Bus Plus, život MINUS, stop validaciji mesečnih karata


Gost

#401

2012-07-25 12:05

IMa li neko informaciju o smanjenju broja autobusa na liniji zbog nevalidiranja pardon izgovaranja molitve pred ekranom,a sta mislite o tome da im predlozimo da nam uvedu kontrolu pozdravljanja bus plus kontrole i pratece komunalne policije a od grada da nam omoguci kontrolu prelaska ulice kroz zeleno svetlo kako bismo bili sigurni da su nam deca bezbedno rastu i spremaju se da budu svojevrsni kontrolori vec tamo necega, a mozda bi umesto muzickih skola i drugih ustanova koje podrzavaju razvoj mentalno i eticki zdravih licnosti, da se ovo ne shvati bas kao uvreda, trebali da skolujemo i zaposljavamo jos debila koji sire epidemiju bezobrazluka, uzaludnosti, nesposobnosti, besciljnosti, depresivnosti omladine, da li je moguce da je ovo vizija ovog drustva

Gost

#402

2012-07-26 17:40

U vrema krize i nemastine trositi pare gradjana na gluposti a bolnice nemaju ni klima uredjaje?

Gost

#403

2012-07-27 09:44

cini mis se da peticija zamire, ljudi vreme je da se nesto preduzme nesto civilizovano, recimo u kontekstu Beogradizacije Beograda

Gost

#404

2012-07-27 09:45

Mozemo li da im blokiramo aparate beskonacnim prislanjanjem vec prislonjenih kartica?

Gost

#405

2012-07-27 10:38

Zanima me ko je osmislio i ko ima koristi od ovog maltretiranja gradjana! Sve je počelo vešću o velikim kaznama za ulaženje na pogrešna vrata. Kako su u gradu uopšte mogli da donesu takvu odluku je zapanjujuće, bez obzira što su je povukli. GSP-u bi trebalo da bude u interesu da što više ljudi kupuje pretplatne karte, a oni će ih kupovati ako im to pruža udobniju vožnju. Ja sam do ove godine kupovala mesečnu kartu, iako je nisam iskoristila u punom iznosu, zato što sam mogla odmah po ulasku da stanem tamo gde je najmanja gužva, eventualno da sednem. Sećam se da su neposredno po uvođenju ovog sistema rekli da je validiranje pretplatnih karata privremeno, radi njihove statistike. Tada se govorilo o efikasnom i savremenom kompjuterskom sistemu koji će nam omogućiti brže i udobnije korišćenje javnog prevoza. Zašto sada ne priznaju da se taj sistem pokazao kao potpuno neefikasan, ako nisu uspeli da kontrolišu naplatu u toku vožnje, kulturno (a lično sam bila svedok da kontrolori nikom nisu ni naplaćivali kazne, posebno u poslednje vreme). Vraćam se na početno pitanje. Kome odgovara da se ljudi maltretiraju i ponižavaju, a da se javni prevoz učini što sporijim i neudobnijim?

Gost

#407

2012-07-28 12:07

Licno nisam narocito ugrozena,jer retko koristim javni prevoz pa se svakoj gluposti mogu prilagoditi,ali moj suprug je slepo lice koji svaki dan koristi dva prevoza do posla(isto toliko nazad,naravno).Pored svega nabrojanog u peticiji,smesna mi je prica o crvenim i zelenim oznakama koja neko ko ne vidi...Mislim,glupo je bilo sta reci kad cute humanitarne organizacije i svi moguci zastitnici gradjana.Na stranu sto mislim da je za vecinu gradjana Beograda u ovom trenutku prevoz preskup,da oni dotiraju karte busPlus izbacivacima i kontrolorima koje su vise od njihovih...Paradoksima i glupostima u Djilasovom pasaluku nema kraja i nece ga biti dok pokorno cutimo i gledamo.

Gost

#408

2012-07-28 15:40

????

Gost

#409

2012-07-28 15:40

???

Gost

#410

2012-07-30 16:14

Bog cuva Srbe".,za eksperimente uzivo....

Gost

#411

2012-08-01 16:21

U potpunosti se slažem sa navedenim tekstom i želim da predložim da se doda pitanje "Zašto je naplata izdvojena iz GSP-a?" gde to ima da je modernizacija povećanje troškova, mi putnici sad treba da DODATNO PLAĆAMO TROŠKOVE DVE OBRAČUNSKE SLUŽBE I PROVIZIJU BANCI KOJA PREBACUJE SREDSTVA OD bus plusa GSP-u. Posle nek neko kaže da to nije smišljeno.

Gost

#412 Re: 411

2012-08-01 16:37

#388: -

Nije tačno, ja imam mesečnu kartu i nekad hoće da očita nekad neće. Volela bih tebe da vidim kad sa punim rukama ulaziš i pokušaš u vožnji da otkucaš, verovatno se držiš repom. E pa ja nemam rep, imam 52 godine, roditelje, decu i unuče, sa posla uvek svratim u kupovinu i uvek nešto nosim kao i većina nas. I da znaš svako ko ulazi otkucava a ne da se posle vraća, zamisli to guranje kad bi svi na brzinu ušli pa onda otkucavali, stvarno nelogično. Od septembra će biti kolaps. Posebno sam oduševljena kad zbog kontrole stoji vozilo u stanici. OVO SU SMISLILI ONI KOJI SE NE VOZE GSP-om.

Бели Орао

#413 Re:

2012-08-03 19:57

#403: -

Изгледа да вам се добро чини.


Gost

#414

2012-08-04 01:15

Strasno,nestrucno,ovo nisu smislili ljudi iz Beograda
Бели Орао

#415 Re:

2012-08-04 10:39

#411: -

Кажу ми пријатељи из ГСП-а да су им узели новчаник.

Nina

#416

2012-08-25 23:12

UKINUTI BUS PLUS PO SVAKU CENU, KAO FIRMU I KAO PONIZAVAJUCI SISTEM.
mirna

#417

2012-10-18 19:07

Mislim da je neko debelo zavuka prste u med oko ovog Bus Plus zanimacije. Kao ovi iz GSP-a umeju da rade, a ne umeju da naplate. Lično mislim dsa je GSP primio dva dobra programera i nekoliko operativaca bilo bi mnogo jeftinije,i za GSP i Za narod, ovako neko mora da plati tu FIRMU koja forsira "Posao stoleća", za njih mislim svaraoce Bus Plusa to i jeste, lepo se smestili na grbaču beograđana i GSP i sad samo zbiraju kajmak, za GSP i Građane ova novotarija koja ima podršku velikog gradonačelnika je to čista pljačka.

Gost

#419

2013-06-27 11:57

Srbija vise ne pripada srbima, vec lopovima !

NARODE, PROBUDI SE !
VOX

#420 STOP BEZOBRAZNIM KONDUKTERIMA

2015-01-30 14:26

DANAS STO SAM DOZIVEO PA TO NEMA NIGDE, ULAZIM U BUS 18. I ULAZI KONTROLA OK IMAM KARTU ODEM JA DA KLIKNEM ALI KONDUKTERKA SE GURA I MORA ONA DA ZAPISTI, I JA KAKO SAM KRENUO DA KUCAM ONA MENE PITA JESI KUCAO JA KAZEM JESAM ALI APARAT NE RADI ONA KAZE KOLIKO IMAS GODINA JA NECU DA KAZEM (18. IMAM NARAVNO ALI BEZ OBZIRA NEMA PRAVA DA TRAZI SEM AKO POSTOJI PROBLEM ZA TAKO NESTO) I ONDA JE KRENULA DA MI PRETI KAKO CE DA ZOVE POLICIJU I DA CE MI RADE SVASTA I STO JE NAJGORE ONA MI JE UZELA KARTICU A NA KARTICI JE SIGURNO BILO 3, 4 VOZNJE I  JA SAM SOKIRAN ZNACI ONA JE MENE FAKTICKI POKRALA BEZOBRAZNO A JA NMG DA JOJ OTMEM JER JE STAVILA U DZEP JER ONDA AKO BIH JE "NAPAO" ONDA BI BILO KAO NASILJE NAD ZENAMA ALI SAMO JE CEKAM NEGDE LOSE JOJ SE PISE I DABOGDA JOJ ZA GROB TREBALA TA KARTICA AKO KO IMA VOLJE SAMNOM DA MI POMOGNE ONA ORDINIRA NA POTEZU KUMODRASKA (DARVINOVE KOD POSTE) PA DO AUTOKOMANDE I OBRNUTO PREPODNE RADNI DAN....STOP BUS PLUSU I PRETNJI GRADJANIMA STOP KOMUNALNOJ (KORUMPIRANOJ) POLICIJI JER OVO VODI DO PAKLA....TOLIKO OD MENE....POZDRAV DOBRIM LJUDIMA KOJI SU BODRILI MENE U AUTOBUSU ALI NISAM HTEO DA PRAVIM PROBLEM JER SAM IMAO SKOLU INACE DA NIJE SKOLE JA BIH OSTAO PA MAKAR POLICIJA DOSLA....


Gost

#421

2015-02-06 16:45

Sta reci?
Demokrate su uvele Bus-Plus, SNS kritikovao.
Sada SNS-u su puna usta Bus-Plusa, ne silaze sa Studia B.
Vratite nam i STUDIO B!!!