BEZ POLAGANJA MALE MATURE ZA OSMAKE 2014.

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji BEZ POLAGANJA MALE MATURE ZA OSMAKE 2014.


Gost

#851

2014-05-19 19:01

:-)

Gost

#852

2014-05-19 19:07

:)
lepo lepo...eh Srbijo

#853 SRBIJI POLAVA ODNELA MOZAK.

2014-05-19 19:07

Ljudi da vam kazem nesto, ovo je takva budalastina! Neki razmazeni klinici dosli su na ideju da ih mrzi da rade test, pa su uhvatili vanredno stanje. Treba sve da vas bude SRAMOTA! Srbija ce doziveti veliki pad privrede i mnogi ce ostati bez posla (a pola Srbije nije ni imalo posao). Ali vi to ne mozete da shvatite jer ste jos deca. Zato glavu u knjigu i ucite za taj test! Nije to nista strasno, test ko test. Iskljucite taj bunt i upotrebite energiju za nesto bitnije-kao na primer ucenje za ispit. Nije kao da se necete svejedno upisivati preko veza, tako da nemate pravo na zalbu. Takodje bih da vas obavestim da briga o ugrozenima trenutno NIJE vasa briga. Neko je komentarisao da su deca u velikoj zbrci i haosu! Pa je li?! Pa deca u Beogradu ( i gradovima koji nisu poplavljeni) ne da ne znaju sta je haos i zbrka, nego daju sebi za pravo da govore kako su u nekoj zbrci. Ali cak i ako ukinu test, cekace vas isti (i jos tezi) na fakultetu ili bilo kakvim drugim polaganjima. Tako da vam to ne gine, a ovo je ako nista barem dobra provera opste kulture u ovoj jadnoj drzavi.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2014-05-19 19:08



Gost

#855

2014-05-19 19:08

S obzirom na to, da je malo roditeja u Srbiji fakultetski obrazovano, malo njih bi znalo da odgovori na pitanja sa kombinovanog testa. A I SVI OBRAZOVANI SIGURNO NE BI SVE ZNALI, MOGU GLAVU DA DAM! TOLIKO NEPOTREBNIH STVARI JE NA TOM TESTU! sramota i od ministarstva, stvarno. Ne kažem da deca ne treba ništa da polažu. Neka polažu srpski i matematiku, treba znanje neko da se vidi. Ali srski i matematika će im trebati za ceo život. Kada će ih neko pitati koje godine su Nemačka i Japan potpisali ugovor..?

Gost

#856 Re:

2014-05-19 19:08

Bubble

#857 :)))))

2014-05-19 19:09

...

Gost

#858

2014-05-19 19:11

Mislim da je prijemni ispit nepotreban,i da su bodovi iz skole sasvim dovoljni za upis u srednje...

Gost

#859

2014-05-19 19:12

Naravno da treba da se ukine ovakva mala matura za osmake. Od male mature samo joj je naziv malo a sve ostalo katastrofalno.

Gost

#860

2014-05-19 19:15

U redu je samo da polazemo srpski i matematiku ,ali mislim da u ovom trenutku nije neophodno ,jer su maturanti sirom zemlje klonuli.Pola njih je ostalo bez krovova i svega sto su do sada imali..PA KAKO DA POLAZU PRIJEMNI OD 7 PREDMETA U TAKVOM STANJU?POLOVINA "OBRAZOVANIH" LJUDI U SRBIJI NE ZNAJU ODGOVORE NA PITANJA IZ TESTA!Toliko..

Gost

#861

2014-05-19 19:17

SAMO DA ZNATE, DA JE POTREBNO DA DECA BUDU OBRAZOVANA. NE NA NEKI NAČIN KOJI JE NEPOTREBN I KOJI ĆE ZAHTEVATI OD NJIH NEŠTO ŠTO IM NEĆE TREBATI SKORO NIKAD. VI, ŠTO STE REKLI DA JE POPLAVA SRBIJI ODNELA MOZAK, POGLEDAJTE MALO TEST. POGLEDAJTE ZBIRKU SA KOMBINOVANIM PREDMETIMA AKO IMATE DETE (A SUMNJAM DA GA IMATE). ZAPITAJTE SE DA LI JE SVE TO P-O-T-R-E-B-N-O. DECA JESU RAZMAŽENA. TREBA DA ZAPNU, ALI NE MOGU SVE TO DA POSTIGNU. RODITELJ SAM, PRAVNI FAKULTET SAM ZAVRŠILA. JEDNOSTAVNO JE TAKO. LJUDI SE PITAJU ZAŠTO IMA TAKO MALO OBRAZOVANIH LJUDI, STRUČNJAKA, I POSLE FAKUTETA? PA ZATO ŠTO LJUDI UČE TOLIKO NEPOTREBNIH I GLUPIH STVARI. JA SAM FAKULTET ZAVRŠILA PRE VIŠE OD 20 GODINA, ALI JE TAKO BILO I TADA. POZDRAV

Gost

#862

2014-05-19 19:18

deco,postavite ovim roditeljima pitanja sa testa.,da vam odgovore na neka od njih(mislim na ona sa probnog)pa da vidimo koliko njih zna

Gost

#863

2014-05-19 19:19

mislim da bi ovo sve bilo skroz realno

Gost

#864 Re:

2014-05-19 19:26

#861: -

Ja sam inace osmakinja, mozda malo zrelija, (koja sam napisala da je srbiji poplava odnela mozak) i verujte mi znam kako je tesko sve postici. Ali takodje smatram da je test mnogo lak i da je zaista test OPSTE KULTURE. Deca su uvek polagala prijemne, nekome je bilo lakse, nekome teze, ali to ne znaci da treba ukidati test.


Gost

#865

2014-05-19 19:26

Tako je bre, dobro je da se neko setio ovoga!

Gost

#866

2014-05-19 19:28

za srbe!!!
SRBI STA SE DESILO?

#867 hahahah

2014-05-19 19:29

mislim zaista?! nije da mi smeta ali zasto je ova srbija postala tako puna SOVINISTA?!

Gost

#868 Re: SRBIJI POLAVA ODNELA MOZAK.

2014-05-19 19:33

#853: lepo lepo...eh Srbijo - SRBIJI POLAVA ODNELA MOZAK.

na ceo ovaj tekst treba reci samo: SRAMOTA. Deca, tj. pola ljudi u drzavi nema krov nad glavom, ne znaju da li ce sutra hleba jesti a kamoli da li ce preziveti. Postavite se samo na njihovo mesto, ili u kozu roditelja tog deteta ili u samu kozu tog deteta, koje se iskreno boji. Posle svega toga, treba jos i na prijemni da razmisljaju, pa dajte molim Vas. Ministar je pre vise od mesec dana rekao da je treci prijemni cista glupost ali da je kasno da se ukine. Ali samo razmislite o toj deci koja sede u nepoznatim domovima jer tako moraju i nemaju izbora nego da cekaju i da razmisljaju o tome sta ih ceka sutra i zive u velikom strahu. Drugacije bi Vi razmisljali da je Vase dete ili da ste Vi u pitanju.


Gost

#869

2014-05-19 19:36

Najbolje je da se matura ukine,ako ne polaganje,onda neka izbace kombinovani test i neka nam odloze za drugi datum...
ne.

#870 Re: Re: SRBIJI POLAVA ODNELA MOZAK.

2014-05-19 19:37

#868: - Re: SRBIJI POLAVA ODNELA MOZAK.

Ja u opste nisam rekla da deca koja su ostala bez domova i koja su ugrozena treba da rade test. Govorim o deci iz Beograda i drugih nepopravljenih gradova. Sledeci put, molim vas, porvo procitajte tekst sa razumevanjem, pa onda na njega odgovarajte.


Gost

#871 Re: Re: SRBIJI POLAVA ODNELA MOZAK.

2014-05-19 19:40

#868: - Re: SRBIJI POLAVA ODNELA MOZAK.

"Pa deca u Beogradu ( i gradovima koji nisu poplavljeni) ne da ne znaju...", citaj, razumi, pricaj.

Anonimac

#872

2014-05-19 19:40

Ne lupajte. Najbolje je da se ne polaze mala matura, jer je ona samo paravan. Kasnije ce svi svakako da se prebacuju u skolu koju zele. Naravno,nece svi moci medicinsku ili neku jacu,ali ce moci od ovih slabijih da se bira. U redu je sto polazemo srpski i matematiku,ali sta ce nam jos sedam predmeta? Neko hoce da upise medicinsku i izgubi bodove na nekom glupom pitanju iz istorije,ma daj...

Gost

#873 Pravda za klince

2014-05-19 19:41

Pa ovako..Studiram i smatram da je treci test sasvim nepotreban.Klinci su preoptereceni testom i ucenjem.Pogotovo to primecujem po mladjem burazu.Klinci iz poplavljenih krajeva Srbije nisu u mogucnosti da polazu i pod stresom su.Razumite ih.Oni su samo klinci.Mislim da je prerano za ovakve testove,premladi su oni.Koliko znam ona prosla generacija nije nista polagala,a ova generacija se ubi od posla.Nije ok da im od jednog testa zavisi buducnost.Dovoljan je prosek iz skole jer ispada da su oni tih 8 godina ucenja bacili u vodu i da sada sve zavisi od testa.Nadam se da cete im olaksati :)

Gost

#874

2014-05-19 19:42

Zbog dece koja su ugrozena ovom poplavom
Vockica

#875

2014-05-19 19:43

Deca treba da budu obrazovana,slazem se sa tim. Ali cemu onda uvodjenje jos sedam predmeta? Onda su trebali na vreme profesori da nas spremaju,mislim da pocnemo ranije. Nisu oni krivi,ali deca su mnogo toga pozaboravljala. Najbolje je da se to ukine,a da se uvede do ovih generacija sto su sada peti razred da polazu i da vec sada mogu da se spremaju.