Bus Plus, život MINUS, stop validaciji mesečnih karata


Gost

#51

2012-02-02 14:15

Čini mi se da u zemlji Srbiji vlada Super Hik (nadam se da je svima poznat lik iz stripa Alan Ford). Onima koji nikada nisu čuli za njega da pojasnim. To je lik koji otima od siromašnih i deli bogatima.

Gost

#52

2012-02-02 14:15

Validacija karata nas koji placamo unapred je sramota

Gost

#53

2012-02-02 15:06

Evo ovako:

Krecemo se kroz nekoliko prevoza dnevno, a evidentirani smo kod GSP-a sa tacnim imenom, prezimenom, adresom, JMBG, brojem licne karte itd. Udjemo u prvi, drugi, treci, ..., n-ti prevoz. Onda dodju ridzovani, i na kraju dana procitaju podatke iz svih aparata po vozilima. I tako, eto, svakom gradjaninu je snimljeno kretanje, sto mogu raznorazni lepo da koriste. Rodoljub Sabic je rekao da ce podaci o gradjanima biti cuvani u najstrozoj tajnosti. U Srbiji? Toga ovde NEMA! Ovde moze svaki polupismeni poslanik da se pozove na svoje poslanicke casti i moci, i oni iz GSP-a ce MORATI da mu daju te podatke. Ovakve karte treba UKINUTI I ZAUVEK ZABRANITI, a one su to uveli u Beograd treba saslusati da se utvrdi ODAKLE im ideja za to, i nakon toga: NAJOSTIRJE kazniti i PROTERATI iz ove drzave.

Poz!

Gost

#54

2012-02-02 15:47

Djilasa hitno na robiju. Dokle bre?

Gost

#55

2012-02-02 16:04

Ja necu to da kupujem, ako treba svercovacu se, to je za mene vid protesta. Meni prethodni sistem sa markicama potpuno odgovara, ja nisam ovca da se cekiram svaki put kad udjem u prevoz ako imam mesecnu kartu. Sramota!!! Ozbiljnije zemlje nemaju ovaj tip magnetnih kartica. Jos kada bih znala da neko moze i da prati kuda se krecem. Ovaj sistem je komplikovan, nefunkcionalan i ne zelim da ga prihvatim.

Gost

#56

2012-02-02 16:11

Kupala stoka od MOSADa opremu za praćenje, bila je dobra provizija za sklopljen posao, pa se još ugradio i Kurton i Murta, i svi srećni. Osim što je oprema namenjena za praćenje osuđenika na uslovnoj slobodi, a ne za javni saobraćaj.

Gost

#57

2012-02-02 16:43

Nema smisla da se gradjanima prodaje nesto sto realno nije u njihovom interesu. Gubljenje vremena i povecanje guzve, da bi oni mogli da mere koliko se sta trosi. Neka nadju drugi nacin da to mere. Nemaju pravo da kazne nikoga ko uredno plati mesecnu kartu. Ukoliko im to ne odgovara, gradska uprava treba da nadje drugog provajdera koji moze da napravi bolje resenje.

Gost

#58

2012-02-02 16:49

Kada je krenula najava BUS PLUS kartica, ja sam i mislila, koristeći svoj zdrav razum, da će se "prijavljivati u sistem kontrolisanja ulaska u autobus - prijavljivanje", (čitaj na lepom srpskom validovati ili validirati, sačuvaj Bože koliko iskvarismo srpski jezik amerikanizmima!) samo oni koji nemaju mesečnu pretplatu. dakle, baš onako kako piše u peticiji. Zato je i podržavam, jer je logičan zahtev u njoj, a u cilju efikasnijeg (bržeg) ulaska u vozilo gradskog prevoza. Bravo za peticiju koja pokazuje da "nismo ovce za šišanje", nego da imamo znanje i hrabrost da ga koristimo!!!

Gost

#59

2012-02-02 17:00

nemam komentar, rade se sve luđe i luđe stvari....

Gost

#60

2012-02-02 17:00

Nemam komentar, sve se zna!

Gost

#61

2012-02-02 17:23

Je li iko razmišljao o majkama koje nose decu u naručju kad se vraćaju s posla a treba da "validiraju" kartu prilikom ulaska u vozila...?!
mile

#62 Evo zasto ne valja BusPlus

2012-02-02 17:26


Gost

#63

2012-02-02 17:35

Sta reci osim da vlast gleda da zaludi ovaj jadni i napaceni narod, drzeci nas stalno u stegama bede tako da nemozemo ni glavu da podignemo a kamoli da se za nesto borimo.

Gost

#64

2012-02-02 17:59

Zasto nema nase drzave kao zasebne? Nego pise Srbija i CG?

Gost

#65

2012-02-02 18:22

Sve ono sto se prica i kruzi u narodu o uvodjenju novih bus-plus kartica samo potvrdjuje sledece da se i dalje svasta radi u Srbiji , a jedino jadni narod strada.

Gost

#66

2012-02-02 18:23

Sve promene u nasem zivotu koje uvodimo treba da pojednostave nas zivot.Ovakav sistem BUS PLUS kartica ce dodatno komplikovati i ulazak u autobus i duzinu voznje uciniti vecom a kako smo videli na TV cak i pogresno ucitati ispravnost kartice.Sta je bilo lose u prethodnom nacinu ponistavanja karte, njene kupovine i ostalog?promena radi promene nema smisla.Zato sam potpisala peticiju.

Marija Tišma,Beograd

Gost

#67

2012-02-02 19:55

Ne lozite se.

Gost

#68

2012-02-02 20:06

nezaposlen sam i nemam para za mesecnu kartu , a kamo li da dnevno izdvajam vise puta pio 60din..
za nocni prevoz i da ne govorim...
nemam ni odakle da placam kazne ako me uhvate u voznji..koja je moja solucija ko gradjanina ovog grada
grad mi ne nudi ni posao ni mogucnost da platim prevoz.
jednostavno nemam.
znaci idem u zatvor..jel?

Gost

#69

2012-02-02 21:01

Samo u Srbiji mogu da izaberu sistem koji je već propao ranije u dve države!

Gost

#70

2012-02-02 22:01

FIRMU APEKS(BUS-PLUS) DRZE DJILASOVA ZENA,DJINDJICEVA ZENA I VLAHOVICEV SIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gost

#71

2012-02-02 22:04

Smrt tajkunima,lopovima,komunistima koji su samo promenili odela koriste kvazi kapitlaizam!Na racun ranika i randnicke klase Srbije!!!Slobodna Srbija Srpska Omladina!!!!


Gost

#72

2012-02-02 22:29

Ziva istina!!
Novinarka

#73 Prestanite da sirite lazi i nebuloze!

2012-02-02 22:48

Citam komentare, i ne verujem koliko su ljudi neobavesteni!!! Veljko Vlahovic NEMA nikakve veze s doticnim g-dinom! Mene licno ne zanima sistem bus plus, jer se ne vozim prevozom, ali Veljko je moj prijatelj i van svakog smisla je da ovako citam o njemu, sve same lazi! Procitajte Aleksandra Vlahovica biografiju, pa cete videti, da covek ima dva sina, i da hoce, ne moze da ima treceg! A u Srbiji, koje god novine da se uvedu, narodu nece valjati! Uostalom, kao da se narod nesto pita!

Gost

#74

2012-02-02 23:27

Posto kupujem mesecnu kartu odnosno izvrsim uplatu ne vidim cemu prinosenje "validatoru". Ni juce, ni danas nisam htela, a niti cu ubuduce.

Mogao bi biti i razlog. Sto da neko prati moje kretanje.
Drugo, obicno u jednoj ruci nesto nosim, i cesto nije lako, a znaci druga ruka mi mora biti slobodna da drzim bus-pljus karticu, a sa cim da se uhvatim za drzac kada ulazim u autobus
Miska

#75 Re: Prestanite da sirite lazi i nebuloze!

2012-02-02 23:32

#73: Novinarka - Prestanite da sirite lazi i nebuloze!

U pitanju je Vlahovicev unuk. A vi novinari bas mnogo znate.