BEZ POLAGANJA MALE MATURE ZA OSMAKE 2014.

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji BEZ POLAGANJA MALE MATURE ZA OSMAKE 2014.


Gost

#551

2014-05-19 09:46

Brateee,ljudii,kako ne kapirate da neka deca vise nemaju knjige,nemaju dom. Kako da uce, kako da se spreme, a u ostalom ni ova deca sto imaju uslove nisu krenula da se spremaju, mislim da je pametno da se ne polaze ove godine prijemni. Isto smatrama da je prava glupost ovaj kombinovani test

Gost

#552 Re: maja

2014-05-19 09:51

#1: -

Picka vam materina.Zasto mislite na sebe mislite na tu decu.Oni su izgubili roditelje,krov nad glavom....Zar oni jos treba da razmisljaju o prijemnom.NE treba,naravno.Neki su izgubili porodicu.Kakvo koriscenje situacije ,ne gledajte svoje dupe.Mislite na vase vrsnjake koji tamo placu...NMG DA VERUJEM DA NEKI TAKO RAZMISLJAJU!!!


Gost

#553

2014-05-19 09:54

.
Bojan

#554

2014-05-19 09:54

Malu maturu treba ukinuti, i racunati samo prosek ocena.
Gimnazijalka

#555 Preterujete

2014-05-19 09:58

Da, razumem, svi razumemo. Ljudima su skidani krovovi nad glavama i sada cela generacija treba da se slobodi prijemnog.
Ne.
To je pogresno, kao sto su neki napisali cisto iskoriscavanje situacije. Odloziti testove je uredu, zaboga pa mala matura se polaze decenijama. Mislite da mi prosle godine nismo pokusavali da odlozimo ili ukinemo testove raznim peticijama po raznim sajtovima? Naravno da jesmo! Jako je ruzno, cak i nehumano korstiti ovakvu situaciju, pokazujete se kao licemerni djaci. Pokazite sada sve vase radi uspeha poklonjene petice! U srednjoj skoli, koja vas ceka uskoro nece biti toga. Nece biti onog ,,'Ajde evo ti petica, da ti ne kvarim prosek.'' Nisu bitne ocene, nego znanje koje nosite jer ce vam to napraviti buduce profesije. To sto nama nisu racunali rezultati bodovima, zbog onih kupljenih testova je puka slicajnost, koja se nece ponoviti u skorijoj buducnosti. I nemojte se izvlaciti sa ,,jos smo osnovci, mi smo deca''. Vi treba da vodite ovu drzavu za deset godina, u zivotu nije sve fer, morate da se borite kako za sebe tako i za druge i da sazrite, gledajte situaciju ne samo iz vaseg ugla. Vasi jadni roditelji su verovatno mesecima odvajali od plate ili usta da vas spreme po kojekakvim privatnim casovima i skolicama za ovaj test, pokazite postovanje prema njima, nastavnicima i svima kojima ste VI prioritet, vi i vasa sigurna buducnost.

Gost

#556

2014-05-19 10:00

Dali se zna koliko osnovaca se nalazi sada u nekim od prihvatilista po srbiji dali se neko pita koliko je dece bez roditelja u nekim od nasih prihvatilista dok im roditelji pune dzakove sa peskom i to sutra dete treba da radi test to pitanje prvo je upuceno VLADI a onda PSIHOLOZIMA dajmo im mi bar malo oduske ukinimo PRIJEMNI TEST

Gost

#557

2014-05-19 10:01

Drage tate i mame, molim roditelje svih buducih maturanata da se udruzimo i istrajemo da ministarstvo prosvete ukine deci prijemni ispit. Novac koji smo imali nameru da potrosimo za privatne casove, da uplatimo za humanitarnu pomoc za nastradale u ovoj katastrofi.

Gost

#558

2014-05-19 10:02

Uclanite se
aaaa

#559 blabla

2014-05-19 10:02

blablabla
Idiotizam

#560 Re:

2014-05-19 10:03

#3: Anonymous -

PROSLE GODINE NIJE BILO POPLAVE SUNCE TI.
DECA NEMAJU GDE DA ZIVE,A TREBA DA MISLE O POLAGANJU MALE MATURE.
NEMAJU SREDSTAVA DA SE SPREMAJU,KUCE SU POPLAVLJENE,A TI MISLIS DA SU ONI NOSILI SA SOBOM ZBIRKE ZA PRIJEMNI.
DOBRO SE ZAPITAJ,PA ONDA KOMENTARISI.


Gost

#561 Re:

2014-05-19 10:04

#3: Anonymous -

Ne nije se polagala prosle godine, neupuceniiiiiiii...i ne treba ni ove...a vas treba da je sramota...egoisticni stvore!!!!!!!

Gimnazijalka

#562 Re:

2014-05-19 10:05

#557: -

Imam pitanje, za sve vas roditelje.

Zasto dozvoljavate privatne casove?

Zasto su ove mladje generacije toliko razmazene da ne mogu same da uce? Secate li se svog vremena? Kolko vas je islo na privatne casove?

Privatni casovi su besmisleni, tu profesor ili nastavnik, nekad ucitelj samo POMAZE detetu da UCI. Kako ce vasa deca upisati fakultet, ili ZAVRSITI fakultet ako se naviknu da ima treba pomoc oko ucenja? Neka pokazu svoje ZNANJE, svoje REALNO ZNANJE pa neka zasluze upis u srednju skolu!


Gost

#563

2014-05-19 10:08

Decu je ovo jako poremetilo, nema smisla ne odloziti ili ukinuti.
MS

#564 Poplave

2014-05-19 10:09

Decu je ovo skroz poremetilo, gore je od rata. Nema smisla ne ukinuti ove godine.
Gimnazijalka

#565 Re: Re:

2014-05-19 10:09

#560: Idiotizam - Re:

ZASTO im treba toliko spremanje? PA BEZ TOG ZNANJA NE SMEJU IZACI IZ OSNOVNE SKOLE, SAHRANICE IH U SREDNJOJ!

Naravno da SADA ne treba da razmisljaju o tome, uredu je ODLOZITI testove, ali ne UKINUTI ih.

A ovakve peticije sto se osmaka tice, sluze samo da iskoriste situaciju, uzasnu situaciju, u svoju korist. Ja sam protiv toga.

Gimnazijalka

#566 Re:

2014-05-19 10:11

#561: - Re:

Matura se prosle godine POLAGALA, i nije nam bila nimalo laka, samo nam rezultati nisu uvazeni zbog kupovine testova. Razmislite.


Gost

#567

2014-05-19 10:11

Sram da bude sve ove olose koji nas nr podrzavaju u ovoj peticiji...verovatno nemate decu...i da nije ova situacija bila sam za to da se ukine ovaj prijemni, samo maltretirate i decu a i roditelje i jos nam pri tom izvlacite pare!!!Ako ne ukinu maturu,mi roditelji treba da se pobunimo!!!

Gost

#568 Re: Re: Re:

2014-05-19 10:13

#565: Gimnazijalka - Re: Re:

Ma mrs ti u picku materinu bezosecajni stvore!!!!


Gost

#569 Re: NE SVADJAJTE SE NEGO POMOZITE OVIM NEDUZNIM LJUDIMA

2014-05-19 10:13

#555: Gimnazijalka - Preterujete

Slusaj,ti si polagala prijemni i prpremala si samo dva predmeta. Zasto celo ovo skolovanje traje 8 godina ako mi '99 generacija moramo celo to gradivo ponovo da ucimo za dva meseca i jos pored svega toga da se pripremamo za redovnu nastavu? Razmisli ponovo da li je ovo koriscenje situacije ili pravilno razmisljanje nekih ljudi. Pored toga sto pola knjiga nemamo i sto je tesko pripremiti pet dodatnih predmeta ova deca su izgubila domove a neki cak i celu porodicu. Njima nije u glavi kako ce polagati prijemni vec kako da prezive . ZATO  SE NEMOJTE SVADJATI OKO TOGA DA LI JE PRAVEDNO  IMATI OVAJ PRIJEMNI ILI TAKOZVANU MALU MATURU VEC SE POTRUDITE DA POMOGNETE OVIM LJUDIMA U OVAKVOJ SITUACIJI. Neki su se zarad njihovih zivota odrekli mature koju su tako dugo cekali. SVE I DA NE PRIHVATE  OVU PETICIJU MORAMO   DA NJIH SPASEMO DODADTNIH MUKA  Toliko od mene. Hvala ako ste procitali :)

Gimnazijalka

#570 Re:

2014-05-19 10:13

#567: -

POBUNITE SE. Kao i svi roditelji svake godine. Razumite da ne menjate nista. Ovakav je nas sistem i PRAVEDAN JE. A ne da se srednje skole upisuju preko veze, KAO STO BI SVI NAJRADIJE.

Izaberite nadimak

#571 Subjekt

2014-05-19 10:15

Pod hitno ukidajte maturu,a ovi kreteni sto se bune neka ga duvaju!!!!

Gost

#572

2014-05-19 10:16

Slažem se da nemamo malu maturu,više od polovine osmaka u srbiji je izgubilo svoje domove,idalje su pod šokom tako da nemamju uslova za rad i pripremu testa male mature!
Gimnazijalka

#573 Re: Re: NE SVADJAJTE SE NEGO POMOZITE OVIM NEDUZNIM LJUDIMA

2014-05-19 10:17

#569: - Re: NE SVADJAJTE SE NEGO POMOZITE OVIM NEDUZNIM LJUDIMA

E sjajno pitanje.

Zasto ste sve ovo ucili 8 godina, i nista ne znate te se bojite polaganja obicnog testa koji bi potvrdio ili engirao vase znanje.

Ucenje je radi ZNANJA, koje ce ti trebati u zivotu, a ne OCENA.

Postali smo ogranicena generacija koja razmislja elektronskim uredjajima i internetom. Nasa generacija je generacija pametnih telefona, a glupih ljudi.


Gost

#574 Re:

2014-05-19 10:18

#3: Anonymous -

Zasto nije pravedna?
Deca iz Sapca, Obrenovca i jos par mesta ne mogu da se pripremaju za prijemni, nemaju gde, nece moci da urade dobro kao ostali i ti kazes da nije pravedno? Mozda to neki koriste za sebe, ali proceni koliko smo humani. Nekim djacima i znaci prijemni mnogo, pa opet potpisuju, jer znaju kako bi bilo njima da su na mestu dece koja nemaju dom vise.

Gimnazijalka

#575 Re: Re:

2014-05-19 10:20

#574: - Re:

Zato maturu treba odloziti, dok se stanje ne smiri. A ne ukinuti. Neka pokazu da su snazna generacija.