Bus Plus, život MINUS, stop validaciji mesečnih karata

braindrain

#276

2012-02-27 20:25

Stop validaciji personalizovanih kartica....do sada sam im otimao iz ruku moju karticu kada su krenui da je validiraju (posle provere ispravnosti/placene mesecne karte/markice) i svadjeo se sa njima da necu da se validiram ni pod razno...karta je uredno placena...provera i kraj...od prvog i fizicki obracun jer sam se zarekao da se necu validirati ni pod razno...toliko mi je muka vise svega 15 godina im placam markicu uredno i sad hoce i kaznu da mi napisu...radikalizacija sledi ukoliko ne ukinu ovo sto veze sa mozgom nema!!! Pozdrav svima ovde mislio sam da sam usamljen u borbi jer gledam ljude oko sebe kao ovce obicne ispraznih mozgova.

#277 Re:

2012-02-28 21:19

#276: braindrain -

Ima mnogo ljudi kojima je jasno da je ova nametnuta obaveza potpuna besmislica, definitivno niste sami. Možda bi za njihovu statistiku mogli da uvedu i pitanje na aparatima na vratima da se građani izjasne o opravdanosti validacije. Eto im najbolje statistike.


Gost

#278 j

2012-02-29 09:16

da li neko moze da mi prenese sta je bilo u toj emisiji na rts-u,nisam bila u mogucnosti da gledam.I gde moze da se nadje taj novi clan 36a u kome se kaze da se nevalidirane mesecne kartice blokiraju ali bez placanja kazne.
jos samo malo i ovaj besisleni sistem puca!


#279 Re: j

2012-02-29 09:21

#278: - j da li neko moze da mi prenese sta je bilo u toj emisiji na rts-u,nisam bila u mogucnosti da gledam.I gde moze da se nadje taj novi clan 36a u kome se kaze da se nevalidirane mesecne kartice blokiraju ali bez placanja kazne.
jos samo malo i ovaj besisleni sistem puca!

Pratite diskusiju na našoj facebook stranici, naći ćete ove informacije i još mnogo toga.

Nedodirivi
Gost

#280

2012-02-29 23:45

Ne želim, niti ću ikada dozvoliti da mi neko drugi nameće pravila ponašanja. Nisam, niti ću ikada postati njihov zombi. Oterajmo zauvek ovaj gradski ološ.

Alisa

#281 BUS PLUS

2012-03-01 12:16

Mislim da korisnici gradskog ptrevoza koji koriste personalizovane kartice prosto ne trebaju da ih validiraju. Ne vidim razlog, a ni mogućnost da zbog toga budu kažnjeni, jer ne postoji nikakav propis koji se pri tome krši.
Učešće u svim anketama i ispitivanjima je dobrovoljno i anonimno, pa bi trebalo da je tako i sa ispitivanjem opterećenosti gradskog prevoza. Pri tome, svaki korisnik gradskog prevoza može da potvrdi da su sva vozila preopterećena, a da je osnovni problem NEPOŠTOVANJE VOZNOG REDA,jer vozila na stajališta dolaze sa zakašnjenjem od 10 minuta do pola sata u odnosu na zvanično objavljene podatke o vršnom opterećenju linija, odnosno vremenskom periodu između polazaka.
Prema tome, ako hoće da poboljšaju prevoz u GSP za početak neka uvedu redovne polaske vozila. To će sasvim sigurno biti od ogromne koristi. A ako ipak hoće da vrše analizu opterećenosti prevoza, onda neka sve karte, pa i mesečne budu nepersonalizovane, da bi bila isključena mogućnost zloupotrebe, pri čemu izgleda da bi bilo više štete nego koristi od takvog istraživanja kojim se terorišu putnici i kojim im se oduzima vreme (novac).
Korišćenje argumenta da je tako u Evropi je smešno, neka nam prvo obezbede evropski standard, pa onda nek primenjuju evropska pravila. Naravno ako su zasnovana na logici i opravdana.
Interesantno je odakle se uopšte pojavio taj BUS PLUS. Nije valjda da GSP odgovara da deo svojih prihoda usutpi privatnoj firmi?! I do sada je naplaćivan prevoz, pa nije bilo potrebe za bilo čijim posredovanjem.

Gost

#282

2012-03-01 14:22

Prema članu 8 Zakona o zaštiti podataka o ličnosti, sistem "Bus plus" je ilegalan i potrebno je samo podneti jednostavne tužbe.

#283 Re:

2012-03-01 14:43

#282: - Prema članu 8 Zakona o zaštiti podataka o ličnosti, sistem "Bus plus" je ilegalan i potrebno je samo podneti jednostavne tužbe.

Treba pisati tužbe, prijave, žalbe... i slati što više puta, da ih zatrpamo mailovima, pismima, telefonskim pozivima. Valjda če tada da ukapiraju, dok se niko ne buni, nema šta da ih natera da promene besmislene propise... Samo napred.


Gost

#284

2012-03-01 15:04

Drzava u rasulu, autobusi u rasulu, bez grejanja ali bitno da su postavljeni validatori i da gradjani gaze jedni preko drugih ne bi li validirali karticu. Pita li se neko da li je to krucijlna stvar u drzavi, validirati karticu???? I ako ne validiras i naidje kontrola, odmah kazna. Narod nema za osnovne potrepstine, a bitno je da ima za bus plus i da direktno stavlja novac u necije dzepove, jer ne postoji drugo objasnjenje za uvodjenje ove vrste represije. Mi smo od ovoga ovajditi necemo, ali ima ko hoce.

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2012-03-01 16:16



Gost

#286

2012-03-01 16:48

ISPRAVKA ZA MODERATORA....Ne vredi ti da mi uklanjas post, vec sam ga objavio na fejsbuku. A to sto si uklonio post koji kaze : "Get REAL, says bot" znaci da  nemozes da shvatis sta to znaci ili radis za NWO pa podrzavas glasanje preko interneta.

Kako god bilo  podrzao sam  peticiju.

Ali mislim, da nemoramo da glasamo, nemoramo NISTA.

Cik nek mi neko trazi da je overim.


#287 Re:

2012-03-01 17:08

#286: - "Get REAL, says bot"

Možda zato što sam neobrazovan i glup istovremeno, ali iz posta nije jasno na koji način rečenica ima veze sa temom. Ukoliko bi usledilo objašnjenje, rado bih ga pročitao. I da, ovo nije moja već NAŠA peticija.


Gost

#288

2012-03-02 09:54

Verujem da ce upaliti. Kao i sve sto je besmisleno u ovoj drzavi tako je i ovo uvodjenje kartica. Sredite stanje u drzavi i plate dostojne zivota, a ne da kradete od naroda kako i gde stignete! Stvarno je ova vlast beznadezna!

Gost

#289

2012-03-02 10:53

Potpuno podrzavam peticiju, i trebalo bi i na ulice da izadjemo i bojkotujemo terorisanje naroda!
Optimus Prime

#290 Re: Prestanite da sirite lazi i nebuloze!

2012-03-02 11:05

#73: Novinarka - Prestanite da sirite lazi i nebuloze!

Pa naravno da ces da branis doticnog, kad ste u istom timu, a i provereno si mu neki PR! Sram te bilo! Bolje se pokrij usima i cuti, kad se vec NE VOZIS GRADSKIM PREVOZOM! Da se tvoja ususkana guza svaki dan mulja u autobusima, drugu bi pricu pricala!!!


Gost

#291

2012-03-02 11:36

Ovaj nacin koriscenja pretplatne karte oduzima vreme, a takodje daje vece mogucnosti dzeparosima da pljackaju putnike, sto se meni desilo. dok pokusavate da udjete, ostanete na nogama i obavite prijavu na validatoru nemate dovoljno paznje da vodite racuna i o mogucim dzeparosima.

Gost

#292

2012-03-02 11:55

Dopis za BUSPLUS

Poštovani,

uvek kada pomislim da se na ovim našim prostorima ne može ništa gluplje smisliti od strane onih što "brinu" o opštenarodnoj sreći, realnost me demantuje, kao i ovaj put dok čitam ova nova pravila ponašanja koja ste nam nametnuli kao korisnicima gradskog prevoza u Beogradu.

Ne ulazeći na koji način i po čijoj "preporuci" ste dobili ovaj unosan posao od gradskih vlasti, iskreno me interesuje da li je neko uopšte razmišljao o konceptu mesečnih pretplatnih karata i njihovoj osnovnoj prednostu u odnosu na ostale oblike karata koja se sastoji u tome da važe za neograničen broj vožnji i da se ne moraju poništavati nakon ulaska u vozilo.

Sistemom koji vi implementirate, ceo koncept mesečnih karata se dovodi u pitanje, jer nam namećete nepotrebno maltretiranje validacije mesečnih personalizovanih karata, bez obzira što takvi putnici već imaju unapred plaćene vožnje za mesec u kojem ih koriste.

Da li ste razmišljali o gužvama koje će se stvoriti oko uređaja za validaciju, o mogućnosti da neko od putnika, naročito naših starijih sugrađana, možda slučajno ispistiti personalizovanu karticu, itd...

Očigledno niste jer ovakvu glupost ne bi ste smislili, ili je možda svo ovo zamešateljstvo autorsko delo nekog od vaših "stručnjaka" sa nekom od hibridnih kvalifikacija stečenom na nekom dopisnom stranom univerzitetu sa lokalnom ispostavom u Beogradu po sistemu "Copy" & "Paste". Jedno je sigurno, a to je da ovo ne bi smislio neko od naših saobraćajnih inženjera jer bi uvažio lokalne specifičnosti pod kojima sistem treba da se implementira.

Sve ovo čime ste nas "usrećili" možda perfektno funkcioniše u Norveškoj ili Švedskoj, gde je stepen popunjenosti vozila gradskog prevoza daleko manji nego kod nas u Beogradu, a da ne govorimo o specifičnom temperamnetu našeg naroda.

Ja lično ću svakog meseca dopunjavati moju presonalizovanu mesečnu kartu za prevoz, ali nemam nameru da je validiram prilikom ulaska u vozilo, jer to smatram nepotrebnim maltretiranjem građana koji su prevoz platili i takvim postupkom ne čine nikakvu štetu gradskom saobraćajnom preduzeću.

Želeo bih da apelujem na vas i na vaše "mudre" menadžere koji očigledno nisu korisnici gradskog prevoza, da se prizovu pameti i da ovu glupost ukinu što je moguće pre na dobrobit sviih nas koji moramo da koristimo gradski prevoz svakog dana !!!!!

Sa poštovanjem,

Vladimir Kovačević

#293 Re:

2012-03-02 12:28

#292: -

Poštovani gospodine Kovačeviću,

Potpisujem Vaš dopis jer smatram da najbolje odslikava opšte raspoloženje koje je uvođenje validacije izazvalo kod građanstva. Sa zadovoljstvom sam ga objavio na fejsbuku kao primer pravca u kojem treba da se kreće naša borba. Dakle, argumentovano, oštro, ali bez politizacije. Nadam se da nemate ništa protiv

Sdačno Vas pozdravljamo

Organizatori peticije

 


Gost

#294

2012-03-02 16:13

Potpuno podrzavam peticiju. Ne moze nekoliko samovoljnih retarda iz GSP-a da izmislja gluposti i da maltretira stotine hiljada ljudi. Ko, kada i gde je pitao nas, korisnike, od cijih para ti retardi primaju plate, da li se slazemo sa novom merom!? Valjda i mi imamo neka prava.

Gost

#295 Re: Re:

2012-03-02 19:34

#293: SĐ - Re:  

 Do danas sam i ja smatrao da pomenuta peticija ne treba da bude politizovana.Danas medjutim saznajem da poslanici ako se kojim slucajem budu vozili GSB-om ne moraju imati bus plus kartice odnosno da se mogu voziti besplatno sa svojim  poslanickim legitimacijama.E ako je to tacno uporedite njih i nekog cicicu od 80 godine u redu pred validatorom.


Gost

#296

2012-03-02 21:28

sramota prema ljudima koji placaju karte ceo zivot.
Nikada necu da se validiram.
Neka me tuze, ako mi pre toga otmu karticu ili l.k.
Racun Imam, dokaz Imam
ponovo će motka da radi...

#297

2012-03-02 22:11

đilas je simpatične parice uzeo na bus plus...bog je veliki i sve vidi...

 


Gost

#298 Re: BUS PLUS

2012-03-02 22:15

#281: Alisa - BUS PLUS

ali kao što rekoh đilas je uveo bus plus kako bi još koji milion ubacio na račune svojih offshore kompanija jer izbori su blizu,a više niko nije za demokrate...


Gost

#299

2012-03-03 04:39

Ovo je peticija, a na izborima ce tek "zuta" banda osetiti koliki im je minus ovaj "plus" !!!

Gost

#300

2012-03-03 13:11

Pitala sam kontrolora zašto da validiram, ako sam platila za ceo mesec, za neograničeni broj vožnji. Izvanredno inteligentan odgovor je glasio: "Takav je propis."
Nisam maloumna, niti želim da dozvolim da me maltretiraju. Još malo, pa će meriti i naplaćivati (ili odbijati od plate)i količinu vazduha koji udišemo na ulici.