Петиција за враћање обавезног војног рока


Gost

#376

2013-01-24 19:30

Ovo bi bila najpametnija stvar za nashu decu!
Бели Орао

#377 Re: Re: Pozdrav

2013-01-24 20:59

#369: Мићко - Re: Pozdrav

Драги пријатељу,

У гомили добронамерних коментара увек се нађу и они који су контра или они који паметују, зато немој да се обазиреш.


Gost

#378

2013-01-25 00:18

Svaka čast braćo!
Pesadinac

#379 Re: Vojska

2013-01-25 04:21

#50: Miloš - Vojska

A kako mislis da sacuvas taj svoj cenjeni zivot ako ne znas da se odbranis?

Nije sluzenje vojnog roka ''ici i ginuti'' kako si ti napisao ali cim mislis da je to tako,ti si se unapred predao i samim tim tvoj zivot nije vredan koliko i komentar koji si napisao...zato mirno spavaj,ima jos nekih ''budala'' koji cuvaju ovu zemlju,pa i tebe...samo ti zivi svoj ''zivot'' i uzivaj u njemu.

Pesadinac

#380 Re: How about no

2013-01-25 04:39

#334: Anonymous - How about no

Vojska te cini slugom uslovno receno,ne sluzis ti vojni rok u svojstvu roba niti pod torturom,niti se ucis zajednistvu i oruzju zarad necijeg materijalnog interesa,vec sluzis svojoj zemlji,svom narodu,svojim roditeljima,braci,sestrama,svojoj deci i prijateljima,naredjenja u vojsci sluze upravo da bi se znao red i gde je kome mesto,ne da bi neko nekoga maltretirao,''argumenti'' su ti slabi kao i poenta komentara,postoji i poslovica za takve: ''ko nece,nadje izgovor,ko hoce,nadje nacin''...ti ocigledno neces,jer ne smes,jedan si od onih sto misle da su za frtalj pametniji od celog sveta i iz daleka gledas svaki bitan dogadaj a kasnije donosis sud o necemu na osnovu onoga sto si gledao iz prikrajka i kritikujes greske uz komentare tipa ''ja bi to bolje''.Korist vojske kako u modernom tako i u vremenima koja su prosla a nisu bila tako ''moderna'' je da zastiti teritorijalni integritet,suverenitet jedne drzave i drustva,da sacuva zivote ljudi koji zive unutar tih granica u slucaju rata,u miru ima drugi zadatak,prvrenstveno sluzi za odvracanje namere potencijalnog agresora da neki problem resava silom jer vidi unapred da ce na silu i naici,pa sad ti pitaj svedjane,svejcarce,britance,norvezane,austrijance,dance,fince...koji zive u 100 puta ''modernijem'' drustvu,sta ce njima vojska...zapanjices se odgovorom.


Gost

#381

2013-01-25 12:33

Ne razumem sto vidite u Madjarima neprijatelje?Ja sam Madjar i odan sam Srbiji vise nego polovina Srba!Sebe ne smatram ni katolikom ni pravoslavcem vec hriscaninom jer mislim da je to ista vera samo nekima je drugaciji interes pa su podelili veru.Zao mi je sto su Srbi mnogi zaboravili ko je primio Srbe kad je bila seoba Srba,u Budimpesti ste dobili i svoju gimnaziju,u Sent Andreji i sirom Vojvodine ste i imali pravo da gradite crkve.Janos Hunjadi ili kako su ga zvali Srbi Sibinjanin Janko je oslobodio Srbiju od Turaka na neko vreme.Madjarski pekar je ucestvovao u obaranju F-117 i mnogi Madjari su bili u vojsci Jugoslavije 1999.Za Prvi u drugi Svetski rat dugujemo vam veliko izvinjenje.Treba da vlada mir izmedju 2 naroda i da sto bolje saradjujemo da AP Vojvodina bude hraniteljka Evrope.Zivela Srbija!
Dobri vojnik Švejk

#382 '

2013-01-25 13:42

Ko hoće da brani otadžbinu i bude častan, ili da bude disciplinovan u vojsci (kad već nije mogao drugačije), ili da puca i da ubija - slobodno neka ide u vojsku. Zašto bi i svi ostali bili obavezani na isto? Niko ne spori mišljenje svakog čoveka koji želi da bude vojnik, služi svom narodu i svojoj državi. Samo ne treba to mišljenje nametati onima koji ne misle tako. Takođe, vidim ovde mnogo junaka. Baš me zanima šta vaše majke i očevi misle o ovome, da li bi oni želeli da im se dete smuca po svetu (da, po svetu, jer to nas čeka, a ne nekakva kopnena odbrana u Srbiji) i da strepe da li će se vratiti na nogama ili u kovčegu, a sve zarad nekih tamo ratova.
Daki

#383

2013-01-26 12:01

Obavezno da se vrati vojska.To je jedno nezaboravno iskustvo.
MILAN

#384

2013-01-26 15:50

Ne bih se složio sa autorom teksta da profesionalna vojska prima platu a ne radi ništa!
Za sve ostalo u tekstu, autor je u pravu...

PROFESIONALNI VOJNIK
Лазар

#385 !!!

2013-01-26 15:57

ХОЋЕМО НАЗАД ОБАВЕЗНО СЛУЖЕЊЕ ВОЈНОГ РОКА !!!!


Gost

#386

2013-01-26 16:33

Vratite obavezu sluzenja vojnog roka! MUSKARCI!
...

#387

2013-01-26 21:39

nista lepse od vojnog doba
Predrag

#388 Djokovic

2013-01-26 23:54

Bolje da su ukinuli vojsku. Podsecam da su nasi vojnici brisali babama dupeta i ko zna sta su jos radili......civilna sluzba je populisticka stvar vezana za glasanje na izborima.
Kaca

#389 ...

2013-01-27 16:14

Hvala Bogu te se neko setio da vrati jedan od najvaznijih delova sazrevanja nasim momcima!
Dr Phil

#390 dijagnoza

2013-01-28 14:27

5,5 hiljada paranoicnih umobolnika
tt

#391 :)

2013-01-28 17:08

Ko nije za vojsku,nije ni za zene!!!:)
Ivana

#392

2013-01-28 20:51

Ukidanje vojske je najsramniji potez drzave. Da li postoji nesto sto ova zemlja ne uradi zarad cuvenog ulaska u Evropu...
seal

#393

2013-01-28 21:19

What the fuck did you just fucking say about me, you little bitch? I’ll have you know I graduated top of my class in the Navy Seals, and I’ve been involved in numerous secret raids on Al-Quaeda, and I have over 300 confirmed kills. I am trained in gorilla warfare and I’m the top sniper in the entire US armed forces. You are nothing to me but just another target. I will wipe you the fuck out with precision the likes of which has never been seen before on this Earth, mark my fucking words. You think you can get away with saying that shit to me over the Internet? Think again, fucker. As we speak I am contacting my secret network of spies across the USA and your IP is being traced right now so you better prepare for the storm, maggot. The storm that wipes out the pathetic little thing you call your life. You’re fucking dead, kid. I can be anywhere, anytime, and I can kill you in over seven hundred ways, and that’s just with my bare hands. Not only am I extensively trained in unarmed combat, but I have access to the entire arsenal of the United States Marine Corps and I will use it to its full extent to wipe your miserable ass off the face of the continent, you little shit. If only you could have known what unholy retribution your little “clever” comment was about to bring down upon you, maybe you would have held your fucking tongue. But you couldn’t, you didn’t, and now you’re paying the price, you goddamn idiot. I will shit fury all over you and you will drown in it. You’re fucking dead, kiddo.

Gost

#394

2013-01-30 10:42

Права ствар. Нема Државе без војске!
vozic

#395

2013-01-30 10:51

Obavezan vojni kadar (takav nam je životni prostor i geografski položaj), svakako uz ona ograničenja koja smo imali i ranije, jer BAJKA i izjave politikanata koji se zovu političari da sa ulaskom u Evropu nema više mogućnosti da izbije novi rat pokazuje primer moje bivše domovine-Jugoslavije koja je imala značajno bolju klimu u međuljudskim odnosima i čistije finansijske tokove, prilikom stvaranja nove Jugoslavije posle II svetskog rata nego što je ima Evropa danas, pa se veoma krvavo rastočila, što ja predviđam i Evropi ali se nadam da tada neću biti više na ovome svetu.
vozic

#396 Gosn' Švejk,Re: '

2013-01-30 11:04

Gosn' Švejk, to što ti pišeš je populistički. Obavezan vojni kadar nije obavezan nikada bio da ide , kako ti reče "Smuca se po belom svetu i gine za tuđe interese" već je za to zadužen profesionalni vojni kadar (kao vid jedinica "Legija stranaca"). Odluka koja je donesena da se ukine kadrovsko služenje vojnog roka i uvede profesionalna voska po ugovoru je i napravljena tako da naša zemlja ostane bez heroja koji služe svojoj zemlji i koji će sutra da je brane bez obzira na odluku političara, već na stvaranju profesionalne vojske koja po ugovoru mora  da brani i svoje i svetske političare čak i od sopstvenog naroda. Ne mogu da se otmem utisku da vi mladi koji znate mnogo više od nas u vašim godinama da ste toliko kratkovodi i nepronicljivi. Pa mi nismo u stanju danas da odbranimo svoju zemlju ni od... ajde da ne politizujem... Ima jedna rečeneica jedne bake koju sam čuo na jedan sličan komentar dvojice mladih (18-20) godina u autobusu tamo negde devedesetih: Deco moja, ko danas nema para za našu vojsku sutra će morati da ih izmisli za tuđu koje će šetati našim ulicama.

MIRKO I SLAVKO

#397

2013-01-30 11:23

Bojim se da nece uspeti jer i onako imamo isuvise haraca postojecoj vlasti pa bi nam i vojsku natovarili na grbacu. Mada verujem da ima para samo treba smeniti gamad sa vrha..

Gost

#398

2013-01-31 02:07

da se klinci nauce pameti a ne da divljaju po ulici i ponasaju se kako im volja...vojska je prava institucija koja bi ih koliko toliko usmerila i smirila strasti u njima
rbr 90mm

#399 Re: How about no

2013-01-31 02:25

#334: Anonymous - How about no

da bi majmuna kao sto si ti civilizovala i stvorila coveka od njega,ocito nisi sluzio vojsku nego si bio babo-guzo-brisac ili si gey treceg nema...

Anonymous

#400

2013-02-02 01:25

Ja nemam ništa protiv toga da vi služite vojsku, niti sam to na bilo koji način izneo u svom prethodnom komentaru. Naravno, mišljenja su različita, ali ja se i dalje držim svojih stavova i uverenja.
Moj glavni stav je da vojska nije potrebna da bi se te gore navedene vrednosti "ugradile" u čoveka. Zašto neko ne bi mogao biti moralan, častan, hrabar, etc bez vojske?
Karakter čoveka se svakako formira mnogo pre vojničkih godina, tako da ne vidim kako bi vojska mogla nekoga da izmeni i nauči pravim vrednostima.

Takođe, ne kažem da vojska ne može da bude potrebna društvu, ali smatram da bilo kolika naša vojska bila, svakako ne bi mogla da se odupre napadima naših velikih "neprijatelja".

Jednostavno ne vidim razlog za što bih morao da trpim nešto? Da bi dokazao vernost otadžbini? Pa valjda postoje i drugi načini pokazivanja te vernosti.

Sve u svemu, vi slobodno uživajte služeći vojsku ukoliko smatrate da je to dobro iskustvo, ali nas koji to ne želimo ostavite na miru.