KAZE-POTVRDI E OVO JE PIT-BULL A OVO NIJE- STA JE TO PIT-BULL KOJA JE TO RASA- I KOJI SU TO OPASNI PSI-´´´´´´´´´´´´´´´´´ I ZASTO SU SAMO-PSI IZ GRUPACIJE-TERRIER OPASNI -JEL TU SPADA I JOKSIRSKI TERRIER-a´´ DA NISU MOZDA GOSPODA IZ KINOLOSKOG SAVEZA-RENTABILNI ILI ONI ZNAJU-TU RASU- ILI CE MOZDA GOSPODA KOMUNALCI- DA ZNAJU- HA HA HA-------MAJMUNI- JAKO MI JE ZAO AL JA PSA SETAM SA KORPOM I POVODNIKOM U NASELJU A PUSTEN JE KADA SMO STO DALJE OD NASELJA A I CIPOVAN JE- AL POD NAZIVOM DRUGE RASE- PA VI PROVALITE AKO MOZETE A -NE MOZETE JEL NEMATE POJMA TAKSU NIKAD- AL NIKAD NIKAD NECU PLATITI- PA MAKAR CRKLI- JEL IMAM PSA KOJI NIJE ZVANICNO PRIZNAT-TO ZNACI DA TA RASA NE POSTOJI------BAS MI JE ZAO I U SLUCAJU -NE DAJ BOZE ODUZIMANJA PSA -SLEDI VAM SUD- A TO VAM BAS NEBI BAS PREPORUCIO-----JEL SAM SE POTKOVAO-- STO SE TICE TOG SLUCAJA--A ODSTETA JE BAS POPRILICNA ZA ODUZIMANJE PSA-BEZ OSNOVE PRIMI TE PUNO POZDRAVA OD PONOSNOG VLASNIKA NE-PRIZNATE RASE--------------------------------------
SALE BGD

#630

2011-12-26 20:03

E DA I JOS DA DODAM-BAS VAM HVALA PODIGLI STE CENU TERRIERIMA- SAD DRZIMO- PSE ALA-LUXUS- 30.000 HILJADA UUUUU JEBOTE BOG-

Gost

#631 http://www.ksrs.rs/upload/ispit_pasa.pdf PROCITAJTE!

2011-12-27 13:06

Izvod iz testa socialiyacije Kinoloskog saveza ...
Pa jel ovo CIRKUS? KAKVA je ovo socijalizacija?
1. VO8ENJE NA POVODNIKU ( 15 POENA )
Verbalna komanda "pored"Iz pocetne pozicije, pas mora da sledi vodica veselo napovodniku, nakon izdavanja komande "pored". Pas moze daima na sebi ogrlicu ili am koji je u skladu sa Zakonom o zaštitiživotinja. Povodnik mora biti zakacen na "mrtvu" alku ogrlice.Na pocetku vežbe, vodic i pas se krecu 40 do 50 koraka
pravolinijski bez zaustavljanja. NAkon okreta za 180 stepeni, idodatnih 10 do 15 koraka, vodic i pas se krecu po najmanje 10korak brzim i laganim tempom. Potom nastavljaju kretanjenormalnim tempom uz najmanje jedno skretanje na desno ijedan okret za 180 stepeni. Sve vreme pas mora da bude sa leve
strane vodica ramenim delom doticuci koleno vodica. Pas nesme da ide ispred vodica, da zaostaje ili da se krece široko od
vodica. Okret za 180 stepeni mora biti izveden na levu stranu.Vodic sme da upotrebi komandu "pored" samo po kretanju izpocetne pozicije i nakon promene tempa. Kad se vodic
zaustavi, pas mora odmah da sedne bez pomoci vodica.
Ukoliko pas sedne udaljeno od vodica, vodic ne sme da napustisvoju poziciju i da se približi psu. Povodnik se mora držati ulevoj ruci i mora biti u opuštenom položaju. Na sudijin znak,vodic se sa psom krece kroz grupu od najmanje cetiri osobe(grupu gra6ana). Vodic se mora zaustaviti najmanje jednom ugrupi gra6ana. Grupa gra6ana mora da se krece.
Pogrešno je ako se pas krece ispred vodica, zaostaje ili se kreceširoko od vodica. Spori i neodlucni okreti su tako6e pogrešni.
5. SUSRET SA DRUGIM PSIMA
Drugi vodic sa psom prolazi pored vodica i psa., okrece se i vraca se ka njima. Pas mora prikazati neutralno ponašanjeprema drugom psu (sto znaci da svi psi malih rasa koji zalaju spadaju u grupu ne socijalizovanih ili opasnih pasa). Vodic može da ponovi verbalnu komandu"pored" ili da psa odloži u poziciju "sedi" ili "mesto" tokom
susreta.
Ovo je samo prikaz dva od mnostva glupih i negde prepisanih zadataka koje mora da ispostuje pas na testu socijalizacije, ove sumanute zadatke moze da ispostuje samo pas koji je prosao ozbiljnu i dugotrajnu dresuru, uz mnogo batina, elektro sokova i ostalih mre prinude!


Gost

#632

2011-12-28 07:07

obavezno cipovanje svih pasa i kazniti neodgovorne vlasnike obavezno.

Gost

#633

2011-12-28 16:29

Nisam vlasnik 'opasne rase',vec dobermanke i morskog praseta,ali kao veliki ljubitelj zivotinja sam zgrozen
medijskom prezentacijom pomenutih rasa i tesko mi je da poverujem,da ce pljacka,nazvana taksom biti sprovodjena.Razmisljam sta ce se desiti sa psima koji ce nesavesni vlasnici izbacivati na ulice,jer ce im biti teret.Svi smo svedoci koliko ova rasa ispasta jer zaista ima puno slucajeva da ih uzimaju kreteni,u sta sam se licno uverio,koji lece svoje komplekse, ali isto tako sam se licno uverio,kakve su to plisane maze,idealne za porodicu.Najbolji drug moje keruse je pripadnik "opasne rase",koji ne ulazi u sukob ni sa mackama(vecu opasnost predstavlja moje morsko prase)
Svi ljubitelji zivotinja,cak i oni koji nemaju kucnog ljubimca(jer ima ljudi koji jako vole a nisu u situaciji da pruze dom zivotinji)treba da se ujedine i stanu na put ovom medijskom i materijalnom teroru!!!
SALE BGD

#634 Re:

2011-12-28 17:48

#633: -

pa tp druze ceka i vas -ostale -koji drzi te druge rase-samo od nas hocu da pocnu.............pa dalje.............pamet u glavu i niko da im nije platio- tu glupu taksu


Gost

#635 Re:

2011-12-28 23:01

#623: -

Pa mi nismo iste vere ja sam pravoslavac i postujem tvoju veru nema nista protiv iste, ali imam kad mi se namce !mi nismo isti ako ja postujem tvoju postuj i ti moju ...muka mi je od vas poboznih !!!

igi

#637

2011-12-29 22:52

Ko je kompetentan da definise koja je to rasa “opasna”?Sta u opste znaci”opasan pas”? Ja sam vlasnik jednog takvog tri godine.Moja deca se igraju sa njim.I pre njega sam imao staforda dok su mi deca bila mala.Jahale su ga,vukle za nos,gurale ruke u usta,vukle za rep,hvatale za noge,oblačile koje kakve krpice..Kuja koju sam tada imao,pustana je u borbe.Kada su hteli da je ubiju,cuo sam,pronasao ih i zamolio ih da mi je daju.Bila je sva u oziljcima od ugriza,velika jaka i misicava.Malo sam se plasio kada sam je prvi put video.Medjutim,posle par dana sam shvatio da je ona jedna dobrica,koju su majmuni i kreteni terali na ruzne stvari.Bila je tigrasti AST i zvala se Beta.Posle nje sam se zarekao da cu uvek imati iskljucivo tigraste AST,jer,moja deca su odrasla uz tu “divlju zver” i svaki dan uz Betu je bio toliko “rizican”po njih..To su maze.Potpuno pitomi i privrzeni psi,izuzetno inteligentni i malko tvrdoglavi..Elem,Od svakog psa moze da se napravi krvolocna zivotinja izgladnjivanjem i batinama.To sto je neko iskompleksirani idiot pa mora kroz muke jadnih pasa da dokazuje koliko je “opasan”baja..Sta je sa Dogo Argentino,Dogama,Sarplanincima​,kavkazkim ovcarima,rotvajlerima,doberman​ima..i jos mnostvom”opasnih ” rasa koje staforde mogu da pojedu za rucak?Sve ovo je samo da se digne fama,da se skrenu oci javnosti na drugu stranu,jer ne znaju kako da rese problem lutalica,kolubare,kosova tajkuna,i da ne nabrajam dalje..treba svi mi koji nemamo sredstava da placamo taksu da odemo pred skupstinu i da pustimo “opasne pse” ,pa nek se oni brinu o njima.
igi
Gost

#638 Re:

2011-12-29 22:57

#629: SALE BGD -

Pozdrav Sale..na exploreru je bila reportaža da ni njima iz kinološkog saveza nije jasno ko je iz vlade kompetentan da definiše "opasne rase",tako da,koliko ja kontam,nemaju podršku ni kinološkog saveza.

Igi

igi

#639 Re:

2011-12-29 23:05

#623: -

U kom ti svetu živiš?..ne verujem šta pričaš...N eželim da se raspravljam sa tobom o tvojim ubedjenjima,ali,u svetu gde svi gledaju da te zajebu i prevare bez obzira na veru,uvek ću se pre opredeliti za psa,jer su iskreni i verni..a veroispovest i ljudi..pogledaj šta su uradili od ove zemlje,i od cele planete u ostalom..probudi se bre,pogledaj oko sebe..Ovoj temi nije mesto ovde,definitivno


Gost

#640

2011-12-31 00:54

Suština priče su pare,takse ,porezi...Danas su na meti pasmine tipa bull,a sutra svi ostali.Ne kažnjavaju pojedince koji počine delo nego kolektivno,znači onaj koji bude imao para njegov pas će moći da ujeda,da ide na ispite socijalizacije ,da dobija lažne sertifikate i.t.d. ,a mi obični smrtnici ćemo ići u zološki vrt da vidimo psa jednom godišnje ako i za to budemo imali para.Ajde taksa od 500 dinara,ali 30000, alo pa za pištolj je 2500,pa ljudi to je kućni ljubimac a ne FERARI !!!!
Nemo

#641

2012-01-01 20:47

Svim kuckarima i njihovim ljubimcima srecni novogodisnji praznici!!!

Gost

#642

2012-01-03 15:29

Peticija je samo početak. Ovu pravnu brljotinu od dopune uredbe treba poslati na Ustavni Sud rad ocene zakonitosti, jer je pravno neutemeljena, i ograničava slobodu. Posebno je to što "opasni" psi su proglašeni na osnovu senzacionalističkih tekstova, a ne na osnovu validnih naučnih radova.
Cilj uredbe je kao i sve druge stvari u Srbiji, odrati pare od onih koji hoće da poštuju zakon.

Gost

#643

2012-01-04 20:08

Daće Bog da se ljudi opamete u da zakon više ne bude jedna rupetina, nego zakon koji brani časne ljude a ne oduzima živote hrabrim psima!

Gost

#644

2012-01-05 00:29

Sramota za državu!!!!!!!!!!!

Gost

#645 Re:

2012-01-05 13:54

#644: -

Jok more, sramota za nas građane da imamo državni aparat (grupa lica koja nas u naše ime plačka i teroriše a kojima smo mi dali glas) koji bez mozga i ideje da dugoročno reši probleme deli kazne i represiju.

Ovom odredbom su prekršena osnovna ustavna prava, i samim tim nije zakonita. Takođe nema nikakvih validnih-naučnih parametara po kojima su ovih 5 rasa opasniji od drugih.


Gost

#646

2012-01-05 20:25

Moja iskustva sa "opasnim" psima: kao mala jednog bul terijera sam jahala, ljubila, vukla za usi i sta sve deca rade, trenutno imam mopsa, a jedini pas koji me je ujeo je bio jedan nervozni pekinezer! (imala sam mozda 8 godina)... I ne bojim se ni jednog psa nezavisno od rase bas zbog toga! Psi su pod broj jedan nasi prijatelji, a mi smo ti koji od njih naprave izludele stvorove koji puknu i pokazu zube.

Gost

#647 Re:

2012-01-08 20:38


Gost

#648

2012-01-15 19:27

razlog iz kog ovo pisem jeste taj da to sto se desava nije do jadnih pasa nego do samih gazda,greota je to sto neko nece moci da ima ono sto voli,a onaj sto ne voli ce moci da ima i da to koristi tj. da zloupotrebljava a vi to sami znate koji su to ljudi...greota je to sto od ljudi koji bi dusu dali za svoje ljubimce na takav nacin finansiski zlostavljate...nemam sta vise reci jel nemam reci :(

Gost

#649

2012-01-17 17:38

Oj stafordi crni vrani dani su vam odbrojani!!!

Gost

#650 649

2012-01-19 23:26

KRETENU BOLESNI