Pravda za Sasu Bogevskog!!!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Pravda za Sasu Bogevskog!!!


Gost

#51

2013-05-25 08:48

Slican slucaj se desio i u mojoj kuci. Sva sreca provalnik se zadovoljio tasnom na fotelji. Dvoje male dece se probudilo od buke od obijanja prozora preko koga je narkoman provalio. Nema tog zakona koji bi sprecio coveka da u takvom momentu ne odbrani porodicu. Sva sreca da je provalnik(tkdj. sa velikim srafcigerom) vec bio okrenut ledjima kada je suprug sa sprata hteo da odreaguje. Da nije bivsi policajac i da ne zna sta je "prekoracenje", zavrsilo bi se drugacije. Ovako provalnik je pobegao istim putem kuda je usao.Suprug bi verovatno bio oslobodjen ali kroz sta bi mi prosli kao porodica ? Verovatno nikada vise nebi mogli da zivimo u svojoj kuci. Zato apelujem da udruzeno renomirani advokati besplatno odrade vrhunsku odbranu Sasi po vazecem Zakonu i daju predlog o promeni zakona za ovakve situacije.

Gost

#52

2013-05-25 10:31

Isto bih uradio...

Gost

#53

2013-05-25 11:15

Sramota pustajte coveka !!!Ko brani svoje i na svome ne moze biti kriv.Ovo generalno hoce E.U da nam nametne sistem da se nema prava boriti za svoje i na svome i cak ubiti ako treba.Unistili nam vojsku,privredu,porodice!!Trgnite se ljudi jer ce od nas napraviti kokosare i papucare a lopovi i pijavice ce vladati snama i zatvarace nas kad malo dignemo glavu.Voleo bih jedno kolektivno Srpsko budjenje !!!

Gost

#54

2013-05-25 11:34

Pravo je svakoga da zastiti svoju porodicu i svoju imovinu.Neko ko se drzne da dirne u to, mora da bude svestan sta moze da mu se dogodi.Hocemo li vec jednom svoje zakone usaglasiti sa naprednim zakonima,ili ce se uvek neko na ovaj nacin stititi?
makedonec

#55

2013-05-25 15:17

Umesto da mu dodele drzavnu medalju i orden za hrabrost oni ga zatvaraju...nakaradno drustvo, nakaradne drzave..
Slicno se dogodilo i u Makedoniji pre par meseci (vidi link: -----http://grid.mk/read/news/504401368/1982703/dedo-zastrela-razbojnik-vo-kratovsko----- )gde je deda lovackom puskom ubio jednog a ranio drugog razbornika koji su celu noc naltretirali njega i baku. Naravno policija je podnela krivicnu prijavu za ubojstvo...srecom nije ju odredjen pritvor, pa se nadamo da ce presuda biti oslobadjajuca..

pravda????

#56

2013-05-25 16:50

pet puta ubo coveka nozem u ledja u samoodbrani,sta ovaj ga napadao ledjima???i vi ga sad oslobodite peticijom????a narkoman je narkoman covek kome je potrebna medecinska pomoc,briga i samilost drustva a ne egzekucija budale jedne glupe...jebo vas komsija!!!
komšijin komšija

#57 Re:

2013-05-25 17:52

#56: pravda???? -  

 Jebem ti majku narkomansku, hoćeš sažaljenje, pizda ti materina, pa još i medecinsku pomoć, brigu i samilost. Upadate u tuđe kuće jer svoje nemate, najurili vas najbliži, napadate, otimate i ogrezli ste u kriminalu pa još bi da vas mazimo. Što se sami ne poubijate i oslobodite društvo pošasti. I ko vas natera da se drogirate od njega tražite pomoć i samilost.

 

NIkola
Gost

#58

2013-05-25 20:48

Da su ga streljali na vreme sad nebi robijao pošten čovek!!!

NIkola

#59 Re: u

2013-05-25 21:08

#56: pravda???? -

 

Narkomanija nije bolest da mu treba medicinska nega, to je stvar ličnog izbora, da nećeš možda da mu država od naših para plati lečenje, njemu treba metak u čelo, da su to uradili na vreme sada nebi robija pošten čovek!!!
Drugo, postoji bar 5 načina da narkomančina bude izbodena u leđa u borbi, a to što ima 5 uboda to je najverovatnije zato što je bio nadrogiran pa prva 3-4 nije ni osetio!
Evo ti jedan-dva primera, možda je kreten pošao ka sobi gde su mu žena i deta pa ga je ovaj iz straha zaskočio sa leđa, možda su se rvali pa je ovaj nož okrenuo u ruci i zario mu u leđa....
Ima puno načina da u norbi neko dobije nož u leđa.

Da se ja pitam,sutra bih streljao pola miliona šljama u ovoj državi da pošten svet može normalno da živi, a to što si ti samilostan/na, javi mi se kad tebi narkoman uđe u kuću kroz prozor usred noći, pa mi molim te posle toga  da objasniš kako si bio/bila samilostan/na.

Ovde više nije reč o ubistvu, već o osnovnom ljudskom pravu da brani sebe i svoje bližnje, ako i svoju imovinu, veruj mi da sam ja bio u takvoj situaciji ubio bih ga i za manje, a za primer drugima, iznosili bi ga komad po komad u kesama za đubre iz stana.
Odakle njemu pravo da mi u sred noći uđe u stan i to provalom kroz prozor? Šta je čovek trebalo da uradi, da ga zamoli da uradi test na narkotike, pa ako je narkoman da ga pisti iz samilosti?

Mnogo volim Vas borce za ljudska prava, svi pričate jedno dok se vama ne desi neko sranje, a onda se okrenete za 180 stepeni.

Po meni čovek je uradio pravu stvar, nadam se da će ga osloboditi i da će ovaj slučaj pokrenuti promenu zakona!!!

NIkola

#60 Re:

2013-05-25 21:25

#34: -

Druže onaj ko ima 50 krivičnih dela ne može da se prevaspita u zatvoru, to je samo bacanje društvenih para na hranu, odeću i smeštaj, mnogo je jeftinije da mu se smesti metak u glavu, jer takvi kretene i ne treba da žive!!!

Ima mnogo boljih načina da se potroše društvene pare.

Po meni nijedan Kriminalac nebi trebao da ima ljudska prava, iz prostog razloga, da bi imao prava, moraš da imaš i obaveze, u ovom slučaju to je poštovanje zakona, ako to prekršiš i ignorišeš 50 puta, onda bi ovdavno trebalo da si mrtav i da se ovo društvo oslobodi problema, ovako pošten čovek robija zbog budale.

NIkola

#61

2013-05-25 21:35

Ima jedan slučaj o kom sam čitao i koji mi je ostao u sećanju, a dogodio se u Americi.
Naime, žena čiji je muž u to vreme služio u Afganistanu ( nije da ih podržavam), bila je sama u kući sa malom bebom, dok je smeštala bebu u krevet koji se nalazio u sobi na spratu, začula je lomljavu stakla i šapat provalnika. Uzela je telefon, i pozval policiju, postavivši im jednostavno pitanje "Imam provalnike u kući, mogu li da ih pobijem", dežurni dispečar joj je odgovorio da ima zakonsko pravo, ali da joj oni to ne preporučuju. Njen odgovor je bio jednostavan "To sam htela da čujem" uzela je pumparicu i prvog ubila na stepeništu dok se peo na sprat, a drugog je ubila dok je bežao ka balkonskim vratima, kuda je i ušao.
Policiju je pozvala iako je znala da ima pravo da ubije stoku, ali je time sebe zaštitila jer se svaki poziv snima, i samim tim je dobila potvrdu da može da puca.
pravda

#62 Re: razmislite

2013-05-25 21:55

Dusko

#63 Subjekt

2013-05-25 22:07

GLAS RAZUMA...Kad nemamo sta pametno da kazemo, bolje da cutimo. PODRSKA ZA SASU i veliki pozdrav za Abi i Iru.
Dusko

#64 Re:

2013-05-25 22:13

#56: pravda???? -

Ma dacemo mu orden sto je okrenuo leda. kad si tako dobar skupi sve narkose kod sebe i pomozi im. Mi cemo mirno spavati. Unapred ti hvala...

 


Gost

#65

2013-05-26 11:21

Krajnje je vreme da se poostri kaznena politika za kriminalce, pogotovo za maloletnicku delikvenciju. Uvesti zakon da na svom posedu mozes zastititi sebe i porodicu bez obzira da li je smrtni ishod. Kriminalci se osecaju bezbedno i nasrcu jer znaju da druga strana nema oruzje. Liberalizovati zakon i dozvoliti nosenje oruzja jer i onako oni koji su nepodobni, oni ga vec nose. Ako zna da i drugi ima oruzje dobro ce razmisliti da ga upotrebi. Strasno je sta je vlast dozvolila da nam ulicom otvoreno i javno diluju drogu, regrutuju klince i tako unistavaju citave porodice. Po meni je ovo problem na prvom mestu. Ako vlast ne moze da se izbori sa drogom na ulici to jedino pokazuje da je aminuje i da ima korist od toga. Ljudi zastitimo decu i porodicu od tog zla koji nam je uvezen uz demokratiju.

Gost

#66

2013-05-26 12:23

Treba uvesti americki zakon pa nijedno narkomansko govno nece ulaziti u stanove ljudima za 2000 din. i mobilni tel.

Gost

#67

2013-05-26 15:15

Treba nam zakon koji stiti zrtve, a ne kriminalce!
MilanG

#68 Re:

2013-05-26 15:16

#66: -

Bravo!


Gost

#69

2013-05-27 06:18

sramota da covek koji brani svoje najmilije i svoju imovinu od provalnika lezi u zatvoru! menjajte zakon!

Gost

#71

2013-05-27 07:04

podrska Sasku

Gost

#72

2013-05-27 07:43

Moramo da dozvolimo ljudima da se osecaju sigurno u svojim domovima. Time cemo I smanjiti broj provala i kradja.
GoranS

#73

2013-05-27 08:35

Sta bi bilo da je tim srafcigerom napao njegovu porodicu verovatno bi i onda bio kriv sto ga nije pustio da ih izbode, ili da postane narkoman pa nece biti u pritvoru. Uzas. nemozes vise mirno da spavas sa porodicom. Ko ce da odgovara ako Sasino dete bude imalo nedaj boze nekakve traume zbog toga? ko?

Gost

#74

2013-05-27 08:50

Sramno je da čovek u ovoj zemlji ne može da brani svoju porodicu i sebe.Šta je trebalo, da mu ponudi slatko i vodu?

Gost

#75

2013-05-27 09:09

Same Hrabro samo Hrabro...