Podrška ugostiteljima Novog Sada

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrška ugostiteljima Novog Sada

kris

#76 Re:

2013-08-06 11:08

#23: -

salas je za tebe i jedna ovca da je jebuckas ako ti bude dala posto ocigledno si nedojeban. zalim te ali stvarno, mislio sam da nema nista ne-inteligentnije od planktona, ali sam se zeznuo :(

kris

#77 Re: Re:

2013-08-06 11:12

#9: johnny - Re:

sta tebe briga sta oni rade, i tvoja porodica ako je tu bila pre 200 godina sigurno nije zivela bez kafana, verujem da i ti posecujes iste s vremena na vreme, ja bih tebi ukinuo pravo na vodu.


Gost

#78 Re: stanovnici centra

2013-08-06 11:16

#16: - stanovnici centra

stanovnici centra preselite se na periferiju, dobicete dobre pare za vase male stanove i jadne zivote, niko vas nije terao da idete u iste te kafane kada ste bili mladi pa ste ostali neobrazovani, imate sada usrane poslove i svi su vam drugi krivi, jadnost da veca ne moze biti. i ja slusam muziku do kasno uvece, ali veruj mi da je bolje i to nego da slusam komsiju pored kako bije zenu i decu jer je jedan od tih neobrazovanih i iskompleksiranih, a to bi lako mogao da bude i tvoj stan.


Gost

#79 Re:

2013-08-06 20:13

#1: -

"Toga su bili i svesni ljudi kada su birali svoje stambene prostore upravo u tom delu grada." Slažem se sa svime što je rečeno.


Gost

#80 Re:

2013-08-06 20:21

#60: -

To uopšte nije u redu. Da li imate na umu to da većina ljudi radi do 20h, da je retko ko kod kuće pre 21h? Kad će ti ljudi da idu da uživaju? Čisto da znate nisu svi džabalebaroši koji mogu sebi da priušte odlazak ranije u grad.

ugostitelj

#81 OBRAZOVANJE

2013-08-08 15:10

Slazem se sa UGOSTITELJIMA,
Takodje bih naveo, da shvatam da je jaka muzika u stambenoj zoni problem i da je treba ograniciti,tipa gde je nacickano od zgrada,LIMAN;DETELINARA;TELEP;GRBAVICA,ali ne u strogom centru novog sada,tj zoni 1, sam centar novog sada treba da je turisticko odrediste i da se tu turisti kao i mestani skupljaju i izlaze, ukidanjem radnog vremena nista se nece promeniti,samo moze vise zla da izazove, da se ljudi okupljaju po ulicama i piju,da se budzet novog sada smanji za 35%, da mnogi ljudi koji izdrzavaju porodice od tog posla izgube primanje,da Novi sad, prestane da dise kao grad,a svi znamo dobro cemu to vodi,Klubovi i lokali u samom centru novog sada,MILETICEVA;LAZE TELECKOG;PORTA....ukupno smeta 100 gradjana koji zive tamo,a preko 1000 ljudi bi moglo da izgubi posao,direktno,a gde su indirektni ,dobavljaci hrane ,pica,promoteri ..itd... ukoliko se taj zakon izglasa,i sta onda sa njima,treba sve staviti na vagu malo,pa onda pricati o prioritetima,zao mi je ljudi koji zive u strogom centru,ali novi sad vise nije Varosica kao sto je nekad bila,posatje ozbiljan grad,koji se menja u svakom pogledu,pa i tom turistickom.

STO SE TICE ONIH KOJI PISU KAKO NEMA U STROGM CENTRU NI JEDOG GRADA U EVROPI KLUBOVA I KAFICA,NEK IDU MALO I PUTUJU,U SAMOM CENTRU MADRIDA I BARSELONE SU NAJBOLJI KLUBOVI TIH GRADOVA,ISTO TAKO I LONDONU,ciji se centar zove city,GDE VRVI OD KLUBOVA i pabova,DA NE PRICAM O RIMU MILANU I PARIZU,bas na protiv to su turisticki delovi grada i jako je slabo naseljeno,jer u TIM gradovima ljudi se naseljavaju u okolinu grada...
Tako da molim ljude koji su samo culi , a ne i licno doziveli da prekinu da komentarisu neistinitim pricama,i da sednu u kola,autobus,voz,avion i malo proputuju;

A sto se tice uslova za rad kluba i kafica,svi mi ugostitelji ,imamo doozvole za rad sa otvorenim i zatvorenim prozorima,MERAC BUKE koji debelo placamo i ostale razno razne dozvole koje placamo,bez kojih ne bi mogli imati radnu dozvolu i ne bi mogli raditi,tako da i tu molim gradjane da se ne prave pametni jer opet ne znaju o cemu pricaju.


Hvala
ne slazem se

#82 GOst

2013-08-09 20:07

mozete pisati kilometarske epopeje, mozete se pravdati koliko hocete, ali ljudi znaju istinu, vecina ljudi u gradu zeli miran san, i bas ih briga za alkoholisanje iozderavanje po celu noc....mada, mozda Vi, gospodine stvarno postujete sve pravila, norme i zakon...izvinite, a koji to klub postuje sve sto ste Vi naveli?
ar

#83 protiv

2013-08-11 10:43

da cujemo, koji to lokali "postuju " sve?
ugostitelj

#84 Ugostitelj

2013-08-11 20:29

#82: ne slazem se - GOst

Svi koji imaju dozvolu za rad gospdine,i verujte mi da se ne pravdam samo Vam iznosim cinjenice,a da ste malo upuceniji ne bi posavljali takva pitanja

ar

#85 ar

2013-08-14 11:14

Izvinite, ali, ne slayem se sa VAma....Zivim u centru i moja deca yive u centru....Retko koji lokal postuje nivo buke, i radno vreme.....Buku najvise niko ne postuje. Nivo buke i radno vreme postuju samo neki od kafica, mogu ih na prste nabrojati, ovo sve ostalo je vandalizam.....nemojte mi zameriti, niko namerno ovo ne pise, jednostavno smo ocajni....
Ugostitelj

#86 Ugostitelj

2013-08-14 18:07

#85: ar - ar

siguran sam da jeste,i verujem vam na rec,ali verujte i vi meni,svi lokali MORAJu da ispostuju regulativu o merenju buke sa zatvorenim i otvorenim prozorima,to je skoro bitno , koliko i da su registrovani u APRu, to se radi sa inspektorima kod najblizih komsija...e sad te komsije mogu biti lokali ili privatna lica....ali svaki lokal mora imati tu markicu koja onacava da je proverena od strane inspekcije,u suprotnom bi bili zatvoreni,ja shvatam da je i sa tim vama buno,ali to su pravila nadleznih organa i na zalost tako je

ar

#87 ar

2013-08-14 19:31

Znate i sami da je nivo na papiru i normativa jedno, a petkom i subotom je sasvim nesto drugo... D as ene lazemo...Vi kada prijavite glasnu muziku, zbog vakuma u zakonu, propisima itd morate da najavite kada ce doci da izmere buku ito je sve onda zacarani krug... verujte mi(nam) mi nista nemamo protiv da vi radite, da vas Bog blagoslovi, da zaradjujete i izdrzavate svoje porodice, ma i da se obogatite, sta fali...Ali smo protiv tog haosa i preglasne muzike. Pa vi cete uvek imati posla, mozda jos kulturnije goste i turiste, niko vam nece zameriti sto je muzika tisa, a ljudi ce moci da spavaju i idu odmorni na posao, znate, mi i subotom , nazalost radimo....male bebice ne mogu nocui da spavaju...a o penzionerima da ne pricam...a ljudi zive ceo zivot u centru i ne bi nigde da se pomeraju zbog takvih trivija...Uglavnom, niko vam ne zamera, radite , zaradjujte, napredujte, samo da se ovo ludilo stisa i da Novi Sad postane ponovo odraz kulture, a ne vasara....
ugostitelj

#88 Re: ar

2013-08-15 10:12

#87: ar - ar

i opet Vam ponavljam,postoji dozer muzike koji ne dozoljava da se jacina probije,odnosno radnim danima gostitelji ne pojacavaju muziku jer nemaju zurke ,ali vikendom kad imaju onda pojacaju,ali mogu da je pojacaju samo do limita koji je postavio IBS,ili inspekcija za kontrolisanje buke u objektima,tako da mi ne radimo nista nepropisno,vec samo po zakonu i jedinicama za meru buke,kao sto sam rekao radnim danima bas iz solidarnostima prema komsijama je ne pojacavamo,ali bi smo i tad mogli i ne bi uradili nista ne zakonito,sve kako stoji na papiru se i postuje,verujte mi i da hocemo ne mozemo da prekoracimo jacinu zvuka koji nam taj limiter dozvoljava,odnosno koji je postavio IBS,tj inspekcija...sve je cisto
A verujte mi da ce se desiti samo veca steta ukoliko ljudi od 01h budu odlazili po dvoristima da piju,jer opet verujte mi mladi nece ici kucama u 01 u to budite sigurni,kao sto ste i vi nekad bili mladi pa znate do svitanja se ne ide kuci vikendom,bez obzira da li radi nesto ili ne,u tom slucaju umesto jedne patrole komunalne policije,i regularne policije koji idu centrom i resavaju sta treba,morace da idu po 10 minimum po celom gradu i teraju mlade iz dvorista zgrada,skolica,skolskih dvorista,i gde se sve vise ne okupljaju po  gradu i opet to nece biti dovoljno! i samim tim ce se odvuci paznja od pravih kriminalaca i ostalih koji remete javni red i mir ... i opet opasce budzet grada,novi sad ce se zakljucati i time nikom nista nece dovesti na dobro... i onda cete se zaliti kako su karte za autobus poskupele,sajam,klizalista,bazeni...itd,kako ljude otpustaju u javnim preduzecima jer nema para,jer svi znamo ko puni budzet grada sa 35%...zao mi je ali jednostavno bio bi jako pogresan potez da se zatvore lokali koji rade do 03 u samom centru grada,slazem se za ostala naselja..liman,grbavicu,telep...i svuda gde su nacickane zgrade,ali ne i za centar,jer treba da je sam centar turisticka destinaija...a tih ljudi kojima smeta buka ima mozda 50-80,a ugostitelja i ljudi koji su vezani za nas,i koji zive od nas,direktno ili indirektno ima minimum 1000... mislim da treba samo time da se napravi vaga i da se izvaga sta je bitnije...san ljudi koji uvek mogu da se isele ili da stave PVC prozore i nece nista cuti vise,ili ZIVOTI porodica koji nemaju nista sem tih poslova...vezanih za ugostiteljstvo


Gost

#89 Re: Re: ar

2013-08-15 18:06

#88: ugostitelj - Re: ar

Mislim da se ne razumemo...PVC prozori i lazne dozvole ovde ne pomazu...nema veze, bar smo se siti ispricali... Znam da znate u dubini sebe da smo upravu i nema nas 50-80, nego nas ima nekoliko hiljada....idemo dalje, pa sta nam Bog da!

Pjer

#90 Re:

2013-08-22 15:22

#1: -

ako je probem buka neka bude žurka sa slušalicama k o u Cactusu utorkom! ;) podrška u svakom slučaju!

Clover

#91 Re: Re: Re:

2013-08-22 17:30

#11: ja - Re: Re:

E svaka ti cast! Samo nesto pljuju po studentima. Ne razumem toliku mrznju prema nama. Da ne treba mozda sa 22 godine da sedim kuci, strikam dzempere i posle dnevnika da idem u krevet?! Studiram, radim, ima prosek 9,5 (a za to se mnogo uci), bavim se sportom, muzikom i izlazim! Svestrana sam, za razliku od nekih zatucanih matoraca koji misle da je studiranje sedeti nad knjigom, ponekad jesti, i spavati. Svako ko je bio student to razume. A ovi koji su jedva i srednju zavrsili najvise pametuju.

GOST100

#92 OCIGLEDAN PRIMER ZASTO NE TREBA SKRACIVATI RADNO VREME

2013-08-23 15:20

OVO OCEKUJE CEO GRAD SKRACENJEM RADNOG VREMENA.... DVORISTA SKOLA,SKOLICA,URBANIH SREDINA....!!!...Sugradjani razmislite pre nego sto bilo sta kazete i uradite,buducnos NSa je na vama!!!!....
http://novinenovosadske.rs/uriniraju-u-fontanu-bacaju-smece-van-kanti/

Gost

#93 arRe: Re: Re: Re:

2013-08-23 18:52

#91: Clover - Re: Re: Re:

niko vam ne brani da izlazite, ali ovo divljanje po lokalima je postalo pravi haos, nikad ovako glasno nije bilo, ni u jednom delu grada....nece ovo opstati, nesto ce se promeniti

konobar

#94 radno vreme kafane

2013-10-28 15:48

mislim da je resenje u muzici.znaci posle 24 h ili 01 h neka je obavenzno iskljuciti muziku u kafani a ko voli da pije nek pije do jutra.ionako ljudi ostanu u kafani zavisno od toga koliko imaju para.