ZABRANITI PAROVE NA HAPPY TV


Gost

/ #72

2015-10-29 10:42

Ne mislim da je peticija najefikasniji način borbe protiv ovako krupnih problema kao što je javna promocija i podžavanje nasilništva,gatanja,vidovnjaštva i kojkekakvih drugih devijantnih,neprimerenih ponašanja kako pojedinaca u rijalitiju tako i njihovih "pretpostavljenih".Nikada posredno izražavanje protesta ne može imati snagu neposrednog kao što ni strahote nasilništva ne mogu biti doživljene istim intezitetom kada se o njima čita i kada se gleda uživo.Zato mislim da bi se bar ovaj svet iz BG mogao organizovati,alarmirati nadležne institucije,ozbiljne medije i zatražiti dozvolu za javni protest ispred Happy tv sa zahtevom da se nedvosmisleno odrede i osude nasilje umesto što se i sami bahate blagonaklonim odnosom prema izvršiocima. Mislim da bi bilo mnogo produktivnije da onaj novac koji ulažete u sms poruke, podržavajući vrednosti koje i lično posedujete, uložite u zajedničko okupljanje i dignete glas toliko glasno da dopre do onih kojima bi i šapat trebalo da je alarm za reakciju,ali na nesreću nije.Govorim ovo jer ne znam koji put i sama šaljem nadležnima prigovore i zahteve da se ovo zlo zaustavi pa ništa.Naš narod je odavno rekao da "šut sa rogatim ne može",ali kad nekoliko šutih zgrabi rogove rogatom,ostali prestaju biti ugroženi.Prema tome,pokušajte na civilizacijski,legitiman način obiti rogove osiljenima. S' poštovanjem,D.Paunović,dipl.socijalni radnik