Zaštitimo Zemunski kej

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Zaštitimo Zemunski kej


Gost

#26

2016-04-16 19:04

Zbog bahatosti , primitivizma i mnogo čega još negativnog u mom okruženju.

Gost

#27

2016-04-16 19:08

Zao mi je da se tako postupa sa gradskim prostorom ovog lepog grada samo tako. Nasta to lici? Sve se radi ispod zita. Cija je to nakaza od Hotela koja se preko noci nasla na keju? Steta je da podzemna garaza nemoze odjednom da nikne, inace bi stoletna drveta odavno bila zanemarena. Sta radi Zavod za zastitu?
Apel
Gost

#28

2016-04-16 20:10

Zato sto je Zemun - Zemun sa Kejom, sa njegovim žalosnim vrbama, patkama, labudovima i gnezdima na Ratnom ostrvu... I zato sto je već jedanput preživeo radikalsko krdo -  Šešelja, Vučića i Tomu, onda kada smo svi - i Kej sa nama - preživeli Šešelja, Vučića i Tomu! I njihove "privremene" objekte, i dim pljeskavica sumnjivog sadržaja i "muzike" bez sadržaja svuda po Keju... I zato što Vučić i Toma nemaju prava da ih preživljavamo po drugi put! I zato što nije dobro ni za Dunav, ni za ptice, ni za ljude... Ono što Zemun jeste, Zemun treba i da bude. Ko hoće da ga vidi mora da ga poštuje! Zna se kako se poštuju priroda i istorija! I ljudi i njihovo pravo da odlučuju o svom okruženju. Ovo je... siledžijstvo - tako tipično! Tako nedopustivo!

 

Neka oni prave sebi spomenike na svojoj privatnoj zemlji - nije u Srbiji ništa njihovo više nego naše!

 

Šešelj je u ono vreme u odbranu stvaranja vašarskog Zemuna izgovorio i "Neće valjda ljudi da pasu travu".

 

Ma neka nam ostave zemunsku travu! Volim da sam ovca! Zato i živim u zemlji u kojoj može da se napravi sve glupo što nekome glupom padne napamet i u kojoj se više niko pametan ni o čemu ne pita. Arhitekte, prirodnjaci, ekolozi, socilolozi, istoričari... gde ste? Ili vam je strah popio mozak!?

 


Gost

#29

2016-04-16 21:51

Muka mi je vise od dovlacenja kojekakvih brodova, hotela, splavova, koji samo zagadjuju Dunav i sav zivot u njemu!!! Skloniti onu ruznu grdosiju ODMAAAAAAH!

Gost

#30

2016-04-16 21:56

Volim nas KEJ i zelim da ostane uvek ovako lep. Kej je nesto sto niko osim Zemuna nema, to je mesto gde kad dodjes zaboravis i koliko si star i koliko si umoran i na sve probleme, to je mesto gde su mnaga deca prohodala i odrasla, gde su se mnoge ljubavi radjale i mnogo toga i zato ga treba cuvati i sacuvati!

Gost

#31

2016-04-16 22:00

Gradske i opštinske vlasti za rad zarade i ličnih interesa/ MITO i KORUPCIJA/ ruže naše gradove i ponašaju se kao da je to njihova dedovina.....neko je u lokalnoj samoupravi uzeo novce, sram ih bilo .....nesoji jedni
MOJ ZEMUN

#32

2016-04-16 22:59

Dragi sugradjani, 

svako ko moze i koliko moze da se ukljuci tako sto ce deliti vest ili peticiju povremeno narednih dana kod sebe na svojim page-evima, grupama, blogovima, e-mailovima, portalima, forumima. Imamo podrsku Udruzenja Srpski Arhitekti i jos dosta bitnih urbanistickih,arhitektonskih,ekoloskih udruzenja i asocijacija. Budimo istrajni ali i dostojanstveni i bez teskih reci, samo jasan stav i odlucnost ima smisla. 

Potpisite i podelite.

Hvala Vam na velikoj podrsci!

 

admini MOJ ZEMUN


Gost

#33

2016-04-16 23:52

Muka mi je više od silnih brodova i splavova koji naružuju i zagađuju sve obale-ne samo u Beogradu već u celoj Srbiji.A to će biti tako sve dok je ove korumpirane vlasti koja za "sitne"pare izdaje koje kakve dozvole i onda je sve po zakonu.Sećam se KOLOSA kod Brankovog mosta-decenije su prošle dok nije uklonjen(na divlje je pd onda privezan kod 25.maja)Na njegovom mestu je ostao SPRUD od nagomilanog mulja i đubreta.A takvo stanje je pored i oko svakog splava,krš,mulj i đubre,ne retko i potopljen splav.

Gost

#34

2016-04-17 07:27

Zato sto volim Zemun onakav kakav jeste i ne zelim da ga menja svaki stranacki vojnik, onako kako mu padne na pamet!
Goran
Gost

#35

2016-04-17 08:14

Potpisao sam,ali mislim da sajber peticije nemaju nikakav uticaj.Peti parkic nije odbranjen na netu.A fali i peticija za lutkarsko pozoriste "Pinokio".


Gost

#36

2016-04-17 09:40

Delite sto vise, da vidi sto vise ljudi :)

Gost

#37

2016-04-17 10:57

Iz razloga što smo se mi Zemunci već jednom izborili da sačuvamo našu obalu...ovaj brod nam zaklanja pogled

Gost

#38

2016-04-17 13:50

Jer mi je stalo do Zemuna

Gost

#39

2016-04-17 15:43

Zato sto je inicijativa ispravna i u skladu sa zdravim razumom,sto nije slucaj sa mestom na kojem se nalazi objekat koji je povod za inicijativu.Iskreno se nadam da ce nadlezna sluzbena lica uciniti da se stvar uredi

Gost

#40

2016-04-17 16:39

Dragi Zemunci!

U Zemunu živim i Zemun volim i baš zbog toga moram da vam postavim nekoliko pitanja.

Da li ste skoro obratili pažnju našta liči centar Zemuna? Našta liči Gospodska, našta liči Veliki trg, kakve su nam zgrade i fasade u najužem centru Zemuna? Koliko đubreta, prljavštine i komunalnog nereda i neukusa. Kakva nam je ulična rasveta i kakvi su nam pločnici u našim najprometnijim pešačkim ulicama? Kakva je novogodišnja rasveta u Karađorđevoj i Glavnoj. Park na Karađorđevom trgu je veoma često toliko zarastao u travu da nam se gube deca! 

Park na okretnici koji se spominje je pun skitnica i pijanaca. Da li vam se dopada buvlja pijaca na tom mestu ili možda kartoni kojima se skitnice pokrivaju.

Lep brod hotel visoke kategorije je usidren prekoputa najzapuštenijeg trga u gradu. Umesto da budete radosni jer će ulepšati taj deo i jer će doći neki turisti da tu prenoće i prošetaju centrom, potroše i ostave neki dinar u ovom jadnom i siromašnom Zemunu, vi pišete peticiju. 

Da li ste u skorije vreme posadili neko drvo, okrečili neku fasadu ili možda učinili nešto korisno za okruženje u kome živite?

Da li znate šta znači pristan za velike brodove? To znači da će svi oni turisti koji dolaze u Beograd velikim brodovima za krstarenje, prvo izlaziti u Zemun, umesto kao do sada kod Beton hale. Pogledajte kako živi taj deo oko luke u Karađorđevoj. To znači da će turisti šetati i trošiti i u našem Zemunu u koji sada vrlo retko dolaze. Bolje bi bilo da se Zemun pripremi za taj trenutak, a ne da se sramotimo ovakvim izgledom i situacijom.

Zato gospodo zavrnite rukave pa uradite nešto lepo, svako oko svoje kuće ili zgrade, da nam Zemun bude lep!

Ne plašite se progresa.

 

 


Gost

#41 Re:

2016-04-17 16:59

#40: -  

 Osim ako sami niste vlasnik postojeceg ili buduceg kafica, restorana i sl. koje bi ti turisti posecivali, nemate nekog rezona da se odusevljavate pristanom za velike brodove ili ovim hotelom ukotvljenim na veoma pogresan deo SETALISTA.


Gost

#42

2016-04-17 17:39

Odrasla sam i zivim u Zemunu i tuzno mi je proci najlepsim delom setalista i umesto labudova i prelepog sirokog pogleda gledati u ovaj ogroman i ruzan brod, tuga :(


Gost

#43 Re: Re:

2016-04-17 18:46

#41: - Re:  

 Nisam vlasnik kafića, već sam stanovnik centra Zemuna koji je očajan zbog zapustenosti, nereda i siromaštva. 

Neposrednu korist od turista će imati maloprodaje svih vrsta, prodavci na pijaci,  kafići, restorani i sve uslužne delatnosti. 

Ali ono što je važnije, je da će zemunski ugostitelji,  trgovci, ljudi koji zarade od turista,  te iste pare verovatno potrošiti u Zemunu, pa će deo novca doći i do vas. Da ne govorimo da će se možda otvoriti nova radna mesta....

Možda ta nova klima privuče još preduzetnika, pa se izdaju i svi ti prazni lokali po centru, pa sve živne. 

To nam je potrebno, a ne neki lamenti. 


Gost

#44

2016-04-17 18:51

Neka grade svoj prokleti Beograd na vodi , neka ostave jedino mesto koje jos iole vredi duhom na miru!!!!!!! Sram Vas bilo GOSPODO nista narod ne pitate a onda trazite glasamo...MARS!!!!!.. Mnogo sam se iznervirala. Zemun i taj Kej je jedino mesto gde se ispraznim od negativne energije i to hocete da uzmete... pocrkali svi do jednog ko je to smislio i dozvolio!!!!!
Ovo uopste nije damski ali mnogo sam besna...

Gost

#45

2016-04-17 19:40

munZe konza :)

Gost

#46

2016-04-17 20:56

Zato sto volim Zemun. Zato sto volim sa klupe da gledam drugu obalu duz Crvenke i Borce i odmaram oci i mozak. Zato sto taj pogled pun lepote i mira novopostavljen brod-hotel remeti i narusava. Ruzi! Zatos to se svim planovima gubi upravo onon po cemu je Zemun poseban i zbog cegaa ga svi vole i rado posecuju.

Gost

#47

2016-04-18 06:21

Zato sto brodu hotelu nije mesto na gradskom setalistu

Gost

#48 Re:

2016-04-18 09:46

#40: -  

 Baš zato taj Lepi Brod treba da se vrati na svoje Lepo mesto odakle je i došao,da nam ne kvari naš Feng Šui... poštovani vlasniku broda i ne brinite gde će Zemunci trošiti svoje novce!


Gost

#49

2016-04-18 09:51

Strasno me nervira bahatost, sebicnost i nepostovanje nasledja. Zemun zahvaljujuci ovakvim ljudima gubi dusu koju nosi u sebi vekovima.

Gost

#50

2016-04-18 11:13

zato sto je to van svake pameti