Podrska decaku Krstanu Vukovicu!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrska decaku Krstanu Vukovicu!

Ogi

#26

2012-11-11 15:34

Ja jesam protiv nasilja generalno. Ali, ako nema ko da me zastiti, sigurno cu se braniti kako znam i umem! Zalosno je sto ovaj decak nije imao kome da se obrati...ali je potpuno opravdano sto je pokusao da se odbrani!

Gost

#27

2012-11-11 15:39

Zrtva je u pritvoru.Decka pustiti nije kriv.IPAK MISLIM DA JE SRECA U NESRECI STO SU OVA DVA MANGUPA ZIVA.Njih kad se oporave u pritvor.

Gost

#28 aa

2012-11-11 16:09

Ne damo Krstana,Stop nasilju!!!
Дани

#29 Подршка за самоодбрану

2012-11-11 16:52

Jedno dete od petnaest godina izbolo je nožem u hodniku škole u Novom Sadu, dvojicu momaka koji su ga maltretirali, reketirali i tukli. Kako novine pišu, u pitanju je dobar i miran dečko i dobar đak. I ono što je strašno - detetu koje je to učinilo u samoodbrani, sudija je odredio pritvor od trideset dana! I to u nedelji u kojoj je na velika zvona objavljeno da će zbog gužve u zatvorima i velike skupoće, država uskoro pustiti na slobodu nekoliko hiljada kriminalaca, kao i da će kazne ubicama, reketašima i mafijašima biti drastično skraćene!

Gde su sada partije, grupe za zaštitu dece, psiholozi, udruženja roditelja i slične instance, da podignu svoj glas, ako ni zbog čega drugog - onda zbog ovakve nelogičnosti?

Gost

#30 Predobar decko

2012-11-11 17:10

Krljo uz tebe smo.. I treba da se brani!
NSMW

#31

2012-11-11 17:12

Da je kriv kriv je sa tim se ne moze nista nije trebao to da uradi mogao je na more nacina da resi to, ljudi nije ovo amerika niti ne znam ni ja koja drzava ovo je srbija i nas zakon jbg sta je tu je nazad se ne moze...nece ga tako lako osloboditi i pitanje da li ce ga osloboditi...
Bozen kozmetik

#32 Viva Las vegas

2012-11-11 17:18

pa ja mislim da nije kriv,al koga briga sta ja mislim :D ja mislim da je trebao ranije da misli na posledice koje su se mogle izbeci da je mislio,ali on nije mislio,da je mislio da kaze nekom starijem,onda ja mislim da nije treba noz da prlja :D i zato mislim da on nije mislio to sto ja mislim da je trebao misliti,i naglasavam da je mislio on bi sad bio napolju,a ne u cuzi nevino osudjen :D zato treba misliti na vreme :D PRAVDA ZA MISLJENJE I KRSTANA ,vas Bozen :D
sva

#33 vas

2012-11-11 17:21

Napiši komentar...

P.

#34 Re: Viva Las vegas

2012-11-11 17:24

#32: Bozen kozmetik - Viva Las vegas

DA je na tebe neko krenuo ciglom i da si imao noz u ruci , sta bi ti uradio ?

Nebra

#35

2012-11-11 17:26

Mladi pokazuju da su sposobni da se organizuju za pravedne i korisne akcije.Besmisleno je što je ovaj dogadjaj u Novom Sadu (zlo)upotrebljen da se donese odluka o pregledanju školskih torbi!
Ljilja

#36

2012-11-11 17:31

Svrha ove peticije nije da se decak Krstan oslobodi odgovornosti za delo koje je ucinio. Svrha je da se oslobodi pritvora od 30 dana i da se, kako se to strucno kaze, brani sa slobode. Niti ce to dete uticati na svedoke, niti ce pobeci. To je samo tinejdzer koji je branio sebe i integritet svoje licnosti. Pomozimo mu da se vrati u okrilje porodice.
Nebra

#37 Branimir Rakić

2012-11-11 17:34

Ukupna reakcija društvenih institucija (nadležnih organa) u ovom slučaju je otišla u pogrešnom smeru. Dečak je pritvoren, doneta je odluka o pregledanju školskih torbi.....Sankcionisane su žrtve a ne nasilnici!

Gost

#38 Subjekt

2012-11-11 18:22

Picke jedne mamu im jebem...... NEDAJ SE KRKI

Gost

#39

2012-11-11 18:23

Sramota je da neko ko se brani odgovara, a da onaj ko napada bude zrtva

Gost

#40

2012-11-11 18:36

pravda za krstana..!!!!
smederevac

#41 gde su organi reda?

2012-11-11 18:45

Nek policija konačno počne da radi svoj posao!
Jasna

#42

2012-11-11 18:57

DA LI SU ODRASLI, A POD TIM MISLIM NA RODITELJE, NASTAVNIKE, DIREKTORA ŠKOLE, TIM PROTIV NASILJA IŠTA PREDUZELI DA SE OVAKO NEŠTO NE DOGODI? GDE SU BILI ODRASLI KOJI SU ODGOVORNI DA SE OVAKO NEŠTO NE DOGODI?!
Cela

#43

2012-11-11 18:59

Vidim mnoge komentare treba je da se obrati koje kakvim institucijama da ga zastite, vi niste ni svesni koliko ima nasilja po skolama. A deca cute zato sto su svesna da ako nekom prijave samo jos gore maltletiranje ce da dozive u buducnosti. Posto ima mnogo vecih kriminalaca koji su na slobodi i kako moze da se nada da ce da zatvore i osude reketase iz skole.I da ih osude citaj (nemoguce) zamislite sta bi se deslio posle dva ili tri meseca kad bi ovi ponovo bili slobodni !!! PRAVADA ZA KRSTANA !!!
Joka

#44 Re:

2012-11-11 19:01

#1: -

Nije krivo dijete nego odgovorni iz skole direktor, profesori koji ranije nisu nesto poduzeli da se sprijeci maltretitanje

ZOKA

#45

2012-11-11 19:27

DIGNI SE SRBIJO,POMOZIMO MALOM KRSTANU DA IZADJE IZ PRITVORA-PAKLA!PUSTITE TE KOMENTARE,MALO DETE JE ZATVORENO I ODUZETO MU JE DETINJSTVO!IDEMO DO KRAJA ZA NASU DECU!!!
CECA

#46 Re:

2012-11-11 19:32

#21: P . -

Ako si bio tamo,javi se nekom nadleznom i pomozi Krstanu da izadje i ode kod svoje majke!POMOZITE SVOM DRUGARU!

Vasilije

#47 Re: napomena

2012-11-11 19:47

#13: Nesha - napomena

GREŠITE !!! U pitanju je samo JAČA SAMOODBRANA ! Ta dvojica KRIMINALACA su PRVI napali njega i njegovog ujaka !!! Očevidac kaže da su ta dvojica PUNOLETNIH KRIMINALACA gotovo savladali njegovog ujaka, koristeći ciglu i metalnu kantu. TEK TADA je dečak izvadio nož i u strahu za ujaka i sebe, ADEKVATNO REAGOVAO I ODBRANIO OBOJE !!! (Komentar petar pan; Link: http://www.rtv.rs/sr_ci/vojvodina/novi-sad/izbodeni-mladici-u-masinskoj-skoli-u-novom-sadu_351822.html) Zakon HITNO TREBA MENJATI !!!! Dežurnu istražnu sudiju Višeg suda u Novom Sadu Tatjanu Đurašković (RTS-izjava), koja je delo okvalifikovala kao pokušaj teškog ubistva (?!?!) treba ODMAH SMENITI !!! Svaki čovek, a naročito DETE, ima pravo da se brani SVIM SREDSTVIMA !!!!!!!

Vasilije

#48

2012-11-11 19:49

ODMAH pustiti na slobodu ovog dečaka !!! Imao je pravo da se BRANI I ODBRANI SVIM SREDSTVIMA, i to je i uradio, za razliku od policije, tužilaštva i sudstva, koji NAJČEŠĆE podržavaju kriminal i kriminalce !!!! U pitanju je samo malo jača SAMOODBRANA !!!!!! Građani Novog Sada treba da protestvuju i da traže da se dečak ODMAH pusti iz pritvora ! U pitanju je ODLIČAN učenik i MIRNO dete, koje je u strahu za svoj život i dostojanstvo preduzelo NUŽNE MERE SAMOODBRANE ! Istražnu sudiju treba smeniti, pošto BESRAMNO, mimo OČIGLEDNIH činjenica, tvrdi da je u pitanju pokušaj teškog ubistva ?????!!!!!! Gde je kupila diplomu ? Na pijaci ?! SRAMOTA !!!!!!! KRIMINALCI (I U CIVILU I U UNIFORMAMA), NEMA VAM SPASA !!!!!!!!

Gost

#49

2012-11-11 19:54

Svaka cast na peticiji!... Da li ce biti organizovano licno potpisivanje peticije u Novom Sadu?...
Bosnjak Milan

#50

2012-11-11 20:08

Drzi se Krki rukometasi Jugovica su uz tebe..