STOP izgradnji zeleznicke obilaznice oko Beograda kroz Pancevo

Quoted post

saobracajni inzenjer

#9 Ne treba siriti paniku

2014-03-21 13:15

#1: -

Samo Pancevo zivi od opasnih materija, konkretno prerade nafte i azota. Vozovi sa cisternama su namenski robusni i spori, bas zbog materija koje prenose. Daleko je opasniji, a i skuplji, drumski transport istih. Sama azotna jedinjenja daleko su opasnija na njivi nego u vagonu, a takodje su i naftni derivati daleko opasniji u automobilima nego u vagonu. Prosto, automobilski saobracaj je inace najopasniji, a automobili su lake konstrukcije, tako da u slucajevima sudara moze doci do eksplozije.

Ipak, imaju dva vazna razloga zasto obilaznu prugu odaljiti od naselja:

1) Bezbednost, jer teretnom vozu treba 300 metara da bi ukocio sa 50km/h. Dosta ljudi prelazi prugu van prelaza i izmedju branika, dosta ljudi je poginulo.

2) Ako se gradjani izbore protiv drumskog lobija, ponovo ce biti uspostavljen Beovoz na 30 minuta ili cesce, kao jedino tehnicko resenje koje moze obezbediti brz i pouzdan prevoz. Putnicki i teretni saobracaj mogu jako smetati jedan drugom u tom slucaju.

Odgovori


Gost

#10 Re: Ne treba siriti paniku

2014-03-21 18:38:14

#9: saobracajni inzenjer - Ne treba siriti paniku

kako to mislis da samo pancevo zivi od opasnih materija??pa neradimo svi mi u azotari,petrohemiji ili rafineriji pod jedan.pod dva pancevo najmanje para vidi od rada tih fabrika a najvise posledica oseti.pricas o azotnim jedinjenjima i opasnosti..dajmo jednu njivu na koju je posut pun vagon vestackog djubriva,daj mi vagon vestackog djubriva i u oba slucaja 200 litara nafte i jednu inicijalnu kapislu pa da vidimo sta je opasnije...

svesni smo svi potreba i materijalnog znacenja jednog ovakvog projekta ali isto tako smo svesni i rizika koji on donosi...mi netrazimo da se negradi pruga uopste..mi trazimo da se trasa pruge izmesti van grada i gradskog jezgra.da kad se vec pravi nova trasa da se pravi da malo zaobidje pancevacka naselja..mi se nebi bunili da nova trasa zeleznice prati predvidjenu trasu drumskog saobracaja...ima tu jos dosta toga sto je precutano.izmedju ostalog je i sirenje rafinerije,pravljena jos jedne zeleznicke stanice za teretni saobracaj i jos dosta toga.....

realno gledano putnicki i teretni zeleznicki saobracaj u pancevu vec smetaju jedan drugome i kad bi se teretni izmestio oko panceva da ide putnicki bi mogao lepo da funkcionise jer i peske da krenes iz bilo kog dela grada stizes za 10-15 minuta do zeleznicke stanice.