Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima

Stanje sa terena

#2376 Re: Re:mne

2015-08-13 05:50

#92: - Re:mne  

 To je čak i ovde u peticiji lepo napomenuto, lažne prijave boravka u Srbiji i ostale malverzacije. Koliko sam upoznat, u Crnoj Gori pri izboru dokumenata i pasoša se izjašnjavate o nacionalnoj pripadnosti i jeziku na kom će vam biti izdati. Onaj ko izabere da to bude na srpskom i na ćirilici, u startu je izabrao opciju da bude diskriminisan od strane vaše države. Ali upravo za takve nemam ništa protiv da studiraju ovde na trošku budžeta, to je u svakom smislu dijaspora, ne samo da su iz Crne Gore, mogu da budu iz Albanije, Rumunije, odakle god, u bilo kojoj od pomenutih zemalja su obespravljeni zbog nacionalnog deklarisanja, pa što da se matica i ne brine o njima. Pomenu neko Mandića i Prlainovića, e oni su baš iz ove grupe, iz kraja koji je srpskiji od mnogih u samoj Srbiji.

Ali tu je i masa onih koji se u dokumentima izjašnjavaju kao Crnogorci, a čim predju kod Gostuna osećaju se kao Srbi, sve radi beneficija! I to uopšte nije mali broj, jer se radi o stotinama na godišnjem nivou. I takvo licemerje je potpuno nepotrebno. Ti dvojni pasoši, sedenje na dve stolice, a takvi će vrlo lako izabrati i treću stranu, zadržite ih slobodno. Takvi ni ne mogu imati prijatelja, jer oni sami ne znaju da nekom budu prijatelji, pošto sve gledaju kroz korist.

goranac

#2377 Re: Re: Re: Re:

2015-08-13 05:52

#2353: - Re: Re: Re:  

 e kad bi oni razumeli ,odavno bi otisli

Moravac

#2378 Re: Re:

2015-08-13 06:02

#1963: - Re:  

 Sve je to jasno svim normalnim ljudima! Hercegovacki srbi nikada nisu imali krizu identiteta i uvek su davali veliki doprinos svom srpstvu! Crnogorci su pokrali vasu istoriju i sada je naopacke tumace zbog njihove krize identiteta i plemenskog primitivizma koji je u rangu albanske svesti...


Gost

#2379

2015-08-13 06:07

Ne plaćaju porez Srbiji, strani su državljani i ne mogu trošiti novac naroda Srbije
goranac

#2380 Re:

2015-08-13 06:11

#2119: -  

 imamo majku a  braca nam i ne trebaju.gde si ti video dva brata da se oko necega sloze ,nigde.prema tome u se i u svoje kljuse a bratu sretno sa albancima i hrvatima 


Gost

#2381 Re:

2015-08-13 06:32

#10: igalo -  

 Naravno da i treba da polazu poznavanje tog gorskog jezika i pravopisa, ali ja koliko znam u gorsku na studije idu samo maturanti ruske gimnazije a takvih u SRB uglavnom pa i da nema ili su statisticka greska.Idi more ti i gorski univerziteti, jel se ti obde salis ili sprdas sam sa sobom.


Gost

#2382

2015-08-13 06:49

Samo zato sto sam za apsolutni reciprocitet, Crnogorci u Bgd vode sve od prosvete, zdravstva, bezbednosti, sa pasošima tudje zemlje a srpska manjina zivi u CG u ulsovima gorim nego u drugim susednim zemljama.
Koliko oni skolarina i ostalog daju nasim studentima, toliko trebamo i mi njima, i to ne samo sa CG nego i sa ostalim zemljama, koga ja plaćam kao poreski obveznik?
Moravac

#2383 Re: Re: Re:mne

2015-08-13 06:56

#2376: Stanje sa terena - Re: Re:mne  

 Simpatican ti je komentar. Samo sta ce ti ona definicija " iz krajeva koji je srpskiji od mnogih u samoj Srbiji"? Svi krajevi u Srbiji su srpski ali pored naseg vecinskog srpskog naroda u Srbiji su takodje punopravni drzavljani i gradjani koji pripadaju nacionalnim manjinama. Vecina njih se mnogo iskrenije oseca srbima i ako po poreklu pripadaju drugoj etnickoj zajednuci, vredni su i postuju takodje njihovu drzavu Srbiju! Taj kraj iz koga su vaterpolisti je oduvek tradicionalno pripadao Hercegovini i srbi iz tog kraja imaju kristalno jasno ocuvanu nacionalnu svest! Inace najbolju pomoc im Srbija moze pruziti da se odlicno organizuju kao srpska nacionalna manjina u Crnoj Gori. Srbija pomocu principa reciprociteta mora legalno da izvrsi pritasak na Crnogorsku vlast kako bi oni omogucili njihovim gradjanima srpske nacionalnosti da imaju ravnopravni polozaj u institucijama Crne Gore. Samim tim moraju da se izbore da studiraju na takodje njihovom Podgorickom univerzitetu. Nije nista strasno kada srbi iz Crne Gore dodju u maticu Srbiju i naravno da su strani drzavljani kao i Srbi iz Srbije sto isto jesu kada posete Crnu Goru! Valjda bi srbi iz dijaspore trebalo da dolaze u maticu Srbiju zbog zadovoljena duhovnih i nacionalnih potreba uz posetu rodjacima! Ako se neko izjasnjava kao pripadnik nekog naroda iz interesa ili materijalne koristi onda je to njegov licni poraz i ogromna duhovna beda... Ima puno srba iz Srbije koji nikada nista nisu dobili od svoje rodjene drzave Srbije ali nikada im nije palo napamet da se odreknu od svog srpskog naroda i jedine drzave Srbije koju imaju!

Aleksandar NS

#2384 Srbija i CG

2015-08-13 06:59

Da li je iko primetio da su svi potpisnici peticije iz "Srbija i CG"? :D :D :D  


Gost

#2385

2015-08-13 07:00

Zato što mi mi moramo da plaćamo sve za našu decu a oni sve dobijaju besplatno. Ako su želeli da budu samostalni tako država i treba da ih tretira, znači kao strance i da tako plaćaju svoje školovanje u Srb

Gost

#2386

2015-08-13 07:06

Mislim, da treba oformiti tim koji će se baviti Srpskim interesima i koji će sprovoditi te interese a u cilju čuvanja onog što nam je bitno.
Srbija

#2387 Re:

2015-08-13 07:22

#2386: -  

 Evo ovde se upravo formira taj buduci srpskim tim koji ce u svako doba dana i noci 100% znati da brani interese Srbije i srpskog naroda! Ovde su vecinom mladi ljudi i pripadnici buduce srpske intelektualne elite, jasno se vidi kakve su im ideje i interesi!!!  SVAKA CAST POKRETACIMA OVAKVIH INICIJATIVA!!!


Gost

#2388

2015-08-13 07:24

Dobro smo se setili da taj olos izbacimo iz zemlje, nit manje zemlje nit veceg porekla. Koga god pitas on je poreklom iz CG. Trebali bi i sa direktorima to da uradimo!!!!

Gost

#2389

2015-08-13 07:25

ne može se sedeti na dve stolice...

Gost

#2390

2015-08-13 07:47

Pod hitno da se promeni ustav. Srbija treba da bude zemlja njenih gradjana a ne kako sad pise Srpskog naroda. Sta ce nam ovi crnogorci, bosanci hercegovci


Gost

#2391

2015-08-13 07:52

Bravo za peticiju, Deco samo napred, imate podrsku! Borite se za sebe, mi cemo vam pomoći koliko god mozemo!

zzz

#2392 Re:

2015-08-13 07:58

#10: igalo -  

 Polagaće svih petoro


Gost

#2393

2015-08-13 08:03

na prvoj strani potpisa od 4 koja se vide su Karadzic, Popovic i Tomasevic. HAHAHHAHAHA


Gost

#2394

2015-08-13 08:06

Poštovani, potpisao sam peticiju zbog toga što studenti iz Srbije u Crnoj Gori nisu ni približno tako dobro tretirani kao crnogorski studenti u Srbiji, u ostalom kao što su uvaženi svi crnogorci u Srbiji, kao da su Bogom dani a ni jedan Srbin u Crnoj Gori nije ni direktor WC-a a oni ovde drže većinu funkcija i direktorskih mesta.

Gost

#2395 Re:

2015-08-13 08:17

#2393: -  

 Tuzni narode moj


Gost

#2396

2015-08-13 08:41

Studenti - strani državljani treba da imaju iste uslove, bez obzira iz koje zemlje dolaze.
Ako nisu iz Srbije, to bi trebalo da se plati, lepo.

Gost

#2397

2015-08-13 08:43

Od troje moje dece, dvoje studiraju i ja za njih plačam školarinu.
Sad je ova mlađa polagala prijemni i nije prošla za tri boda.
Zato moj potpis...
ЂУКА

#2398 Re: Hej, šoferu, kondukteru, zaustavi vraćam kartu!

2015-08-13 08:56

#1595: Devojka broj 8 - Hej, šoferu, kondukteru, zaustavi vraćam kartu! 

 ГЛУПАЧО НЕ МЕШАЈ СЕ! СВЕ ИХ ТРЕБА ПРОТЕРАТИ МАМУ ИМ ФАШИСТИЧКУ ЈЕБЕМ!


Gost

#2399

2015-08-13 09:08

Peticiju sam potpisao zbog toga što ne vidim ni jedan razlog da se , na uštrb dece iz Srbije, o trošku građana ove siromašne zemlje zemlje, školuju ljudi iz druge države koji, usput, govore "drugim" jezikom i pripadaju "drugoj" naciji.

Gost

#2400

2015-08-13 09:22

Ako su se deklarisali kao Crnogorci(a jesu),onda im treba naplatiti sve kao da su strani drzavljani jer vise nismo ista drzava.
Dok nasi pametni i siromasni studenti ne mogu da budu na budzetu, oni (Crnogorci)cak dobijaju mesto po domovima i sve povlastice koje im po svim normama skolovanja ne pripadaju.Tome se treba ostro suprotstaviti,jer kad oni zavrse fakultet,onda ne idu nazad za Crnu Goru nego ostaju u Srbiji i tu opet uzimaju posao nasim mladim i visiko obrazovim kadrovima kroz poznanstva i veze kad smo bili zajedno u istoj drzavi.
Nista vise nema za dz.