Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama

Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama / Saopštenja / Tekst predloga izmene / Komentari


Gost

#1

2014-07-23 20:38

Dule, mejl je dobar, obuhvata sve sto treba. Jedina mala primedba je sto ima malo vise slovnih gresaka za jedan zvanican mejl, ali mozda to doda na dramaticnosti - da misle da pisemo besni i da smo van kontrole ;D

Poz,

Milan
Dušan Spasić
Autor peticije

#2 Re:

2014-07-23 20:49

#1: -

Ма, неће они да обрате пажњу на те словне грешке. Ионако им је болдиран предлог, који је лекторисан. Планирам да шаљем и писмо Министру са сличном садржином. Али, ће оно бити лекторисано, ово је урађено овак сад због рока.


Gost

#3

2014-07-23 22:37

To je to. Svaka cast.

Gost

#4

2014-07-24 07:01

Podrzavam
majka

#5 Svetlana

2014-07-24 07:16

Poštovani Dušane,

HVALA u ime svih studenata filološkog fakulteta BU,kao i roditelja. Mi znamo kad se upisivala generacija 2007; a i kasnije koje su zvanje trebali da da dobiju po završetku osnovnih studija.U prilogu je :UPIS 2009/10.sa katedre za iberijske studije!!!
STUDENT ŠPANSKOG JEZIKA I HISPANSKIH KNJIŽEVNOSTI
Za vreme studija
Upoznaje osnovne elemente hispanskog sveta.
Uči španski jezik sa teorijskog i praktičnog stanovišta i savladava metode i tehnike podučavanja španskog jezika kao stranog jezika.
Priprema se za nastavu u osnovnoj školi, srednjoj školi i na Univerzitetu.
Izučava špansku i hispanoameričku književnost.
Bavi se istraživačkim radom.

Nakon studija može raditi
U institucijama osnovnog i srednjeg obrazovanja i na Univerzitetu.
U izdavačkim kućama i novinskim izdavačkim kućama.
Kao prevodilac u institucijama koje imaju dodire sa španskim jezičkim područjem.
Kao književni prevodilac.
Na radiju i televiziji.
U diplomatiji i spoljnoj trgovini.

Može uspešno da studira ako
Položi klasifikacioni ispit.
Ima sklonost ka učenju stranih jezika.
Ima sklonost ka čitanju, pisanju, istraživanju i kritičkoj analizi.

Studira
Osam semestara.

Prema kalendaru
Svaka školska godina ima dva semestra: zimski i letnji.
Zimski semestar: od 1. oktobra do 31. januara.
Letnji semestar: od 1. februara do 30. juna.
Nastava se održava u zgradi Filološkog fakulteta od ponedeljka do petka 8-21:30 h i subotom od 8-14 h.
Čas traje 45 minuta.

Prema nastavnom planu
Nastavni plan se ostavruje po bodovima. Predviđa da student stekne 60 bodova svake školske godine prema utvrđenoj proporciji obaveznih – OP, obaveznih izbornih – OPI i izbornih predmeta – IP koje student slobodno bira na Katedri, Fakultetu ili Univerzitetu. Ukupno 240 bodova. Položeni ispit donosi od 3 do 12 bodova. Ispiti mogu biti jednosemestralni i dvosemestralni.

Po završetku studija stiče diplomu i zvanje
Profesora španskog jezika i hispanskih književnosti.
PS
prošle godine su verifikovane diplome studenata sa tzv.univerziteta u Brčkom ( profesor engleskog jezika ).Mislim da pokušavaju da vređaju inteligenciju studenata BU,kao i nas roditelja.
Ali gospođu Vraneš možda treba podsetiti da fakultet završavaš po programu koji si započeo.
Srdačan pozdrav,
Svetlana
majka DIPLOMIRANOG FILOLOGA

Gost

#6

2014-07-24 07:26

I generacija 08 Filoloskog fakulteta spada u grupu sa duplim zavrsnim radovima. Nadam se da cemo uspeti!!

Gost

#7

2014-07-24 10:42

Ja platih pa ga j...

Gost

#8

2014-07-24 13:06

Dragi Dusane,

Mejl je sazdrzinski odlican, ali se slazem sa komentarom kolege da bi trebalo ispraviti greske pravopisne i gramaticke prirode, kao i eventualno zameniti neke kolokvijalne izraze prikladnijim (npr. rec "mesetariti"...). Ipak je forma i pismenost jedan od pokazatelja ozbiljnosti, kao i toga da nam je stalo do pisma koje saljemo - ja bih prva neozbiljnim shvatila pismo koje ima makar i jednu-dve greske.

Pozdrav i srecno ! :)

Gost

#9

2014-07-30 08:54

Poštovani,
ja sam potpisnik peticije a ujedno i direktor škole. Stoga se ne mogu složiti sa tačkom 11 i "mešetarenjem" jer nam neophodnost master studija za prijem u radni odnos predstavlja teškoću a ne osnov za manipulaciju ili kako vi to nazvaste nevešto "mešetarenje". Poštujem što ste pokrenuli jedno vrlo važno pitanje (ostalo je još jedno, a to je prednost pri prijemu tehnoloških viškova, pri čemu se svršenim studentima oduzima Ustavom zagagarantovano pravo na rad pod jednakim uslovima), ali smatram da nevedenom tačkom oduzimate ozbiljnost inače veoma značajnom poslu koji obavljate.

S poštovanjem
Vesna Vlajić