Podrska decaku Krstanu Vukovicu!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrska decaku Krstanu Vukovicu!

majka

#126 Re: napomena

2012-11-13 23:01

#13: Nesha - napomena

Ti znas sta ko cilja de nauci narod namucen kako treba, mora da si ti neki advokat.

jsana

#127 podrska decaku krstanu vukovicu

2012-11-13 23:04

Andjele izdrzi budi junak sve ce se resiti !!!! ZIVA GLAVA SVE POSTIGNE I NADOKNADI !
CECA

#128 Re: Re: Re: Re: STOP NASILJU U SKOLAMA! --

2012-11-13 23:13

#117: nuki - Re: Re: Re: STOP NASILJU U SKOLAMA! --

Neka te je sramota!Ovim VREDJAS roditelje neduzne i mltretirane dece,kao i roditelje stradalog nevinog deteta Alekse!Koga ti ovde branis,i sta dokazujes?Ja,da me moje dete pozove i kaze,da ga u  SKOLI maltretiraju,tuku,dave,bacaju patike u saht i ost.A da je zatrazio pomoc od nadleznih a da niko nije odreagovao,pa i da jeste,ja bih svoje dete branila i ujaci i stricevi,braca,SVI!Branila bih ga svim sredstvima!Sta hoces da kazes da ne trba deca da se brane?!Da treba da pustimo da ih tuku?!Kako te nije stid,svaki dan je u nekoj skoli,neko dete maltretirano,ponizavano,i reketirano...SRAMOTA!!!Dali si svestan da ta ista grupa NAPASNIKA moze i tebe,tvog bliznjeg,bilo koga OPET NAPASTI?!Oni vec dugo haraju po skolama,kada sve te informacije znas,onda bi trebao znati i ko su oni,vrlo opasna grupa KOJOJ DO SADA JOS NIKO NIJE STO NA PUT!Mesto da dajes podrsku,koga ti ovde napadas?...Zapitaj se,KO SUTRA MOZE BITI SLEDECI U NEKOJ SKOLI...!

Vesna

#129 Re: Re: Re: Re: STOP NASILJU U SKOLAMA! --

2012-11-13 23:38

#117: nuki - Re: Re: Re: STOP NASILJU U SKOLAMA! --

Pre svega niste upuceni u sve sto se tamo desilo....vecinu stvari koje ste izlozili jesu istina,predpostavicu da ste jedan od zaposlenih u masinskoj skoli..ili neko ko je bliskoj vezi sa nekim iz te skole... Ne mozete reci da masinska skola nije kriva,kada je u vreme incidenta covek koji je obezbedjenje u skoli stajao na podesu stepenista i gledao u detu koje tuce 7 godina stariji momak (samo maloumna osoba moze hladnokrvno stajati i gledati ,a nista ne preduzeti)....pritom kada je u pitanju tuca mora biti prisutna i galama-na koju niko od zaposlenih u skoli nije odreagovao ...prema tome NECU VISE REC DA CUJEM O TOME KAKO MASINSKA SKOLA NIJE KRIVA,BAR JEDNIM MALIM DELOM!!!

Vasilije

#130 PRESTANITE SA IZMIŠLJOTINAMA, U PITANJU JE DETE !!!!

2012-11-13 23:40

#118: gost - UKIDANJE STRANAČKIH KOMENTATORA!

Napisali ste GOMILU IZMIŠLJOTINA !!!

Pored mog komentara stoji moje ime (VASILIJE), a pored vašeg komentara stoji "ime" gost ?!

Zašto niste napisali svoje pravo ime ?!

Sviđalo se to Vama ili ne, DEČAK Krstan Vuković MORA ODMAH biti pušten iz NEZAKONITOG PRITVORA !!!

Država će morati da isplati odštetu za ovakvo IŽIVLJAVANJE NAD DETETOM, KOJE SE SAMO BRANILO !

Njegova "krivica" je samo u tome što je PREŽIVEO !!!!

Ne možete NIKOME, pa ni meni osporiti pravo da NAJOŠTRIJE OSUĐUJE OVAKAV KRIMINAL NAD DETETOM !!!! Sramota je da u tome "vidite" političke aspiracije, a ne JEDNOG OD MNOGIH GRAĐANA KOJI JE ODLUČIO DA SE NA OVOM SLUČAJU OBRAČUNA SA KRIMINALCIMA !!!

Za Vas je jedini "lek" da, ako imate decu, doživite sličnu situaciju, pa da Vam nadležni tada kažu "da ne dižete halabuku i da se ne nadate direktorskom mestu" !!!

Smena mnogih direktora jeste NEOPHODNA, ali samo iz razloga što NE RADE DOBRO SVOJ POSAO I ŠTO DIREKTNO DOPRINOSE OPSTAJANJU ATMOSFERE STRAHA I KRIMINALA U ŠKOLAMA !!!!!!!!!!!!

Vasilije

#131 DETE NEMA KOME DA PRIJAVI MALTRETIRANJE

2012-11-13 23:51

#123: roditelj - Re: Re: A ministar ?

Pročitajte komentare "97" (siti) i  "103" (majka), pa će Vam biti jasno da napadnuti đaci vrlo često ne dobijaju zaštitu čak ni od policije, a kamoli od direktora ili nastavnika !

Ne zamenjujte teze !

Dečakova krivica nije u tome što nije prijavio višemesečno maltretiranje !

ON UOPŠTE NIJE KRIV !!!!!!

a,a

#132 Re: Re: Re: Re: STOP NASILJU U SKOLAMA! --

2012-11-13 23:56

#117: nuki - Re: Re: Re: STOP NASILJU U SKOLAMA! --

Nuki lupas gluposti,ja kad sam imao tih problema,sa istim ljudima,skola se pravila da nema nikakvih problema,niti su obavestili policiju niti ikoga,sve dok moji roditelji nisu dosli da pitaju sto skola ne reaguje na taj problem,Mazalica je rekao da je najbolje da se ispisem iz skole,jer skola ne moze da se izbori sa tim problemom...tako da nije istina da skola neke stvari nije znala,a pouzdano znam da se Krstan zalio i razrednom staresini,i pomocniku direktora i obezbedjenju,tako da nije istina da niko nije znao


Gost

#133 Re: Re: Re: Re: A ministar ?

2012-11-14 00:07

#125: S.S. - Re: Re: Re: A ministar ?

Ne branim nikog, nego mislim da se svaki problem nasilja mora sagledati iz svih uglova, a primećujem da se ne sagledava ni iz svih uglova niti na vreme niti bilo ko pominje nevaspitanje dece koje potiče uglavnom iz njihovih porodica.

I pre svega, nasilje se ne rešava nasiljem, nego preventivnim delovanjem u koje treba da budu uključeni svi, pre svega roditelji pa tek onda ostali delovi društva.

Povika na direktore i ustanove tek kad se nešto desi, zamagljuje sve ono što je do nasilja dovelo, a to su propusti roditelja koji su ispustili svoju decu pa ih nisu vaspitali na vreme.

Pri tom mislim na barabe koje su napadale tog dečaka, ali i na ujaka tog dečaka i na majku tog dečaka koji nisu primetili problem na svom detetu. Dobar roditelj bi morao da primeti probleme svoje dece na vreme i da pokrene njihovo rešavanje.

U slučaju onog jadnog malog Alekse koji se pominje kao sličan primer, evidentno su zakazale institucije, a u slučaju ovog dečaka o kojem je peticija, zakazale su pre svega porodice nasilnika koji su ga napadali, a zatim njegova matična škola i policija.

Susedna škola ko ni susedne zgrade, sa njegovim problemom niti su bile upoznate niti su bile pozvane da ga rešavaju.

Zato se samo pitam kome je u interesu da pored svih instanci koje su zatajile, premešta akcenat na nadležne u susednoj školi koji su sasvim slučajno, samim mestom na kojem se škola nalazi, upali u celu tu novinsku priču.

nuki

#134 Re: DETE NEMA KOME DA PRIJAVI MALTRETIRANJE

2012-11-14 00:36

#131: Vasilije - DETE NEMA KOME DA PRIJAVI MALTRETIRANJE

Naravno da dečak nije ništa kriv, a za neprijavljivanje nasilja, krivi su staratelji dečaka. Problem nasilja nad detetom, staratelj ne sme da propusti, ni slučajno.

nuki

#135 Re: Re: Re: Re: Re: STOP NASILJU U SKOLAMA! --

2012-11-14 00:41

#132: a,a - Re: Re: Re: Re: STOP NASILJU U SKOLAMA! --

Da li si upućen u metode koje su dozvoljene školi kao instituciji u borbi protiv nasilja? Ako nisi, pitaj ministra. U poslednjih nekoliko godina, školama su ruke vezane pravilnicima koji tolerišu sve i svašta.

Bukvalno nema načina da se kazni neko delikventno dete jer čim ga u školi kazne ukorom, ono se ispiše iz škole i nastavlja po starom, a škola nad njim više nema nikakav autoritet.

Ili, roditelji nasilnika napišu školi žalbu na ukor, škola ne odobri žalbu, a onda nadležni u školama nadrljaju kod viših instanci u prosveti zato što nije usvojena žalba roditelja nasilnika. Obično se pri tom gledaju neke formalnosti koje nisu od suštinskog značaja, a na koje se roditelji nasilnika pozovu.

nuki

#136 Re: Re: Re: Re: Re: STOP NASILJU U SKOLAMA! --

2012-11-14 00:44

#132: a,a - Re: Re: Re: Re: STOP NASILJU U SKOLAMA! --

Ako se požalio razrednom starešini i odgovornima u Građevinskoj školi pismenim putem, onda krivica za nereagovanje, naravno, pada na njih. Ukoliko j prijavu podneo usmeno, oni onda nisu ni mogli da reaguju jer su takva pravila da sve mora pismenim putem (a ta pravila nisu izmislili ni direktori ni nastavnici, nego nadležno ministarstvo). O tome moraju, po novim pravilima ministarstva prosvete, postojati zapisnici. Na osnovu tih školskih zapisnika se tačno vidi ko je kako reagovao ili nije reagovao od zaposlenih u Građevinskoj školi i ukoliko nisu adekvatno reagovali, zaposleni u Građevinskoj školi svakako moraju snositi svoj deo disciplinske odgovornosti.


Gost

#137 Re: PRESTANITE SA IZMIŠLJOTINAMA, U PITANJU JE DETE !!!!

2012-11-14 00:48

#130: Vasilije - PRESTANITE SA IZMIŠLJOTINAMA, U PITANJU JE DETE !!!!

Konkretno, ako je dečak koji je žrtva nasilja učenik Građevinske škole, koje su obaveze direktora Mašinske škole u slučaju nasilja nad dečakom koje se odvijalo u Građevinskoj školi danima pre incidenta ili ko zna na kojim drugim mestima?

Na koji način je direktor Mašinske škole mogao znati kakve probleme ima učenik susedne škole?

a.a

#138 Re: Re: Re: Re: Re: Re: STOP NASILJU U SKOLAMA! --

2012-11-14 00:52

#136: nuki - Re: Re: Re: Re: Re: STOP NASILJU U SKOLAMA

Skola je kriva zato sto nije reagovala kad se on zalio,ako se on zalio toliko,sto mu u skoli nisu rekli da treba da pise zalbu,a ne usmeno.Nego skola samo skida odgovornost sa sebe,da ispadne da se to dogodilo slucajno da su ga oni maltretirali i pravili probleme

 

Vasilije

#139 KRIVCI SU JASNO OZNAČENI

2012-11-14 00:55

#133: - Re: Re: Re: Re: A ministar ?

U propaloj državi u kojoj živite, Vi "ne razumete" sledeće:

 

1. Obaveza je škole, policije, tužilaštva i sudstva da stvore bezbedne uslove za učenike u školi i oko škole.

2. Pravo na SAMOODBRANU UČENIKA, ako sve institucije iz tačke 1 ZATAJE, JE NEOTUĐIVO I NEKAŽNJIVO !

3. Nasilje u školama je odavno "javna tajna" i nije potrebno "otkrivati" ga, već SUZBIJATI !!!

4. I u Mašinskoj školi se događa nasilje, samo još nije bilo teže povređenih (komentar "132" (a,a)).

 

Zaista Vam ne verujem da "ne razumete" da je DETE protivzakonito u zatvoru, dok Vi ovde filozofirate o "svim uglovima" nasilja !!!

I zapamtite: čak i kada loše vaspitavaju svoju decu, što ovde nije slučaj, roditelji SIGURNO NE ŽELE da im dete bude napadnuto, tučeno, pljačkano i ŽIVOTNO UGROŽENO U ŠKOLI !!!

a.a

#140 Re: KRIVCI SU JASNO OZNAČENI

2012-11-14 00:57

#139: Vasilije - KRIVCI SU JASNO OZNAČENI

Svaka cast na ovom sto si rekao sad...

 


Gost

#141 Re: KRIVCI SU JASNO OZNAČENI

2012-11-14 01:07

#139: Vasilije - KRIVCI SU JASNO OZNAČENI

1. Kojim sredstvima kad je ministarstvo prosvete ukinulo i sredstva za radnike obezbeđenja a kamoli za video nadzor i pojačane ograde?

2. Tačno.

3. Tačno.

4. I nikada se ne zataškava, štaviše, toj školi mediji pripisuju i ono nasilje koje nema veze sa njom.

Ostalo u tvom postu si mi pripisao bez ikakve osnove.


Gost

#142 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: STOP NASILJU U SKOLAMA! --

2012-11-14 01:09

#138: a.a - Re: Re: Re: Re: Re: Re: STOP NASILJU U SKOLAMA! --

Zašto meni postavljaš pitanja koja bi trebalo da se upute Građevinskoj školi?

Vasilije

#143 STVARNI ŽIVOT NIJE TEORIJSKA RASPRAVA

2012-11-14 01:09

#134: nuki - Re: DETE NEMA KOME DA PRIJAVI MALTRETIRANJE

Da li je moguće da NE ZNATE da prijavljivanje i najtežih krivičnih dela (sa svim dokazima), ne garantuje srećan epilog ?!

Da li ste čuli za frazu "ima jake veze, niko mu ništa ne može" ?

Da li znate koliko smo (kao društvo) ogrezli u korupciji ?

Pošto SVE TO odlično znate, nemojte se baviti proceduralnim stvarima i okrivljavati staratelje, roditelje, rodbinu, itd.

KRIVCI SU DVOJICA PUNOLETNIH KRIMINALACA I SVI NADLEŽNI U INSTITUCIJAMA KOJE SU ZADUŽENE ZA BEZBEDAN OBRAZOVNO-VASPITNI PROCES (ŠKOLA, POLICIJA, TUŽILAŠTVO,SUDSTVO).

Krstan Vuković MORA NA SLOBODU, a napadači MORAJU, posle lečenja, u pritvor !

Jedino tako, OZBILJNA DRŽAVA šalje poruku drugim KRIMINALCIMA, da ZAMENA TEZA NEĆE PROĆI i da su DECA POSEBNO ZAŠTIĆENA !!!


Gost

#144 Re: STVARNI ŽIVOT NIJE TEORIJSKA RASPRAVA

2012-11-14 01:15

#143: Vasilije - STVARNI ŽIVOT NIJE TEORIJSKA RASPRAVA

Izvini, ali vidi se da nisi ni pažljivo pročitao moje komentare niti shvatio suštinu. Nigde ne poričem sve što si u ovom postu napisao. Primeti da se proceduralnim stvarima ne bavim ja, nego Ministarstvo prosvete. To što sam predočio kakva je procedura, ne znači i da je odobravam. Štaviše, osuđujem je kao formalnost zbog koje su zaposleni u školama u stalnim makazama između roditelja/đaka i prosvetnih inspekcija/ministarstva prosvete.

a.a

#145

2012-11-14 01:19

Mozete vi da pricate sta hocete,al dok ne osetite na svojoj kozi kao sto sam ja,znacete kako je to kad vas neko maltretira,a niko od skole,drzave prijatelja nece da pomogne
Vasilije

#146 Re: Re: PRESTANITE SA IZMIŠLJOTINAMA, U PITANJU JE DETE !!!!

2012-11-14 01:20

#137: - Re: PRESTANITE SA IZMIŠLJOTINAMA, U PITANJU JE DETE !!!!

Direktor Mašinske škole je odbio da potpiše peticiju ???!!!

Znači, podržava PROTIVZAKONITO DRŽANJE DETETA U PRITVORU !

Znači, zato što se RUGA ŽRTVI I PODRŽAVA KRIMINAL, MORA DA BUDE SMENJEN !

Mnogo ste "naivni" kada tvrdite da su direktori škola, pa i Mašinske škole u ovom slučaju, "NEOBAVEŠTENI" O NASILJU KOJE SE DOGAĐA PRED NJIHOVIM OČIMA !

Nego, da se mi vratimo na temu: Krstan Vuković MORA ODMAH NA SLOBODU !!!


Gost

#147 Re: STVARNI ŽIVOT NIJE TEORIJSKA RASPRAVA

2012-11-14 01:20

#143: Vasilije - STVARNI ŽIVOT NIJE TEORIJSKA RASPRAVA

A koju poruku šalje država ukoliko se oslobodi neko ko je napao nožem? Da je to način na koji deca treba sama da rešavaju probleme? Pa da svi klinci onda ponesu  hladno oružje u škole i da očekuju da će proći nekažnjeno?

a.a

#148 GOST

2012-11-14 01:22

I treba da se brani,samo steta sto im je to dete uradilo,to je najzalije,takvih mi uopste nije zao

Gost

#149 Re: Re: Re: PRESTANITE SA IZMIŠLJOTINAMA, U PITANJU JE DETE !!!!

2012-11-14 01:22

#146: Vasilije - Re: Re: PRESTANITE SA IZMIŠLJOTINAMA, U PITANJU JE DETE !!!!

A direktor Građevinske škole, da li je potpisao peticiju?

Vasilije

#150 Re: Re: STVARNI ŽIVOT NIJE TEORIJSKA RASPRAVA

2012-11-14 01:32

#144: - Re: STVARNI ŽIVOT NIJE TEORIJSKA RASPRAVA

Zar je najvažnija stvar na svetu da se sačuva "ugled" Mašinske škole ?

Kakav ugled, kada je narušena elementarna bezbednost učenika ?

Slažem se da treba biti precizan i naglasiti da je Krstan Vuković učenik Građevinske škole, a da napadači na njega od 19 i 22 godine nisu učenici ni jedne škole !

Ministarstvo za prosvetu je kreator mnogih BESMISLENIH procedura !

To ne obavezuje zaposlene u školama da sprovode SULUDE NALOGE I PROCEDURE !

Borite se SVIM SREDSTVIMA PROTIV TOGA !

NA TO STE I OBAVEZNI, iako to u "zakonima" koje kreiraju KRIMINALCI nećete pročitati !

Ako smo se konačno razumeli, VIŠE NE PROLAZI fraza: "nema problema, niko od institucija nije kriv, već taj nesrećnik KOJI SE BRANIO" !!!!

Ova peticija je početak KORENITIH PROMENA !!!