Otvoreno pismo ministru nauke

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Otvoreno pismo ministru nauke


Gost

#376 Re: Re: Re: Profa?

2012-11-06 10:11

#374: Posmatrač - Re: Re: Profa?

U vezi sa tačkom L) : Pozivaju se dame voljne da se seksualno angažuju da se jave, ako su dobre garantujem redovni izbor do redovnog :)

Posmatrač

#377 Aj' se mi lepo razdvojimo...

2012-11-06 10:13

Ovi "smuti-pa-prospi" publicisti neka rade šta god hoće, a da mi ostali napravimo neki "sanitarni pojas" - tj. da se lepo razdvojimo, pa ne mora ništa da se dokazuje i ne mora niko da se pravda u okviru sopstvene struke/nauke.


Gost

#378 Re: Aj' se mi lepo razdvojimo...

2012-11-06 10:19

#377: Posmatrač - Aj' se mi lepo razdvojimo...

A ko da se razdvoji od koga? Ja evo to nisam shvatio? Molim vas da konkretno kažete u okviru poznatih kategorija. Jer svi odgovori koji se vrte su: da se razdvojimo mi dobri od vas loših, da se razdvojimo mi pravedni od vas nepravednih, da se odvojimo mi moralni od vas amoralnih. Molim da ne koristite ove nepostojeće i neuhvatljive kategorije, nego dajte konkretno u okviru postojećih pravnih okvira.

 

 

Posmatrač

#379 Konkretno je uvod u svađu...

2012-11-06 10:25

Ako kažem konkretno, to će da bude uvod u svađu, a ja bih samo da se RAZDVOJIMO.

Ako Vam je rasprava nedovoljno zanimljiva (ne vređamo se dovoljno ili ne psujemo jedni druge, nema konkretnih imena), možda da pogledate neke druge teme u okviru ovog portala.

Ozbiljno - ako iz primera datih u #374 nije baš sve kristalno jasno (koje nauke su baš lepo polje za manipulaciju), onda je to još jedan dodatni razlog da se RAZDVOJIMO. Mogu i da navedem neke pasuse iz nekih SCI časopisa (iz jednog se javljala i jedna recenzentkinja...), ali to su uglavnom poznate stvari.

Inače ste (svesno ili nesvesno) rekli jednu baš tačnu stvar: amoralnost (i nemoralnost, ali uglavnom amoralnost) ovih što ih često spominjem je razlog zašto ne možemo zajedno - oni, siroti, misle da je to što rade baš prava nauka, a da smo mi ostali verovatno nesposobni, čim toliko malo objavljujemo. Naravno - koješta!

Milena

#380 Nepoštenje se samo ovde isplati (zato, ne ostajte ovde!)

2012-11-06 11:24

Pošto je već veoma upadljivo da se komentariše sve i svašta, ali nikako srž problema (sa retkim izuzecima), postavlja se pitanje da li se želi pošten pristup svemu.Treba krenuti od početka, šta je uzrok svemu ovome (haosu). To je (setili ste se) nedostatak normativnog regulisanja. Treba primeniti pravni sistem, prilagođen, Evropske unije. Zar je to toliko teško shvatiti. Doduše, prethodna vlast, pritisnuta, nekako je i regulisala neka pitanja (zakon iz 2010.).Ali,on se NE PRIMENJUJE (epohalni srpski izum, za glupake i retardirane). Pare su dobili (nepošteno), a sad sve po starom. Ovaj zakon inače, kao i svaki drugi, traži dodatne pravne akte, radi primene u praksi. Neki su urađeni, neki nisu.Znači, polovično.Ipak, po mom mišljenju, prapočetak svega je genijalno otkriće (ravno otkriću Amerike)da je celokupna nauka u Srbiji svedena na "specijalizovane usluge". Po nomenklaturi u Zakonu, to je honorarni rad ad hok, koji se plaća po nečijoj volji, bez zakonskog utemeljenja, ugovorno.A ugovor je SLOBODNA volja. Pitam se čija? Znači, ništa trajno, ništa suštinski važno. Kada bi se zaposleni u nauci izborili da se ovako sramno tretiranje nauke u celini ukine, problem bi počeo da se rešava.Vratila bi se zvanja, kao jedini ozbiljni rezultat naučnog rada. I Pravilnikom utvrđeni veoma strogi kriterijumi za sticanje i održavanje.Neka svi zainteresovani pokrenu ovo pitanje, ako treba i pred Ustavnim sudom, jer protagonisti svega nakaradnog i nenormalnog sigurno neće odustati od svog zlatnog majdana.

Gost

#381 Re: Konkretno je uvod u svađu...

2012-11-06 11:44

#379: Posmatrač - Konkretno je uvod u svađu...

Ma niko se ne vređa, ali se radi o tome da su to neki vi, a ovamo neki oni, pa se vi i oni razdvajate, a mi treći gledamo i ne kapiramo koji ste vi i koji su oni. Lepo recite i gotovo. Šta uvijate.


Gost

#382 Re: Konkretno je uvod u svađu...

2012-11-06 12:06

Posmatrač

#383 Stil ili prepoznavanje...?

2012-11-06 13:59

Uvaženi #382...
Imam dilemu da li je ovo stil kojim izražavate svoje neslaganje sa iznetim činjenicama i u Vašoj sredini (ili pomoćno pitanje, ali za nižu ocenu: komunicirate li i sa nadređenima kod Vas korišćenjem ovih "stilskih figura") ili je u samo pitanju nezadovoljstvo činjenicom da je neko iz kategorije istraživača dao tačnu dijagnozu i naveo "karantinske" mere kao prvi korak u rešavanju našeg najvećeg problema...

Zbunjen

#384 Re: Re: Re: Re: Dopunite peticiju

2012-11-06 16:10

#366: DrMr - Re: Re: Re: Dopunite peticiju

Bilo bi lepo da kolega nauči pravopis ...............


Gost

#385 Re: Stil ili prepoznavanje...?

2012-11-06 19:22

#383: Posmatrač - Stil ili prepoznavanje...?

Ovo je vrlo plastičan stil.

Obzirom da Vi uvijate nešto - te mi smo dali tačnu dijagnozu i mere, te mi smo super likovi imamo po dva rada, te mi smo moralni i tako divni i pametni, te mi ćemo da se razdvojimo od vas, te mi ćemo da sitnimo bodove, te mi ćemo da pokažemo kartelima jer mi nismo, te mi ćemo da proteramo dva časopisa iz bosne, te mi ćemo ovo i ono - moram da vam se plastično obratim i da priupitam koji ste to vi? Šta je CEON i ostali u njemu? Ko to imenuje? Čemu to služi? Dajte lepo neki softver za transformaciju ovih bodova u te vaše i svako da vidi gde je i gotovo. Kakvo odvajanje nekoga od nečega i obrnuto? Pa mi smo tako mala zajednica da kada nastavnik na fakultetu dobije grip postavlja se pitanje ko će da ga menja. A vi nešto ovde fantazirate i imate peticiju sa 15 zahteva a u okviru svakog po tri moguća rešenja i po dva varijeteta. Nadam se da je Žarko pametan čovek, kakvog sam ga do sada držao, a i ako nije otvorićemo mu oči. Pitam vas šta znači 1/n/temperatura vvazduha na dan kada je bojavljen rad/ kilaža istraživača/ broj stanovnika države u kojoj izlazi časopis. Koji je to indeks? Šta dobijate? Mislim, jasno je da malo karikiram ali to tako izgleda. I da imate 600 potpisa, što je nedovoljno za bilo šta. Ne treba država da pravi ambijent da niko ne može da bude biran u zvanje i da niko ne može da dobije platu, osim ratka i ljiljane i ceona. Država treba da pravi ambijent da što više ljudi ima motiv da se bavi naukom. Gde god sam konkurisao i dobijao po svetu razne stvari tražili su mi isključivo SPISAK RADOVA!!! Nikakve indekse i gluposti. U editoral bordu nekoliko evrospkih časopisa sam se našao tako što je neo u bazama podataka napravio SPISAK RADOVA i zaključio čime se bavim. O čemu pričate, neka narod objavljuje i publikuje što više, naravno bez plagijatorstva i ostalih nemoralnih stvari, koje su uz sve to i bespotrebne, jer danas se časkom dokaže plagijat. Zbog plagijata je kod nas jedan nastavnik izgubio mentorstvo, a drugi izbor u zvanje. Neko je poslao anonimno pismo sa dokazima i kraj priče. Šta ima da se priča.

nauka napreduje u malim koracima i po principu malih prinosa, a vi maštate o nekim epohalnim objavljivanjima i radovima, pa izvinite ali ne pravi se pita od go.ana. Mi smo siromašna i mala zemlja koja još uvek razvija potencijale. Mi imamo samo dva veka tradiciju, a tokom ta dva veka barem 5 puta smo potpuno devastirani, a vi sada pričate o objavljivanjima u Nature ili sličeno. Ne maštajte, nego pišite i to je to.

I da, opet za zainteresovane, mi nemamo nadređene na našem fakultetu - imamo mentore i prijatelje profesore i kolege asistente. Možda je naša mikrosredina takva.

cela peticija liči na naknadno dokazivanje loših đaka, pa da bi dokazali da nisu loši, oni naprave neka merila i kažu, ahaaa jesu ovo oštrija merila ali važe i za nas, ali mi smo super što smo ih napravili, baš smo super.

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2012-11-06 19:23



Gost

#387

2012-11-06 19:29

AJ SE VI LEPO RAZDVOJTE PA VI SEBE BODUJTE KAKO HOĆETE :)

Gost

#388 ŠIPKA PERO 3 RADA NAŠI U WOSU

2012-11-06 19:33

>> Filter: Samo Article i Review

Naslov Role and position of the locally published journals in an evaluation-oriented CRIS (Proceedings Paper)
Autori Sipka Pero
Info GET THE GOOD CRIS GOING: ENSURING QUALITY OF SERVICE FOR THE USER IN THE ERA, (2008), vol. br. , str. 141-148
Ispravka ISI/Web of Science
Naslov Structure of personality psychology based on cocitation analysis of prominent authors (Article)
Autori Jevremov Tanja Pajic Dejan Sipka Pero
Info PSIHOLOGIJA, (2007), vol. 40 br. 2, str. 329-343
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa
Naslov The Serbian citation index: Context and content (Proceedings Paper)
Autori Sipka Pero
Info ISSI 2005: Proceedings of the 10th International Conference of the International Society for Scientometrics and Informetrics, Vols 1 and 2, (2005), vol. br. , str. 710-711
Ispravka ISI/Web of Science Citati: SCIndeks (1)

Gost

#389 RATKO JANKOV GOTOVO NIGDE MEĐU PRVA TRI AUTORA

2012-11-06 19:35


Naslov Isolation of functional total RNA from Tilia cordata leaves and pollen (Article)
Autori Ognjenovic Jana Tantoush Ziyad Jankov Ratko M Cirkovic-Velickovic Tanja D Vukmirica Jelena
Info JOURNAL OF THE SERBIAN CHEMICAL SOCIETY, (2012), vol. 77 br. 8, str. 1003-1012
Projekat Ministry of Education, Science and Technological Development of the Republic of Serbia [172024]; European Commission [256716]
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa
Naslov Electrophoretic and Zymographic Techniques for Production Monitoring of Two Lipase Forms from Candida Antarctica Dsm 70725 (Article)
Autori Dimitrijevic Aleksandra S Velickovic Dusan V Jankov Ratko M Milosavic Nenad B
Info HEMIJSKA INDUSTRIJA, (2012), vol. 66 br. 2, str. 201-206
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa Citati:
Naslov One-step, inexpensive high yield strategy for Candida antarctica lipase A isolation using hydroxyapatite (Article)
Autori Dimitrijevic Aleksandra S Velickovic Dusan V Bihelovic Filip J Bezbradica Dejan I Jankov Ratko M Milosavic Nenad B
Info BIORESOURCE TECHNOLOGY, (2012), vol. 107 br. , str. 358-362
Projekat Ministry of Science of the Republic of Serbia[172049, 046010]; FP7 Reg Pot FCUB ERA, GA[256716]
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa Citati:
Naslov Study of the kinetic parameters for synthesis and hydrolysis of pharmacologically active salicin isomer catalyzed by baker's yeast maltase (Article)
Autori Velickovic Dusan V Dimitrijevic Aleksandra S Bihelovic Filip J Jankov Ratko M Milosavic Nenad B
Info RUSSIAN JOURNAL OF PHYSICAL CHEMISTRY A, (2011), vol. 85 br. 13, str. 2317-2321
Projekat Ministry of Science of Republic of Serbia[172049]
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa
Naslov Simultaneous production of exopolysaccharide and lipase from extremophylic Pseudomonas aeruginosa san-ai strain: A novel approach for lipase immobilization and purification (Article)
Autori Dimitrijevic Aleksandra S Velickovic Dusan V Rikalovic Milena G Avramovic Natasa S Milosavic Nenad B Jankov Ratko M Karadzic Ivanka M
Info CARBOHYDRATE POLYMERS, (2011), vol. 83 br. 3, str. 1397-1401
Projekat Ministry of Science of the Republic of Serbia [20064, 046010, 142020, 172049, 142018B]
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa Citati: ISI/Web of Science (1) Scopus (1)
Naslov Production of lipase from Pseudozyma aphidis and determination of the activity and stability of the crude lipase preparation in polar organic solvents (Article)
Autori Dimitrijevic Aleksandra S Velickovic Dusan V Bezbradica Dejan I Bihelovic Filip J Jankov Ratko M Milosavic Nenad B
Info JOURNAL OF THE SERBIAN CHEMICAL SOCIETY, (2011), vol. 76 br. 8, str. 1081-1092
Projekat Ministry of Science and Technological Development of the Republic of Serbia[172049, 046010]; FP7 RegPot FCUB ERA GA[256716]
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa Citati: ISI/Web of Science (2) Scopus (3)
Naslov Digestibility of beta-lactoglobulin following cross-linking by Trametes versicolor laccase and apple polyphenols (Article)
Autori Tantoush Ziyad Mihajlovic Luka Kravic Bojana Ognjenovic Jana Jankov Ratko M Cirkovic-Velickovic Tanja D Stanic-Vucinic Dragana
Info JOURNAL OF THE SERBIAN CHEMICAL SOCIETY, (2011), vol. 76 br. 6, str. 847-855
Projekat Ministry of Education and Science of the Republic of Serbia[172024]; FCUB ERA, GA[256716]
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa Citati:
Naslov The partial characterization of the antibacterial peptide bacteriocin G(2) produced by the probiotic bacteria Lactobacillus plantarum G(2) (Article)
Autori Seatovic Svetlana L Jovanovic-Novakovic Jelena S Zavisic Gordana N Radulovic Zeljka C Gavrovic-Jankulovic Marija D Jankov Ratko M
Info JOURNAL OF THE SERBIAN CHEMICAL SOCIETY, (2011), vol. 76 br. 5, str. 699-707
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa Citati:
Naslov A highly efficient diastereoselective synthesis of alpha-isosalicin by maltase from Saccharomyces cerevisiae (Article)
Autori Velickovic Dusan V Dimitrijevic Aleksandra S Bihelovic Filip J Bezbradica Dejan I Jankov Ratko M Milosavic Nenad B
Info PROCESS BIOCHEMISTRY, (2011), vol. 46 br. 8, str. 1698-1702
Projekat Ministry of Science of the Republic of Serbia[172049, 046010]
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa Citati: ISI/Web of Science (1)
Naslov Cysteine proteinase inhibitor Act d 4 is a functional allergen contributing to the clinical symptoms of kiwifruit allergy (Article)
Autori Popovic Milica M Milovanovic Mina Burazer Lidija M Vuckovic Olga Hoffmann-Sommergruber K Knulst A Lindner Buko Petersen Arnd Jankov Ratko M Gavrovic-Jankulovic Marija D
Info MOLECULAR NUTRITION & FOOD RESEARCH, (2010), vol. 54 br. 3, str. 373-380
Projekat Ministry of Science and Technological Development, Republic of Serbia [142020]
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa Citati: SCIndeks (1)

Gost

#390 MIROLJUB RADOJKOVIĆ JEDAN BOOK REVIEW NEMA RADOVA

2012-11-06 19:36


>> Filter: Samo Article i Review

Naslov Forging War: The media in Serbia, Croatia, Bosnia, and Hercegovina (Book Review )
Autori Radojkovic Miroljub
Info POLITICAL COMMUNICATION , (2007 ), vol. 24 br. 3 , str. 344 -346
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa

Gost

#391 MIROSLAV PROKOPIJEVIC TRI RADA U PANEKONOMIKUSU

2012-11-06 19:39

>> Filter: Samo Article i Review

Naslov Shadows Over Chicagoans. A Guide to the Chicago School in Economics The Elgar Companion to the Chicago School of Economics (Book Review)
Autori Prokopijevic Miroslav
Info PANOECONOMICUS, (2011), vol. 58 br. 3, str. 425-430
Ispravka ISI/Web of Science Elečas Rang časopisa
Naslov Euro Crisis (Article)
Autori Prokopijevic Miroslav
Info PANOECONOMICUS, (2010), vol. 57 br. 3, str. 369-384
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa Citati: ISI/Web of Science (2) Scopus (2)
Naslov Groundwork of the Austrian Theory (Book Review)
Autori Prokopijevic Miroslav
Info PANOECONOMICUS, (2009), vol. 56 br. 3, str. 417-419
Ispravka ISI/Web of Science Elečas Rang časopisa

Gost

#392 PERE TUMBAS JEDAN RAD U WOSU

2012-11-06 19:40


>> Filter: Samo Article i Review

Naslov Factors influencing the potential of the e-market in the country (Article)
Autori Tumbas Pere Matkovic Predrag Pupovac Ljubomir
Info TECHNICS TECHNOLOGIES EDUCATION MANAGEMENT-TTEM, (2011), vol. 6 br. 4, str. 1265-1275
Ispravka ISI/Web of Science Elečas Rang časopisa Citati:

Gost

#393

2012-11-06 19:41

388-392
Dobro pokazano!

Gost

#394 EVO PRVIH POTPISNIKA PETICIJE

2012-11-06 19:44

ŠIPKA PERO 3 RADA NAŠI U WOSU

Naslov Role and position of the locally published journals in an evaluation-oriented CRIS (Proceedings Paper)
Autori Sipka Pero
Info GET THE GOOD CRIS GOING: ENSURING QUALITY OF SERVICE FOR THE USER IN THE ERA, (2008), vol. br. , str. 141-148
Ispravka ISI/Web of Science
Naslov Structure of personality psychology based on cocitation analysis of prominent authors (Article)
Autori Jevremov Tanja Pajic Dejan Sipka Pero
Info PSIHOLOGIJA, (2007), vol. 40 br. 2, str. 329-343
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa
Naslov The Serbian citation index: Context and content (Proceedings Paper)
Autori Sipka Pero
Info ISSI 2005: Proceedings of the 10th International Conference of the International Society for Scientometrics and Informetrics, Vols 1 and 2, (2005), vol. br. , str. 710-711
Ispravka ISI/Web of Science Citati: SCIndeks (1)

RATKO JANKOV GOTOVO NIGDE MEĐU PRVA TRI AUTORA

Naslov Isolation of functional total RNA from Tilia cordata leaves and pollen (Article)
Autori Ognjenovic Jana Tantoush Ziyad Jankov Ratko M Cirkovic-Velickovic Tanja D Vukmirica Jelena
Info JOURNAL OF THE SERBIAN CHEMICAL SOCIETY, (2012), vol. 77 br. 8, str. 1003-1012
Projekat Ministry of Education, Science and Technological Development of the Republic of Serbia [172024]; European Commission [256716]
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa
Naslov Electrophoretic and Zymographic Techniques for Production Monitoring of Two Lipase Forms from Candida Antarctica Dsm 70725 (Article)
Autori Dimitrijevic Aleksandra S Velickovic Dusan V Jankov Ratko M Milosavic Nenad B
Info HEMIJSKA INDUSTRIJA, (2012), vol. 66 br. 2, str. 201-206
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa Citati:
Naslov One-step, inexpensive high yield strategy for Candida antarctica lipase A isolation using hydroxyapatite (Article)
Autori Dimitrijevic Aleksandra S Velickovic Dusan V Bihelovic Filip J Bezbradica Dejan I Jankov Ratko M Milosavic Nenad B
Info BIORESOURCE TECHNOLOGY, (2012), vol. 107 br. , str. 358-362
Projekat Ministry of Science of the Republic of Serbia[172049, 046010]; FP7 Reg Pot FCUB ERA, GA[256716]
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa Citati:
Naslov Study of the kinetic parameters for synthesis and hydrolysis of pharmacologically active salicin isomer catalyzed by baker's yeast maltase (Article)
Autori Velickovic Dusan V Dimitrijevic Aleksandra S Bihelovic Filip J Jankov Ratko M Milosavic Nenad B
Info RUSSIAN JOURNAL OF PHYSICAL CHEMISTRY A, (2011), vol. 85 br. 13, str. 2317-2321
Projekat Ministry of Science of Republic of Serbia[172049]
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa
Naslov Simultaneous production of exopolysaccharide and lipase from extremophylic Pseudomonas aeruginosa san-ai strain: A novel approach for lipase immobilization and purification (Article)
Autori Dimitrijevic Aleksandra S Velickovic Dusan V Rikalovic Milena G Avramovic Natasa S Milosavic Nenad B Jankov Ratko M Karadzic Ivanka M
Info CARBOHYDRATE POLYMERS, (2011), vol. 83 br. 3, str. 1397-1401
Projekat Ministry of Science of the Republic of Serbia [20064, 046010, 142020, 172049, 142018B]
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa Citati: ISI/Web of Science (1) Scopus (1)
Naslov Production of lipase from Pseudozyma aphidis and determination of the activity and stability of the crude lipase preparation in polar organic solvents (Article)
Autori Dimitrijevic Aleksandra S Velickovic Dusan V Bezbradica Dejan I Bihelovic Filip J Jankov Ratko M Milosavic Nenad B
Info JOURNAL OF THE SERBIAN CHEMICAL SOCIETY, (2011), vol. 76 br. 8, str. 1081-1092
Projekat Ministry of Science and Technological Development of the Republic of Serbia[172049, 046010]; FP7 RegPot FCUB ERA GA[256716]
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa Citati: ISI/Web of Science (2) Scopus (3)
Naslov Digestibility of beta-lactoglobulin following cross-linking by Trametes versicolor laccase and apple polyphenols (Article)
Autori Tantoush Ziyad Mihajlovic Luka Kravic Bojana Ognjenovic Jana Jankov Ratko M Cirkovic-Velickovic Tanja D Stanic-Vucinic Dragana
Info JOURNAL OF THE SERBIAN CHEMICAL SOCIETY, (2011), vol. 76 br. 6, str. 847-855
Projekat Ministry of Education and Science of the Republic of Serbia[172024]; FCUB ERA, GA[256716]
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa Citati:
Naslov The partial characterization of the antibacterial peptide bacteriocin G(2) produced by the probiotic bacteria Lactobacillus plantarum G(2) (Article)
Autori Seatovic Svetlana L Jovanovic-Novakovic Jelena S Zavisic Gordana N Radulovic Zeljka C Gavrovic-Jankulovic Marija D Jankov Ratko M
Info JOURNAL OF THE SERBIAN CHEMICAL SOCIETY, (2011), vol. 76 br. 5, str. 699-707
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa Citati:
Naslov A highly efficient diastereoselective synthesis of alpha-isosalicin by maltase from Saccharomyces cerevisiae (Article)
Autori Velickovic Dusan V Dimitrijevic Aleksandra S Bihelovic Filip J Bezbradica Dejan I Jankov Ratko M Milosavic Nenad B
Info PROCESS BIOCHEMISTRY, (2011), vol. 46 br. 8, str. 1698-1702
Projekat Ministry of Science of the Republic of Serbia[172049, 046010]
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa Citati: ISI/Web of Science (1)
Naslov Cysteine proteinase inhibitor Act d 4 is a functional allergen contributing to the clinical symptoms of kiwifruit allergy (Article)
Autori Popovic Milica M Milovanovic Mina Burazer Lidija M Vuckovic Olga Hoffmann-Sommergruber K Knulst A Lindner Buko Petersen Arnd Jankov Ratko M Gavrovic-Jankulovic Marija D
Info MOLECULAR NUTRITION & FOOD RESEARCH, (2010), vol. 54 br. 3, str. 373-380
Projekat Ministry of Science and Technological Development, Republic of Serbia [142020]
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa Citati: SCIndeks (1)

MIROLJUB RADOJKOVIĆ JEDAN BOOK REVIEW NEMA RADOVA

Naslov Forging War: The media in Serbia, Croatia, Bosnia, and Hercegovina (Book Review )
Autori Radojkovic Miroljub
Info POLITICAL COMMUNICATION , (2007 ), vol. 24 br. 3 , str. 344 -346
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa

MIROSLAV PROKOPIJEVIC TRI RADA U PANEKONOMIKUSU

Naslov Shadows Over Chicagoans. A Guide to the Chicago School in Economics The Elgar Companion to the Chicago School of Economics (Book Review)
Autori Prokopijevic Miroslav
Info PANOECONOMICUS, (2011), vol. 58 br. 3, str. 425-430
Ispravka ISI/Web of Science Elečas Rang časopisa
Naslov Euro Crisis (Article)
Autori Prokopijevic Miroslav
Info PANOECONOMICUS, (2010), vol. 57 br. 3, str. 369-384
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa Citati: ISI/Web of Science (2) Scopus (2)
Naslov Groundwork of the Austrian Theory (Book Review)
Autori Prokopijevic Miroslav
Info PANOECONOMICUS, (2009), vol. 56 br. 3, str. 417-419
Ispravka ISI/Web of Science Elečas Rang časopisa

PERE TUMBAS JEDAN RAD U WOSU

Naslov Factors influencing the potential of the e-market in the country (Article)
Autori Tumbas Pere Matkovic Predrag Pupovac Ljubomir
Info TECHNICS TECHNOLOGIES EDUCATION MANAGEMENT-TTEM, (2011), vol. 6 br. 4, str. 1265-1275
Ispravka ISI/Web of Science Elečas Rang časopisa Citati:
Posmatrač

#395 Opet o stilu #385...

2012-11-06 20:22

Verovatno bi trebalo da sudim o Vašem doprinosu nauci na osnovu izjave da ste u editorial boardu nekih evropskih časopisa, da se vaši mnogobrojni radovi nalaze u raznim bazama ili da ste konkurisali na mnogo mesta prilažući spisak tih radova...

Međutim, uveravaju me u suprotno - rečnik koji koristite (kao na portalu fudbalskih navijača), način izlaganja, tok misli ("plastični stil") i biseri tipa: "... Nadam se da je Žarko pametan čovek, a ako nije...", "... neka narod objavljuje i publikuje što više...", "... odvajanje nekoga od nečega i obrnuto...", "... ne pravi se pita od...", "... mi nemamo nadređene na našem fakultetu...", kao i rečenice koje uopšte ne razumem (ovu poslednju, na primer).

Rukovodim se i utiskom da niste pažljivo čitali ono što sam predlagao... Ili je ta površnost uobičajena za recenzente/članove boarda u vašoj struci/nauci?

Uzgred, navod da je neko izgubio mentorstvo ili zvanje zbog plagijata, a po anonimnoj prijavi, nije dokaz da se na tom fakultetu ponašaju po strogim etičkim pravilima, već ukazuje na činjenicu da prekršilac nije imao zaštitinike, a neko rešio da ga malo "disciplinuje"... Da li je na tom fakultetu baš svako muvanje sankcionisano? Iskreno?   

Zbog svega ovoga, nekako imam utisak da Vi i ja nismo dobri sagovornici u ovoj temi, pa Vam predlažem da uvažite tu jednostavnu činjenicu.


Gost

#396 Re: Opet o stilu #385...

2012-11-06 21:23

#395: Posmatrač - Opet o stilu #385...

Moguće je da nismo. Ipak ne mogu se oteti utisku da ste dosta propatili i da u Vašoj radnoj organizaciji nije sve potaman, te da radite po principu protekcije i disciplinovanja ljudi. MIslim da čovek sam pristaje ili ne pristaje da ga štite ili disciplinuju. A ja vas pitam šta se dobija uvažavanjem ove peticije, ali konkretno???


Gost

#397 Re: Opet o stilu #385...

2012-11-06 21:27

#395: Posmatrač - Opet o stilu #385...

Ccela peticija liči na naknadno dokazivanje loših đaka, pa da bi dokazali da nisu loši, oni naprave neka merila i kažu, ahaaa jesu ovo oštrija merila ali važe i za nas, ali mi smo super što smo ih napravili, baš smo super.

 

Objašnjenje: radovi prvih pet potpisanih u vezi sa ovom peticijom govore o tome da oni nisu kompetentni da pričaju o radovima jer ih nemaju, a kamo li o kvantifikovanju. Dakle radi se o lošim đacima. E sad kako da sebi daju na značaju? Naprave ideje o klasifikacijama i antiplagijatorstvu koje već postoje i žive. I sad mi ni nemamo radove ali smo jako super što smo ovo napravili ovu novu progresivnu stvar.

I onda ide samopotvrda: imam 1 dar, ali sam ja pošten! A ovaj ima 7 radova, uuuuuuuuu on je plagijator.


Gost

#398

2012-11-06 21:32

Živeo naučni kriminal i naučni proletarijat!

Gost

#399

2012-11-06 21:33

Živeli korumpirani urednici, samo da malo spuste cene!

Gost

#400

2012-11-06 21:36

Mnogo je veći kriminal ovi privatni sega-mega fakulteti i ostali edukonsi đe je Toma diploma završio, đe predaje Obradović i đe cela država studira nego radovi. puštite ljude nek pišu i množe se i napune ovaj svijet radovima