Bus Plus, život MINUS, stop validaciji mesečnih karata


Gost

#101

2012-02-03 14:31

Validiranje personalizovanih karata je napad na privatnost građana.

Gost

#102

2012-02-03 14:51

Ne vidim svrhu da se mesecne karte validiraju, nekad u guzvi ni ljudi sa pojedinacnim kartama ne stignu da otkucaju svoju, a kakve li ce se guzve i peripetije napraviti kada SVI putnici treba da otkucaju/validiraju svoje karte.
Sto moze jednostavno kad moze komplikovano?
Jasno nam je da je neko odradio super posao i uzeo super lovu, ali nismo vise veverice.
Sem toga, u Sloveniji ovaj sistem nije zaziveo. Odustasli su posle godinu dana.
666

#103

2012-02-03 15:22

Ovde se uspesno koristi americki sistem : Drzati gradjane u konstantnom strahu (terorizam, bolesti, kriza itd) da bi se lakse vladalo njima. Obican gradjanin je toliko izmucen i unisten da jednostavno slepo slusa i radi sve sto mu se kaze, kriminalci i prevaranti imaju status zasticenih gradjana. Dokle bre vise?! Ne brine mene sto se oni izivljavaju nad nama, mene brine zasto niko nema "onu stvar" da lupi sakom o sto i kaze : " Dosta vise!!! " i da lepo krene da pocisti gamad iz dvorista. Necu da kupujem bus plus, hocu mesecno da platim razumnu cenu i da se vozim i danju i nocu. Zasto mora nocu da se placa prevoz, ako sam vec uredno platio prevoz za celi mesec, ili vi racunate samo dan? Sta je sa ljudima koji rade do kasno u noc (a ima ih) i koji svaku noc moraju da placaju po 150din (minimum) za prevoz? Neka radi 25 dana puta 150 dnevno to je 3.750,00 dinara mesecno. Radi za proseno 25.000 mesecno, dok plati racune, prevoz, na kraju mu nista ne ostane. Od cega covek da zivi? Od vazduha, jel da? Pa kako je krenulo uskoro ce i to da nam naplacuju. necu da se prijavljujem kad god udjem u autobus! To je nadziranje kretanja gradjana, narusavanje privatnosti. STOP TIRANIJI !!!

Gost

#104

2012-02-03 15:50

U interesu je svih da se personalizovane markice ne validiraju.Neko onaj kome plaćam broji putnike jer je to u njegovom interesu.Što se tiče gradjana mali broj istih se vozio bez karte.Ukupne kazne od onolikog broja kontrolora u 2011 godini nisu mogle da pokriju ni 1 dnevnicu kontrolora.Nemojte gradjana brojati ko ovce.
Prljavi inspektor Draza

#105 ima veze sa diskusijom

2012-02-03 16:34

Dajte više organizujte ovako nesto i u svrhu zaustavljanja "finansijskog genocida" koji se sprovodi vec citave dve decenije unazad nad bar 80% stanovnistva Srbije. Konkretno, neka se na slican nacin pozovu ljudi na bojkot placanja svih dospelih komunalnih racuna, interneta, mobilne telefonije, kablovske i rts pretplate kao i rata kredita "nabudzenih" zelenaskim kamatama, sve do ispunjenja sledecih vrlo preciznih i normalnih zahteva:

1. Snizenje cena svih tih usluga na nivo primeren realnom a ne statističkom srpskom standardu, znaci za 30-50% i
2. Snizavanje kamata za kredite (i one koji su vec podignuti) na nivo priblizan zemljema koje se predstavljaju kao drzave matice mnogobrojnih stranih banaka.

Jedino tako a ne izborima izmedju "Kurte i Murte" se menja ili popravlja postojeci sistem.

Stop finansijskom teroru!
guta

#106 Re:

2012-02-03 17:44

#28: -

za piće već imaju zakonski osnov.Pijana lica se ne smeju voziti GSB-om.Problem je bio ko procenjuje ko je pijan a ko ne.Vozači to ne prihvataju.Valjda će sad početi da se primenjuje i to čudo.


Gost

#107

2012-02-03 18:21

Jos jedna pljacka na stetu gradjana i Gradskog saobracajnog preduzeca, odnosno drzave Srbije, i jos jedno maltretiranje uz uterivanje straha

Gost

#108

2012-02-03 18:32

money loundry

Gost

#109

2012-02-03 18:34

Moje licno misljenje je da bus+ ne moze da prodje kod nas, prvo jer je 60% populacije penzionera koji ne znaju da koriste sporet a kamoli da cekiraju karticu na "touch" ekranu :) a i prevelike su nam guzve po autobusima da bi sada svako od nas pojedinacno prilazio aparatu i cekirao se...

Gost

#110

2012-02-03 19:58

Osim nepotrebnih guzvi zbog overavanja unapred placenih karata mi treba da verujemo na rec da podaci o nasem kretanju nece biti zloupotrebljeni.
Na primer radnik koji ima pristup serveru bus plusa moze da zna kad vi niste kod kuce i javi provalnicima.

#111 Re:

2012-02-03 20:00

#110: - Osim nepotrebnih guzvi zbog overavanja unapred placenih karata mi treba da verujemo na rec da podaci o nasem kretanju nece biti zloupotrebljeni.
Na primer radnik koji ima pristup serveru bus plusa moze da zna kad vi niste kod kuce i javi provalnicima.

Tačno.


Gost

#112

2012-02-03 20:42

Samo je u pitanju pranje novca. Nista drugo

Gost

#113 Re: Srđan Đurđević

2012-02-03 21:14

#4: SĐ - Srđan Đurđević

Postovani gospodine, potpuno ste u pravu! Nas ubija ne samo propadanje ove drzave vec i nase odsustvo za aktivniji odnos prema zbivanjima.Zapali smo u nekakvu apatiju i samo cujete:sta mi mozemo? Nije tacno da ne mozemo nista da uradimo.Ali moramo biti slozni i ustrajni.Istorija nas uci da je to moguce.Evo prlike da napravimo mali pomak sa ovom peticijom.Zato treba sto vise potpisa.Ja sam svoj dala.

Srdacan pozdrav i Vama!

M.Sc.Marija Tisma, B.Sc.E.E.

Beograd


#114 Re: Re: Srđan Đurđević

2012-02-03 21:25

#113: - Re: Srđan Đurđević

Hvala Vam na potpisu i podršci, ali Vas molim da se potrudite i za dalju promociju ove akcije, kao što bih zamolio i sve ostale potpisnike.

Pozdrav


Gost

#115

2012-02-03 22:15

Sto mi danas nije naisla kontrola BusPlusa?!!!!!!!!!!!

Gost

#116

2012-02-03 22:22

Nema reci kojim bi opisala ovu bruku i sramotu..Sve sto bih rekla bilo bi suvisno..Odrekla sam se prava na putne troskove jer sam uslovljena ili bus plus ili nista-izabrala sam NISTA.Necu propasti zbog par hiljada al nadam se da oni hoce!

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2012-02-03 22:23


obavestena

#118 Re: Prestanite da sirite lazi i nebuloze!

2012-02-03 22:34

#73: Novinarka - Prestanite da sirite lazi i nebuloze!

Ne zvucite bas najbolje...Nekako ste promasili temu i ne znate o cemu pricate.Bojim se da ne znate ni tog Vlahovica...Jedino znate da se ne vozite gradskim prevozom!Pa zasto?Mozda ni vama nije dobar?A meni treba da bude..Sram vas bilo!Brukate tu profesiju koju navodite!

Fantom!!

#119 Kradja

2012-02-03 22:38

Pa lako je tadicu i svim ostalim djubrima iz vlade, oni se voze u novim automobilima skupim po 100 000e!

Neka se voze bar 1 dan gradskim prevozom, pa da vide malo, kako se bubrezi pomeraju!
Pisam im se na Bus Plus. Bolje da su te pare ulozili da srede autobuse!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gost

#120

2012-02-03 23:03

Mi smo 99%!
mymoonlog

#121 Re:

2012-02-03 23:05

#1: -

 

Podrzajem i absolutno si u pravu, "SLOBODA NARODU"

ujedno da se zahvalim mnogobrojnima od vas koji ste posjetili moju str. ,primite moje srdacne pozdrave ..spostovanjem

http://bio-medspartakakanjac.blogspot.com


Gost

#122 Muka mi jeeeeee!!!!!!!!!

2012-02-03 23:15

Ne zelim da overavam moju personalizovanu kartu svaki put kada udjem u prevoz.Kada budu obezbedili prevoz kao sto je u Evropi o kojoj stalno pricaju,kada budem imala prevoz tacan u minut,ispravan,sa ispravnim uredjajima za grejanje i hladjenje, cist i uredan, sa ispravnim vozilima onda mogu da postavljaju uslove.Do tad za moje pare nema pravo niko da me pravi budalom niti da mi, ne meni nego nikom,postavlja uslove koji nemaju veze s mozgom i pricaju price kao da smo svi odrasli u kukuruzu!!!!I opet punimo neciji privatni dzep.Vise mi je toga preko glave u ovoj drzavi.Dokle vise!!!!


#123 Re: Muka mi jeeeeee!!!!!!!!!

2012-02-03 23:31

#122: - Muka mi jeeeeee!!!!!!!!! Ne zelim da overavam moju personalizovanu kartu svaki put kada udjem u prevoz.Kada budu obezbedili prevoz kao sto je u Evropi o kojoj stalno pricaju,kada budem imala prevoz tacan u minut,ispravan,sa ispravnim uredjajima za grejanje i hladjenje, cist i uredan, sa ispravnim vozilima onda mogu da postavljaju uslove.Do tad za moje pare nema pravo niko da me pravi budalom niti da mi, ne meni nego nikom,postavlja uslove koji nemaju veze s mozgom i pricaju price kao da smo svi odrasli u kukuruzu!!!!I opet punimo neciji privatni dzep.Vise mi je toga preko glave u ovoj drzavi.Dokle vise!!!!

Stvar je u tome što oni govore da je obaveza overavanja karata u cilju poboljšavanja gradskog prevoza iako to uopšte nema veze jedno sa drugim. U redu je elektonski sistem, satelitska navigacija... ali ovo liči na to da je neko rekao nešto u stilu: "Ma šta bre neće da plate, ima da overavaju karte i oni koji treba a i ono koji ne treba" ili neki sličan pokušaj da se neko iživljava i to nad kategorijom putnika koja je najmanje dužna da to trpi.

dafne

#124

2012-02-03 23:50

ova demokratija golo *ovno, tolko mi je muka koliko sam se tog demokratskog shita najela
dafne

#125 Re: Re: Muka mi jeeeeee!!!!!!!!!

2012-02-03 23:55

#123: SĐ - Re: Muka mi jeeeeee!!!!!!!!!

pa kad bi se svi validirali onda ce neke liije proglasiti nerentabilnim, pa ce smanjiti polaske, pa i ukinuti pojedine

linije jer nema putnika da se tamo validirati. mislim da treba istrajati sa ovom inicijativom. neka zaposle ljude da broje ulaz izlaz putnika na linijama koje ih zanimaju. ionako ljudi nemaju hleba da jedu nek se zaradi koji dinar.neeeeeee stipse su to zato imaju validatore....da nas prebrojavaju ko ovce