Петиција за враћање обавезног војног рока


Gost

#326

2013-01-21 20:45

Jebes drzavu koja vojsku nema!

Gost

#327 Re:

2013-01-21 20:52

#29: Vidovic Vladimir Arkan -

Tuzno je sto i dalje postoje maloumni ljudi poput tebe


Gost

#328 lg

2013-01-21 21:23

prava peticija Srbiji treba vojska
Duca

#329 Nova generacija

2013-01-21 22:51

Hocemo mi kao nova generacija koja treba tek da odsluzi da budemo pravi muskarci a ne zene


Gost

#330 stefan

2013-01-21 23:10

ljudi ajmo,sirite ovo ko god moze neka glasa.Deca nece postati pravi ljudi bez vojske,bez tog perioda iskustva...

Gost

#331 Re:

2013-01-21 23:51

#325: -

Прика не вређај медицинске сестре. То је професија.

Ови су били перачи дуп..а због страха. Замисли ујутру устане и за време бријања се сети гов....г длакавог дупета

неког деде или бабе.Пелене за одрасле и томе слично.

Малопре самгледао онај ТВ филм са ликом "Каладонт".


Gost

#332

2013-01-22 00:11

Da Srbija brani sebe i svoje interese
Pesadinac

#333

2013-01-22 00:56

Momci treba da sluze i osecaju pripadnost svojoj drzavi i svome narodu,svojoj vojsci...a ne da sluze navijackim grupama,kojekakvim ''ekipama'' iz komsiluka i raznoraznim stranackim ''omladinama''.
Anonymous

#334 How about no

2013-01-22 01:48

Stvarno mi nije jasno kako većina može da podržava ovako nešto.
Vojska ne usađuje prave vrednosti, ne doprinosi samostalnosti, već vas samo čini slugama.
Kako neko može da govori o samostalnosti kad je u vojsci sve pod komandom "nadređenog".
Ko bi svojom voljom želeo da postane sluga? Ko želi da mu neko naređuje?

Ako želite da služite vojni rok, slobodni ste i sada. Zašto uvlačiti i ostale u to?

Stvarno bih voleo da neko pokuša da obori moje argumente i da mi objasni koja je korist vojske u modernom društvu.
Ћук

#335 У касарне !!!

2013-01-22 02:14

Аустријанци се на референдуму изјаснили против професионализације војске ! Аустријанци,који тренутно немају непријатеље око себе,а ми Срби,којима прети опасност и из Албаније,са Космета,Босне,Хрватске,Македоније,Рашке области,ми хоћемо балаве професионалце,који раде за плату и који би првом приликом напустили земљу ако избије рат ! И шта после ? Треба да зависимо од њих ? Па трећина су жене (свака част способним женама,али 95% њих бомбу не би бацило даље од 10 метара,него дошле у војску преко везе,да узимају плату и заузимају места способнијим људима) ! Обавезни војни рок под хитно !
драганче

#336

2013-01-22 02:23

Једноставно...Србија се вековима бранила од свакојаких...У данашње време је потребан сваки Србин, сваки војник ,да одбрани своју земљу...Уместо што појединци хоће да легализују припаднике геј популације ,ткз педере ,требало би све то усмерити према војсци...Ми смо мала земља али ..недамо своје,зато би требали да имамо војску која би то и доказала...И наравно са друге стране ,и да не буде никакав рат ,и да не треба бранити своју државу...војска је опет добра ствар по питању неке основне културе и обавезе...У војсци све све то научи...стекне се нека радна обавеза...Ми не смемо дозволити да наша држава нема војску ,ми смо ратоборан народ такви су нам корени ...Живела Србија!!
драганче

#337 Re: How about no

2013-01-22 02:32

#334: Anonymous - How about no

Друже ...овом изјавом  постајеш једна од особа коју заболе курац и за Србију и за све...Вероватно се плашиш нечега.У војсци морас да имаш ``надређеног``само из једног разлога ,а то је ;да не би радио  шта ко стигне, и да не погинеш одмах чим изађес на борбену линију...АКО ТИ КАО СРБИН НЕ ЖЕЛИШ ДА БРАНИШ СВОЈУ ЗЕМЉУ ,ТИ БОЉЕ ИДИ ЖИВИ ВАН ЊЕ...

Deo Problema

#338

2013-01-22 09:17

Vidite, kad su ovi krenuli da unistavaju Srbiju, prvo sto su napravili je da su ukinuli obavezu sluzenja vojnog roka. Zasto? Pa zato sto ne razumeju da sada moze da nam radi ko sta hoce. Vojska ima 2 funkcije, sama odbrana i druga funkcija koja je mnogo vaznija, a to je odvracanje. Koja ce jos sila krenuti na zemlju u kojoj svaki muskarac zna da barata sa oruzjem? Pa nijedna, nace neku drugu zrtvu...
Tony

#339 Tony

2013-01-22 09:50

Samo kreten i peder vole da nema vojnog roka!!!!
Disident

#340

2013-01-22 09:51

OBAVEZNO!!!!
Srpsko_Brcko

#341

2013-01-22 11:10

Radjate se srpska djeco, ja cu petoro, ako Bog da, do godine pocinjemo! Zivjeli!
djrm

#342 KosovoJeSrbija

2013-01-22 11:48

Ne damo Kosovo!

Gost

#343

2013-01-22 12:35

Da je pameti medju politicarima koji danas vode ovu zemlju oni bi odmah vratili obavezan vojni rok.Uzeti od Rusije robni kredit i kupiti sisteme S-300, i avione koji odgovaraju nasem nebu i prostoru, obnoviti nasu namensku industriju, i kao Svajcarska, iako je neutralna, jedan narod jedna vojska, ili ti Austrija koja je na referendumu rekla ne ukidanju obaveznog vojnog roka, pa izdvaja 2.2 milijarde evra za vojsku iako je i ona neutralna.Srbija mora da obezbedi da u svakom trenutku moze da stavi pod oruzje milion vojnika iz rezerve, samo tako ce moci uz ekonomski napredak da se sacuva od unutrasnjeg i spoljnog neprijatelja.
građanka

#344 Re: How about no

2013-01-22 12:51

#334: Anonymous - How about no

Evo, odgovoriću ti previzno deo po deo na osnovu tvoje poruke:

 

Stvarno mi nije jasno zašto tebi kao manjini smeta ono što podržava većina.

Zatupljujuća propaganda na javnim glasilima i politička tendenciozna antinarodna i antidržavna propaganda pojedinačnih grupa i organizacija su ono što ljude čini slugama neprijateljima države, a vojska je ono što usađuje prave vrednosti kao što je rodoljublje, moral, istrajnost, poštenje itd.

U vojsci je nadređeni nadređeni po sposobnostima i zaslugama, u medijskoj propagandi pod koju si potpao, nadređeni su ti manje sposobni podobnici te opet nisi samostalan niti pod naredbama boljih od sebe, nego pod naredbama lošijih od sebe (ili sličnih tebi).

Ako ne želiš da služiš vojni rok, samo odeš kod psihijatra, ispričaš mu svoj stav o državi u kojoj živiš i dobićeš oslobađanje od vojske, a možda i otvoren medicinski karton u toj oblasti.

Stvarno bih volela da ima ikakvih argumenata u tvom izlaganju.

O koristi od vojske se može naučiti u školskom predmetu 'odbrana i zaštita' pa se založi da se taj predmet vrati u škole i da te poduči onome što si propustio u skrnavom školstvu do kojeg je došlo usled nemanja odbrane i zaštite od inostranog uticaja posle tzv. petooktobarske revolucije koja ni nije bila revolucija, nego inostrano donirana kampanja protiv srpskih interesa vođena biznis projektom zvanim ''otpor''.


Gost

#345

2013-01-22 14:19

Боље војни рок него да глуваре по улици и да не знају шта ће са собом.

Gost

#346

2013-01-22 15:26

На свом личном примеру рећићу само да сам јако згрожен чињеницом да сам служио цивилно служење војног рока, које у ниуком случају није од мене направило човека а камоли Србског борца за евентуални рат. Притом осећам грижу савест јер су моји преци служили војни рок и будући да верујем у живот после смрти као истиниски Православац питам се, на који начин ће ми се обратити после смрти и како ће гледати на мене. Толико, а издајници који немају пара да финансирају војску нека иду Богу на истину што су продали и уништили привреду која је била основни стуб наше Војске...
Познавалац прилика

#347 !

2013-01-22 15:52

Него шта него војска! Да одемо на КОСОВО да све шиптаре побијемо.

Жељко

#348

2013-01-22 16:35

Вратите нам војни рок! Држава без војске и није држава !
АК47АБ2

#349

2013-01-22 17:34

Нeћу да звучим као ратни хушкач али обзиром да смо 1) мала и сиромашна земља окружена непријатељима и 2) на свеопшту разулареност, распуштеност, неиживљеност и подивљалост данашње Српске омладине, гласам ЗА поновно увођење војне обавезе. 2 године (као у Грчкој или Турској), заједно са повременим вежбама за резервни састав (гађања, терене и сл.). Верујем да пара за занављање технике има, само треба испитати порекло имовине новокомпонованих буржуја и тајкуна.
Zex983

#350 Re: СРБИЈА

2013-01-22 19:56

#6: дејан - СРБИЈА

Ma i da je 6 meseci dovoljno je. A koliko se secam, u vojsci se i koristi cirilica.