STOP izgradnji zeleznicke obilaznice oko Beograda kroz Pancevo


Gost

#1

2014-03-20 11:11

Ovo je postalo katastrofa od zivota.Kroz naseljeno mesto da prolaze radioaktivni vozovi i sa ostalim opasnim materijama?NE NARAVNO.
A gde je buka i ostalo sto prati zeleznicu.Moze to sve da se izmesti,nije neka velika investicija,otplatice se to vremenom

Gost

#2 Re:

2014-03-20 11:34

oni planiraju da rafinerijsku prugu koriste za to..tacnije da je ponovo izgrade jer je ona privremena...tuzno je sto dodavanjem jednog kilometra pruge oni izbegavaju grad i naseljena mesta


Gost

#3

2014-03-20 11:41

moram dodati jos i to da ce ta pruga prolaziti izmedju starceva i rafinerije..predvidjeno je da se gradi nadvoznjak preko starcevackog puta kojim bi se kretao voz kao i nadvoznjak za krak autoputa.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-03-20 13:06



Gost

#5

2014-03-20 13:52

Nemoj da vam pada na pamet tako nesto lopovi!!!

Gost

#6

2014-03-20 15:57

palo im je na pamet ali mi zato imamo pravo da se skupimo i kazemo jedno odlucno ne tome...i to moramo reci do 10.aprila jer tad je zadnji dan za nase NE..ako se neskupimo u sto vecem broju 18.aprila ce se usvojiti taj plan i time ce mo konacno zapecatiti sudbinu grada

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-03-20 19:02



Gost

#8

2014-03-21 09:32

Treba se pokrenuti.
saobracajni inzenjer

#9 Ne treba siriti paniku

2014-03-21 13:15

#1: -

Samo Pancevo zivi od opasnih materija, konkretno prerade nafte i azota. Vozovi sa cisternama su namenski robusni i spori, bas zbog materija koje prenose. Daleko je opasniji, a i skuplji, drumski transport istih. Sama azotna jedinjenja daleko su opasnija na njivi nego u vagonu, a takodje su i naftni derivati daleko opasniji u automobilima nego u vagonu. Prosto, automobilski saobracaj je inace najopasniji, a automobili su lake konstrukcije, tako da u slucajevima sudara moze doci do eksplozije.

Ipak, imaju dva vazna razloga zasto obilaznu prugu odaljiti od naselja:

1) Bezbednost, jer teretnom vozu treba 300 metara da bi ukocio sa 50km/h. Dosta ljudi prelazi prugu van prelaza i izmedju branika, dosta ljudi je poginulo.

2) Ako se gradjani izbore protiv drumskog lobija, ponovo ce biti uspostavljen Beovoz na 30 minuta ili cesce, kao jedino tehnicko resenje koje moze obezbediti brz i pouzdan prevoz. Putnicki i teretni saobracaj mogu jako smetati jedan drugom u tom slucaju.


Gost

#10 Re: Ne treba siriti paniku

2014-03-21 18:38

#9: saobracajni inzenjer - Ne treba siriti paniku

kako to mislis da samo pancevo zivi od opasnih materija??pa neradimo svi mi u azotari,petrohemiji ili rafineriji pod jedan.pod dva pancevo najmanje para vidi od rada tih fabrika a najvise posledica oseti.pricas o azotnim jedinjenjima i opasnosti..dajmo jednu njivu na koju je posut pun vagon vestackog djubriva,daj mi vagon vestackog djubriva i u oba slucaja 200 litara nafte i jednu inicijalnu kapislu pa da vidimo sta je opasnije...

svesni smo svi potreba i materijalnog znacenja jednog ovakvog projekta ali isto tako smo svesni i rizika koji on donosi...mi netrazimo da se negradi pruga uopste..mi trazimo da se trasa pruge izmesti van grada i gradskog jezgra.da kad se vec pravi nova trasa da se pravi da malo zaobidje pancevacka naselja..mi se nebi bunili da nova trasa zeleznice prati predvidjenu trasu drumskog saobracaja...ima tu jos dosta toga sto je precutano.izmedju ostalog je i sirenje rafinerije,pravljena jos jedne zeleznicke stanice za teretni saobracaj i jos dosta toga.....

realno gledano putnicki i teretni zeleznicki saobracaj u pancevu vec smetaju jedan drugome i kad bi se teretni izmestio oko panceva da ide putnicki bi mogao lepo da funkcionise jer i peske da krenes iz bilo kog dela grada stizes za 10-15 minuta do zeleznicke stanice.


Gost

#11

2014-03-22 09:44

mrs beogradjani u tri lepe

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-03-23 00:53



Gost

#13

2014-03-23 21:05

Ako je to OBILAZNICA OKO Beograda normalno je da to bude i u drugim gradovima čiji stanovnici nisu manje vredni nego beogradski!

Gost

#14

2014-03-24 01:17

http://www.beobuild.rs/visuals/data/media/4/01sektori.jpg
Obilaznica je "Sektor C" i predvidja obilazak, i Beograda, ali i PANCEVA!!!
Inicijativa je politicka, a ne racionalna i u interesu gradjana.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-03-24 12:33


Konacno

#16

2014-03-25 20:17

I do sada je sav otpad iz juzne zone prolazio kroz grad, ni to ne treba zaboraviti... Samo pokusajte da se setite koliko ste puta na stanici Varos ili Glavna videli neke od kompozicija sa tim otpadom... Bojim se da ce opet neki visi interes biti iznad naseg (citaj - pancevackog)... Pruga se nece izmestati i to je sasvim sigurno, jer Zeleznice Srbije nece praviti novi projekat, posebno ne u slucaju kada je Pancevo tu i predvidelo prugu. Bas tu gde je i projektom predvidjena da bude izgradjena. Nase je da se izborimo da ta pruga ostane samo kao komunikacija prema Rumuniji, a sav otpad koji treba da ide na sever, neka ide preko Beograda. Uostalom, ne bi to ni bio prvi velegrad kroz ciji centar prolaze takva cuda. I u Budimpesti je isto... To nije nista cudno, ali samo treba da insistiramo da Pancevo ne bude veza izmedju Beograda i Subotice i dalje severa... Imaju kraci put - neka ga Beogradjani iskoriste. Moze pruga za opasan otpad da prolazi i pored Beograda na vodi...

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-03-25 21:56



Gost

#18

2014-04-02 13:51

A nas gradonacelnik Radanov kaze u fazonu "ko smo mi da sprecimo jedno takvo ulaganje i drzavni projekat".....ma more,koji Radanov.koja Martinovicka,koji Mikovic,pruga nece proci pa makar policija tukla....Pozdrav

Gost

#19

2014-04-02 21:00

dovoljno imamo zagađivača,ne treba mi još i to pored same kuće

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-04-03 12:50


baka Vesna

#21 Re:

2014-08-02 08:09

#14: -

Nije tacno, da po idejnom projektu CIP-a zeleznica obilazi Pancevo,to je samo na papiru.Ona po tom projektu prolazi kroz deo Panceva Mesna zajednica Mladost koja ima 12000 stanovnkla.Trenutno kroz to naselje prolaze privremena Rafinerijska priga i Vrsacka pruga, koje  zajedno imaju 8 neobezbedjenih pruznih prelaza.

Mesna zajednica Mladost je najneuredjeniji deo Panceva.Uklanjanjem pruga stvorili bi se uslovi za urbanizaciju ovog mladog naselja(po deci koje ima puno).

GRADJANI MLADOSTI MOLE MILOST ZA PRAVO NA ZDRAV I BEZBEDAN ZIVOT, bez buke ,otrova i ZELEZNICKIH PRUGA!!!

 

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-08-02 09:48


Kalmi

#23 Re: Re: Ne treba siriti paniku

2017-05-03 12:11

#10: - Re: Ne treba siriti paniku  

 Ljudi, da li ste videli plan nove pruge detaljno ? Hajde da razmotrimo nešto , pošto sam mašinovođa u Pančevu i vrlo često izvlačim vozove iz RNP-a i HIP-a, smatram da sam bar malecno kompetantan da se ubacim u diskusiju :) 

Elem , trenutno je situacija takva da se vozovi sa RID materijama iz Azotare i RNP izvlače i idu put Pančevo Varoši sve kroz naselje Stara Misa(katastrofa) do Pančevo Glavne gde se dalje ranžira bruto ( iz RNP uglavnom ide za Crveni Krst, Požegu ili Bgd-fabrika šećera-skladište), plus što je rafinerijski kolosek izuzetno loš Vmax-20 km/h . Po planu će se raditi velika tertna stanica kod Starčeva , dakle 80 % bruta iz RNP-a više neće prolaziti kroz Misu , već će se izvlačiti nekih 2-3 km iz RNP-a gde će biti stanica Pančevo Hipodrom , tu će se vršiti okret i voz će ići do Pančevo Teretne i dalje za Begorad i dalje. 

Dalje od Bvaništanoskog prelaza nekih 600 m biće rasputnica ( kod sadašnje krivine na MISI) desno će se pruga kačiti na vršačku prugu i dalje za RO ( trenutno ide vrlo malo bruta za RO iz RNP) a levo od rasputnice je sadašnja pruga koja će maltene izgubiti značaj jer teret više neće imati potrebu da ide do Pančevo Varoši i Pančevo Glavne (čak će i za Zrenjanin bruto ići na tu novu trasu vršačke pruge i tamo negde kod pumpe Krenta odvajati , tu će biti rasputnica i stancia Pančevo Banat. 

Sada vam je situacija najgora , može biti samo bolje ako se sve usmeri na dole prema starčevu . Ja mislim da vam najmanje odgovara status kvo . Plus što će se izmestiti i deo vršačke pruge kojia danas deli Misu , što je takođe dobar potez.