Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama

Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama / Saopštenja / Rasprava o zakonu / Komentari


Gost

#1

2015-06-30 20:36

Ja licno nisam ugrozen po ovom pitanju i imam samo srednju skolu ali cu Vama dati podrsku jer mislim da ste u pravu !
Pozdrav i srecno svima !

Gost

#2

2015-06-30 22:10

Postovani,
mislim da u članu 8. stava 2 treba za rad u osnovnim i srednjim školama ukinuti studije drugog stepena, a takodje u istom clanu gde piše: "Lice iz st. 2. i 3. ovog člana mora da ima obrazovanje iz psiholoških, pedagoških i metodičkih disciplina stečeno na visokoškolskoj ustanovi u toku studija ili nakon diplomiranja, od najmanje 30 bodova i šest bodova prakse u ustanovi, u skladu sa Evropskim sistemom prenosa bodova.” Smatram da treba brisati deo „ od najmanje 30 bodova i šest bodova prakse u ustanovi”, jer postoje Visoko obrazovne ustanove gde studenti imaju predmete iz psiholoških, pedagoških i metodičkih disciplina ali njihov zbir je manji od 30, jer student ima 4 predmeta metodičke discipline koje se boduju po 5 bodova i pedagogiju i psihologiju koje se boduju sa 2 boda pa je njihov zbir manji od 30.
Dušan Spasić
Autor peticije

#3 Re:

2015-06-30 23:05

#2: -  

 Поштована,

 

најбоље би било да Ваш предлог пошаљете путем упитника на горе наведеној адреси. Што више рпедлога веће су шансе за промену закона.