Podrška ugostiteljima Novog Sada

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrška ugostiteljima Novog Sada

anonimus

#51 Ne odobravam produženo radno vreme lokala

2013-07-26 21:30

Ne slažem se sa ovom peticijom. Mnogi lokali su noću jako bučni jer niti imaju dovoljnu izolaciju, niti puštaju muziku na nekom prihvatljivom nivou glasnoće. Ono što se u svemu ovome ne sme zaboraviti jeste da je pravo na noćni san osnovno ljudsko pravo, dok pravo na slušanje glasne muzike u lokalima i pravo na stvaranje buke noću nije.

Ja bih jako voleo da živim u nekoj kulturnijoj uređenijoj državi, ali kad sam već uložio toliko vremena, rada i truda u stvaranju života sebi u ovom okruženju, svakako se neću složiti sa tim da se isto napravi još manje prihvatljivim za civilizovani život nego što već jeste.

Gost

#52

2013-07-26 23:35

nosite se svi u qrc kao bajagi svi antilkoholičari, a ono ovisnici koji ostavljaju pare za alkohol svojim pajtosima.

Gost

#53

2013-07-27 06:08

pozdravljam peticiju davno sam bila primorana da zatvorim svoju UR zbog tih i slicnih problema.

Gost

#54

2013-07-27 09:09

Glavonje koje su dozvolile da se ti objekti naprave tada kada su napravljeni u obliku u kakvom jesu dali su razmiúljali i radili studiju na da kažmo štetnom dejstvu,mislim da nisu,uzeli ljudima kintu za razne dozvole odobrenja,oni uložli kintu,i sada problem,svi plaču,kome prvome pomoći.Sistemsko i kulturološko pitanje,tehničko.Vlast,tj.DRŽAVA u tom trenutku nije dala uslove jasne i glasne za bavljenje te delatnosti u tom mikro okruženju.Gradski stručnjaci su trebali da kažu koliko lokala u ulici Vase Telečkog mogu da se naprave,sa kojom namenom i radnim vremenom,koliko taj lokal može da pravi buku,leti-zimi,izvrše proračun snabdevanja u odnosu na postojeću uličnu strukturu.Veliki broj vlasnika nekretnina u toj ulici je dao svoje nekretnine u najam,zadržao deo kao stambeni,postoje koji tamo stvarno stanuju,i sada problem.Posetio sa državu Irsku,i bio u ulici kao prepisana iz NS,imaju lokale gde se pije jede,ima kuća i kućica gde se stanuje,i nema problema,na ulazu u ulicu postoji 24-časovni red kako se treba ponašati,u raznim intervalima,a onda na kraju piše apsolutni mir.I svi to poštuju.Dajem za pravo da se vlasnici lokala bune zbog pomenutih problema,ali od njih tražim da nijedan maloletnik nemiže da udje u taj lokal.

Gost

#55 Re: Ne odobravam produženo radno vreme lokala

2013-07-27 09:29

#51: anonimus - Ne odobravam produženo radno vreme lokala

Pravo na rad je takodje osnovno ljudsko pravo, a ima nas koji imamo odlicnu izolaciju i ulozili smo puuuuno para , krvi i znoja u svoje poslove , da li mislite da zbog onih koji to nisu i koji krse vasa ljudska prava mi koji to jesmo treba da izgubimo svoje tesko stecene poslove jer ih se u ovoj drzavi bas i ne deli na svakom cosku, a pogotovo je zenama sa malom decom tesko, skoro nemoguce da nadju posao.

I da vas citiram:"Ja bih jako voleo da živim u nekoj kulturnijoj uređenijoj državi, ali kad sam već uložio toliko vremena, rada i truda u stvaranju života sebi u ovom okruženju, svakako se neću složiti sa tim da se isto napravi još manje prihvatljivim za civilizovani život nego što već jeste." , i nadovezacu se da nije ni malo civilizovano dati nekom odredjene uslove za rad a onda mu posle deset godina ukinuti sve i baciti njegov zivot i zivot njegove porodice na smece. Pri tome se taj neko pridrzava POSTOJECEG zakona i ima sve potrebne izolacije i ostale mere predustroznosti da spreci ugrozavanje ostalih gradjana.

Hvala sto razmisljate i o drugima a ne samo o sebi i hvala sto ne generalizujete sve pa cak ni nas ugostitelje koji smo uglavnom eto gamad i ljudski sljam nedostojan tih pomenutih ljudskih prava!!! Nasa deca ne zasluzuju da jedu i da idu u vrtic s vasom decom jer mi smo ugostitelji a oni su eto ugostiteljska deca! Uf....



Gost

#56 Re:

2013-07-27 09:42

#54: -

Slazem se i hvala vam do neba na ovom stvarno razumnom komentaru upravo to je ono sto mi govorimo. U Budimpesti u centru postoji travnata povrsina na kojoj celu noc mozete sedeti i cugati pivo iz ranca i zamislite nema nikakvih problema jer dve grupe policajaca stoje na dva coska pa se tako i oni koji sede osecaju bezbednije od huligana i budala a oni koji bi potencijalno pravili problem im ne pada na pamet jer su policajci jasno vidljivi. Takodje nema smeca i nereda jer je njihova gradska vlast svesna da ako nesto ne bi URADILI povrsina bi se zagadila, pa iz tog razloga svakih pola sata prodje cikica sa kesom za smece i pokupi i najmanji papiric i pikavac a i one koji sede je sramota da bace na travu kad je tako cisto i brizljivo odrzavano. Ali ne zanosimo se da nasa gradska vlast ima toliko sluha i talenta da nesto sto se stvorilo samo od sebe uredi i ozakoni i tako dobije nesto stvarno lepo u ovom gradu!


Gost

#57 RODJENI NOVOSADJANIN

2013-07-27 12:18

#51: anonimus - Ne odobravam produženo radno vreme lokala

da li gospodin koji nepodrzava peticiju Zna sta se nalazi u tom predlogu novog zakona naprimer lokali rade do 22h a baste do 21h a ovih dana je temperatura u 23h oko 30 stepeni sta ces da uradis da zatvoris prozor i upalis klimu ili da odes da se prosetas pokusas da se razladis ali nemozes baste rade do 21h verujem da ces ti sto nepodrzavas sve po spisku gratskoj vlasti zbog zakona koji si ti predlozio, MESTO DA MALO RAZMISLIS I VIDIS DA TAJ ZAKON NE POGADJA SAMO UGOSTITELJE NEGO I VAS KOJI PREDLAZETE TAKAV ZAKON NIKOM OD VAS PAMETNJAKOVICA NIJE PALO NA PAMET DA SE ZALAZETE DA SE POSTOJECI ZAKON DOSLEDNO SPROVODI I DA SE KAZNJAVAJU PREKRSITELJI A NE SVI UGOSTITELJI. KAKO JE MOGUCE DA SU BASTE U LAZINOJ ULICI SADA SVE UREDU ODKAD GRATSKA VLAST SPROVODI SVOJ ZAKON.MORATE ZNATI DA JE LAKSE DONETI RESTRIKTIVNI ZAKON NEGO SPROVESTI POSTOJECI KOJI JE SASVIM UREDU A I SAMI ZNATE DA U POSLEDNJE DVE TRI GODINE GRATSKA VLAST NESPROVODI ONO STO SU SAMI DONELI TAKO DRAGI GOSPODINE ILI GOSPODJO SVOJ GNEV OKRENITE GRATSKOJ VLASTI A NE PREMA UGOSTITELJIMA JER I MI SMO LJUDI SA PORODICAMA I MI STANUJEMO U OVOM GRADU.


Gost

#58

2013-07-28 07:49

Ovo je vandalizam, niko vam ne brani da radite, ali ovakvo panjenje muzike....ovo nigde nema.....

Gost

#59 sto godina zivim u centru

2013-07-28 09:15

Svaka cast onima koji postuju nivo buke, izolaciju, enterijer i citav fazon objekta! Ali, ovi sto pustaju narodnjake*turbofolkase* od njih nam se povraca, a i od onih, koji su od obicnog kafica napravili nocni klub...nigde u svetu necete videti nocni klub, a da pustaju muziku u basti ili dvoristu sa otvorenim prozorima i vratima sirom....

Gost

#60

2013-07-28 14:29

Bilo bi odlično da se izlazi ranije i odlazi kući ranije, ali pošto to nije realno, ova peticija je potpuno na mestu. Takođe, postoje lokali u Novom Sadu koji rade već godinama po celu noć i "niko" ih ne dira, što nije fer prema ostalima.

Gost

#61

2013-07-28 18:37

Sa prijateljima vrlo rado posjetim Novi Sad vikendom, nebi volio da svi mi budemo uskraceni za taj provod.
gost

#62

2013-07-28 19:06

Posjecujte vi svoje nocne klubove, a ne nase!

Gost

#63 Re:

2013-07-28 21:14

#61: -

DOBRODOSLI


Gost

#64 novosadjanka

2013-07-29 10:52

sto obozavam ove kvazi intelektualce sto im sve,naravno, smeta. A dok su bili studentarija masovno su ne samo alkoholisali po cele noci, nego verovatno i koristili razne psihoaktivne supstance. radno vreme se NECE skracivati. ziveli gospodo!

Gost

#65 RODJENI NOVOSADJANIN

2013-07-29 12:42

#62: gost -

vi gospodine verovatno do podne mrzite sebe a od podne ceo svet

mogao bi i da predložiš da se stavi rampa na sve ulaze u novi sad

pa da pustas samo sebi slicne a ostale da proteras.

NOVOSADJANIN

#66 Re: OBJASNJENJE ZA NEUKE o dozvolama,vremenu i EVROPSKIM gradovima (=

2013-07-29 14:14

#44: Ugostitelj - OBJASNJENJE ZA NEUKE o dozvolama,vremenu i EVROPSKIM gradovima (=

OVO JE NAJBOLJE OBJASNJENJE ,VELIKA PODRSKA ...SVAKA CAST!!! gRADJANI NOVOG SADA SU UZ VAS!!!!


Gost

#67

2013-07-30 02:22

Radno vreme kafica bi trebalo da bude radnim danima do ponoci a vikendom do 02.

Gost

#68

2013-07-30 10:37

'Oću da pijem kad ja hoću a ne kad mi se dozvoli!

Gost

#69

2013-07-30 12:27

?Oću da se zabavljam kad ja hoću, a ne kad mi se odredi kao u zatvoru.

Gost

#70

2013-07-31 18:42

pijte i izlazite gde god hocete, ali pravila moraju da se postuju i pravilo ce se sprovesti, kao i u drugim gradovima u Srbiji!!
gosca

#71

2013-08-01 12:11

Zelim da koubovi rade kao pre necete nista time podstici samo jos gore

Gost

#72 Re:

2013-08-02 23:02

#70: -

koji jedan po jedan produzavaju radna vremena  u svojim gradovima jer su postali "mrtvi gradovi" prvi je zrenjanin sa 3h svaki dan,subotica radnim danom do 3h vikendom do 5h

gost

#73 Re: Re:

2013-08-06 10:58

#8: - Re:

obidji je ti jer nemas pojma sta pricas

gost

#74 Re:

2013-08-06 10:59

#70: -

magarcino glupava penzionerska, zbog takvih kao sto si ti drzava i vlast jesu takvi kakvi su, sramoto.

gost

#75 Re: ZA red i mir

2013-08-06 11:04

#43: - ZA red i mir

od kada je sveta i vekla pabovi i kafici su bili bucni i glasni, pevalo se do zore, pilo se koliko moze i hoce, svako ima pravo na svoj izbor GDE ce da zivi i sta ce da radi. Hiljadama godina se niko nije bunio a sada se bunite vi koji hocete da zivite u gradu a da vas niko ne ometa, pa nije za vas grad nego salas. Mozda bi trebali mi vas da izbacimo iz grada pa da se slikate malo. Idi cuvaj ovce.