PETICIJA: STOP UBIJANJU NAPUŠTENIH PASA!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji PETICIJA: STOP UBIJANJU NAPUŠTENIH PASA!

Ogorcena
Gost

#276

2013-12-06 17:20

S T R A S N O !!! Zar je to maksimum sto su ovi "umovi" mogli da smisle da bi resili problem (problem imaju kucici a ne ljudi). Odakle "coveku" ideja da moze da ubija neduzne zivotinje? Gde god je covek hteo da napravi ravnotezu u prirodi - poslo je naopako! Da li zna narod koliko oni pacova podave, ne bi me cudilo da se pojavi kuga najezdom pacova a uz to ljudi bacaju djubre gde god stignu. Mislim da peticiji treba da se pridruze cak i oni kojih nije briga za zivotinje. cutanjem narod dokazuje vlasti koliko je oslabio i da vise nema snage da digne glas protiv icega. Sta je sledece sto ce ovi "visokoumnici" resavati na svojim sednicama......


Gost

#277 Re:

2013-12-06 17:21

#273: scientia -

Niko ne pljuje po vama cijenjeni/na gosp/gdja  to je bio samo jedan humani prijedlog,kako rijesiti problem bez ubijanja,ali vidim da vi hajmo nazovimo vas ljubitelji zivotinja, volite zivotinje samo kada se treba negdje potpisati ili naspradati kako je to genocid,lijep pozdrav za vas


Gost

#278 Re: Ogavno

2013-12-06 17:22

#274: - Ogavno

Donekle ste i upravu, ali sta drugo ocekivati kad sami svoje probleme ne mozemo rijesiti na nacin koji prilici jednom covjeku

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-12-06 17:22


scientia

#280 Re: Re:

2013-12-06 17:23

#277: - Re:

Au, što ste mi ga šuknuli. Doviđenja, još ljepši pozdrav za Vas


Gost

#281 Re: Re: Re:

2013-12-06 17:27

#280: scientia - Re: Re:

Vjerujte mi da se ni nee trudim da vam ga ,,suknem,, vec govorim surovu istinu, vi mislite da ste pomogli nekoj zivotinji ako joj bacite koricu kruha jednom ,dva puta sedmicno, da li bi ste vi bili spremni odvojiti dan.dva da volontirate u azilu da se brinite o tim psima ?? Vjerojatno bi odgovoro bio,aa ja sam kuci imam obaveza,radim.


Gost

#282 Sloboda kineskim parovima da imaju po 2 djece

2013-12-06 17:29

Jel humano da ljudi u Kini smiju imati samo jedno dijete,ako zena zatrudni vrse nasilni abortus fetusa, hajmo jednu peticiju !!!!

Gost

#283 Re: Re: Re: Azili i eutanazija

2013-12-06 17:30

#246: Semir - Re: Re: Azili i eutanazija

Kastracija se nije izvrsila, bar ne u onoj mjeri koja je bila planirana. A otkud kucici? To mozete pitati divne vlasnike koji svojim voljenim kucnim ljubimcima nisu u stanju platiti sterilizaciju nego kad se okoti majka zajedno za kucicima zavrsava na ulici. I ko je tu opet kriv? Naravno, ljudi. I koji to psi dobivaju 150KM mjesecno. Da je tako, do sad bi svaki imao svoj stan i auto. I zelite obnavljati domove zdravlja i parkove. Nemam nista protiv toga, ideja je odlicna, ali shvatate li da je uspavljivanje pasa mnogo skuplje od udomljavanje. Zar ne bi bilo bolje napraviti solidne azile,a zajedno s njima i bolnice i parkove. Zasto ne mozemo podnijeti da nismo sami na planeti. Sramota.


Gost

#284

2013-12-06 17:31

glasam za zivot

Gost

#285 Re: Sloboda kineskim parovima da imaju po 2 djece

2013-12-06 17:32

#282: - Sloboda kineskim parovima da imaju po 2 djece

Zasto uvijek samo jedno mora imati korist. Sto ne bi nasli neku sredinu da i gradjani Sarajeva, i lutalice, pa i kineski parovi budu zadovoljni


Gost

#286 Re: Re: Re: Re: Azili i eutanazija

2013-12-06 17:33

#283: - Re: Re: Re: Azili i eutanazija

Nije tacno da je eutanazija skuplja od kastracije, upola je jeftinija raspitajte se malo koliko kosta kastracija.Kastracija je izuzetno sofisticirana metoda,obavlja se mini operacija,cesto psi i uginu,dok kod eutanazije dovoljno je ubrizgati sredstvo kroz injekciju.


Gost

#287

2013-12-06 17:33

#281: - Re: Re: Re:

Ja bih prva, a vjerujem i mnogi drugi, pristala da volontiram ali u azilima koji ne lice na logore iz 2. Svjetskog rata


Gost

#288

2013-12-06 17:34

Svaki komentar je suvišan...duša me boli,srce mi se cepa. Odkad znam za sebe,obožavam životinje,one su deo mog života i srca. Imam pet maca i pet pasa,sve sam udomila i još bih ih imala da mogu. One oplemenjuju moj život. Ta iskrena sreća i ljubav koju mi pružaju nemerljiva je.
NIJE ISTINA DA JE UBIJANJE REŠENJE! KO STE VI DA SE IGRATE BOGA? ŠTA ĆE BITI SA UZROKOM PROBLEMA?! SRAMOTA ME JE ŠTO SAM ČOVEK!!!
scientia

#289

2013-12-06 17:35

Svako radi onoliko koliko može. Da mogu više, ja bih. Nažalost, brinem se o istoj gamadi koja hoće da ih istrijebi i radim to skoro volonterski. Svi imate iste argumente, a ja se pitam, postoji li argument za ubijanje? Ne znam samo zašto svi vi dolazite ovdje da bi rekli glupi ste ovo ono, koja je vaša svrha ako već niste ovdje radi istog cilja? Šta vaša poruka nama donosi? Kao, promijenit ću mišljenje zbog vašeg komentara? Vjerujte da ne. Humanost u meni nikada neće zamrijeti. I ja ću noću uvijek dobro spavati.

Gost

#290 Re: Re: Re: Re: Re: Azili i eutanazija

2013-12-06 17:36

#286: - Re: Re: Re: Re: Azili i eutanazija

Uredu hajde, neka je eutanazija jefitinija, ali sto moramo gledati koliko sta kosta. Zar stvarno mislite da zivot ima cijenu, nebitno ciji je. Ionako su to vecim dijelom donacije iz inostranstva a ne nas novac.

Tatjana

#291

2013-12-06 17:37

ko ljudima daje pravo da ubijaju ova nevina bica.. zasto ih ne pustiti na slobodu? zasto ih drzati u zatvorima/azilima koji ne mogu da im priuste ni hranu ni ljubav? u normalnom svijetu, ova bica su bila slobodna i koegzistirala kao dio zdrave zajednice.. i jos ucili ljude modelom kako da neuslovno vole..

Gost

#292 Re:

2013-12-06 17:39

#291: Tatjana -

U potpunosti se slazem s vama. Ne shvatam kako neko psa moze gledati kao nesto sto nema pravo zivjeti. Mogu nam svima biti uzor, i to jako dobar.


Gost

#293

2013-12-06 17:44

i oni su živa bića.......

Gost

#294

2013-12-06 17:51

Ma treba tu nerminu u azil smjestit

Gost

#295

2013-12-06 17:53

Sramotno!

Gost

#296

2013-12-06 17:54

I oni su ziva bica i njih sve boli i imaju pravo na zivot. Ako im nemate dati sta da jedu ili cak ne zelite onda im nemojte ni bol nanositi. Bog je velik i kad tad ucinjeno zlo se vrati. Svako zasluzuje zivot pa cak i zivotinje

Gost

#297

2013-12-06 18:00

U Bosni je normalno da se životinje maltretiraju i ubijaju, zakoni su samo tu da zaštite počinioce, a ne životinje.

Gost

#298

2013-12-06 18:00

Apsurd je donositi ovakav Zakon kad je situacija u drzavi gora svakim danom. Penzioneri na granici prezivljavanja sa mizernim penzijama,domovi puni ostavljene i napustene djece,invalidi kojima se skidaju % i umanjuju naknade,ogroman broj nezaposlenih na birou i prisustvo rada na crno koje jos uvijek traje,djeca-monstrumi koja zlostavljaju pse,djecu,koja napadaju oruzjem i kradu sve sto stignu,siluju i ubijaju,kriminalci,ubojice i silovatelji kojo slobono setaju ulicama jer nema dovoljna mjesta u postojecim institucjama ili nedovoljan broj istih za smjestanje olosa... Toliko nam je drzava propala na celu sa ovnovima predvodnicima iz Vlade i parlamenta da se ubijanjem neduznih situacija nista nece popraviti. I vodecim glavama mogu poruciti kad ubijaju neduzne pse,sta ja mogu ocekivati za sebe i svoje najbize nego isto postupanje. A srecom,sve se vraca i sve se laca.

Gost

#299

2013-12-06 18:10

Voli pase svake rase.

Gost

#300

2013-12-06 18:10

Protivim se ovom zakonu ! Sa psima dijelim i posljednji dinar,jednostavno,obožavam ih !