BEZ POLAGANJA MALE MATURE ZA OSMAKE 2014.

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji BEZ POLAGANJA MALE MATURE ZA OSMAKE 2014.


Gost

#1076 Re:

2014-05-20 18:12

#1070: ZASTO ? -

Stavi link, ne mogu da nadjem taj clanak

kumodraz

#1077

2014-05-20 18:14

sve su nam ukinuli i ekskurziju,maturu samo su nam ostavili prijemni cak  su i dodali predmete ja sam za to ako se sve ukida neka se ukine i prijemni


Gost

#1078

2014-05-20 18:17

Naj jeee!!!!

Gost

#1079

2014-05-20 18:19

Pa stvarno, stanje je alarmantno. Moji vrsnjaci iz poplavljenih podrucja ima premnogo, koji nece imati organizovanu nastavu i gde da se spremaju. Kako da polazu? A s' tim je i da nije u redu da oni ne polazu, a da mi polazemo.
kumodraz

#1080

2014-05-20 18:19

i posle pitate zato u srbiji nema obrazovanih ljubi ja cu da vam kazem zato sto dajete prijemni za debile koji ce da bubaju a ne da te da se upisu skole ko ima kakvu mogucnost retardi jedni sta ja sad trebam da upisem neki smer koji mene zanima nego nas teraju da upisujemo ko je kako zasluzijo i ja treba da se bavim poslom koji mene ne zanima epa ne moze tako ko je uz mene neka potpise ovu peticiju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gost

#1081 Razumite

2014-05-20 18:29

#1: -

Ljudi nase godiste (1999.) se maltretira od pocetka 7. razreda,ovi sada sto su u ministarstvu nemaju pojma sta da rade,ministar se menjao vise pute.Ljudi su pogubljeni tamo,alo!Prvo kazu svaki test 20 bodova,onda bice-nece,i sad na kraju (VALJDA) odlucilo se da svaki zadatak nosi do 0,8 ili 0,4 u zavisnosti od teksta...
A oni koji su tek pogubljeni su ljudi iz Obrnovca.Ja sam iz Zrenjanina i veoma mi je zao zbog ljudi i dece tamo,ali Obrenovac volim koliko i svoj grad i poznajem sve iz OK ..TENTA'',i momke i devojke i javila mi se drugarica koja je nase godiste i 2 dana nije ni jela ni pila,i 2 dana je gledala kako tela plutaju pored nje.I sad kao i sva ostala deca iz poplavljenih krajeva ona treba da brine za prijemni i pored poplavljenih kuca,unistene firme i oca koji je ostao zarobljen...
Dajte ljudi imajte malo razumevanja,mi smo ipak deca,a u ostalom mnogo zrelija i mnogo vise znamo od dece iz EU jer smo odrasli tezim zivotom i sad ce neko da mi soli pamet kako su njihova deca zlatna,a u stvari su razmazeni balavce.U ostalom neka svako upise ono sto zeli,tako rade sve pametne zemlje,pa ako mu ne ide onda jbg..
AKO NISTA BAREM SMO SE UDRUZILI i drago mije zbog toga..


Gost

#1082

2014-05-20 18:32

Ministre ti nisi normalan, ja mislio sad e da dodje neki dobar a ti si skoro i najludji!

Gost

#1083

2014-05-20 18:32

 

Deca iz poplavljenih podrucja su pod velikim stresom i smatram da nisu u mogucnosti da se pripreme , a i druga deca maturanti  imaju prava da im se nesto olaksa jer im se sve drugo uskracuje .Ukinuta su im maturalna putovanja , a ministar podzava i da se maturanti odreknu u humanitarne svrhe mature umesto da inicira organizaciju i za maturante iz poplavljenih podrucja da bar neceg lepog imaju da se secaju iz ove godine . Proseci su razliciti pa im se i tako razlikuju bodovi . Trenutak napetosti moze da im opovrgne osmogodisnje ucenje .

 

Kiki :)

#1084 Molim vas da procitate moje misljenje u vezi svega ovoga.

2014-05-20 18:35

E ovako, osmi sam razred, i od kako je napraljena ova peticija redovno citam komentare i jasno mi je da svako ima svoje misljenje. Nemojte da mislite da ovo pisem i da ne zelim maturu jer nisam ucila a fazon hocu da upisem medicinsku koja je prilicno jaka skola, nisam od onih koji svaki dan sede za knjigomm po 10 sati i vezbaju za prijamni a nisam ni od onih koji ne pipaju nista, na probnom sam sve solidno uradila, ali svakako da imam stres i neku vrstu straha kao i 90% osoba moje generacije. No da se vratim na temu.. Nisu mi jasne osobe koje su pre 7 godina radile prijemni, koji su imali dva predmeta da polazu i sve im je bilo poznato, imali su dve zbirke zadataka cija su resenja naucili napamet i radili po tome, prikupili dosta bodova i upisali verovatno zeljene skole, dok je nama sasvim druga prica koju necu da ponavljam jer znate, ali ne, oni zele pravdu, ako su oni polagali moramo i mi bez obzira koliko je nama teze, pri tome nemaju ni malo saosecanja, kao da ne znaju sta se desava u ovoj drzavi, da deca nemaj krov nad glavom i ko zna koliko ce jos ostati u ovim prihvatilistima. Dovoljan stres sto imamo dosta i da ucimo pored prijemnog, pa prijemni koji je stvarno zastrasujuci, a da ne pricam o tome sto su mozda izgubili nekog drgog, kucu ili slicno. Sve te osobe koje ne mogu prvo da razumeju tudju patnju i bol, i koji ne mogu da se stave u nasu situaciju da ta misljenja koja pisu ovde zadrze za sebe. Hvala :)


Gost

#1085

2014-05-20 18:38

Ekskurzija u sedmom, ekskuzija u osmom, matura u osmom, pa onda rodjo ni prijemni nece biti.

Gost

#1086 Mala matura mora da se odrzi

2014-05-20 18:38


Gost

#1087

2014-05-20 18:39

E necu da komentarisem. xD
Kris

#1088 Re: Re:

2014-05-20 18:40

#1076: - Re:

ni ja ne mogu da ga nadjem O.o


Gost

#1089

2014-05-20 18:41

PROTESTOM SE RESAVA, STA KAZETE?
Kristina

#1090 Re:

2014-05-20 18:42

#1089: -

haha, ja se slazem !! :D
Niko da se ne pojavi na prijamnom :D

Цока

#1091 Ивана Перић

2014-05-20 18:42

Ја знам да ћемо на крају полагати тај пријемни од седам предмета.Ово сви можда схватају као искоришћавање ситуације али није тако.Мени је пре свега жао деце,мојих вршњака који су изгубили све.Прошле године су поништени резултати тако да се може рачунати као да пријемног није ни било.Није ми јасно зашто смо се мучили осам година када тај један тест може да нам уништи будућност.Људи коју су сада на власти нису полагали тај пријемни.Зашто нас муче?Та Европа о којој стално причамо ни не полаже завршни тест.Стално нас представљате како сме не радници,како смо хулигани,како нисмо васпитани а ми смо бољи од свих тих странаца.Учимо немачки уместо руски,шваба нигде нема када нам требају,убијали су нас ко стоку,а ми им дајемо на важност и учимо њихов језик.Наши дедови и прадедови су се борили за Србију и клели немце који су нам све узели.Ко је сада први дошао?Нико други него БРАЋА РУСИ!Поента моје целе приче је да је за вас важно заправо оно што није важно,идете погрешним путем,вратимо се на прави пут док још није касно.
Huliganka.

#1092 Re: Ивана Перић

2014-05-20 18:45

Ивана Перић

#1093 Re: Molim vas da procitate moje misljenje u vezi svega ovoga.

2014-05-20 18:47

#1084: Kiki :) - Molim vas da procitate moje misljenje u vezi svega ovoga.

Реално је тако.Ти који су сада на власти нису ни полагали пријемни.Уместо да се труде да нам олакшају јер смо ми сви на неки начин једно(Срби) они се труде да нас упропасте .:-*

Kiki :)

#1094 Re: Re: Molim vas da procitate moje misljenje u vezi svega ovoga.

2014-05-20 18:50

#1093: Ивана Перић - Re: Molim vas da procitate moje misljenje u vezi svega ovoga.

O tome ti pricam, njega boli uvo sedi tamo i odredjuje nam buducnost.. Pa da' Bog da mu dete polagalo u sred poplave 16 predmeta ! :D :*

Dragana

#1095 Re:

2014-05-20 18:51

#3: Anonymous -

Ko je tebi rekao da su casovi skraceni? U skolama u Kraljevu nisu i ide se normalno kao da nista nije bilo, jos nas pitaju i testiraju .

ZASTO ?

#1096 Re: Re:

2014-05-20 18:53

To sam video u novinama. Ne mogu ni ja da ga najdem .Poslalo bih vam sliku , ali to ovde ne moze.

Osmakinja

#1097 SAMO UGROZENI NEK NE POLAZU!

2014-05-20 18:54

Shvatamo da je mnogima kojima su kuce poplavljene tesko i slazem se da oni ne bi trebalo da polazu maturu. Ali UOPSTE nije u redu da lenstine koje ceo dan gledaju TV, igraju igrice ili sta vec ne polazu maturu i ostanu idioti do kraja zivota. Ne razumem kako vas nije sramota da potpisujete peticiju namenjenu ugrozenoj deci radi licnog interesa. Mislim da je ideja ove peticije dobra i da ju je smislila neka humana osoba, ali cinjenica je da je vise od polovine onih koji su potpisali samozivi idioti. Po mom misljenju, ovo bi trebalo da se ukine i da se umesto toga odlozi matura, jer ovo iskoriscavanje guzve nije u redu!
Jasmina Milicevic

#1098 Re: Ивана Перић

2014-05-20 18:56

#1091: Цока - Ивана Перић

Tebi je ocigledno matura neophodna, posto si krajnje nepismena.

644:D2

#1099

2014-05-20 18:57

Da li je ovo sprdnja ili stvarno se ovo salje ministarstvu prosvete?
Nemanja:D

#1100

2014-05-20 18:57

1100 komentar :D