Ukidanje sramne Uredbe o naknadi štete na licima


Gost

#26 Robin Hud

2012-04-25 22:25

To treba raspraviti pred Ustavnim sudom.
Vlada je donela uredbu jer su to žuti naučili od Slobe.
Verovatno su ocenili da takva odredba ne bi prošla u zakonu
a to je doneto pod pritiskom stranih osiguravajucih drustava,
koja na taj način izbegavaju da isplate pun iznos štete.

Ne može vlada da procenjuje koliko vredi nečija ruka ili bubreg.
To može jedino sud a pitanje štete je regulisano zakonom o obligacionim
odnosima.

Problem je samo što je pravosudje pod patronatom izvršne vlasti i sve je
samo ne nezavisno. Ono jeste nezavisno kada se tuže dva seljaka oko medje
ali kada su u pitanju interesi domaćih tajkuna i stranih korporacija voleo bih
da se članovi vlade zakunu u svoju decu i unučad u tu nezavisnost.

Gost

#27 Re:

2012-04-25 23:17

#21: -

Надокнада дефинисана овом уредбом је 3 до 5 пута мања од надокнаде у било којој земљи бивше Југославије, да не помињемо Европу и свет.  Надокнада је чак и за време Слобе била већа. Иако ово није петиција политичког карактера-ЈЕБАЛА НАС ДЕМОКРАТИЈА!


Gost

#28

2012-04-25 23:17

Država je Srbija, a ne ''Srbija i Cr'' kako stoji u podacima peticije.

Gost

#29

2012-04-25 23:26

ovo je sramno i povreda ne bira i nikada ne znash kad moze da te zadesi.... smatram da treba promeniti ovu uredbu jer niko od nas ne zeli da se namerno povredjuje ... a sam cin isplate ovako mizernih nadoknada samo govori u kakvom jadnom drustvu zivimo....promenite uredbu jer naknada samo omogucava ljudima koji su ostali na neki nacin invalidi da nastave neku vrstu azovi normalnog zivota.LET THERE BE BROTHERHOOD 4 LIFE!!!

Gost

#30

2012-04-25 23:34

banda!

Gost

#31

2012-04-26 00:24

Šta se drugo moglo i očekivati od ovakve sramne vlade.

Gost

#32

2012-04-26 01:42

Sramota.........:(
Vuk Mujovic

#33 Uredba

2012-04-26 02:52

U uredbi pise da je kragna materijalna steta koju je trebalo da ti plati osiguravajuce drustvo.

Problem nije u zakonu nego u advokatu koji ti je rekao da se nagodis. Tvoja steta nije bila nematerijalna (jer vidno nisi 100% lud) vec je veoma materijalna, sto je takodje definisano uredbom.

Osiguravajuca kuca je kompanija koja radi za profit i sigurno je ne zanima tvoje dobrostanje. Oni su ti zbog toga poslali ponudu koja je veoma mala pretpostavljajuci da ti nisi spreman da upregnes advokata i da sam citas zakon pa da preko suda dobijes punu odstetu... oni inace tako i zaradjuju.

Sada nadji advokata koji radi na proviziju i pozovi se na obmanu od strane osiguravajuceg drustva ako su naveli da je ponudjena suma maksimalna po zakonu, kroz 2 godine ces imati 2 odstete.

Zakon je uvek los za one koji ga ne znaju.
Бунар-МК Чопер Србија

#34 Re: Uredba

2012-04-26 08:38

#33: Vuk Mujovic - Uredba

Вуче, хвала на коментару, али мислим да ниси разумео: наведени износ од стране осигуравајућег друштва је ПОНУДА за вансудско поравнање које, наравно, нисам потписао. Поента и јесте у томе да тако мизерне понуде дају јер су у складу са Уредбом. Зашто су износи у Уредби тако ниски? По неким причама које сам чуо у задње време износи у Уредби су првенствено били дупло већи, али је заједница осигуравајућих кућа дала Влади Србије неких 200 милиона евра као ''бесповратну помоћ'' или тако нешто, након чега су износи смањени на ове који су важећи. Та небрига за човека од стране власти је оно што човека највише боли.  А сада се сви у предизборној кампањи бусају управо бригом за народ и социјалном политиком...Наравно да сам нашао адвоката који ће то да потера много боље него онај којег сам ангажовао у Шапцу, али је зато и проценат његове добити већи.  Али, и он се ''прилагођава ситуацији у земљи'' тако да су сви ти износи, по мени, несразмерни причињеној штети.


Gost

#35

2012-04-26 11:04

Pozdrav iz Dortmunda.
Pa ovo je stvarno sramno,ima li koga da uradi nesto pametno da zastiti lica koja su tom uredbom pogodjeni.

Gost

#36

2012-04-26 17:44

Po mom skromnom misljenju bilo bi logicno da drzava i njeni predstavnici stanu u zastitu svojih gradjana tako sto potpisali MINIMUM isplate osiguranja a ne MAXIMUM. Ovo nema veze sa mozgom. Sramota!!!

Gost

#37

2012-04-28 01:59

No coment!

Gost

#38

2012-04-29 22:26

Samo napred

Gost

#39

2012-04-30 20:28

Dobra akcija,nadam se da ce ova "uredba"za uterivanje para osiguravajucim drustvima biti ukinuta .

Gost

#40

2012-05-03 08:43

No comment.

Gost

#41

2012-05-09 23:37

Ovo je stvarno sramno i nečuveno, žalosno i žalosno do bola, sve ovo ukazuje na to i potvrđuje da je stvarno ljudski život najmanje vrijedan , ne znam da li se ti potpisnici ikad zapitaju da li se oni mogu naći u toj situaciji da se ovo i sl. primjenjuje u njihovom slučaju....
Nachtar

#42

2012-05-12 12:38

Sramno!!!

Gost

#43

2012-05-13 13:41

PODRSKA!

Gost

#44

2012-05-13 15:35

Ljudski zivot je jedino što je jeftino u Srbiji. Za to se ne mari. U saobraćajnoj nesreći u kojoj je moj sin tragično izgubio život, je stradao i dečak od 10 godina. Ima tešku povredu ruke.Posle niza operacija ruka mu je spašena tj nije morala biti amputirana. Funkcija koju ta ruka ima je čisto estetska, hoću reći da ne može da obavlja ništa sa tom rukom. Da li je desetak hiljada evra dovoljna za dete koje je sanjalo svoju sportsku budućnost? Ili za njegove roditelje?

Gost

#45

2012-05-14 06:05

VELIKA PODRSKA!!!!!!!

Gost

#46

2012-05-20 11:26

Totalno nemam komentara nizasta vise u ovoj zemlji i ovakve me stvari uopste ne cude, ali ako mozemo nesto da promenimo bicu uvek uz Vas
Beki

#47

2012-05-20 11:42

Imao sam saobracajnu nesrecu u kojoj sam tesko povredjen (visestruki prelomi oba donja ekstremiteta), oporavljao sam se 50 dana u banji i 70 dana u klinici za specijalnu rehabilitaciju, to nije dovoljno , ali nas zakon o rehabilitaciji vise ne dozvoljva lecenje na racun fonda , iako i sami lekari to kazu da nije dovoljno vremena za oporavak. Nisam u situaciji da sam nastavim lecenje u nekom reha. centru , i sta sad treba da ostanem invalid ?? Eto toliko o zakonima i propisima nase drzave , toliko o tome koliko je nasim politicarima bitan jedan obican gradjanin ove drzave,u potpunosti podrzavam ovu peticiju! SAMO NAPRED !!!!!

Gost

#48

2012-05-20 13:35

Šta reći...bruka i sramota. Da je kojim slučajem nastradao rođak ili poznanik gospodina predsednika vlade, uredba bi bila promenjena istog dana na telefonskoj sednici vlade i važila bi, naravno, retroaktivno. Neka im je na čast...

Gost

#49

2012-05-20 14:20

ŽIVOT NEMA CENU!!!

Gost

#50

2012-05-20 14:52

Sudjenje po zakonu a ne po parama