Oživimo mrtve prostore!
Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Oživimo mrtve prostore!
|
Gost |
#12012-01-13 17:49Bezbroj organizacija civilnog društva i marginalizovanih grupa nema prostor za rad i smeštaj, pa bi shodno tome bilo dobro takve prostore ustupiti na korišćenje kako ne bi propadali takvi prostori neiskorišćeni. Svaka čast za peticiju! |
|
| |
|
Gost |
#22012-01-13 17:52Не подржавам отимање и заузимање туђе својине, али сам за то да се легално додељују напуштени простори на коришћење удружењима грађана |
|
| |
|
Gost |
#32012-01-13 17:56Mnogo koristi bi imali od mrtvih prostora! |
|
| |
|
Gost |
#52012-01-13 17:59bravo za peticiju |
|
| |
![]() Anonymous |
#6 Re:2012-01-13 18:02#2: - Mi se upravo i zalažemo za dijalog sa vlastima, ne bi li oni prepoznali šansu za razvoj u oživljavanju napuštenih prostora koje ne daju drugima u vlasništvo, već im ustupaju na korišćenje. Velika je razlika između ta dva. Hvala na podršci svakako!
|
|
| |
![]() Anonymous |
#7 Re:2012-01-13 18:05#3: - da im u miru i tišini propadaju:/ predlažem svima da na mapi pogledate koliko ima napuštenih prostora u Srbiji : http://www.javniprostori.org/ushahidi/index.php/main i naravno da sami mapirate prostor za koji znate da je napušten i nikome ne koristi.
|
|
| |
![]() Anonymous |
#8 Re:2012-01-13 18:07#5: - hvala:) pogledajte mapu napuštenih prostora http://www.javniprostori.org/ushahidi/index.php/main
|
|
| |
|
Gost |
#92012-01-13 18:20Strašnija je (po mom mišljenju)činjenica da mnoge prelepe zgrade postaju ruglo, primera radi hotel Evropa u Kruševcu je kineska radnja... |
|
| |
|
Gost |
#102012-01-13 18:32/ |
|
| |
![]() Anonymous |
#112012-01-13 18:49Još u mladosti treba da odsečeš štap na koji ćeš se oslanjati u starosti |
|
| |
|
Gost |
#122012-01-13 19:08Napusteni i prazni prostori koji su u tom stanju godinama, trebalo bi oziveti na neki nacin, kao sto je to uradjeno u mnogim zemljama u Evropi. |
|
| |
|
Gost |
#142012-01-13 19:19Nisu samo zgrade napuštene imamo napuštene njive, seoska domaćinstva, igrališta, otvorene prostore u opšte... |
|
| |
|
Gost |
#152012-01-13 19:39Napusten covek je tuzan. Napusten prostor je tuzan. Unesimo raspolozenje u zajednicu. |
|
| |
|
Gost |
#162012-01-13 19:43Pustimo mladima, pa i nama malo starijima, njihovim roditeljima,da se pokažu. Hajde da decu uklonimo sa ulice i kladionica. Dajmo im priliku da sami osmisle svoj život i svoj rad. Pustimo ih da nam pokažu šta znaju, jer mi i ne znamo šta naša deca sve mogu i bez nas. |
|
| |
|
Jelena Ožegović Autor peticije |
#18 Re:2012-01-13 20:17 |
|
| |
|
Gost |
#192012-01-13 20:27DPuna podrška mladim i kreativnim ljudima! |
|
| |
|
Gost |
#202012-01-13 20:32Puna podrška! Ukoliko mogu da pomognem svojim znanjem i iskustvom, slobodno me kontaktirajte na mail koji sam unela kao kontakt. |
|
| |
|
Jelena Ožegović Autor peticije |
#22 Re:2012-01-13 20:37#19: - Hvala na podršci i pridružujemo joj se:))
|
|
| |
|
Gost |
#232012-01-13 21:02:) |
|
| |
|
Nacrtani Gost |
#24 Snažno za otvaranje javnih prostora2012-01-13 21:17Otvaranjem prostora , širimo mogućnost .
Ukoliko bezbednost zemlje nije bila ugrožena nekorišćenjem koliko već godina kasarne u NSu, šta je to sad loše što predstavlja razvoj novih pojedinaca koji će ulagati u svoju sredinu svojim znanjem, sposobnošću, iskustvom, vremenom i da nema većeg patiotizma od ličnog razvoja koji razvija zajednicu ?! Javno dobro je termin koji sasvim ima jasno značenje ukoliko se ne koristi. Snažno za otvaranje svih prostora koji nemaju namenu a toliko ljudi može da osmisli svoj život u svojoj zajednici i ostane . |
|
| |
|
Gost |
#252012-01-13 21:30Bahatost i glupost napadaju kulturu, kultura se uvek povlaci jer je kulturna. Vreme je da kultura napadne! |
|
| |
|
Promena se ne događa ako ćutite.
Autor ove peticije se pokrenuo i preduzeo akciju. Hoćete li i vi uraditi isto?
Druge peticije koje bi vas mogle interesovati
Mi omogućavamo besplatne onlajn peticije. Započnite profesionalnu onlajn peticiju koristeći naš servis. Naše peticije su svakodnevno pomenute u medijima stoga je kreiranje peticije odličan put da budete primećeni u javnosti i da pomognete u donošenju odluka.
