Петиција за враћање обавезног војног рока


Gost

#476 Re: Šta reći sem: XD

2013-05-27 18:35

475: Aleksandar - Šta reći sem: XD

Evo da vam odgovorim. Nisam ni debil, ni napaljeni klinac. Sluzio sam kao student ETF-a u vojnoj policiji sa dvadeset sedam godina. Sluzio od septembra 2005 do marta 2006. Nisam imao obraza da lazem da imam prigovor savesti jer mi je deda proveo pola rata u nemackoj u zarobljenistvu. Kazete vezbate u formi ste. To ne znaci mnogo ako ne prodjete obuku. Jer necete znati kako da pretrcite poljanu, kako da se sa vodom razvijete u strelce da vas sve ne pokose. Kako da pucate da bi sacuvali glavu. Kazete kamp za mazohiste. Ima medju oficirima kretena, ali ima i divnih ljudi. Sa nekima od njih bi verujte mi bila privilegija da se borite ne dao bog jer bi znali da vas vrate kuci zive. Znali bi da paze na vas. Kazete ratujemo za Vucica, Ivicu Tomu. Ne. Ne ratujemo branimo. Branimo vasu majku, oca. Moju suprugu dvoje moje male dece. Branimo vase komsije penzionere koji su stari i ne mogu sami da se brane. Branimo moje komsije i njihovu decu. To sto sam odsluzio vojsku ne cini me nikakvim fanatickom. Radim vec godinama kao dobro placen programer u stranoj firmi. Nisam ni zatucan ni napaljen kako kazete. Ne zelim u zivotu da budem u primoran da nekoga povredim. Ali takve stvari ne mozete da birate. Nekada ste primorani da silom branitre svoje. I tada imate samo dva izbora. Da podvijete rep ili da se isprsite istupite pred one koji zele da povrede vase najmilije i borite se najbolje sto umete. Sve najbolje vam zelim.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-05-28 06:07


bad mother fucker

#478 Re: Šta reći sem: XD

2013-05-28 06:15

#475: Aleksandar - Šta reći sem: XD

Jesi student ali i jebena pedercina...citam ovo i ne verujem...ti si bre izrod ovog naroda...jebo te onaj ko te tako "produhovio", mamu ti jebem onu raspalu i usranu, sluzio bi ti meni 10 godina u Avganistanu, lezilebovicu jadni,,,bolje otac da ga izdrkao pa olepio o plocice nego sto je tebe napravio.... cmaruljo jedna raspala

mrzovoljni

#479 Re: Ne treba redovna vojska

2013-05-28 06:25

#432: Nosite se u pizdu materinu, budale! - Ne treba redovna vojska

sto jes jes ...pun mi je kurac i ovih balvana iz bosne i ovih kosovara...a mi  da ih branimo ,,,svako na svoje i mrs' u pizdu materinu...smradovi se infiltrirali.... i razmnozili kad prosetam beogradom ko da sam u hrvatskoj a ne u srbiji...ove kosovare i ne razumem sta mumlaju nema razlike izmenju njih i siptara

Seals FUCKER

#480 Re:

2013-05-28 06:39

#393: seal -

Suck mu dick you asshole... you a sperm of obama groines... if you have a mother and sisters i rather will fuck them... eat it... a'm so scared of your shitty speak you wanker... you ar soooo gay mother fucker,and you haven't balls to comeover here.... you ar'nt seal you are fish........guy's like you i eat for breakfast

Gay Hater

#481 Re: Re: Re: Vojska6

2013-05-28 06:45

Ja

#482 Re:

2013-05-28 06:51

#3: -

Nasi momci i sada mogu da se prijave na dobrovoljno sluzenje vojnog roka, jedina razlika je sto sada mogu da potpisu i ugovor o profesionalnom sluzenju vojnog roka.


Gost

#483

2013-05-28 13:00

Ja ne zelim vojni rok! Ko hoce da ide u rat neka ide slobodno ja ne zelim. Imate tu profesionalnu vojsku pa se prijavite ali ja da idem u rat i da ginem sutra mi ne pada na kraj pameti. Ko je lud da ide da umre neka ide slobodno.
Kosovac a ne Kosovar

#484 Re: Re: Ne treba redovna vojska

2013-05-28 13:12

#479: mrzovoljni - Re: Ne treba redovna voj
Kosovac a ne Kosovar. Kosovar je albanska rec a Kosovac srpska. Ne znas ni da pises, ne znas ni srpski jezik a znas da seres o tome ko kako prica. Moj deda je poreklom sa Kosova i znas sta nije prodao svoj stan. Stan je dobio od opstine i posle je otisao do opstine i predao im kljuceve od stana. Dosao je u Beograd, lepo podigao kredit i radio sve kako treba. I to je otisao sa Kosova jos dok je bila SFRJ. A ko brani tebi i tvojima izvolite prodajte kucu i stanove pa zivite u nekom manjem mestu u cemu je problem? I naavno da ce Kosovac pricati svojim dijalektom, Nislija svojim, Crnogorac svojim, Vojvodjanin svojim, Krajisnik, Srbin iz Bosne svojim jer je to i normalno! Nije ovo republika Beograd! A tebi ako smeta ta raznolikost koja se prica u Beogradu i ne mozes to da podneses prodaj to sto imas i seli se! Samo ne znam gde ces jer ako odes u Sumadiju ili na jug Srbije moraces na taj dijalekat da se naviknes. Pozz!

Aleksandar

#485 Re: Re: Šta reći sem: XD

2013-05-28 14:44

#478: bad mother fucker - Re: Šta reći sem: XD

A ti si zatucana budala... i očigledno toliko glup da nisi shvatio neke najosnovnije stvari i izvukao ni najmanju pouku iz svega što nam se desilo u zadnje dve decenije... Zbog ljudi poput tebe, koji se vode momentalnim impulsima, koji nisu u stanju da sagledaju situaciju u globalu, herojima na rečima koji ne razmišljaju o posledicama, je ova zemlja tu gde jeste... Zbog vas slabića bez mozga i patriJota koji se u sve razumeju (a patriJote su jer bukvalno nemaju čim drugim da se pohvale) a ne vide dalje od sopstvenog nosa... A tebi želim tih 10 godina u Avganistanu, jer očigledno nemaš pojma za šta se zalažeš, i kad očigledno nikog nisi poznavao ko se borio za ovu zemlju, kroz šta je prošao, i šta je sve shvatio (a to mu se desilo delom zbog ljudi poput tebe... Jer ti si garant jedan od onih koji lome sve po Bg-u a kad zagusti, magla, a normalne ljude naravno kupe pa na front...) Ili samo troluješ, mada kako god da okreneš, nebitan si... p.s. I posle kažu svako zaslužuje slobodu govora i pravo glasa... šta reći na onaj gore komentar... u apsolutnom nedostatku validnih argumenata samo: slom... ccc... Zato što postoje takvi ljudi, ova zemlja je tu gde jeste... Čestitam na "uspehu" patriJoto. Što se same teme tiče, evo ponovo: Imamo profesinalnu vojsku, a ko hoće da ide ovako, može da bira, i to je najpravednije rešenje...


Gost

#486

2013-05-28 15:44

Редовно служење војног рока чини да војска буде народна а не инструмент политичара за плашење народа и чини да сви заједно будемо у могућности да одбранимо своју земљу.
mi odavno nemamo vojsku, i pre ukidanja

#487 Re:

2013-05-28 16:33

#3: -

Prijatelju, moj brat je sluzio prvi vojni rok u Vojsci Srbije sa promenjenom zakletvom, i tada je to bila tuga i komedija sta se tamo radilo. Kao i sve drugo, i to je kod nas otislo u nepovrat zbog osoba koji sede na pozicijama u organizaciji (u ovom slucaju, komandiri), tako da je ovo besmisleno, i ako su je ukinuli, bolje da je nema nego da bude onakva bruka kakva je postala. Vojska dugo godina pred ukidanje ne bi ni od koga napravila coveka, a kamoli od debila, samo bi debila naucila kako se rukuje sa puskom (ovako neka bar izbije sebi oko ili zub od trzaja dok pokusava sam da provali kako radi - mozda ga obeshrabri da je koristi)


Gost

#488 Re: VRATITE VOJSKU

2013-05-28 16:35

#10: Nenad - VRATITE VOJSKU

koja crna disiplina, pa ko da uci mladice disciplini?


Gost

#489 Re:

2013-05-28 16:43

#393: seal -

gorilla warfare!!! lol


Gost

#490 Re:

2013-05-28 16:45

#435: -

trafika, a?


Gost

#491 Re:

2013-05-28 16:50

#465: -

Izvini, sa kim si ti to Srbin? U najboljem slucaju si Slovenac, ali mozda si trol iz Albanije

e, moji vi

#492 Re:

2013-05-28 17:18

#429: -

Prvi pametni komentar. Bravo, napokon neko ko uvidja stvarnost. Dzaba ti godinu dana da robujes sa vojnom knjizicom, kad te pustaju svaki vikend kuci, jer to znaci da gubis posao - da, postojali su ljudi koji su zbog starosne granice morali da napuste posao, koji je toliko tesko naci, da bi svaki vikend imali produzeno kod kuce... neko pominje ekonomski gubitak, bre ljudi, gore kad neko izgubi posao, pa makar radio na crno na gradjevini, nesto se gradi, on zaradjuje za sebe i mozda jos nekog, a ne da ti sedis u kasarni da bi general imao platu i penziju (i vojni stan), kapetani, kad nemaju sto i generali, da imaju na kome da se iskale zbog toga... dovedite druge stvari u red, jer kako stvari idu, nece nas vojna sila pokoriti, vec sve drugo. A svi dobrovoljci imaju dobrovoljni rok, pa sluzite, profesinalci sluzbu. I za homoseksualne opaske, ja sam iz duge loze boraca, pa kad je moj otac, ucesnik ratova, kad je poslao mog starijeg brata rekao da je tadasnja vojska bruka, ja pred mojim dedovima mogu lagodno da stojim, nisam ih izneverio sto sada ne sluzim vojsku koju su oni sluzili, jer ona odavno ne postoji. Vi koji ne prepoznajete koju drzavu mi to imamo, glavni ste razlog sto je ona ovakva, ali Vojska koja je ukinuta nije Vojska koja je zemlju spasila u balkanskim i svetskim ratovima, vec ona koja nam je vojevala u Bosni i u Hrvatskoj, koja je gadjala Mostar za stranu koja vise plati (zdrava trzisna logika), koja se povukla nadomak Zagreba, koja je ostavila Krajinu, koja je prala posteljinu u Sloveniji. To zelite da se vrati? Potpisite vi peticiju za druge stvari da popravite, a ne da vracate ovo leglo zaraze i javasluka. A verujte, za opstu mobilizaciju, prvi ce pobeci oficiri, upoznao sam jednog koji je prvi pobegao '99. i povukao svog sina sa sobom, plaseci se da je bude opsta mobilizacija. To je cas kad ce se videti ono o cemu je citirani Sadam, Hitler i Sulejman govorio o srpskom vojniku (patriJote, ubijte me, nisam napisao srBskom - jer nas divni jezik ima gramatiku i glasovne promene, mada ne znate vi mnogo o tome - ubijte me ponovo, nisam pisao "neznate"), jer ono sto je u Srbinu, lezi u njemu, i tu je ako je pravi Srbin, pokazace kad treba, bez mucenja u hladim kasarnama bez rucka - jer svakodnevnica je da narod nema za grejanje i hranu, ne moram da se smrzavam i gladujem van kuce - nego kad sva snaga izbije iz njega kad bude trebao da brani svoje. Inace sam dosao ovde da potpisem peticiju za Saška Bogeskog, taj je pokazao to sto cuci u njemu, obrukao sve "vojnike", branio je svoj dom, kao sto se brani domovina i drzava, i taj filantrop bi se prvi odazvao opstoj mobilizaciji ako ne bude u zatvoru u ovome sto nam je ostalo da se zove Srbija, i time posramio sve vas potpisnike, jer mnogi ne razumeju sta znaci voleti svoje, nisu ti to tri prsta, ako ih dizes ne znajuci sta znace, nego raditi i teske stvari kad je stvarno vazno. Okrenite tu energiju da pomognete muceniku Bogeskom, i manite se praznih prica i busanja oko "cirkusa buva", dok vi cekate Godoa, pravi stvari vam prolaze


Gost

#493

2013-05-29 05:18

bolje da sluze vojsku i postanu ljudi nego da sutra budu narkomani i papucar
karaula

#494 Re: Re: VRATITE VOJSKU

2013-05-29 05:22

#488: - Re: VRATITE VOJSKU

kad uhvatis zilet i oribas ceo umivaonik  sa 20 lavaboa i 10 cucavca da se sijaju naucices sta je disciplina , a kad iz gas-maske izvadis sito da bi lakse disao i trcao uz brdo , potrcaces mnogo bolje i brze kad osetis suzavac .  Cebovanje je majka mara za debile koji ne slusaju,  samo se ti pravi lud   i svi cemo mi trcati zbog tebe  ceo dan i nositi bestrzajca  ko volovi al kad padne noc i kad ti padne cebe na glavu  pojeo bi vlastito govno sto nisi lepo  uradio nalevo krug . toliko o disciplini

karaula

#495 Re: Re:

2013-05-29 05:25

karaula

#496 Re:

2013-05-29 05:29

#483: -

Ma da ti si  predodredjen da  zivis 120 godina a drugi da ti cuva dom i  familiju , lepo si vaspitan , drugi da gine  a ti uzivaj.... ja bi takve na front pa iza njih zid da nemogu da beze nazad


Gost

#497

2013-05-29 06:19

Служење војног рока је имало велику улогу у васпитњу младића па га у том циљу треба и вратити. Довољно је да траје и 30 дана али са правом дисциплином и без привилегија

Gost

#499

2013-05-29 08:49

Uvestio ponovo, isto racunati kao radni staz svima!!!
Tijana

#500 Protiv!

2013-05-29 10:19

Protiv sam sluzenja vojnog roka.U danasnje vreme to je gubljenje vremena.Vojska se pokazala za vreme bombardovanja,tako da vojsku treba da sluze samo oni koji se profesionalno bave vojskom.