Podrška ugostiteljima Novog Sada

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrška ugostiteljima Novog Sada


Gost

#26 Re:

2013-07-18 10:00

#21: -

Osim casova prvopisa tebi preporucujem da gurnes cepice u analni otvor posto izgleda sa tog mesta sve tvoje izjave dolaze. Kaniza je na 50 kilometara od Novoga Sada samo u slucaju da zivis na 50 kilimetara od istog. Toplo ti preporucujem da se vratis u vukojebinu iz koje si dosao.


Gost

#27 Re:

2013-07-18 10:04

andjela

#28 Re: Re:

2013-07-18 11:51

#8: - Re:

ja sam trenutno u nemackoj, u minhenu, ovde svi klubovi rade do 5 ujutru. tako da ono... o spaniji, francuskoj, italiji i engleskoj mislim da ni ne treba da pricam. to da je na zapadu krace radno vreme su price za malu decu. jeste do 22, ali samo za restorane i kafice. klubovi rade do jutra, za razliku od nasih koji rade do 3!!!

Andjela

#29 Re: Re:

2013-07-18 12:05

#17: - Re:

koliko ja znam, vecina ljudi, koja zivi u centru zive u svojim vlastitim kucama(pretezno mislim na ulicu laze t i krug oko nje,tj ti ljudi su najvise izlozeni buci). e ovako, ako zivis tu, znaci da TI izdajes lokal. znaci da si automatski pristao na takav angazman. a vi biste i jare i pare. e pa ne moze. Ja sam nekad isla tu u njegosevu u skolu, i znam kako je u LT oko 7 ujutru, odnosno proteraju masinu za ciscenje i pokupe sav otpad, i to ne samo u LT nego i u celom centru. tako da do 7 ujutru sve bude cisto ko suza. Ako vec imas zelju nesto da kazes, pricaj molim te istinu.


Gost

#30 Re: Dragan Stanojevic - Dzambo

2013-07-18 16:13

#23: -

predstavi se pa da znam sa kim treba da razgovaram


Gost

#31

2013-07-18 22:52

da se ja pitam,klubovi bi radili do 5 6 ujutru.... ljudi to nam je jedini ventil gde mozemo da se izduvamo posle radne nedelje :D

Gost

#32

2013-07-19 09:13

Sta vise reci? Ponovo gomila gladnih usta!!! Zbog cega? Zbog koga? Pa,zna se,zbog baba od 150 leta,kojima i zujanje komarca zvuci kao sirena za vazdusnu opasnost...ajde da nemaju uslova da zive van centra grada,pa da razumem,ali ne,one su tu jer IM SE MOZE!!! Da ne kazem jer su mame nekih "bitnih NS faca" ... Nije problem,neka se zatvaraju lokali u 22h,ustvari,jos bolje,ne moraju ni da se otvaraju uopste,samo me zanima od cega onda da hranimo decu?!?i od cega vrtice da placamo,jer u drzavnom mesta nema samo za nas koji smo pokusali postenim putem da upisemo dete...SAD STE STVARNO PRETERALI!!! DA SMO BAR SLOZNI NAROD PA SVI NA ULICE,PA DA VIDIS KAKO BI ODUSTALI TI KOJI I U OVOJ PRICI ITE KAKO IMAJU KORIST!!!UFFF!!! odoh da popijem lek za pritisak!!!

Gost

#33

2013-07-19 12:13

Neki ljudi su izgleda zaboravili da su nekada bili mladi... ili im mozda nisu dovoljno dali prostora da budu mladi u svoje vreme pa sada ovde svakakvim kontra komentarima i vredjanjem mladih (ponajvise studenata) lece neke komplekse.
Barem smo u majci Srbiji naucili da se navikavamo i zaista mi nije jasno kako neko ko zivi od rodjenja u ovakvom okruzenju nije se privikao na isto. Jednostavno ne ide u glavu.
A tek ti stariji ljudi, i oni su u oduvek, a posebno kao stariji nije mi jasno ni kako vise cuju muziku i bilo kakvo trestanje.

Gost

#34

2013-07-19 15:44

dosta palanke

Gost

#35

2013-07-20 04:39

Postoji problem i oko takozvanih nocnih klubova....jer se nalaze na 5 metara od prozora ljudi...to je veci problem od kafica...kafici puste tiho muziku...zatvore vikendom u 1 i to je to...
Nikola

#36

2013-07-20 10:35

Podrska ugostiteljima,jedino sto radi u uvom gradu je upravo ugostiteljstvo, nema fabrika, nema nista, zaposljavaju gomilu ljudi.Sad treba i to unistiti,kakvi mozgovi ovo nema nigde.

Gost

#37 Re:

2013-07-20 11:48

#7: -

Da li si probao da otvoriis lokal? Vidis, nije ni malo lako ni jeftno, a pogotovo nije lako razraditi ga da on pokriva sve svoje troskove , placa radnike i donosi zaradu. Nama je grad dozvollio da pre 8 god zapocnemo taj posao na tom mestu i sad posle 6 kredita za likvidnost i nebrojeno pozajmica od prijatelja, posle gomile neprospavanih noci i miliona stresova , treba da sa troje male dece koja imaju manje godina nego lokal ostanemo na ulici bez posla i bez dinara ustedjevine jer smo sve ulozili u posao... Najlakse je reci OTVORI NEKI NOVI, pokusaj pre toga razmislti koje su posledice ili si pristalica toga da su kolateralne stete OK sve dok ti nisi jedna od njih ili tvoja deca...


Gost

#38 ZA red i mir

2013-07-20 21:24

Najidiotskiji lokali su ovo novootvoreni u Mite Ruzica i LAze Teleckog. Oni sto pustaju narodjanke i grand hitove, a najglasniji su, od njih mi se pegla dize!!!

Gost

#39 Re: Re:

2013-07-20 22:09

#8: - Re:

alo bre, nisi u pravu! JA ZIVIM U TOJ EVROPI I U SVAKOM SELU IMA BAR PO JEDNA KAFANICA KOJA RADI BAR DO 2h DO DUSE BEZ ZIVE MUZIKE A NESTO SVIRUCKA, JEL TI NE KONTAS DA UGOSTITELJSTVO VUCE TURIZAM A PROFITIRA GRAD!!!! KAD TI TO BUDE JASNO ONDA PRIZNAJ SEBI DA JE PETICIJA OK I EVO POTPISACU 56X AKO TREBA

JELENA

#40 Re:

2013-07-20 22:18

#19: Dragan Stanojevic Upravni odbor ugostitelja -

E PA STO SE NESTO NE VIDI DA SE UVEDU STO NEKO MALOPRE RECE U KOMENTARU IZOLACIJE I MUZIKA DA SE STISA NE BAS SAD DA DRNJACI, RAZDVOJITI DOSKACE OD LOKALA, U DISKO PA UDRI DO DASKE A U NEKOM NEBITNOM KOJEM DRUGOM LOKALU ILI NEKOM RESTORANU, NEKA TIHA PRIJATNA MUZIKICA I SVIMA SUPER, GLEDAJTE TO DA PROVUCETE PA KOME SE GDE SVIDJA NEK IZVOLI ;)

JELENA

#41

2013-07-20 22:34

E LJUDI MOJI, CITAM PA SVE NEVERUJEM STA SE DESAVA!!! BLAGI UZAS, UMESTO DA SE DOLAZI DO IDEJA DA SE PRIVUKU TURISTI NEKOM JE PALO NA PAMET DA JE BUKA I DA SE ZATVARA SVE. SAMO JEDAN OD OVIH NAMCORA STO ZIVE U CENTRU NEK MI ODGOVORI NA KOJU FORU DA DODJE PUN BROD NEMACA, AUSTRIJANACA I KO SVE JOS, KAD SE SRUCI 200-500 LJUDI PUNIH LOVE, PA ODSEDNU U NS BAR 2 NOCI, ZNACI PROSETACE, POPICE KAFU, POJESCE NEGDE NESTO, KUPICE SUVENIR I SVASTA JOS A AKO IM NS NE PONUDI SETNJU RESTORANE KAFICE, GDE CE U PM I DA DOLAZE??? ALO JEL VI NAMCORI MATORI NE KONTATE DA SVAKI GRAD ZIVI VECIM DELOM OD TURIZMA? AKO STE BAR U SEGEDINU BILI (TAMO KRAJEM 80-ih) BILO BI VAM JASNO DA NE DOLAZI U OBZIR SKRACENJE, UVEDITE JACE MERE, IZOLACIJA LOKALA UKOLIKO JE KATEGORISANA KAO NOCNI LOKAL, MA 100 NACINA IMA SAMO SE TREBA DOGOVORITI A SKRACENJE RADNOG VREMENA BI BILA NAJVECA BUDALASTINA

Gost

#42

2013-07-20 23:43

podrska ugostiteljima a resenje mora postojati da svima bude dobro, i vuk sit i ovce na broju samo nikako ne skracivati radno vreme

Gost

#43 ZA red i mir

2013-07-21 11:50

Sto se nas tice, mozete da radite sta hocete, samo da ta idiotska buka ne smeta ljudima. U Evropi postoje klubovi i kafici. Zna se koji su uslovi za izdavanje dozvole za rad kluba i za rad kafica! Ovde u ovoj zemlji nijedan standard nije ispostova. Samo 'leba i igara, a sve ostalo,lako cemo!!!
Ugostitelj

#44 OBJASNJENJE ZA NEUKE o dozvolama,vremenu i EVROPSKIM gradovima (=

2013-07-21 13:36

Slazem se sa Draganom Stanojevicem,
Takodje bih naveo, da shvatam da je jaka muzika u stambenoj zoni problem i da je treba ograniciti,tipa gde je nacickano od zgrada,LIMAN;DETELINARA;TELEP;GRBAVICA,ali ne u strogom centru novog sada,tj zoni 1, sam centar novog sada treba da je turisticko odrediste i da se tu turisti kao i mestani skupljaju i izlaze, ukidanjem radnog vremena nista se nece promeniti,samo moze vise zla da izazove, da se ljudi okupljaju po ulicama i piju,da se budzet novog sada smanji za 35%, da mnogi ljudi koji izdrzavaju porodice od tog posla izgube primanje,da Novi sad, prestane da dise kao grad,a svi znamo dobro cemu to vodi,Klubovi i lokali u samom centru novog sada,MILETICEVA;LAZE TELECKOG;PORTA....ukupno smeta 100 gradjana koji zive tamo,a preko 1000 ljudi bi moglo da izgubi posao,direktno,a gde su indirektni ,dobavljaci hrane ,pica,promoteri ..itd... ukoliko se taj zakon izglasa,i sta onda sa njima,treba sve staviti na vagu malo,pa onda pricati o prioritetima,zao mi je ljudi koji zive u strogom centru,ali novi sad vise nije Varosica kao sto je nekad bila,posatje ozbiljan grad,koji se menja u svakom pogledu,pa i tom turistickom.

STO SE TICE ONIH KOJI PISU KAKO NEMA U STROGM CENTRU NI JEDOG GRADA U EVROPI KLUBOVA I KAFICA,NEK IDU MALO I PUTUJU,U SAMOM CENTRU MADRIDA I BARSELONE SU NAJBOLJI KLUBOVI TIH GRADOVA,ISTO TAKO I LONDONU,ciji se centar zove city,GDE VRVI OD KLUBOVA i pabova,DA NE PRICAM O RIMU MILANU I PARIZU,bas na protiv to su turisticki delovi grada i jako je slabo naseljeno,jer u TIM gradovima ljudi se naseljavaju u okolinu grada...
Tako da molim ljude koji su samo culi , a ne i licno doziveli da prekinu da komentarisu neistinitim pricama,i da sednu u kola,autobus,voz,avion i malo proputuju;

A sto  se tice uslova za rad kluba i kafica,svi mi ugostitelji ,imamo doozvole za rad sa otvorenim i zatvorenim prozorima,MERAC BUKE koji debelo placamo i ostale razno razne dozvole koje placamo,bez kojih ne bi mogli imati radnu dozvolu i ne bi mogli raditi,tako da i tu molim gradjane da se ne prave pametni jer opet ne znaju o cemu pricaju.


Hvala


Gost

#45 Re: OBJASNJENJE ZA NEUKE o dozvolama,vremenu i EVROPSKIM gradovima (=

2013-07-21 17:06

RODJENI NOVOSADJANIN

#46 RODJENI NOVOSADJANIN

2013-07-26 07:11

da li ste culi novi predlog od briznih novosadjana koji brinu o svom gradu: da se ogranici vreme koriscenja sportskih terena na 22h,da se zabrani plac beba posle 22h,da ljudi sede po svojim stanovima kucama posle 22h iako je napolju plus 30 stepeni a mrak je sta ce napolju,da se ukine ulicna rasveta posle 22 h jer kada je zabranjeno sve zasto da i svetlo gori samo stvara troskove. LJUDI PA OVE JE VEC BILO I ZNAMO KAKO SE ZAVRSILO ALI NE KOD NAS VEC U RUMUNIJI KAD JE VLADAO CAUSESKO PA ZAR VAM JE PAMET TOLIKO KRATKA IZVADITE GLAVU IZ DUPETA.

Gost

#47

2013-07-26 10:29

Ko hoce mir i tisinu, ne treba da zivi u centru. Ja zivim u centru i pomirio sam se sa svim sto to nosi. Da mi prija buka, ne prija mi, ali mi je zato super sto peske stignem do Jove za 2 min. Nikad nije moglo i jare i pare. Sve ide u paketu pa biraj.

Gost

#48 Re:

2013-07-26 11:10

#1: -

Ti stanovnici nisu birali svoje stambene prostore. Oni su ih nasledili. Zaboravljate da pre 10 godina Bar street nije postojao.

 


Gost

#49 centrash

2013-07-26 17:04

kao prvo, zivimo ceo zivot u centru i ne pada nam na pamet da zbog preglasne muzike trazimo nove stanove i kiuce. Pod dva, niko vama ne zabranjuje da radite i da zaradjujete, nego je nepodnosljiva buka postala u zadnjih dve tri godine...
Siri centar

#50 Re: centrash

2013-07-26 19:58

#49: - centrash

U svakom mestu je uvek najveca frka u centru, i u najmanjem selu je centar mesto okupljanja.Novi Sad se menja , pa tako vise nikako nemoze biti isto kao pre samo 10 godina a da ne pricam  pre 20.Razumem ljude koji tamo zive ali napredak se ne moze zaustavljati, posto neverujem da neko zeli da se nas rodni grad zaparlozi i postane palanka.Pre 5 godina ja sam mogao svoj auto uvek da parkiram ispred svoje zgrade a u medjuvremenu su se sazidale 4 poslovne zgrade ,svaki dan se nerviram jer parkiram 3 ulice dalje,koga je da tuzim i od koga da trazim da se te zgrade sruse,da se zatvore te banke i firme posto njihovi zaposleni zauzimaju parking mesta i to ti je to.Nemozes zaklati kravu zbog kile mesa.