PETICIJA: STOP UBIJANJU NAPUŠTENIH PASA!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji PETICIJA: STOP UBIJANJU NAPUŠTENIH PASA!


Gost

#626 Re: Re:

2013-12-07 21:20

#621: MUFASA - Re:

Izvinjenje, tvoj komentar je napisan za #601, a ne za 601 (bez #) Znači ne odnosi se na mene. Podržavam tvoju borbu protiv eutanazija, pozdrav.


Gost

#627

2013-12-07 21:21

Peticija je volja građana i kao takvu je političari moraju uvažiti. Svaka čast na istoj, vjerujem da ćemo zajedno svi uspjeti spasiti pse lutalice od sigurne smrti. I oni su živa bića i imaju pravo na život.

Gost

#628

2013-12-07 21:50

<3

Gost

#629

2013-12-07 21:54

Pas je najbolji covjekov prijatelj ne zaboravite to!!

Gost

#630

2013-12-07 21:58

Nema tu mnogo polemike. Onaj ko je spreman da ubije zivotinju i da joj naudi, verovatno ce to isto biti spreman i coveku da uradi. Ali problem treba resavati u korenu, tj od onoga ko te pse i macke ostavlja na ulici.

Gost

#631

2013-12-07 22:11

Dosta mi je bilo smrti i ubijanja u ratu. Zelim da zivim mirno u miru.U medicini( koja mi je stuka), eutanazija je ubistvo iz samilosti. Ovo nije samilost niti eutanazija, ovo je ubistvo i kasapljenje, cisto kao suza, sve se zna. tako da mi je muka od koristenja stucnih izraza nestrucnih ljudi i laika, papcina i seljacina iz suma i sumetina. Nikad necu biti za ubistvo, prezivjela rat, zelim da prezivim i mir, kao i svi mi, ljudi, zivotinje, djeca, svi. Toliko!

Gost

#632

2013-12-07 22:14

Samo jedan komentar, treba fino da se angažuju advokati i da se raspita,da li postoji mogućnosta da se tuži Država i Skupština naroda BiH ili ko je već izglasao ovo !! Mislim da je to riješenje!

Gost

#633

2013-12-07 22:30

Na ovim prostorima je ubijanje sredstvo riješavanja  problema, i malo malo pa se ponovi.... Najsmješnije je što je to Zakon o zaštiti i dobrobiti životinja. Ko uopšte normalan može misliti da će ovako veliki broj pasa uspjeti da se udomi u tako kratkom roku. Volio bih da se javno imenuju svi poslanici koji su glasali za ubijanje.

I da, ispred moje zgrade su 4 dobro uhranjena psa koji su miroljubivi i koje stanari hrane. I njih će neko preko noći pokupiti i ubiti na osnovu potpisnika neljudi koje smo sami izglasali....


Gost

#634

2013-12-07 22:33

NA DOBROM SMO PUTU DA NAS NIKAD NE PRIME U EU ,,,TAKVA GOVNA ,KOJA UBIJANJEM RIJESAVAJU SVE PROBLEME I NE TREBAJU,.... JADNE ZIVOTINJE ....POMOZI BOZE...
La

#635

2013-12-07 22:34

Živim u stanu. Želim da usvojim 20 napuštenih pasa. Molim izmjenite zakon da bi ih mogao usvojiti I držati u stanu.
La

#636

2013-12-07 22:37

Po sadašnjem zakonu samo dva psa su dozvoljena ???

Gost

#637

2013-12-07 22:38

Životinje su živa bića, stvorena od Boga, imaju pravo na život i cjelovitu zdravstvenu oskrbu. Budimo dobri ljudi. H v a l a. :)

Gost

#638 zeka

2013-12-07 22:39

Ubice smradovi govna sljam neljudi uf

Gost

#639

2013-12-07 22:42

Zaustavite ubijanje pasa!!!

Gost

#640

2013-12-07 23:19

Nacin na koji tretiramo nasu djecu, stare i zivotinje pokazuje koliko smo osvijesteni i civilizirani...ovo je korak nazad u mracno doba i nije rjesenje problema. Ulozite u edukaciju stanovnistva, dajte potporu neprofitnim udrugama koje pomazu udomljavanju zivotinja, sterilizirajte pse sa ulice i udomite ih, ili ih barem sterilizirajte, ponudite besplatnu sterilizaciju vlasnicima koji nemaju sredstva za sterilizaciju...i nakon svega toga...ponovno educirajte, a kaznjavajte one koji zlostavljaju ili se ne brinu o svojim zivotinjama. Ako niste u stanju zastititi najboljeg covjekovog prijatelja, kako cete zastititi svoj vlastiti narod? Citav civilizirani svijet ce osuditi BiH ako donesete takav zakon. Ako niste u stanju razmisliti o dobrobiti stvorenja koja nisu ni kriva sto postoje, dajte razmislite o logici i razboritosti donosenja takve, po Bosnu tragicne odluke, kojom cete poslati poruku svijetu da tu zive barbari. Zivim u tom svijetu i slusam zgrazanje na takvu mogucu odluku. Dajte barem pomislite na te turisticke eure i dolare koje cete propustiti jer Mr and Mrs Smith ne zele posjetiti zemlju u kojoj ubijaju pse jer oni imaju svog Boby-a kojeg puno vole. Jeftinije je educirati ljude i sprovoditi zakon o zastiti zivotinja kako treba, da se stvori navika u ljudi da se o svojim psima brinu kako valja i da steriliziraju ako ne zele psice pa ih nece izbacivati na ulicu bez razmisljanja - jer to svi tako rade. Hajde, barem razmisljajte ekonomski korisno i logicno, ako niste u stanju biti ljudi.
La

#641 Re:

2013-12-07 23:26

#640: -

Av-av :-) Ovo ti je pozdrav od Floka, eno njega zalijeva banderu u zivi u ubedjenju da je zbog njega narasla.

Ma i izmjene zakona, prosao ili ne, ce proci kao i bandera :-)

Inace, veoma lijep kometar.


Gost

#642

2013-12-07 23:34

nisam za ubijanje ali sam za zbrinjavanje napustenih pasa

Gost

#643

2013-12-07 23:37

Ovo je najmanje sto mozemo da uradimo za ova bica,zato potpisimo za njih.

Gost

#644

2013-12-08 00:00

Tako se nadam da ce nas glas biti dovoljno jak da spasimo malene!!!!!! <3
RAZUMNI VLASNIK PSA

#645

2013-12-08 00:06

Povraca mi se vise od laznih ljubitelja pasa. Vi ste licemjerni! Vi ne volite pse. Da volite pse ne biste govorili da je njihovo prirodno staniste grad, jer to nije niti moze biti. Te zivotinje se pate po gradu, ali pored te patnje napadaju ljude. Prekjucer sam bio svjedok napada - 6 pasa lutalica su napali zenu koja je gurala kolica za dijete i u njemu bebu od nekih godinu dana. Krvolocni psi su isli da napadnu bebu. Situacija je bila grozna, ali posto smo rastjerali te zvijeri zena i dijete nisu fizicki ozlijedjeni. A stres koje je to jadno dijete je dovoljan argument za sklanjanje tih zivotinja sa ulica, da ne napominjem hiljade primjera gdje su ljudi izujedani ili cak kada je djevojcica u Travniku poginula radi pasa lutalica.

Volite pse. Stvarno ih volite. Udomite ih onda vi licemjerni lazovi.

Ja volim sve zivotinje pa i pse. Zato sam i udomio psa koji je kod mene vec 8 godina. To je moj pas i ja se o njemu brine. Psi lutalice me ne interesuju i mogu svi biti eutanizirani. Vi koji ste protiv toga idite mojim primjerom i bar jednog psa udomite. Prestanite pizditi preko neta i udomite jednog psa. Sta, necete??? Pa zar ne volite navodno zivotinje? Ah volite, ali necete obaveza!? Molim lijepo!? Ne volite vi onda pse ako su oni za vas dosadna obaveza. Povraca mi se od vas, lazni licemjerni ljubitelji pasa.

PS nemojte da vam pada na pamet da poredite ljude i zivotinje. A o navodnim muciteljima pasa kao buducih masovnih ubica reci cu slijedece: Hitler je imao pse!

Gost

#646

2013-12-08 00:20

Psi su živa bića i zaslužuju pravo na život!Mi kao ljudska rasa nemamo pravo da ih lisavamo života samo zato što Vlada nije sposobna poduzeti određene mjere kako bi se rješio problem pasa lutalica. Ja sam veliki obožavatelj životinja i ne odobravam ubijanje bilo koje vrste! Psi nisu krivi sto nemaju utočište i zaštitu.Oni koji su odgovorni (a znamo ko su ti-to su oni koji ne mogu da brinu ni za svoje gradjane ),moraju poduzeti sve moguće mjere kako bi pronasli neko adekvatno rjesenje, a ne ono najlakse za njih,ubijanje !!!
Ne smijemo dopustiti da se to dogodi!


Gost

#647

2013-12-08 00:27

Stop ubijanju pasa !!

Gost

#648

2013-12-08 02:12

Stašno i žalosno. Samo molim Boga da ljudi još nisu potpuno nemoćni u odnosu na one koji smatraju da je ubiti životinju čisto 'nako, ubiti divnu i plemenitu zivotinju, sasvim u redu.

To ubijanje ne sme da se dogodi.


Gost

#649

2013-12-08 02:28

Fuj

Gost

#650

2013-12-08 02:29

ne dirajte cuke!