Podrska decaku Krstanu Vukovicu!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrska decaku Krstanu Vukovicu!


Gost

#76 Krstan i Aleksa,simboli otpora !

2012-11-12 14:48

Jel možda ovaj hrabri dečak trebao da izvrši samoubistvo kao moj sin Aleksa iz Niša,kome niko u školi i školski policajac nije hteo da pomogne dok je on “pokušavao” sam da se izbori sa nasilnicima iz škole koje je štitila direktorka i ostali njeni prijatelji jer je vođa bande sin lokalnog kriminalca a drugi iz grupe manjina od kojih je škola lepo živela!? Pa da ga onda svi žale i daju podršku uz otrcane parole i fraze u borbi protiv vršnjačkog nasilja koje se “zaborave” posle mesec dana!? Jel to trebao da uradi?Podrška za Krstana,simbola otpora nasilju u školama !
Bojan,tata pokojnog Alekse Jankovića
Dragana Janković

#77 Re: Re: Re: napomena

2012-11-12 15:19

#67: PRAVDAAAA - Re: Re: napomena

Nadamo se da su ti video snimci sačuvani.U našem slučaju svi snimci nasilja nad Aleksom su bili izbrisani !Školski policajac je dolazio kod nas kući i pokazivao nam nož"lepezu"(20cm) koji je oduzeo nasilniku u školi,kasnije je to negirao!

semtex

#78 Zastita

2012-11-12 15:43

Kamo srece da su institucije zaduzene i placene da te zastite to uradile na vreme svega ovog vise ne bi bilo.Sta viste treba na ovakav nacin dici glas da se amnestira svako ko pruzi otpor ma kakve vrste prema otimacima,siledzijama,narkomanina,lopovima i sl. u slucaju direktne odbrane privatne svojine i licnog integriteta i prava na zivot.NUZNA ODBRANA treba da se ukine kao vid krivicnog dela i treba po difoltu da postane oslobadjajuca za onoga koji se brani.Ako drzava sa svojim organima ne moze da nam garantuje bezbednost i pravo na zivot neka nas barem oslobodi svih odgovornosti kada se suprostavimo.Ljudi koji ne mogu da zive u skladu sa drustvenim normama i ne treba da zive uopste.DOSTA OTIMACINE!!!
Vasilije

#79 Re: Ako je pogrešio on ne treba da grešimo mi

2012-11-12 17:30

Meri

#80 nije mu bilo lako

2012-11-12 17:47

Dok je Vukovic razmišljao da li da iznese svoj problem u vezi terora dva huligana, vreme je odmicalo i problem je postajao sve veći. Ne odobravam njegovo rešenje jel u tom afektu nije mogao da "dozira" svoj bes i sve je moglo mnogo gore da se završi.
mama

#81 pomoziomo svojoj deci mi smo im najbliži

2012-11-12 17:50

LJUDI, bavimo se više svojom decom. Ne dozvolimo da nešto kriju i prećute u svojim problemima, jer kad ZAGUSTI možda bude već kasno.

Gost

#82 Aleksa Janković i Krstan Vuković

2012-11-12 19:12

Moj brat je trebao da isto uradi.
Jasmina

#83 Re:

2012-11-12 19:47

Kako nadležni ne preduzimaju ništa?Otvorili su SOS liniju,epohalni poduhvat u sprečavanju nasilja gde kada prijavite isto uredno vam uzmu podatke i na tome se sve završi! Seminari o vršnjačkom nasilju se drže po školama i na sve strane,putuje se i lepo provodi o našem trošku a i dnevnice su pristojne.Svi dobijaju nekakve sertifikate o obuci,pitam se samo o obuci činjenja ili nečinjenja!?Utrkuju se koja će škola pre u projekte škola bez nasilja!A nasilja sve više i više i nikom ništa.Kada se desi nešto brže bolje se jave da se malo reklamiraju po medijima i na tome se završi i brzo zaboravi,do nekog narednog slučaja,do nekog narednog nasilja.

#75: max -

 

mama i baka

#84 Re: pomoziomo svojoj deci mi smo im najbliži

2012-11-12 19:55

#81: mama - pomoziomo svojoj deci mi smo im najbliži

Potpuno ste u pravu, jer sve pocinje u porodici. Biti dobar roditelj je jedno od najtežih zadataka. Zato roditelji pružite razumevanje i ljubav svojoj deci i naučite ih redu i radu. Ali drugi deo da ne dozvolite da kriju i prećute svoje probleme otvara veliku diskusiju. A šta bi se desilo da se Krstan obratio roditeljima? Dolazimo opet do bezbednosti naših deca u školama i van nje. Ko je odgovoran za to? A jel iko razmišlja šta je to jadno dete pretrpelo dok mu nije puklo.

 

Бане

#85

2012-11-12 19:59

Малог пустити да се брани са слободе, а приликом доношења пресуде узети у обзир све што је Крстан доживео протеклих месеци.
lola

#87 #26

2012-11-12 20:09

drse KRLE NEDAMO TE
jelena/hana

#88 komentar

2012-11-12 20:37

Molicu se da ova peticija urodi plodom i da ovo siroto dete bude oslobodjeno....

Gost

#89

2012-11-12 21:05

Ne mozemo suditi zrtvama a nasilnicima dopustiti da nas sve malttretiraju i ugrozavaju. Mora se promeniti kaznena politika kako bi dali primer svima kako ce proci svi oni koji se budu ponasali vandalski. Podrzavam decaka koji se samo branio jer ni od koga nije imao zastitu. Njemu treba pomoci, zastititi ga a decake koji su ga ugrozavali osuditi najstroze.

Jasmina

#90 Re: Zastita

2012-11-12 21:12

#78: semtex - Zastita

Evo primera kako se sektaški druže na kursevima i izmišljenim obukama od kojih niko nikakve koristi nema osim njih samih

 

http://www.youtube.com/watch?v=-eJpJV5SSgU&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=_XxSdKuRBOA

ko daje pare za ovo,a svrha?


Gost

#91 Re: Krstan i Aleksa,simboli otpora !

2012-11-12 21:23

#76: - Krstan i Aleksa,simboli otpora !

Hvala na podrsci od srca! <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3


Gost

#92 Pravda

2012-11-12 22:32

Druze izaces ti iz tog zla..
RODITELJ

#93 STOP NASILJU U SKOLAMA!

2012-11-12 22:36

SVAKA CAST NA OVOLIKOM ODZIVU!VREME JE BILO DA SE SRBIJA PODIGNE NA NOGE I SPASAVA DECU!USKORO PROTESTI U NASEM GRADU ISPRED SKUPSTINE!TRAZICEMO ZASTITU ZA NASU DECU,MENJANJE ZAKONA I PUSTANJE NEVINOG DETETA KRSTANA V.IZ PRITVORA!DETE TRUNE U ZATVORU,NE GUBIMO VREME!!!!!!!!!
razocarana

#94 Re: TUGA

2012-11-12 22:47

#85: Бане -

Dete se samo branilo,i iz straha uzelo noz u ruke,a sada lezi u zatvoru sa kriminalcima,o cemu mi ljudi pricamo?!Sta je trebao da radi?!Da pusti da ga tuku,i sve ono sto je dozivljavao mesec dana...!U toj skoli deca nose oruzje da bi isli na nastavu,drugacije ne mogu,ili da sede u kuci bojeci se huligana...Svi nezasticeni!Ja imam decu,da im se tako nesto desava ,oci bi kopala svima od razredne,direktora,svima koji mi dete napadaju!Sta sada kaze Srbija RADJAJTE,MALO NAS JE,RADJAJE,BITKA ZA BEBE!Pa sutra ih tucite kad krenu u skole!E NECE MOCI!ZATO SRBIJO DIZIMO SE NA NOGE UDRUZIMO SE SA ORGANIZATORIMA OVE PETICIJE,AKO TRBA I PROTESTI PO GRADOVIMA.SPASIMO KRSTANA I SVU DRUGU NASU DECU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aleksandar

#95 OSLOBODITE KRSTANA!

2012-11-12 23:03

#13: Nesha - napomena

Dete treba osloboditi iz pritvora i OSLOBODITI SVAKE MOGUCE ODGOVORNOSTI!A ti sto trazis redovnu proceduru za dete koje se branilo svaka ti cast!Da li je trebao da prodje kao mali Aleksa?Sta da je tvoje dete u pitanju...?!Kakav bre pokolj,o cemu ti ovde komentarises?!Neka ti je bog u pomoci!OVO JE SAMOODBRANA JEDNOG DETETA KOJE HOCE DA ZIVI,DA SE IGRA SA SVOJIM DRUGARIMA I SPAVA U KRILU SVOJE MAJKE!

MALI

#96 HOCEMO PROTESTE!

2012-11-12 23:17

NEDAMO TE KRLE!!!TVOJI IZ KULTURNOUMETNICKOG DRUSTVA KAC!
siti

#97

2012-11-12 23:36

I nase dete je bilo napadnuto,verovatno od istih osoba, trazili su novac od njega i njegovih drugara za vreme velikog odmora u blizini gradjevinske skole...Sve to je bilo pre tri nedelje...
Volela bih da vidim slike tih kriminalaca...da bi ih mogla deca prepoznati.
Ako neko ima njihove slike neka ih okaci da ih svi vidimo. Sramota!
Zelimo sve najbolje Krstanu,da se on sto pre vrati normalnom zivotu....
нуки

#98 Re:

2012-11-13 00:11

#65: besna -

побркала си редослед, па бих да те исправим

 

Pustili ste dete da se samo brani i sad vam je to dete kriminalac......BRAVO,RODITELJI, CENTRU ZA SOCIJALNI RAD, ŠKOLSKI POLICAJCI, POLICAJCI, PEDAGOZI, DIREKTORI ŠKOLA, PA I NASTAVNICI .....

 

а пре свих њих, требало је да споменеш МИНИСТАРСТВО ПРОСВЕТЕ које је својим небулозним одлукама у протеклих неколико година, практично аминовало насилно понашање клинаца, укинувши запосленима у школама било какве васпитно казнене методе.

најобичнијом жалбом школи, родитељи проблематичних ђака укидају укоре својој деци, а када се не одобри жалба и деликвенти ипак буду кажњени, директори школе или наставници надрљају и сносе последице пред министарством.

и како онда запослени у школама да реагују? не можеш да казниш проблематичне јер су њихове жалбе углавном закон за министарство просвете које је као и увек јако далеко од лица места.


Gost

#99

2012-11-13 01:18

Kao čovek i gradjanin saosećam sa dečakom koji je ponižavan, maltretiran a da nije imao poverenja u društveni i školsko pedagoški sistem. Nasilje i nasilnici caruju po našim gradovim, ugrožavaju živote normalnih, čestitih ljudi. DOKLE!!! Dečaka treba osloboditi a "žrtve" kazniti! Bio bi to dobar primer!

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2012-11-13 09:04